Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusija apie esmę

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Diskusija apie esmę

    Tema isskirta is buildings resembling scrap piles. Sukuriau ir balsavima, kur galime paskyti savo nuomone: ar leisti anglu kalba temose (ypac pavadinimuose)? Aciu uz nuomones.

    Na jus ir anglofobai
    As tikrai ne pries angliskus pavadinimus forume. Netapkime kaip kai kuriems is musu pazistamas SSC ir SSP forumeris coth'as ir co., kuriems anglu kalba Maskvoje "nereikalinga", nes Rusijoje valstybine kalba yra RUSU!!!

    O gal kai kam ir cia butu mieliau matyti rusiskus uzrasus, nei agliskus?
    55
    Taip
    69,09%
    38
    Ne
    30,91%
    17
    Paskutinis taisė John; 2006.10.08, 13:17.

    #2
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Na jus ir anglofobai
    As tikrai ne pries angliskus pavadinimus forume. Netapkime kaip kai kuriems is musu pazistamas SSC ir SSP forumeris coth'as ir co., kuriems anglu kalba Maskvoje "nereikalinga", nes Rusijoje valstybine kalba yra RUSU!!!

    O gal kai kam ir cia butu mieliau matyti rusiskus uzrasus, nei agliskus?
    Sutinku.
    Beje foto konkurse prie rusisku foto pavadinimu niekas nekimba bet jei pavadinimas angliskas tada jau prastai.

    Comment


      #3
      Kokie buvo rusiski pavadinimai?

      Comment


        #4
        Nezinau kokie be to koks skirtumas kokie?Svarbu kad buvo.

        Comment


          #5
          As tiesiog neatsimenu nei vieno.. Bet kad ir kaip ten bebutu, nesvarbu kokia kalba; anglu ar rusu ar dar kokia, visos taip pat blogai. Rasykime lietuviskai.

          Comment


            #6

            Comment


              #7
              Parašė taimis Rodyti pranešimą
              As tiesiog neatsimenu nei vieno.. Bet kad ir kaip ten bebutu, nesvarbu kokia kalba; anglu ar rusu ar dar kokia, visos taip pat blogai. Rasykime lietuviskai.
              Kodel pvz anglu alba blogai? Tai pasaulio lingua franca ir sia kabla nors kiek moketi turetu kiekvienas
              Tik is kur ta nesveika baime matyti viena ar kita angliska zodi savo viesojoje lietuviskoje [kad i virtualioje] erdveje? Juk tai nieko blogo nedaro

              Comment


                #8
                Todėl Jonai, kad mes esam lietuviai ir mūsų kalba yra lietuvių. Kodėl ši lingua franca nefigūruoja mūsų televizijoje ar spaudos leidiniuose, mokyklos vadovėliuose, knygose.... KODĖL?
                Juk tai nieko blogo nedaro
                Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                Comment


                  #9
                  Na šiame forume angliški pavadinimai tikrai nelabai tinka. Ne visi lietuviai moka angliškai ir nematau reikalo jiems kelti problemų rašant angliškai. Autorius, savaime suprantama, pats/pati moka angliškai, dėl ko išversti jam/jai tą pavadinimą neturėtų būti labai sunku. Jei pats puslapis yra anglų kalba, tiesiog galima parašyti pavadinime skliausteliuse, kad žmonės, nesuprantantys angliškai, tiesiog neitų į šitą temą.
                  Rusų kalba užrašų tai šiame forume apskritai neturėtų būti. Angliškuosius dar galima pateisinti būtent dėl tos priežasties, kad anglų kalba yra pasaulio lingua franca. Rusų kalba, tuo tarpu, yra "ne prie ko". Jei jau pradėjom rašyti rusiškai, kodėl nepradėjus rašyti ir pvz. estiškai?

                  Beje, sveikas atvykęs, antitotalitarizmus
                  Paskutinis taisė blitz; 2006.10.08, 09:58.
                  You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                  Comment


                    #10
                    Parašė 99 Rodyti pranešimą
                    Todėl Jonai, kad mes esam lietuviai ir mūsų kalba yra lietuvių. Kodėl ši lingua franca nefigūruoja mūsų televizijoje ar spaudos leidiniuose, mokyklos vadovėliuose, knygose.... KODĖL?

