Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Po pranešimo apie sprogmenį evakuoti žmonės iš SGD krantinės

  Comment


   /\ Kažkaip pastaruoju metu padaugėjo tokių skambučių. Čia kažkas linksminasi arba reakcijos laiką tikrina..

   Arba bando destalibizuoti - dabar dėl to pranešimo jie sustabdė išdujinimą. Tai potencialiam pirkėjui galbūt gali pasirodyti, jog tokie incidentai gali kelti riziką pastoviam duju tiekimui. Plius mums patiems - ale tiek nedaug reikia, kad sutrikdyt darbą.
   Paskutinis taisė dr-rox; 2015.01.28, 12:52.

   Comment


    Padidėjo dėl teroristinių įvykių Prancūzijoje ir Rusijos agresijos. Moterį, kuri šitaip pasielgė reikia bausti tikrai stipriai. Tokie "linksmi skambučiai" yra nejuokingi.
    My Flickr
    My Trainpix

    Comment


     Pranešimas apie užminuotą dujų saugyklą nepasitvirtino

     Klaipėdos nafta“, reaguodama į Bendrojo pagalbos centro informaciją apie sprogmenį Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale, ėmėsi visų numatytų procedūrų vykdymo. Bendradarbiaujant bendrovei, uostui bei specialiosioms tarnyboms, situacija suvaldyta sėkmingai, pranešimas nepasitvirtino.

     Šiandien, sausio 28 d., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad „„Independence“ padėta bomba“.

     SGD terminalo operatorė AB „Klaipėdos nafta“ pagal numatytas procedūras ir tvarką, operatyviai ėmėsi priemonių: informavo atsakingas institucijas ir sušaukė Ekstremalių situacijų valdymo komitetą.

     Situacijos valdymo kontrolę pagal numatytas procedūras perėmė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Ekstremalių situacijų valdymo centras. Evakuoti terminale buvę žmonės. Uosto direkcija apribojo laivybą pietinėje uosto dalyje.

     Įvykio vietoje dirbo specialiosios tarnybos. Po atlikto patikrinimo paaiškėjo, jog pranešimas buvo melagingas – sprogmuo nerastas. Oficialiai gautas leidimas terminale tęsti darbus.

     Pažymėtina, jog terminalo saugumu visą parą rūpinasi Viešojo saugumo tarnyba, kuri incidento metu savo funkcijas atliko tinkamai.

     Comment


      Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
      /\ Kažkaip pastaruoju metu padaugėjo tokių skambučių. Čia kažkas linksminasi arba reakcijos laiką tikrina..

      Arba bando destalibizuoti - dabar dėl to pranešimo jie sustabdė išdujinimą. Tai potencialiam pirkėjui galbūt gali pasirodyti, jog tokie incidentai gali kelti riziką pastoviam duju tiekimui. Plius mums patiems - ale tiek nedaug reikia, kad sutrikdyt darbą.
      Jokios tragedijos čia nėra. Šiuo atveju netgi yra kažkiek pliusų - visos tarnybos pasitreniravo be eilės. O kad potencialūs pirkėjai kreiptų dėmesį į telefoninius skambučius, tai labai abejoju. Nebent jų pasipiltų po vieną į savaitę.

      Parašė Arelis Rodyti pranešimą
      Padidėjo dėl teroristinių įvykių Prancūzijoje ir Rusijos agresijos. Moterį, kuri šitaip pasielgė reikia bausti tikrai stipriai. Tokie "linksmi skambučiai" yra nejuokingi.
      Reikia bausti ne stipriai ar silpnai, o pagal įstatymą.

      Comment


       Kad jinai greičiausiai nepakaltinama.

       Comment


        Parašė digital Rodyti pranešimą
        Reikia bausti ne stipriai ar silpnai, o pagal įstatymą.
        Jeigu skambutis iš Latvių gatvės, tuomet nebus kaip taikyti įstatymų.
        Flickr

        Comment


         Parašė balietis Rodyti pranešimą
         Kad jinai greičiausiai nepakaltinama.
         Bet ji pavojinga, tad gal reiktų izoliuoti priverstiniam gydymui. Įdomu kokia bausmė gresia už tokius melagingus pranešimus?
         Paskutinis taisė Eisinas; 2015.01.28, 14:24.

