Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje

  Kaip Lietuvoje taikomi atsinaujinantys energijos šaltiniai: vėjo energija, saulės energija, hidro energija, geoterminė ir biomasės energijos. Kas geriau ši, ar atominė energija?
  Statoma vėjo jėgainė New Jersyje
  Paskutinis taisė Lašas; 2007.01.30, 15:29.

  #2
  Saulės kolektorius Kačerginėje  Vėjo turbinos Airių jūroje.
  Paskutinis taisė Lašas; 2007.01.31, 14:23.

  Comment


   #3
   Sunku pasakyti, ypac del vejo jegainiu, kurios pacios pagaminamos naudojant NE vejo energija, taigi jau pati technologija tersia aplinka. Jei visa energija butu gaminama is atsinaujinanciu saltiniu ir zinant jos kainas vis dar butu galima rentabiliai gaminti vejo turbinas, saules kolektorius, tai tuomet butu galima sakyti taip, tai tikrai ekologiskas budas gaminti elektros energija. Isivaziduokit vien kiek kuro reikia sudeginti norint atvezti metala siems irengimams ir po to juos transportuoti i pastatymo vieta (apie energija, reikalinga metalui lydyti, formuoti ir t.t. as jau nekalbu).

   Comment


    #4
    O kam važiuoti į darbą, jeigu tu išleidi pinigus ant benino, ar talonėlių? A? Darbas dėl nieko?

    Comment


     #5
     Nezinau ar tai tiesa, bet Kauno HE prie atsinaujinanciu istekliu saltinio, kurie turetu sukurt tam tikra butina dali pagal E.Bendrijos aktus, nepriskiriama, nes jos esamas poveikis aplinkai pernelyg neigiamas.
     Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

     Comment


      #6
      Gaila, kad si tema susilaukia mazo demesio.

      Siaip ar taip aptikau internete Lietuvos veju atlaseli, gal kam bus idomu paziuret. Tiesa tam paciam dokumente perspejama, kad jis nelabai tikslus bet vis sis tas isivaizdavimui:

      Paimta is http://www.undp.lt/files//pdf/Enviro...nal-report.pdf.

      Comment


       #7
       Lietuviskoj Vikipedijoj radau ir nuotrauka su vejo jegaine Lietuvoj. Neparasyta kur tiksliai fotografuota, bet speju kad cia viena is tu kur netoli Palangos stovi... ir deja nesisuka..
       http://upload.wikimedia.org/wikipedia/lt/2/24/Vejo_jegaine%2C_2006-09-02.jpg

       Neblogas puslapiukas besidomintiems atsinaujinanciais energijos saltiniais ir esamu potencialu Lietuvoj:
       http://saule.lms.lt/lindex.html
       Pradziugino vienas sakinys is straipsnelio apie saules energija:
       Planuojama įrengti demonstracinę fotoelektrinę saulės jėgainę (komplekse su vėjo jėgaine) Lietuvos jūros muziejuje, turistų gausiai lankomoje zonoje.
       Daugiau geru naujienu apie delfinariuma is delfi:
       Svarbiausia žinia - geoterminio gręžinio vandenį planuojama panaudoti apšildyti visam kompleksui. Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, sausį poveikio aplinkai vertinimo ataskaita ir detalusis planas bus apsvarstyti viešai bei pateikti galutinai derinti bei patvirtinti.
       Paskutinis taisė ValdasJ; 2007.02.08, 16:28.

       Comment


        #8
        Idomu kokios to geoterminio vandens savybes Lietuvoj, nes stai Islandijoj jis baisius smirdalius, dar dabar neatsistebiu.
        Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

        Comment


         #9
         Nemanau, kad geoterminis vanduo bus pilamas tiesiai i baseinus. Greiciausiai bus naudojama tik jo energija vandeniui pasildyti. Tokiu atveju kvapas jokios reiksmes netures.

