Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Paskola būstui

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

  To Rent-to-Buy teisėtumo niekaip nesuprantu - juk visokie Atsakingo skolinimosi nuostatai ir paskolų išdavimo sugriežtinimai pajamoms ir pradiniams įnašams po 2008 m. krizės ir buvo formalūs apribojimai skirti tam, kad žmonės geriau reflektuotų savo finansinį pajėgumą grąžinti paskolą, kad neužsikrautų daugiau nei gali grąžinti ilguoju laikotarpiu ir t.t. Iš pačių tokios paslaugos gavėjų pusės toks pasirinkimas irgi atrodo sunkiai suvokiamas - kaip gali sau užsikrauti 25+ metų paskolą, jei net pradiniam įnašui susitaupyti nesugebi, iš kur žinai, kad grąžinsi 85%, jei nesugebi atsidėti pinigų 15%?
  Esmė, kad ten paskola nėra imama kol pradinis įnašas nesukaupiamas. Rent-to-buy savo esme yra opcionas t.y. pirkėjas nieko nėra įsipareigojęs ir pablogėjus finansinei situacijai viską gali nutraukti be jokių pasekmių. Tuo tarpu pirkėjui privalumas yra tame, kad jis iš esmės gali anksčiau fiksuoti perkamo būsto kainą ir taupyti jo pirkimui jau jame gyvendamas. Nes kitu atveju tektų ir mokėti už nuomą, ir taupyti pradiniam įnašui, kas būtų brangiau, o dar po to kai sutaupytum dar ir kainos būtų pakilusios.

  Vienintelė rizika čia yra vystytojui, kad pirkėjas apsigalvos ir nebepirks, bet už tai jis ima opciono įmoką (t.y. tą negrąžintiną "nuomą"). Vienintelė keistenybė čia, kad nekilnojamo turto įmonė pardavinėja finansinį derivatyvą.
  Post in English - fight censorship!

  Comment


   Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
   kaip gali sau užsikrauti 25+ metų paskolą, jei net pradiniam įnašui susitaupyti nesugebi, iš kur žinai, kad grąžinsi 85%, jei nesugebi atsidėti pinigų 15%?
   Nuoma +/- tokio pačio dydžio kaip mėnesinis įnašas. O neretai dar ir didesnė. Galima porą metų sėdėt ant grikių, mokėt nuomą ir taupyt įnašui. Arba imt va tokiu būdu...

   Comment


    Sveiki,

    Kad nekurti naujos temos, čia paklausiu.

    Gal kas nors tiksliai žinote,ar bankas duotų paskolą senos statybos butui, jei perkant 60proc to buto, o kita buto dalis priklauso kitam savininkui? Ar bankas būtinai prašys, kad butas būtų pilnai visas?

    Comment


     Laba diena,

     bankas duoda paskolą turtui kurį gali įkeisti jo naudai, t.y. turtas užtikrina kreditą. Jei tas 60 proc. turto yra atskirtas ir turi savo unikalų numerį, kuris turi vertę kurią galima oficialiai įvertinti ir įkeisti, tada taip paskolą gausite, aišku greičiausiai bus prašoma didesnės jūsų dalies, nes padidėjusios rizinkos valdymui svarbu kliento didesnis įsitraukimas. Jei turtas neatskirtas ir jo įkeisti negalima, dėl kelių bendrasavininkių, tai paskolos negausite.

     Vėlgi čia derybų klausimas, nes galima gauti trečios šalies sutikimą dėl leidimo įkeisti turtą ir pan., bet čia viskas remiasi ar bankui toks sandoris reikalingas, nes dabar pas juos ir taip eilė su standartiniais keysais, o tokius galima spresti ir vartojimo kredito pagalba.

     Kalbant aplamai apie būsto paskolas, taip yra oficialiais paskelbta informacija, kad turi būti kliento įnašas 15-20 proc., kad min paskolos suma tokia ir tt., bet realybėje, galima truputi užeiti už šių standartų, nes jie yra rekomendaciniai, protokoliniai, bet neprivalomi, svarbu neužeitų už LB atsakingo skolinimosi standartų. Svarbu, kad bankas sandoriu būtų alkanas, todėl dažniausiai nestandartinės sąlygos taikomos, kai perkamas ultra brangus turtas, kai didelė kredito dalis ir didelės premijos.

     Comment

     Working...
     X