                    Na ir kas? As esu lietuvis ir mano pirmoji kalba yra lietuviu, bet rasydamas ir skaitydamas angliskai netampu kazkuo kitu ir mano lietuvybe nuo to tikrai nekencia. Taigi toks arguments neturi jokios prasmes.

                    Kodel sita kalba nefiguruoja musu TV, as nezinau (turbut del musu provincialumo ir trumparegiskumo), bet idomu, kodel jose daznai figuruoja Rusu kalba ir kazkodel panasiu klausimu del to niekam nekyla (na mazdaug "normalu").
                    Paskutinis taisė John; 2006.10.08, 12:38.

                    Comment


                      #11
                      Esu Lietuvis ir laisvai bendrauju lenku, vokieciu ir anglu kalbomis, bet suprantu rusu kalba. Bet siame lietuviskame forume nepageidauju matyti kitu tautu kalbu, nei pavadinimuose, nei apskritai tekstuose. Cia as atejau bendrauti lietuviskai ir to noriu is kitu. Jei kazkam labai norisi rasyti kita kalba, interneto platybese pilna forumu tokiomis kalbomis, kuriomis nori rasyti minetasis autorius.

                      Nauja mano svetaines versija: -
                      Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                      Comment


                        #12
                        Na ir kas? As esu lietuvis ir mano pirmoji kalba yra lietuviu
                        Puiku, mes taip pat esam lietuviai, tad nėra reikalo šveplai keverzoti ar naudoti svetimybes. Parašyti sakinį taisyklinga lietuvių kalba nėra lengva, tad pirmyn, įrodykit sau ir kietiems, jog bent jau žinot kur sudėti nosines ir t.t.



                        Kodel sita kalba nefiguruoja musu TV, as nezinau (turbut del musu provincialumo ir trumparegiskumo)
                        Na jei taisyklingas gimtosios kalbos vartojimas tau yra provincialumas ir trumparegiškumas.....
                        Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                        Comment


                          #13
                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Kodel sita kalba nefiguruoja musu TV, as nezinau (turbut del musu provincialumo ir trumparegiskumo)
                          Jonai atsigauk žiūrovų skaičius lemia. O kas nori žiūrėti įdomesnes laidas ir supranta angliškai laisvai gali žiūrėti užsienio televiziją. O jei per lietuviškus kanalus pradėtų rodyt angliškai, tam tinkamas tik vienas žodis. Absurdas.

                          Comment


                            #14
                            Parašė 99 Rodyti pranešimą
                            Puiku, mes taip pat esam lietuviai, tad nėra reikalo šveplai keverzoti ar naudoti svetimybes. Parašyti sakinį taisyklinga lietuvių kalba nėra lengva, tad pirmyn, įrodykit sau ir kietiems, jog bent jau žinot kur sudėti nosines ir t.t.
                            Mano lietuviu kalba yra taisyklinga ir svari (ko, deja, negaliu pasakyti apie dauguma lietuviu tiek siame forume, tiek visu kitur), todel nesiruosiu niekam nieko irodineti. Tai dariau mokykloje.
                            O rasymas nešveplai forume nieko nekeicia, nes juk ne oficialius dokumentus cia rasome (ka irgi, beje, moku puikiai daryti tiek taisyklinga lietuviu, tiek anglu kalba).




                            Na jei taisyklingas gimtosios kalbos vartojimas tau yra provincialumas ir trumparegiškumas.....
                            Kas taip sake? Provincialumu ir trumparegiskumu pavadinau atgrasuma anglu kalbai, o ne taisyklinga gimtosios kalbos vartojima. Nereikia man i burna kisti minciu, kurios is jos niekada neisejo.