         Comment


          Per radiją pranešė, kad kažkokia moterėlė iš Mosėdžio. Veža dabar ją į Klaipėdą apklausai
          N N N

          Comment


           Mano vienas pažįstamas važiavo Nemenčinės plentu, kai iššoko durnius su grybais po ratais. Nuvažiavo nuo kelio, apgadino mašiną. Iššoko iš mašinos, rėkia, gal tu durnas? O tas sako, taip, durnas, ir bilietą va turiu.

           Ne taip paprsata su priverstiniu gydymu, jeigu nekelia grėsmės.

           Comment


            „Klaipėdos naftai“ – Europos dujininkų „Metų projekto“ titulas

            Trečiadienį, sausio 28 d. Vienoje (Austrija) surengtoje 8-ojoje kasmetinėje „Europos dujų konferencijoje 2015“ („European gas conference 2015“) „Klaipėdos naftai“ įteiktas apdovanojimas už „Metų projektą“ – SGD terminalo įgyvendinimą.

            Kasmetiniai apdovanojimai „Annual European Gas Awards” surengti 4-ąjį kartą. AB „Klaipėdos nafta“ buvo viena iš 4 nominuotų pretendentų, tarp kurių – pasaulyje garsios kompanijos, tokios kaip „Shell“, „Total Gas & Power”.

            „Šis apdovanojimas – tai dar vienas įrašas tiek mūsų bendrovės, tiek Lietuvos sėkmės istorijoje. Didžiuojamės, jog SGD projektas buvo taip palankiai įvertintas pasaulinės dujų rinkos atstovų, kas įrodo, kad turime labai profesionalią komandą ir galime įgyvendinti strateginius projektus ambicingais terminais. Tai itin svarbu įvertinant, jog turime perspektyvinių planų dėl SGD paslaugų plėtros Baltijos regione“, - sakė Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

            Geriausią metų projekto titulo vertą kompaniją rinko konferencijos dalyviai. Iš viso šįmet „Europos dujų konferencijoje“ dalyvavo apie 300 dujų sektoriaus įmonių vadovų ir ekspertų.

            Comment


             Druskininkai, gamtines dujas perkantys brangiausiai Lietuvoje, po poros metų galėtų būti aprūpinami perpus pigesnėmis dujomis, gautomis iš suskystintų gamtinių dujų (SGD). Tokia galimybė atsirastų kurorte pastačius SGD išdujinimo stotį, į kurią dujos būtų transportuojamos cisternose.
             Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/823173...dujinimo-stoti

             Comment


              Neblogos zinios SGD rinkoj. Japonija(ko gero brangiausiai uz dujas mokanti salis pasaulyje) neseniai isigijo duju, kurios bus pristatytos i Japonija kovo pabaigoj. Kaina 7.2 doleriai uz MMbtu.

              http://af.reuters.com/article/commod...0V92KL20150130

              Nors dar praejusiais metais jie mokejo dvigubai daugiau:

              https://ycharts.com/indicators/japan...s_import_price

              7.2 doleriai uz MMbtu yra mazdaug 250 doleriu uz tukstanti kubu. Nupirkta sausio menesi - saltuoju metu laikotarpiu ir uz tokia zema kaina. Galetu dar ir savo atomines paleist kuo greiciau, tada SGD rinkoj is vis idomus dalykai pradetu darytis.

              Comment


               /\ Įdomesnis gal šitas:
               https://ycharts.com/indicators/europe_natural_gas_price

               Comment


                AB "Klaipėdos nafta" metų pradžią žymi išaugusia krova

                Nuo šių metų pradžios komercinę veiklą pradėjęs suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas taip pat prisidėjo prie bendrovės pajamų ir krovos rodiklių augimo. Preliminariai gauta 5,4 mln. eurų pajamų iš SGD perkrovos paslaugų. Bendros 2015 m. sausio mėnesio AB „Klaipėdos nafta“ preliminarios pajamos sudaro 9,1 mln. eurų, kai atitinkamai pernai sausį jos sudarė 2,8 mln. eurų.