         Radau siek tiek informacijos apie geotermine jegaine ir geoterminius vandenis Lietuvoj:
         Jėgainės veikimo principas
         Geoterminių jėgainių kūrimo technologija remiasi uždara cirkuliacine karšto požeminio vandens naudojimo sistema, kuri Europoje turi atitikti ES direktyvos 85/337 reglamentuojamus aplinkosaugos ir poveikio aplinkai reikalavimus.
         Klaipėdos parodomoji geoterminė jėgainė eksploatuoja 4 gręžinius. Dviejuose siurbliai pumpuoja 380C šilumos geoterminį vandenį iš 1135 metrų gylyje esančio devono sluoksnio. Iš dviejų gręžinių per valandą galima gauti iki 700 m3 vandens, tačiau žemė atgal tepriima tik 450 m3. Tad ir paėmimo pajėgumus teko sumažinti.
         Iš žemės gauta šiluma vėliau panaudojama iš miesto į jėgainę atkeliaujančiam termofikaciniam vandeniui šildyti. Jis jėgainę pasiekia apie 400C. Šilumos mainų dėka šis vanduo pašildomas iki 700C ir keliauja į miestą. Visame šiame procese iš Žemės gauta šiluma sudaro 41%, tad geoterminė energija, palyginti su tradiciniuose šilumos tinkluose išgaunama energija, yra daug pigesnė.
         Alternatyva tradicinei energijai
         Geoterminė energija neteršia gamtos. Specialistų apskaičiavimais, visu pajėgumu veikianti geoterminė jėgainė per metus apsaugo atmosferą nuo 52 tūkst. tonų CO2 (anglies dioksido) ir 270 tonų NOx (azoto oksidų) išmetimo, kurie išsiskirtų deginant organinį kurą.
         Pradėjus veikti geoterminei jėgainei, tradicinėse katilinėse sumažėjo apkrovimas, mažiau sudeginama mazuto, sumažėjo ir atmosferos tarša.
         Tačiau naujas technologijas diegiančiai ir ekologines idėjas propaguojančiai valstybės valdomai bendrovei išsikovoti pozicijas energijos rinkoje nėra lengva. Tradicinių šilumos šaltinių tiekėjai ir gamintojai nenoriai bendradarbiauja su konkurentais.
         Gelmių šiluma – malonumams ir sveikatai„Geotermos“ planuose – toliau plėtoti geoterminės šilumos panaudojimą, statyti naujas jėgaines, kurti reabilitacijos ir sveikatos centrus.
         Šiai idėjai įgyvendinti tereikia pasinaudoti gamtos teikiamomis malonėmis. „Geoterma“ ketina renovuoti netoli Palangos kurorto esančios Vydmantų gyvenvietės 1991–1992 m. išgręžtus ir užkonservuotus giluminius gręžinius. Ten dviejų kilometrų gylyje geoterminio vandens temperatūra siekia 720C. A. Bičkus sako, jog kurortinėje zonoje pastatytas sveikatos centras su ištisus metus veikiančiais atvirais baseinais ir maudyklėmis būtų patrauklus ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių - Latvijos, Kaliningrado srities gyventojams. Šis projektas, kurį, UAB „Geoterma“ direktoriaus manymu, pritraukus Lietuvos ir užsienio kapitalo investicijas galima įgyvendinti per 5–6 metus, smarkiai suaktyvintų turizmą ir Palangos kurorto veiklą ištisus metus. Ateityje čia galbūt galėtų atsirasti balneologijos centras, gydykla, kokių yra kitose Europos šalyse.
         neris.mii.lt/mt/straipsniai/200510/jeg.doc

         Bandomoji geotermine jegaine Klaipedoj:

         http://www.ktl.mii.lt/LMA/Geotermines%20energijos.htm

         Ji stovi cia:

         Comment


          #10
          tu geriau kainas, sakyk.
          čia neseniai mačiau vieną vokiečių pasiūlymą. praktiškai geoterminis šildymas (nesakysiu kam) tačiau seminaro dalyviai greit sumetė, kad tai įdealus daikčiukas vienam individualiam namui. deja į klausimą kiek tai kainuotų atsakė, kad pas juos kainuoja tiek pat kiek ir įdiegti elektrinį šildymą. tik aišku vėliau nereikia mokėti už elektros energiją.

          trumpai tariant yra mintis pas save pabandyti tokį panaudoti

          Comment


           #11
           As pats toj srity nedirbu, tad kainu nezinau. Dokumente is kurio paemiau citata yra parasyta apie jegaines kaina ir isgaunamos energijos savikaina. Bet kaip suprantu tave domina to principo panaudojimas nuosavam bustui apsildyt. Deja neisivaizduoju kiek tas kainuotu Lietuvoj, tad jei ka pavyks atkapstyt nepamirsk su forumieciais pasidalint. Labai idomu butu.

           Comment


            #12
            Parašė shoklys Rodyti pranešimą
            As pats toj srity nedirbu, tad kainu nezinau. Dokumente is kurio paemiau citata yra parasyta apie jegaines kaina ir isgaunamos energijos savikaina. Bet kaip suprantu tave domina to principo panaudojimas nuosavam bustui apsildyt. Deja neisivaizduoju kiek tas kainuotu Lietuvoj, tad jei ka pavyks atkapstyt nepamirsk su forumieciais pasidalint. Labai idomu butu.
            deal

            Comment


             #13
             Geoterminis namų šildymas.
             Principas neblogai aprašytas:
             http://www.geoterminissildymas.lt/in...d=16&Itemid=38
             čia ne reklama, o tik visiems gražiai vizualiai paaiškinta.

