Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Spaudos kavinė

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Lietuvoje pradėjo veikti stiklo taros užstato sistema
  W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
  Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
  Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

  Comment


   G. Kirkilas aukštojo mokslo reformą žada nuo kitų metų rugsėjo
   W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
   Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
   Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

   Comment


    Tai gerai, kad tik uz sikline tara ims. Nes Estijoj uz plastikinius butelius po krona uzstatas

    Comment


     Parašė pauliezaz Rodyti pranešimą
     Tai gerai, kad tik uz sikline tara ims. Nes Estijoj uz plastikinius butelius po krona uzstatas
     Na, bet tu ta krona atgauni nuneses tuscia buteli atgal i parduotuve
     W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
     Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
     Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

     Comment


      Imsiu as ir nesiu tuos plastmases gabalus vadinamus buteliais i punktus kazkokius. Sulamdai ismeti ir ramu.

      Comment


       GALVĖ

       Trakų meras nesipiktina valstybės lėšų paskirstymu
       Robertas ČUTA

       Pristatytas projektas
       Finansų ministerijos 2007 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų projektų pristatymas Seime sukėlė kai kurių savivaldybių merų pasipiktinimą. Savivaldybių asociacijos prezidento Ričardo Malinausko manymu, Valstybės investicijų programos lėšos savivaldybėms paskirstytos neteisingai. Trakų rajono savivaldybės mero Vytauto Petkevičiaus teigimu, savivaldybių biudžetų sudarymo metodika apskritai nėra pati geriausia, o projekte rajonui numatyta skirti pinigų mažiau nei buvo prašyta.

       Nėra ko pykti
       Savivaldybių asociacijos prezidentas R.Malinauskas piktinasi tuo, kad iš Valstybės investicijų programos kai kurios mažesnės savivaldybės gaus pinigų žymiai daugiau nei didesnės. Kažkodėl daugiausiai pinigų skirta Kėdainiams – per 20 milijonų litų. O, pavyzdžiui, Vilniui – kiek daugiau 14 milijonų, Kaunui – apie 9 milijonus, Šiauliams – apie 6 milijonus. Palyginti su savivaldybių dydžiu ir gyventojų skaičiumi toks lėšų paskirstymas, R.Malinausko nuomone, yra neteisingas. Ar Trakų meras irgi piktinasi? „Negaliu pasakyti, kad Trakų rajono savivaldybės meras irgi piktinasi Valstybės investicijų programos projektu, reikia palaukti, kol projektą patvirtins Seimas”, – sakė V.Petkevičius.

       Baisi nelygybė
       Anot V.Petkevičiaus, kalbėti apie teisingą ar neteisingą Valstybės investicijų projekto lėšų dalinimą savivaldybėms galima bus tik maždaug gruodžio mėnesį – tiek, mero nuomone, turėtų trukti, kol Seimas projektą patvirtins. „Kaip rodo praktika, Seimas projektą dar atiduoda patikslinti Vyriausybei, iš pirmo karto tokie projektai nepatvirtinami, – sakė V.Petkevičius. – O dėl investicijų programos – aišku, kad vieni gauna daugiau, kiti mažiau. Ir tie, kurie gavo mažiau – nepatenkinti”.

       Mero asmenine nuomone, be reikalo piktinasi lėšų dalybomis tokie dideli miestai kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys ar Šiauliai. „Tokie miestai iš Valstybės investicijų projekto išvis nieko neturėtų gauti, nes ir taip turi didelius biudžetus. O turint galvoje regioninę politiką – nelygybė baisi”, – sakė V.Petkevičius.

       Negražūs žaidimai
       Pasak Trakų rajono savivaldybės mero, galima būtų pasvarstyti ir apie kitų projektų lėšų likimą. „Pavyzdžiui, Trakai buvo išbraukti iš vandentvarkos projekto pirmojo etapo. Tai kur tie mūsų pinigai nukeliavo? Iš tiesų, manau, kad tokie žaidimai nėra gražūs”, – sakė meras. Kas tuos negražius žaidimus žaidžia? Anot mero, tai labai lengva būtų suprasti žvelgiant per politinę prizmę – pasižiūrėti, kokios partijos yra Vyriausybėje ir kokios savivaldybės daugiausiai lėšų gauna. Kodėl, mero nuomone, šiemet projekte numatyta daugiausiai lėšų skirti Kėdainiams? „Negaliu komentuoti, nežinau, kokiems objektams lėšos buvo prašytos ir kokiems skirtos”.