                            Comment


                              #15
                              Parašė 99 Rodyti pranešimą
                              Todėl Jonai, kad mes esam lietuviai ir mūsų kalba yra lietuvių. Kodėl ši lingua franca nefigūruoja mūsų televizijoje ar spaudos leidiniuose, mokyklos vadovėliuose, knygose.... KODĖL?
                              Man dabar kilo klausimas, kodel RUSŲ kalba figuruoja mūsų Televizijoje? Kaip norit taip sakykit, TV yra galingiausia (kol kas) žiniasklaidos priemonė. KODĖL visos kitos užsienio kalbos (taip pat ir anglų) yra diskriminuojamos rusų kalbos atžvilgiu?
                              BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                              Comment


                                #16
                                Parašė Llinass Rodyti pranešimą
                                Jonai atsigauk žiūrovų skaičius lemia. O kas nori žiūrėti įdomesnes laidas ir supranta angliškai laisvai gali žiūrėti užsienio televiziją. O jei per lietuviškus kanalus pradėtų rodyt angliškai, tam tinkamas tik vienas žodis. Absurdas.
                                Ne ziurovu skaicius, o poziuris ir mentalitetas. Ziurovu nuomone galima pakeisti ivairiais budais (tam, beje, turime ir valstybine TV, kuri cia galetu tureti sioki toki balsa). Valstybe turetu buti tuo suinteresuota ir imtis aktyviu priemoniu.

                                Comment


                                  #17
                                  Nematau reikalo forume naudoti kitas kalbas, kadangi čia visiems absoliučiai suprantamiausia kalba yra lietuvių.

                                  Parašė taimis Rodyti pranešimą
                                  As tiesiog neatsimenu nei vieno.. Bet kad ir kaip ten bebutu, nesvarbu kokia kalba; anglu ar rusu ar dar kokia, visos taip pat blogai. Rasykime lietuviskai.
                                  Kad pats taip pat nevengi naudoti anglų ar kitos kalbos (pvz. graikų) pavadinimuose ar savo paraše, tad ar nevertėtų pradėti nuo savęs?
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė Llinass Rodyti pranešimą
                                    O kas nori žiūrėti įdomesnes laidas ir supranta angliškai laisvai gali žiūrėti užsienio televiziją. O jei per lietuviškus kanalus pradėtų rodyt angliškai, tam tinkamas tik vienas žodis. Absurdas.
                                    Aš suprantu angliškai ir aš esu ištroškęs angliškų laidų. Stengiuosi nepraleisti nei vienos teminės BBC World laidos. Jų kokybė ir objektyvumas kartais atima iš manęs žadą. Tai, ką jie rodo, galima vadinti žurnalistika.

                                    Mielai pasinaudočiau tavo pasiūlymu "laisvai žiūrėti užsienio televiziją" bet mūsų kabelinė, deja, turi tik 2 angliškus kanalus - minėtąjį BBC World ir kažkokį neiaškų ESPN sport. Gal dar kokį animacinį kanalą. Visos normalios TV - Discovery, National Geographic, Animal Planet, Travel Channel yra UŽDUBLIUOTOS (arba kaip aš sakau užburbuliuotos) rusų kalba. Tai ką man daryti? Iš vienos pusės, gal ir gerai - priverstinai buvau išmokytas bent suprasti rusiškai. Iš kitos pusės - kodėl aš po sunkios dienos vakare turiu įdarbinti visas dar likusias smegenų ląsteles, kad suprasčiau ką ten barbatuoja rusiškai? ( mano rusų kalba dar ne tokio lygio, kad viską idealiai suprasčiau).

                                    Esmė tame, kad jei jau retransliuojame turime užsienietiškus kanalus, tai bent jau juos rodykime originalo kalba. Rusiškus - rusiškai, angliškus - angliškai ir t.t.

                                    Kita problema - anglų (ir kt. užsienio kalbų diskriminacija) rusų kalbos atžvilgiu LT TV. Bene visi rusiški interviu, koncertai, debiliški (tai tik mano nuomonė) filmai ir pan. yra titruojami. Šiaip jau tai nėra nieko blogo. Bet kodėl tada, netitruojame angliškų filmų, laidų, interviu??? Kodėl neleidžiame tautiečiam išmokti bent šiek tiek anglų kalbos, kad nuvažiavę kur į Londoną (į Maskvą juk jau nebevažiuoja) sugebėtų nors elementariai susišnekėt??? KODĖL? KODĖL? KODĖL?