                Sausį SGD terminale išdujinta ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekta 505 tūkst. MWh gamtinių dujų.

                Comment


                 Gal kas turi prieigą prie straipsnio pilnai:
                 Stabdomi SkGD projektai pranašauja kainos kilimą
                 Jau 2020 m. pasaulio rinkoje gali pristigti suskystintų gamtinių dujų (SkGD), o jų kaina pasukti aukštyn. Tai gali lemti šiuo metu pristabdomi dideli SkGD projektai.
                 Auganti SkGD paklausa per pastaruosius kelerius metus lėmė naujų projektų bangą. Nusiritus naftos kainai, nuo kurios priklauso ir SkGD kaina, pasaulio energetikos bendrovės stabdo investicijas į naujus projektus ir skaičiuoja didelių projektų, į kuriuos jau investavo, atsiperkamumą dabartinėmis sąlygomis. Ekspertai įspėja – dabar stabdomos investicijos atsilieps vidutiniu laikotarpiu, kai paklausa pralenks pasiūlą, o kainos rinkoje dėl SkGD stokos pradės lipti į viršų.
                 Naftos bendrovių vadovai įspėja, kad mažėjančios investicijos į naujus naftos projektus po kelerių metų, kai paklausa aplenks pasiūlą, gali sviesti kainą į naujas aukštumas. (VŽ, 2015 01 22)
                 Tokia pati tendencija įžvelgiama ir suskystintųjų dujų sektoriuje.
                 Plačiau: http://vz.lt/Default.aspx?Publicatio...#ixzz3QwYHfvAW

                 Comment


                  „SGD terminalui keliamas tikslas tapti efektyviausiai valdomu ir patikimai eksploatuojamu terminalu. Tam, kad tai būtų pasiekta, 2015 metais didžiausias dėmesys bus skiriamas eksploatacijos procesų diegimui ir personalo kvalifikacijos kėlimui“, – penktadienį Klaipėdoje vykusio Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje pažymėjo šios komisijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius, prabrėždamas, kad šiemet SGD terminalo projektas pripažintas metų projektu Europoje. Vyriausybės vadovas su komisijos nariai lankėsi ir pačiame terminale, kuris savo veiklą pradėjo praėjusių metų pabaigoje. Posėdyje aptarti SGD projekto įgyvendinimo 2014 m. rezultatai, tolesnis jo vystymas ir perspektyvos, SGD paskirstymo stoties projekto įgyvendinimo eiga. Taip pat aptarta magistralinio dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai statybos, kuri vyksta sklandžiai pagal grafiką, eiga – dujotiekio eksploatacijos pradžia numatyta jau šių metų pabaigoje. Šio projekto įgyvendinimas leis diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius Baltijos šalių regione, užtikrinti gamtinių dujų tiekimo saugumą, sudarys sąlygas išnaudoti visus SGD terminalo Klaipėdoje pajėgumus ir padidins perdavimo sistemos patikimumą. Pasak Vyriausybės vadovo, SGD terminalas Klaipėdoje atveria naujas galimybes Baltijos regionui, jau sėkmingai vyksta dujų eksportavimas į Estiją. „Prognozuojant netolimos ateities per terminalą tiekiamų dujų kainų perspektyvas, tikėtina, kad jos bus itin patrauklios. Todėl labai svarbu, kad ir kaimyninė Latvija kuo greičiau atvertų trijų šalių prieigą dujų rinkoje“, – sakė premjeras. Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje bendrovės LITGAS atstovai informavo apie darbus, atliktus nuo terminalo veiklos pradžios, suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo veiklą ir perspektyvas. Šiemet SGD terminalo pajėgumai turėtų siekti 1 mlrd. kubinių metrų suskystintųjų gamtinių dujų, vėliau – 4 mlrd. m3.
                  http://www.balsas.lt/naujiena/823862...tijos-regionui

