Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[BY] Baltarusijos atominė elektrinė Astravo rajone

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #61
  Baltarusijai labiausiai atsiliepe ne tiesiogiai pasauline krize, o krize Rusijoje, aisku, kuri irgi sukelta pasaulines krizes.

  O devalvacija - TVF salyga gauti paskola. Pamenu, pries metus per Baltarusijos TV buvo kritikuojama TVF ir kitas pasaulinis finansine oligarchija... Ir giriamasi, kad Baltarusija neskolinga niekam.

  O dabar Lukasenka susidejo su TVF... Matyt, visai popieriai prasti... Jei isleis vadeles is savo ranku, rinkimu Baltarusijoje galime sulaukti greit ir jie bus be Lukasenkos...

  Comment


   #62
   Numatoma, kad bus įrengti VVER-1000 "Rosatom" reaktoriai. Kol kas jie patys moderniausi iš rusiškų, nors pirmas jų paleistas dar 1981 metais (Novovoronezho AE).

   Comment


    #63
    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Beje, dialogo vengia ne Baltarusija, o Lietuva, kuri vaizduojasi superdemokratiska, bet realiai vykdo ne savo, o Briuselio ar Vasingtono politika Baltarusijos atzvilgiu
    Tai Briuselio ar vistik Vašingtono? O gal visgi nei to, nei to, nes jiems abiems ta Baltarusija giliai pa barabanu.
    Got sun in my face, sleeping rough on the road

    Comment


     #64
     Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
     Tai Briuselio ar vistik Vašingtono? O gal visgi nei to, nei to, nes jiems abiems ta Baltarusija giliai pa barabanu.
     Cia klysti. Jei Baltarusija butu neidomi nei Vasingonui, nei Briuseliui, tai nei vienas, nei kitas neklykautu del demokratijos Baltarusijoje ir neivedinetu ekonominiu bei politiniu sankciju. Baltarusija labai patraukti Vasingtonui - paemes po savo sparnu, Vasingtonas suduotu skaudu geopolitini smugi Rusijai.

     Comment


      #65
      Parašė Al1 Rodyti pranešimą
      Cia klysti. Jei Baltarusija butu neidomi nei Vasingonui, nei Briuseliui, tai nei vienas, nei kitas neklykautu del demokratijos Baltarusijoje ir neivedinetu ekonominiu bei politiniu sankciju. Baltarusija labai patraukti Vasingtonui - paemes po savo sparnu, Vasingtonas suduotu skaudu geopolitini smugi Rusijai.
      Tai kad nors ir gaila, bet nelabai ir teklykauja. Iš įpratimo pabamba prieš rinkimus ir tiek. Tuo labiau, kad Baltarusija Rusijai nėra tokia svarbi kaip Ukraina.

      Šiaip ar taip, čia jau nelabai į temą. AE klausimu klykauk neklykavęs, nelabai kas nuo to pasikeis. Juoba, kad argumentai apie apsaugines zonas irgi neįtikinami, kai pati Lietuva ruošiasi (ar bent vaizduoja besiruošianti) statyti atominę elektrinę Baltarusijos pasienyje.
      Got sun in my face, sleeping rough on the road

      Comment


       #66
       Tarp kitko, per Baltarusijos TV irgi kartais rodoma ir kalbama, kad Lietuva, statydama nauja AE, nepakankamai informuoja Baltarusija. Kad Baltarusijai irgi rupi busimos AE saugumas ir pan.

       O del Baltarusijos svarbos Rusijai - dar ir kaip Baltarusija svarbi. Vien Kaliningradui kaip svarbi. Tuo labiau, kad geopolitiniuose "zaidimimuose" Rusija pralaimi (Gruzija, Ukraina) ir "priesas vis arciau sienos"...

       Comment


        #67
        Белорусские инженерные войска готовы строить АЭС
        Baltarusijos kariuomenės inžinierių daliniai pasiruošę statyti atominę elektrinę

        Sausio 16 brifinge Baktarusijos kariuomenės Generalinio štabo inžinierių dalinių valdybos viršininkas plk. Ihar Lisoŭskij pareiškė apie tai, kad inžinierių daliniai pasiruošę dalyvauti AE statyboje, praneša BelaPAN

        "Atominės elektrinės statyba nėra inžinierinių dalinių specifika. tačiau, jei mums bus iškeltas uždavinys atsižvelgiant į kariuomenės inžinierinių dalinių galimybes, mes jį įvykdysime", - pareiškė I.Lisoŭskij
        http://naviny.by/rubrics/economic/20...ws_113_304757/