             Turiu pažįstamų, kurie turi įsirengę. Esant tokioms dujų, elektros kainoms, kaip dabar, didelio pranašumo ekonomine prasme nėra, bet pažiūrėjus į ką mes lygiuojamės, tai už kokių 5 m. ... bus vietoj

             IT. Sicilija
             PT. 11 dienų Portugalijos keliais
             LT. Kaunas 2009.01.04

             Comment


              #14
              Dekui! Geras puslapiukas.

              Comment


               #15
               Bet jūs čia kalbat apie skirtingus dalykus. Šitame puslapyje aprašomas geoterminis šildymas, kur panaudojama kad ir +5 laipsnių šilumos žemės temperatūra. Ir namų su tokiu šildymu Lietuvoje jau yra ne keletas.

               O prieš tai aprašytas gręžinys, tai kaži ar įmanomas privačiam namui. Kaži kiek mln. kainuotų išgręžti kelių kilometrų gylio gręžinį Jau nekalbant apie siurblines.

               Comment


                #16
                Taip. Bet as ir nemanau kad kolega nori privaciam namui gilumini grezini daryt . Nors ka gali zinot ...

                Comment


                 #17
                 Parašė shoklys Rodyti pranešimą
                 Taip. Bet as ir nemanau kad kolega nori privaciam namui gilumini grezini daryt . Nors ka gali zinot ...
                 kas įdomiausia vokiečiai šnekėjo būtent apie 20m gylio gręžinį.

                 antras dalykas jei pastudijavote sprendimus, jų yra visokių.ir efektyvumas yra skirtingas. šiaip kai renkies reikia žinoti, na bent jau bendram išsilavinimui reikia žinoti

                 Comment


                  #18
                  Parašė naglisc Rodyti pranešimą
                  kas įdomiausia vokiečiai šnekėjo būtent apie 20m gylio gręžinį.
                  Manau kad 20 m grezinys dar nera giluminis. Beje, gal atsimeni kokia ten vokieciu firma pristatyma dare?

                  Cia dar siektiek info apie geotermine energija:
                  Pajūrio krašte, kaip, beje, ir visose Žemės gelmėse, yra gausu geoterminės nuolat atsinaujinančios energijos. Geoterminė energija – tai Žemės gelmių šiluma, kurią yra sukaupusios kristalinės ir nuosėdinės uolienos bei vandeningieji horizontai. Geoterminės energijos išraiška – šiluma matuojama temperatūra, kuri įvardijama Celsijaus, Kelvino ar Fahrenheito laipsniais. Lietuvoje priimta temperatūrą matuoti Celsijaus laipsniais. Taigi Žemės gelmių temperatūra kyla gilinantis į gelmes, vidutiniškai 3,5oC kas kiekvieną 100 m (3,5 oC/100 m). Tai vadinamasis geoterminis gradientas. Klaipėdos kraštas yra Vakarų Lietuvos geoterminėje anomalijoje, kurioje geoterminis gradientas yra gerokai didesnis ~ 4,5/100 m, o šilumos srautas ~ 90 mW/m2. Geoterminės anomalijos priežastys yra giluminės. Energetinė Žemės gelmių galia yra geologinių procesų varomoji jėga. Vykstant giluminiams procesams išsiskiria šiluma. Žemė kasmet išspinduliuoja į erdvę apie 1021 J šilumos. Tai palyginti nedaug, nes nuo Saulės mūsų planeta gauna energijos 6000 kartų daugiau. Žemės plutos šiluma yra mantijinė ir generuojama radiogeninių elementų. Žemės šilumos laukas susijęs su kitais (gravitaciniu, magnetiniu) fiziniais laukais, su Žemės plutos tektoninio vystymosi ypatybėmis, su litosferos sudėties ir sandaros specifika, su požeminio vandens judėjimu ir kitais procesais.
                  Klaipėdos krašto žemės gelmių turtas
                  Paskutinis taisė ValdasJ; 2007.02.13, 22:10.

                  Comment


                   #19
                   Galit uzmest aki kas domites:
                   KTU ATSINAUJINANČIŲJŲ ŠALTINIŲ ENERGIJOS TECHNOLOGIJŲ CENTRAS
                   http://www.ekokodas.ten.lt/
                   Paskutinis taisė ValdasJ; 2007.02.13, 22:40.

                   Comment


                    #20
                    Pagaliau radau ir patikimesni Lietuvos vejo resursu (10 m aukstyje) zemelapiuka:


                    Lietuvos vejo energetiku asociacija

                    Comment

                    Working...
                    X