Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[BY] Baltarusijos atominė elektrinė Astravo rajone

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Baltarusija informuoja apie planuojamus šalies energetinės sistemos bandymus

  Baltarusijos operatoriaus laiške yra prašoma dėl vyksiančių bandymų suderinti visų keturių Lietuvos ir Baltarusijos elektros sistemas jungiančių 330 kV linijų atjungimą ir prijungimą balandžio 5–11 d. Prašoma, kad „Litgrid“ ir kitų Baltijos šalių perdavimo sistemų operatoriai siūlomo plano įvertinimą pateiktų iki kovo 26 d.

  Laiške nurodoma, kad Baltarusijos energetinės sistemos bandymai bus vykdomi siekiant įvertinti Baltarusijos elektros sistemos darbo patikimumą „atsižvelgiant į planuojamą Baltijos šalių energetikos sistemų išėjimą“ iš IPS/UPS sistemos (BRELL žiedo) ir „numatomą Baltarusijos AE eksploatacijos pradžią“.

  Įprastai BRELL žiede veikiančios šalys kitus operatorius apie planuojamus tokio pobūdžio bandymus informuoja iš anksto, likus pusmečiui arba daugiau.

  „Tai tik dar kartą parodo visiškos energetinės nepriklausomybės būtinybę: turime spartinti mūsų elektros tinklų sinchronizaciją su Vakarų Europos tinklais. Baltarusijos pusės sprendimas yra netikėtas, tačiau šiuo metu ramiai ruošiamės šiam įvykiui. Deja, tokie netikėtumai yra galimi kol vis dar esam BRELL žiede“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

  Ministras šiuo metu yra Varšuvoje, kur su Lenkijos klimato ir aplinkos ministru Michał Kurtyka aptarė elektros sistemos stabilumo užtikrinimą per Lietuvos-Lenkijos jungtį „LitPol Link“.

  „Esame pasirengę užtikrinti elektros sistemos patikimumą tiek vidiniais resursais, tiek pasinaudodami Baltijos šalių turimomis jungtimis su Lenkija ir Skandinavija. Šiuo metu jau pradėjome sistemos srautų analizę, kuri padės ramiai pasitikti planuojamus bandymus“, – sako Rokas Masiulis, „Litgrid“ generalinis direktorius.

  Comment


   20 dienu pasiruost.. tokiam reikalui.. idomu .. trolina
   "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


   - George W. Bush President of the USA

   Comment


    Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
    20 dienu pasiruost.. tokiam reikalui.. idomu
    20 dienų yra labai ilgas laikas pasiruošimui.
    Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

    Comment


     rusai irgi turi laiko pasiruost pvz kad sutriktu kruonio veikl arba kokia kita kiber ataka ant tinklu.. naivuoliai jus.
     "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


     - George W. Bush President of the USA

     Comment


      Rusijos paskola Astravo atominės elektrinės statybai bus įtraukta į mokesčių tarifą ir elektros kaina taps Baltarusijos ekonomikos stabdžiu, prognozuoja Rusijos ekspertas. Pajamų iš eksporto neplanuoja ir Baltarusijos energetikos ministerija.
      https://www.vz.lt/pramone/2021/03/30...uz-astravo-ae-

      Comment


       D. Kreivys: Baltarusija nebegauna pajamų iš Baltijos šalių už Astravo elektrą https://www.vz.lt/pramone/energetika...stravo-elektra
       Pasak D, Kreivio, šiuo metu iširusi energijos srautų mainų sistema, kurioje dalyvavo ir Ukraina – pastaroji vasario pabaigoje dėl įvairių priežasčių nustojo pirkti elektrą iš Baltarusijos. „Schema yra tokia, kad Ukrainos elektros įsigijimas iš Rusijos yra tiesiogiai surištas su elektros eksportu į Lietuvą, nes tie du srautai yra sukeičiami, swap'inami – užskaitomi. Ukrainai nustojus pirkti baltarusišką elektrą, – komerciškai, pabrėžiu, nes fizinio srauto (iš Baltarusijos į Ukrainą – BNS) nebuvo, – rusiškas srautas ėjo visą laiką į Ukrainą, – automatiškai sustojo srautas iš Baltarusijos į Lietuvą“, – BNS teigė D. Kreivys. Vis dėlto ministras pripažįsta, kad tokia Lietuvai palanki situacija yra laikina, todėl būtina tęsti derybas su Latvija ir Estija dėl trišalės prekybos elektra su Rusija metodikos. Ši ankstesnė prekybos schema reikštų, kad buvo sukeičiami srautai: Ukraina pirkdavo baltarusišką, o realiai rusišką elektrą, ir mokėjo Baltarusijai, o Baltijos šalys per Latviją pirko rusišką, tačiau realiai baltarusišką elektrą ir mokėjo Rusijai. Tačiau vasarį, ministro teigimu, situacija pasikeitė – Baltarusija dabar suvartoja visą pasigamintą elektrą. Patikimi šaltiniai BNS teigė, kad Ukraina mokėjimus Baltarusijai nutraukė ne be Lietuvos pastangų. Negaudamas pinigų už eksportuojamą elektrą, Minskas esą sustabdė jos eksportą.

       Comment


        Į Astravo AE atgabentas branduolinis kuras antrajam jėgainės reaktoriui https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...nes-reaktoriui
        Į Astravo atomonę elektrinę (AE) atgabentas branduolinis kuras antrajam jėgainės reaktoriui. Tokia žinia pasidalijo Baltarusijos energetikos ministerija ir naujienų agentūra „Belta“. Pranešime rašoma, kad balandžio 19 dieną į Astravo AE atvyko traukinio sąstatas su branduoliniu kuru, kuris skirtas antrajam jėgainės reaktoriui.

        Comment


         Astravo elektrinės puslapyje buvo paskelbta baugi žinutė, Baltarusija pareiškė, kad puslapį nulaužė programišiai

         „Darbas AAE pavojingas! Tragedija gali atsitikti kiekvieną akimirką“, – tokio pavadinimo žinutė rusų ir anglų kalbomis atsirado oficialiame Baltarusijos atominės elektrinės puslapyje. Joje teigiama, kad žinutę neva parašė elektrinės darbuotojai, kurie labai rizikuoja platindami šią informaciją.
         Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...ka-664-1492438

         Visas pranesimas cia:
         Click image for larger version

Name:	efe4303d52643649c88e0bfa275eac57.jpg
Views:	266
Size:	87,4 kB
ID:	1880709

         Comment


          Astravo AE klausymus prieš išduodant licenciją eksploatavimui.

          Astravo AE specialistai uždaros konferencijos metu paskelbė, kad jų AE - vienintelė tokia bus pasaulyje, kuri net inertinių dujų neišleis į aplinką.

          https://www.youtube.com/watch?v=uYCj9oNgvJ4
          Paskutinis taisė luknas; 2021.05.03, 15:33.

          Comment


           net anologov v mire!

           Comment

           Working...
           X