        Comment


         #68
         Lietuva neturi oficialios informacijos dėl Baltarusijos AE statybos prie Lietuvos sienos
         Rasa Lukaitytė, www.DELFI.lt
         2009 sausio mėn. 21 d. 12:17
         Lietuvos Aplinkos ministerija iki šiol nėra gavusi oficialios informacijos apie tai, kad Baltarusija atominę elektrinę (AE) statys Astravo rajone, maždaug 20 km nuo Lietuvos sienos. Apie tai trečiadienį parlamentarams Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje patvirtino Aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vedėjas Vitalijus Auglys. Tačiau neoficialios žinios esą rodo, kad kaimynė dar nėra galutinai apsisprendusi, kur statyti AE.
         Jo teigimu, Baltarusijos Gamtinių išteklių ministerija vasarą informavo Lietuvos aplinkos ministrą apie vykdomus mokslinius tyrimus dėl galimos aikštelės atominės elektrinės statybai. Tąkart pranešta, kad planuojama iki 2016 m. pastatyti 2000 MW jėgainę ir svarstomos trys galimos jos statybos vietos.
         Daugiau oficialios informacijos, anot jo, iš Baltarusijos negauta.
         Tuo tarpu dar gruodžio pabaigoje Baltarusijos žiniasklaida paskelbė, kad naujoji jėgainė iškils šalia Lietuvos esančiame Michailiškių kaimelyje, Astravo rajone. Apie tokį sprendimą pranešė Baltarusijos energetikos ministerijos spaudos sekretorė Liudmila Zenkovič.
         Ši vieta buvo pasirinkta ištyrus tris galimas statybos vietas – Astravo, Krasnopoliansko ir Kukšinovkos.
         Per Michailiškes teka Neris, šalia lietuvių gyvenami Gervėčiai, o nuo šio kaimelio iki Lietuvos sienos yra tik apie 20 kilometrų, Vilnius nutolęs tik 55 kilometrus.
         http://www.delfi.lt/news/economy/ene...hp?id=20207817

         Comment


          #69
          Justina Juršytė
          2009.01.21 15:38
          Lietuva oficialios informacijos apie atominę Baltarusijoje neturi
          Edminas Bagdonas, Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje, teigia, kad Lietuva neturi jokios oficialios informacijos apie šioje šalyje ketinamą statyti atominę elektrinę. Nėra ir prezidento dekreto, kuris yra būtinas pradėti statyboms.
          http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID...34eb14&ref=rss

          Panašiai tą patį komentuoja ir gudai:

          2009.01.22 // 13:45
          Посол Литвы: информацию о строительстве АЭС в Беларуси черпаем из СМИ
          Lietuvos pasiuntinys: informaciją apie atominės elektinės statybą renkame iš Baltarusijos žiniasklaidos
          http://naviny.by/rubrics/politic/200...ws_112_305080/

          Comment


           #70
           2009.01.21 // 18:12
           Белорусскую АЭС построит российская компания
           Baltarusijos atominę elektrinę pastatys Rusijos kompanija


           Генеральным подрядчиком строительства белорусской АЭС выступит ЗАО «Атомстройэкспорт», сообщила БелаПАН пресс-секретарь Министерства энергетики Беларуси Людмила Зенькович.
           Baltarusijos AE generaliniu rangovu bus Rusijos UAB "Atomstrojeksport", agentūrai BelaPAN pranešė Baltarusijos Energetikos ministerijos sekretorė Liudmila Zen'kovič
           http://naviny.by/rubrics/economic/20...ws_113_305042/

           Comment


            #71
            2009.01.17 // 10:26 // Мнение // Nuomonė

            Алесь Юркойць.
            Шэсць аргументаў супраць будаўніцтва АЭС у Астравецкім раёне
            Ales' Jurkojc
            Šeši argumentai prieš Atominės elektrinės statybą Astravo rajone

            Ales' Jurkojc' - kraštotyrininkas, gyvenantis Astravo rajono Varnionių miestelyje.
            Beje, kas gali paneigti, kad tokia pavardė turbūt kažkada buvo Jurkaitis.