       Prasta metodika
       Mero V.Petkevičiaus teigimu, Trakų rajono savivaldybei Valstybės investicijų savivaldybėms projekte skirta apie 3 milijonus litų. „Aišku, norėjome daugiau, – sakė V.Petkevičius. – Tačiau, palyginti, tarkim, su Kaunu, turinčiu apie 300 tūkstančių gyventojų ir gavusiu apie 9 milijonus litų, Trakų rajonas su 38 tūkstančiais gyventojų, manau, gavo neblogai”.

       Vis dėlto V.Petkevičiui atrodo, kad Finansų ministerijos metodika sudarant savivaldybių biudžetus yra bloga. „Sakyčiau, metodika netgi nesąžininga savivaldybių atžvilgiu, – sakė V.Petkevičius. – Tarkim, kitiems metams mes suplanuojame 60 milijonų litų biudžetą, o ministerija suplanuoja, kad gausime 8 milijonais didesnes pajamas nei šiemet. Tai nerealu. O kai toks planas neįvykdomas, savivaldybė tampa skolinga. Tačiau klausimas – ar dėl savo kaltės, ar dėl to, kad ministerija pernelyg aukštai pakėlė prognozuojamų pajamų kartelę”.

       Išvis investicijų projektams finansuoti numatoma 195,4 mln. litų valstybės biudžeto lėšų.
       Paskutinis taisė Bizkit-D; 2006.11.19, 15:43.

       Comment


        Gal kam bus įdomu:

        "Kur tavo pilis, Karaliau?"
        Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

        Comment


         beje, labai taikliai Karaliaus pastebėta:

         O dėl pinigų… Jie Lietuvoje retai mokami už kūrybą. Dažniausiai – už projektų suderinimus, leidimus, „prastūmimus“. Taigi, pelningas yra architektūros verslas, o ne architektūrinė kūryba....
         Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

         Comment


          Kartu ir architektūros ir technikos paveldas

          Vytenio batalionas – tampa viena svarbiausių lankytinų vietų Marijampolėje.
          2006-12-01


          Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas ir anksčiau buvęs dažnai lankomu objektu, pastaruoju metu tampa viena svarbiausių lankytinų vietų Marijampolėje.

          Šių metų rugsėjo 22–spalio 1 dienomis batalionas dalyvavo Lietuvoje vykusiuose tradiciniuose Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiuose, kurie ir tapo tokio didelio kultūrinio susidomėjimo atspirties tašku. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo pristatytas karinis paveldas, o informacija apie šį renginį buvo išplatinta net 46 Europos valstybėse. Tai buvo naujas iššūkis ne tik patiems kariškiams, bet ir kultūros atstovams, kurių daugelis iki šiol manė, kad kariuomenė – ne ta vieta, kur kuriamos ir puoselėjamos kultūros vertybės.

          Šį rudenį batalione jau lankėsi daugiau kaip tūkstantis kariuomenės istorija ir šiandiena besidominčių lankytojų. Daugiausia jų – Marijampolės apskrities moksleiviai, tačiau netrūksta ekskursijų ir iš Vilniaus, iš kitų kariuomenės padalinių, dažnai priimami prašosi iš užjūrio atvykę marijampoliečių giminaičiai ar svečiai, buvo atvykusi ir mieste besisvečiavusi oficiali Norvegijos miesto delegacija, bataliono turimomis kultūros vertybėmis domėjosi Marijampolės muziejininkai.

          Lapkričio 6 d. batalione lankėsi visuotinio Lietuvos kultūros centrų direktorių seminaro dalyviai, gruodžio mėnesį laukiama Lietuvos studentų sąjungos atstovų. Net ir ypatingu muziejininkų dėmesiu išlepinti moksleiviai bei visko matę užsieniečiai čia atranda naujų ir neįprastų dalykų. Be įprastinės ekskursijos, kurios metu Vytenio batalionas svečiams pristato Marijampolės karinio miestelio istoriją, bataliono muziejų, kareivinėse išlikusias tarpukario Lietuvos freskas, nuo šio rudens vienu įdomiausių ir lankomiausių objektų batalione tapo Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir senų automobilių paroda, eksponuojama kultūros paveldo objekte – XIX a. pabaigoje statytame arklių maniežo pastate.