                                    Gerbiu LTV2 ir MTV LT už tai, kad jos titruoja savo laidas ir filmus. Šią savaitę per LTV2 žiūrėjau seną slovakišką filmą su titrais. Šiaip tokio filmo niekad nežiūrėčiau, bet tai, kad galėjau girdėti slovakų kalbą buvop kažkas neralaus. Nepavargo nei akys skaityti, nei jokių kitokių problemų nebuvo - čia anglofobai dažnai įvardina kaip didžiausią problemą, kodėl nereikia visko titruot.
                                    BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Ne ziurovu skaicius, o poziuris ir mentalitetas. Ziurovu nuomone galima pakeisti ivairiais budais (tam, beje, turime ir valstybine TV, kuri cia galetu tureti sioki toki balsa). Valstybe turetu buti tuo suinteresuota ir imtis aktyviu priemoniu.
                                      Koks požiūris koks dar mentalitetas? Jei tą pačią laidą rodysi angliškai ir lietuviškai žiūrovų skaičius kardinaliai skirsis. Kas apie nacionalinę televiziją tai visiški paistalai. Didesnio absurdo ir neįsivaizduoju kaip per nacionalinę televiziją matyti laidas anglų kalba. Nacionalinė televiziją ir yra nacionalinė kad puoselėti lietuviškumą ir kultūrą ko nerodo komercinės televizijos. Apgailėtinas požiūris Jonai.
                                      Kodėl per prievartą turi būti skiepijama anglų kalba ir kam to reikia? Jei kažkam reikia tai tas tegu ir mokosi anglų kalbą.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                                        Aš suprantu angliškai ir aš esu ištroškęs angliškų laidų. Stengiuosi nepraleisti nei vienos teminės BBC World laidos. Jų kokybė ir objektyvumas kartais atima iš manęs žadą. Tai, ką jie rodo, galima vadinti žurnalistika.

                                        Mielai pasinaudočiau tavo pasiūlymu "laisvai žiūrėti užsienio televiziją" bet mūsų kabelinė, deja, turi tik 2 angliškus kanalus - minėtąjį BBC World ir kažkokį neiaškų ESPN sport. Gal dar kokį animacinį kanalą. Visos normalios TV - Discovery, National Geographic, Animal Planet, Travel Channel yra UŽDUBLIUOTOS (arba kaip aš sakau užburbuliuotos) rusų kalba. Tai ką man daryti? Iš vienos pusės, gal ir gerai - priverstinai buvau išmokytas bent suprasti rusiškai. Iš kitos pusės - kodėl aš po sunkios dienos vakare turiu įdarbinti visas dar likusias smegenų ląsteles, kad suprasčiau ką ten barbatuoja rusiškai? ( mano rusų kalba dar ne tokio lygio, kad viską idealiai suprasčiau).

                                        Esmė tame, kad jei jau retransliuojame turime užsienietiškus kanalus, tai bent jau juos rodykime originalo kalba. Rusiškus - rusiškai, angliškus - angliškai ir t.t.

                                        Kita problema - anglų (ir kt. užsienio kalbų diskriminacija) rusų kalbos atžvilgiu LT TV. Bene visi rusiški interviu, koncertai, debiliški (tai tik mano nuomonė) filmai ir pan. yra titruojami. Šiaip jau tai nėra nieko blogo. Bet kodėl tada, netitruojame angliškų filmų, laidų, interviu??? Kodėl neleidžiame tautiečiam išmokti bent šiek tiek anglų kalbos, kad nuvažiavę kur į Londoną (į Maskvą juk jau nebevažiuoja) sugebėtų nors elementariai susišnekėt??? KODĖL? KODĖL? KODĖL?

                                        Gerbiu LTV2 ir MTV LT už tai, kad jos titruoja savo laidas ir filmus. Šią savaitę per LTV2 žiūrėjau seną slovakišką filmą su titrais. Šiaip tokio filmo niekad nežiūrėčiau, bet tai, kad galėjau girdėti slovakų kalbą buvop kažkas neralaus. Nepavargo nei akys skaityti, nei jokių kitokių problemų nebuvo - čia anglofobai dažnai įvardina kaip didžiausią problemą, kodėl nereikia visko titruot.
                                        Retransliuotojas renkasi kokia kalba retransliuoti kanalus ir jei Lietuvoje vis dar daugiau žmonių supranta rusų kalba jis renkasi rusų.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X