            Адразу скажу, што я не супраць будаўніцтва АЭС у Беларусі. Але перакананы, што ў нас на Астравеччыне такая станцыя прынясе толькі страты ў маштабах усёй краіны.
            ---
            Iš karto pasakysiu, kad aš ne prieš AE statybą Baltarusijoje. Tačiau esu įsitikinęs, kad pas mus Astravo krašte tokia elektrinė atneš tik nuostolius visos Baltarusijos mastu
            Cituotos ir išverstos tik atskiros pasisakymo vietos
            Аргумент першы — бяспека. Менавіта на Астравеччыне зафіксаваны прэцэдэнт самага моцнага беларускага землятрусу.
            Другі аргумент — прырода.
            Па-трэцяе — турызм.
            Але, калі прачытаўшы гэтыя радкі, вы вырашылі наведаць Астравеччыну, вас чакае вялікае расчараванне. Бо квіткі ні на цягнік, ні на аўтобус вам не прададуць, хоць яшчэ нават і катлаван не пачалі капаць пад АЭС. А калі вы прыедзеце ў наш раён на сваім уласным аўто, то і ў такім разе зможаце знаходзіцца на яго тэтыторыі не больш за тры гадзіны, ды й то толькі транзітам. Каб пабыць болей, вам трэба «легалізавацца». Рэч у тым, што і без АЭС увесь Астравецкі раён — памежная зона. Будаўніцтва атамнай станцыі ў самым цэнтры раёна дадасць да гэтага яшчэ адну зону — рэжымную.
            Чацьвёрты аргумент — вада.
            Вада з Вяллі і без АЭС у даволі вялікім аб'ёме забіраецца для патрэбаў сталіцы. Са словаў інжынера ГУ «Дырэкцыя будаўніцтва атамнай электрастанцыі» Уладзіміра Петрушкевіча, якраз адным з асноўных фактараў прыняцця рашэння будаўніцтва АЭС менавіта ў Астравецкім раёне з'явілася наяўнасць тут дастатковай колькасці водных рэсурсаў. А гэта якраз гаворка пра Вяллю, якую летась нават у ніжнім цячэнні (пад Коўнам) мне ўдавалася лёгка пераходзіць уброд...
            Пятае — вецер. У Беларусі пераважаюць паўночна-заходнія вятры і дастаткова бегла зірнуць на карту, каб зразумець, што ў выпадку аварыі, альбо нават адзінкавага радыяцыйнага выкіду, воблака з 90%-най доляй верагоднасці будзе рухацца на Мінск. Да таго ж з усіх прапанаваных Астравецкая пляцоўка знаходзіцца ў найбліжэйшым прыбліжэнні да сталіцы.
            І апошняе, шостае, — стронга.
            Visas straipsnis http://naviny.by/rubrics/opinion/200...es_410_160809/
            Pirmas argumentas — saugumas . Būtent Astravo rajone užfiksuotas stipriausias Baltarusijos žemės drebėjimas.
            Antras argumentas — gamta.
            Trečia — turizmas (...) Jei perskaitę apie įžymybes norėsite aplankyti Astravo rajoną, jūs nusivilsite. Nes bilietų nei į traukinį, nei į autobusą jums neparduos, nors nepradėta kasti ir elektrinės pamatų duobė. Jei atvažiuosite į mūsų rajoną savo automobiliu, jo teritorijoe galima būti ne daugiau 3 valandų ir tai tik tranzitu. Tam, kad apsistoti ilgesniam laikui, jums reikia "legalizuotis". Kalba eina apie tai, kad ir be AE statybos visas Astravo rajonas yra pasienio zona. Atominės elektrinės statyba prie šio apribojimo pridės ir (saugumo) režimo zoną.
            Ketvirtas argumentas - vanduo. Neries vanduo ir be AE smarkiai naudojamas (Gudijos) sostinės reikmėms. (...) Vienu iš pagrindinių veiksnių parenkant vietą kaip tik buvo pakankami vandens resursi. Čia kalbama apie Nerį, kurią net žemupyje (prie Kauno) man lengvai pavykdavo perbristi...
            Penkta - vėjas. Baltarusijoje vyrauja šiaurės vakarų vėjai. Pakanka žvilgtelėti į Baltarusijos žemėlapį, kad suprasti, jog nutikus avarijai ar atsitiktinai nutekėjus radiacijai, radicinis debesis su 90% tikimybe slinks Minsko link. Be to, iš visų nagrinėtų vietų būtent Astravo aikštelė yra arčiausiai (Baltarusijos) sostinės.
            Ir paskutinis, šeštas argumentas - upėtakiai, kurie pavaizduoti Astravo herbe ir gyvena tik švariose ir šaltose upėse
            Paskutinis taisė Romas; 2009.01.22, 20:54.

            Comment


             #72
             (''Tąkart pranešta, kad planuojama iki 2016 m. pastatyti 2000 MW jėgainę ir svarstomos trys galimos jos statybos vietos.'')
             Tai tipo vis dar yra sansu kad tos elektrines gali tenai ir nestatyt?

             Comment


              #73
              http://www.minsk.gov.by/news/26.02.2009/5/13695/eng

              6 COUNTRIES TO TAKE PART IN ATOMEXPO BELARUS 2009 IN MINSK /Agency 'BelTA'/

              AtomExpo Belarus 2009, international specialized exhibition and conference, will be held in the National Exhibition Centre of Minsk on March 10-13, BelTA learnt from Technics and Communications Company, one of the organizers of the event.

              The main goal of AtomExpo Belarus 2009 is to present up-to-date technologies of project development, construction and safety of the nuclear power plant, to attract investors to finance the construction of the nuclear power plant. The forum is expected to promote positive public opinion about construction of the nuclear power plant in Belarus, atomic scientific research and to advance personnel training.