          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment


           Kalėjimai bus iškelti iš miestų centrų

           Nemažai įdomių objektų pateks į rinką. Ypač tai aktualu Vilniui (LUkiškės) ir Šiauliams (carinis TI prie buvusio "Palydovo")...
           Kaip po dykumą blaškiausi

           Comment


            Parašė vytauc Rodyti pranešimą
            Kalėjimai bus iškelti iš miestų centrų

            Nemažai įdomių objektų pateks į rinką. Ypač tai aktualu Vilniui (LUkiškės) ir Šiauliams (carinis TI prie buvusio "Palydovo")...
            Idėja gera, bet kažkaip viskas Lietuvoje vyksta atbuline logika. Prieš 5 metus Kauno centre, Mickevičiaus gatvėje "atkurtas" tardymo izoliatorius, į jį sukištas ne vienas mln. Lt., dabar kalba eina apie kažkokį "iškėlimą iš miesto centro". O, beje, kas per naujos izoliatoriaus patalpos šiuo metu statomos pačiame Kauno centre Laisvės alėjoje prie Parodos kalno??? Puikiai įgyvendinama "iškėlimo iš miesto centro" idėja

            Man kažkaip peršasi mintis, kad visa šita respublikinė programa sukurta galvojant apie Lukiškes. Kažkam labai jau gardus kąsnelis pačiame Vilniaus centre atrodo

            O kad kalėjimams miesto centre ne vieta, tai visiškai sutinku.

            Comment


             Įdomu kaip seksis su leidimais griauti ar paaukštinti/padidinti Lukiškes?

             Comment


              Parašė Edd Rodyti pranešimą
              Įdomu kaip seksis su leidimais griauti ar paaukštinti/padidinti Lukiškes?
              Tam bus sukurta nauja respublikinė "Gubernijos laikotarpio carinių represijų įstaigų higienizavimo ir karminio nukenksminimo programa"

              Comment


               Išrinkti geriausi metų nekilnojamojo turto projektai

               http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=11465367

               Comment


                /\ Šiek tiek skiriasi teksto ir komentarų nuotaikos.
                Ypač kalbant apie vieną objektą Visoriuose

                Comment


                 Sovietinius daugiabučius siūloma sprogdinti

                 http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=11482514

                 Comment


                  /\
                  Visus alei vieno !!!

                  Comment


                   Parašė toshas Rodyti pranešimą
                   Sovietinius daugiabučius siūloma sprogdinti

                   http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=11482514
                   Rusijoje prieš kokius 6 metus jau porą komiblokų susprogdino, tiesa, su gyventojais

                   Comment


                    Vilniuje bus įrengtas turistinis vandens kelias Neries upe.

                    Siekiant plėtoti turizmo infrastruktūrą ir paslaugas, iki 2010 metų pabaigos sostinėje planuojama įrengti turistinį vandens kelią Neries upe. Šis kelias tęsis nuo Verkių regioninio parko iki Lazdynų tilto, šalia turistinės trasos bus sukurta viešoji infrastruktūra.

                    Projektą „Turistinis vandens kelias Neries upe Vilniaus mieste“ planuojama įgyvendinti 3 etapais. Pirmojo etapo metu, iki 2008 metų rugsėjo, bus parengta techninė dokumentacija, 2009–2010 metais numatoma įgyvendinti antrąjį ir trečiąjį etapus – „Vidaus vandens kelio įrengimas“ ir „Prieplaukų bei uosto statybos ir rekonstrukcijos darbai“.

                    Šių metų gruodžio 12 dieną pasirašyta paramos sutartis pirmajam šio projekto etapui, kurio vertė –1,35 mln. litų, įgyvendinti. Beveik 87 proc. reikiamų lėšų – 1,17 mln. litų bus skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto. Dar 177 tūkst. litų šiam projektui skirs Vilniaus miesto savivaldybė. ES finansavimas skirtas pagal Lietuvos Respublikos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento 3 prioriteto 4 priemonę „Viešoji turizmo infrastruktūra ir paslaugos“.

                    Įgyvendinant pirmąjį etapą, Vilniaus mieste bus ištirtas Neries upės dugnas, parengta išsami galimybių studija, vandens kelio techninis projektas, atliktas poveikio aplinkai vertinimas. Taip pat bus parengti žiemos uosto (Žirmūnuose), buvusio elingo (Kosciuškos g.), stacionarių prieplaukų (prie Baltojo tilto bei tarp Žvėryno ir Liubarto tiltų) ir mobilių prieplaukų (Verkių regioniniame parke prie vandens malūno, Žvėryne prie Vingio parko pėsčiųjų tilto ir Lazdynuose, šalia Lietuvos parodų centro „Litexpo“) sklypų detalieji planai bei techniniai projektai.

                    www.vilnius.lt

                    Comment

                    Working...
                    X