                  Comment


                   „Klaipėdos nafta“ statys dar vieną dujų terminalą
                   „Šiandien pradedame planuoti naujas 5.000 kub. m talpos terminalo statybas. Taip pat nutarėme, kad bus įsigytas dujų transportavimo laivas, kuriuo SkGD iš laivo „Independence“ bus transportuojamos į mažąjį terminalą. Pagrindinis tikslas – iš jo dujomis užpildyti auto cisternas ir transportuoti į įvairias Lietuvos vietas ar Baltarusiją. Naujasis laivas taip pat dujomis galės aprūpinti kitus laivus“
                   http://vz.lt/article/2015/2/6/klaipe...duju-terminala

                   Comment


                    Didysis SGD terminalas turės mažą terminaliuką

                    AB "Klaipėdos nafta", siekdama labiau išnaudoti jau veikiantį suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, ketina statyti nedidelį terminalą savo nuomojamoje teritorijoje

                    Jis turėtų išdygti šiaurinėje uosto dalyje.

                    Tai vienas iš būdų padidinti didžiojo SGD terminalo apkrovimą. Didieji laivai atgabens dujas į laivą "Independence", vėliau mažuoju laiveliu dujovežiu, kuris bus įsigytas, jos bus atplukdomos į mažąjį terminalą ir paskirstomas po įvairias stoteles. Mažajame terminale, kuriame bus 5 tūkst. kub. m talpyklos, SGD bus perpilamos į autocisternas ir išvežiojamos po visą Lietuvą, o vėliau ir į kitas Baltijos šalis, Lenkiją. Vakarų Europoje toks apsirūpinimo SGD būdas sparčiai plinta.

                    Automobiliais būtų gabenamos dujos vartotojams, kurie šiuo metu nėra prijungti prie magistralinių dujotiekių. Tai galėtų būti alternatyva tiems miestams, kurie neturi tokio energijos šaltinio alternatyvos. Be to, tam tikru SGD kiekiu galės terminaliuke apsirūpinti ir maži laivai.

                    Pasak "Klaipėdos naftos" vadovo, šiuo metu jau atliekami mažojo terminalo projektavimo darbai, kurie iš dalies finansuojami ES lėšomis. Mažąjį terminalą tikimasi pabaigti statyti iki 2016 metų pabaigos, jis gali kainuoti 10-20 mln. eurų.

                    Comment


                     Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                     Gal kas turi prieigą prie straipsnio pilnai:
                     Stabdomi SkGD projektai pranašauja kainos kilimą
                     Jau 2020 m. pasaulio rinkoje gali pristigti suskystintų gamtinių dujų (SkGD), o jų kaina pasukti aukštyn. Tai gali lemti šiuo metu pristabdomi dideli SkGD projektai.
                     Auganti SkGD paklausa per pastaruosius kelerius metus lėmė naujų projektų bangą. Nusiritus naftos kainai, nuo kurios priklauso ir SkGD kaina, pasaulio energetikos bendrovės stabdo investicijas į naujus projektus ir skaičiuoja didelių projektų, į kuriuos jau investavo, atsiperkamumą dabartinėmis sąlygomis. Ekspertai įspėja – dabar stabdomos investicijos atsilieps vidutiniu laikotarpiu, kai paklausa pralenks pasiūlą, o kainos rinkoje dėl SkGD stokos pradės lipti į viršų.
                     Naftos bendrovių vadovai įspėja, kad mažėjančios investicijos į naujus naftos projektus po kelerių metų, kai paklausa aplenks pasiūlą, gali sviesti kainą į naujas aukštumas. (VŽ, 2015 01 22)
                     Tokia pati tendencija įžvelgiama ir suskystintųjų dujų sektoriuje.
                     Plačiau: http://vz.lt/Default.aspx?Publicatio...#ixzz3QwYHfvAW
                     Čia tas pats, kas sakyti, kad žema naftos kaina yra blogai, nes bus mažiau investuojama į naftos gavybą, o dėl to ateityje (neprognozuojamoje) mažės pasiūla ir, savo ruožtu, dėl to vėl brangs nafta. Absurdiškas argumentas. Kai maisto daug ant stalo, reikia naudotis proga ir valgyti, o ne prarasti apetitą vien nuo minties, kad kada nors ateityje vėl būsi alkanas ...
                     Paskutinis taisė nomad; 2015.02.07, 10:50.
                     There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X