              The exhibition will feature technologies and equipment for the nuclear power plant construction, modern nuclear and radioactive safety systems and technologies for processing and storage of radioactive waste, transportation of radioactive materials.

              The conference will focus on the issues of nuclear personnel training, environmental protection, and strategic state nuclear policy and energy security of the country.

              Over 60 enterprises from six countries, including more than 30 companies from Russia, will participate in the exhibition and conference.

              The conference is organised by the Belarusian Ministries of Energy, Education, Information, Natural Resources and Environmental Protection, Architecture and Construction, the National Academy of Sciences, nuclear energy department of the Energy Ministry, International Sakharov Environmental University, Belarusian National Technical University, and Russia’s Atomexpo (official exhibition operator of Rosatom, State Nuclear Power Corporation) and Russian nuclear enterprises.
              http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

              Comment


               #74
               Baltarusija gali užšaldyti savo atominės jėgainės statybas

               Lietuvos pašonėje žadanti statyti savo atominę elektrinę kaimynė Baltarusija, anot šios šalies politologo Jaroslavo Romančiuko, dėl globalios finansų krizės greičiausiai bus priversta projektą užšaldyti ir atidėti geresniems laikams.
               Visas straipsnis: http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID...4d3a2&open=sec
               Sekite savo banknotus

               Comment


                #75
                Tai labiausiai įtikėtinas variantas. Duok Dieve, kad taip ir įvyktų...

                Comment


                 #76
                 Naviny.by 2009.03.05

                 Где Беларусь возьмет такую кучу денег на строительство АЭС?
                 Kur Baltarusija paims tokią krūvą pinigų atominės jėgainės statybai?                 Деньги, необходимые на строительство АЭС, кстати, действительно сумасшедшие. Еще в прошлом года вице-президент российской компании «Атомстройэкспорт» Александр Глухов заявил, что строительство собственной АЭС обойдется Беларуси в 8-12 млрд. долларов
                 (...)
                 В условиях кризиса рост затрат может привести и к желанию по максимуму включить механизмы экономии. К примеру, работающим на Островецкой площадке геологам уже урезали зарплаты. «Наша зарплата по сравнению с серединой прошлого года значительно упала», — рассказали «Белорусским новостям» в частной беседе представители одной из бригад, продолжающих исследовать площадку. Как отметили собеседники, раньше они получали до 4 млн. рублей.

                 ---

                 Atominės elektrinės statybai išties reikalingi milžiniški pinigai. Dar pernai Rusijos kompanijos "Atomeksport" viceprezidentas A.Gluchov pareiškė, kad nuosavo AE statyba Baltarusijai kainuos 8-10 mlrd. USD.
                 (...)
                 Krizės sąlygomis statybos kaštų augimas gali sukelti norą įjugti taupymo režimą. Pvz., Astravo r. aikštelėje dirbantiems geologams jau apkarpė atlyginimus. "Mūsų atlyginimai, lyginant su pernai metų viduriu, žymiai sumažėjo", - pasakojo privačiame pokalbyje vienos iš AE aikštelę tiriančių brigadų atstovai. Kaip pažymėjo pašnekovai, anksčiau jie gaudavo iki 4 mln. rublių (~4000 Lt)
                 http://naviny.by/rubrics/economic/20...es_113_161517/

                 Comment


                  #77
                  Naviny.by 2009.03.11 // 11:29

                  Милиция побывала в доме лидера общественной инициативы «Островецкая атомная — это преступление»
                  Milicija lankėsi visuomeninės iniciatyvos "Astravo atominė elektrinė - tai nusikaltimas" lyderio namuose

                  Visuomeninės iniciatyvos "Astravo elektrinė -tai nusikaltimas" lyderis Nikolaj Ulasevič (Николай Уласевич) pranešė agentūrai BelaPAN, kad Gerdino srities Astravo rajono milicijos pareigūnai šiandien ryte atliko kratą jo nuosavame name.
                  http://naviny.by/rubrics/society/200...ws_116_307742/

                  Comment


                   #78
                   Panašu, kad visos tos kalbos apie elektrines BY, Karaliaučiaus apskrity ir šiaip šalia LT - pliurpalai ir diversija ("ложь, **здёжь и провокация"), kurių tikslas - sutrukdyti LT pasistatyti savo elektrinę.

                   Comment


                    #79
                    Manau, kad anksti "laidoti" Baltarusijos AE.
                    http://naviny.by/rubrics/economic/20...es_113_161857/
                    Show must go von!

                    Comment


                     #80
                     /\ Gal nepatingėk bent antraštę parašyti ir išversti, kad žinotum, ar verta spausti nuorodą

                     Comment

                     Working...
                     X