Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Geriausias modernus projektas Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Geriausias modernus projektas Vilniuje

    Kadangi visi aktyviai pradėjo reikšti nuomonę ta tema netinkamoje vietoje (kalbant tik apie vieną projektą), iš tikrųjų įdomu būtų suklasifikuoti Vilniaus modernius projektus pagal architektūros kokybiškumą. Galima palyginti visus per paskutinius 10 metų išvystytus arba vystomus. Mažesnių grynai residential projektų arba aiškių looserių (tipo 'Arfa') čia nesiūlau netgi, kad erdvės ir laiko negaišintume. Kandidatai į titulą:

    Baltic Hearts:


    Europos bokštas:


    Forum Palace 2:


    Grand Office:


    Green Hall 1:


    Green Hall 2:


    JGMC:


    K29:


    NFTMC:


    Quadrum:


    Swedbank:


    Verslo uostas:


    VGTU:


    Vilniaus vartai:


    VU Biblioteka:
    116
    Baltic Hearts
    12,93%
    15
    Europos bokštas
    8,62%
    10
    Forum Palace 2
    0,86%
    1
    Grand Office (Viršuliškės)
    0,86%
    1
    Green Hall 1
    0,00%
    0
    Green Hall 2
    0,86%
    1
    JGMC (Saulėtekis)
    0,86%
    1
    K29
    5,17%
    6
    NFTMC (Saulėtekis)
    2,59%
    3
    Quadrum
    11,21%
    13
    Swedbank
    31,03%
    36
    Verslo uostas
    5,17%
    6
    VGTU (Saulėtekis)
    0,86%
    1
    Vilniaus vartai
    1,72%
    2
    VU Biblioteka (Saulėtekis)
    16,38%
    19
    * Netinkamas balsavimas
    0,86%
    1
    Paskutinis taisė nomad; 2014.06.14, 00:24.
    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

    #2
    Parašė nomad Rodyti pranešimą
    Kadangi visi aktyviai pradėjo reikšti nuomonę ta tema netinkamoje vietoje (kalbant tik apie vieną projektą), iš tikrųjų įdomu būtų suklasifikuoti Vilniaus modernius projektus pagal architektūros kokybiškumą. Galima palyginti visus per paskutinius 10 metų išvystytus arba vystomus. Mažesnių grynai residential projektų arba aiškių looserių (tipo 'Arfa') čia nesiūlau netgi, kad erdvės ir laiko negaišintume.
    Reikejo jau, reikejo...

    Comment


      #3
      Aš balsavau už Green Hall 2, nors K29, VU Biblioteka ir Swedbankas tikrai netoli, mano nuomone. Quadrum - viskas priklausys nuo medžiagiškumo ...
      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

      Comment


        #4
        Parašė nomad Rodyti pranešimą
        Aš balsavau už Green Hall 2, nors K29, VU Biblioteka ir Swedbankas tikrai netoli, mano nuomone. Quadrum - viskas priklausys nuo medžiagiškumo ...
        Gaila kad gaima basuoti tik uz viena... Mano nuomone Ambraso architektura tiesiog super.

        Comment


          #5
          Jo, aišku, Baltic Hearts irgi nerealus, nors dėl dydžio ir vietos jam trūksta landmarkiškumo.
          There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

          Comment


            #6
            Balsavau už Verslo uostą. Tai labiausiai ne-pigus mano manymu aukštuminių pastatų projektas. Nes tiek Quadrum ar K29 arba nera dangoraižiais, arba yra "labiau į plotį, nei į viršų". Gaila tik, kad ir pats Uostas žemokas kaip tokiai vietai, na bet sprendžiant tiktai apie pačių pastatų išvaizdą pati idėja buvo gera.

            Šiaip visi giria Swedbanką, nors man, tai turbūt pats bjauriausias pastatas išdygęs naujai. Jis yra tiesiog per platus ir per žemas palyginus su tuo, kas yra fone, už jo. Sunaikina visą erdvaus, laisvo pastatų išdėstymo, bei pastatų aukštumo bei "lengvumo" optinę iliuziją. Estetiškai "per sunkus" ir per griozdiškas, atrodo kaip koks kelmas. Tik terasa yra verta 10/10.

            Pats apskritai gražiausias pastatas (ne dangoraižis) yra tikrai VU Biblioteka, blogiausia, kad tiek atvykeliui, tiek daugeliui miestiečių šiaip miestas nuo jo nepagrožėjo, nes jis yra "nežine kur", tiesiog vieta, kur jis yra lokalizuotas yra aktuali mažai daliai miestiečių.

            Tokio eksperimentalaus, nekonvencionalaus pastato kaip VU Biblioteka (aišku kitokios paskirties), mano manymu reikalauja ta pievelė prieš NMC į vakarus nuo Baltojo tilto. Ta vieta atrodo taip tuščiai ir netgi taip šlykščiai nejaukiai kaip kokios stepės vidury miesto.
            Paskutinis taisė R.A.M.; 2014.06.14, 00:14.

            Comment


              #7
              Ištikro kadangi pastaruoju metu visai užderėjo neblogų projektų, tai kai kuriuos prieš tai savo laikytus favoritais tenka nuleisti žemyn. Nelabai aišku ir kas tas 'geriausias' projektas yra, nes gerumas matuojamas labai daug aspektų. Jeigu reiktų rinktis grynai pagal architektūrą, kuri gražiausia akiai - tai rinkčiausi VU biblioteką. Bet mano asmeniškam geriausiam projektui vien architektūros neužtenka, VU bibliotekai minusą duodu už vietą, nes man atrodo geriausias pastatas turėtų turėti ir geriausią vietą. Dėl to su dideliu kreditu renkuosi Quadrum. Žinoma, jeigu žiūrėsim į Quadrum visą kompleksą, o ne kažkurį atskirą pastatą ir jeigu jis bus pastatytas toks, kokį aš įsivaizduoju Jo tūriai atrodo idealiai pritaikyti vietai, o pati vieta - konstitucijos prospekto vidurys. Kadangi pats Quadrum yra kone Akropolio dydžio, tai bus stiprus gyvybės įpūtimas į NMC, didelis jo sutankinimas, puikiai papildys Vilniaus skyline'ą . Žinoma, pirmos vietos mano sąraše negautų, jeigu neatrodytų ir vienas gražiausių Vilniuje.

              Taigi jeigu vertinu ne tik pagal groži, tačiau ir pagal visus kitus pjūvius, tai mano reitingas atrodytų maždaug taip:

              1. Quadrum
              2. Swedbank
              3. VU biblioteka
              4. Baltic Hearts
              5. K29
              6. Vilniaus vartai
              7. Green Hall 2
              8. Green Hall
              9. Verslo uostas

              Edit: praleidau pro akis, kad reikia pagal architektūros kokybiškumą rinkti. Tada jau sudėtingiau. Bet kadangi prasidėjo kalbos ir apie aukštį, tai komentaro nekeisiu
              Paskutinis taisė Eidvis; 2014.06.14, 00:50.

              Comment


                #8
                Atidaviau balsą už VU biblioteką, nors Swedbankas irgi buvo vertas mano vienetinio balso. Kiti projektai, nors ir gražūs, bet man nėra tie "vau" faktoriai.

                Comment


                  #9
                  Nesiimsiu vertinti dar neįgyvendintų projektų. O iš įgyvendintų labiausiai imponuoja Swedbank. Ne tik dėl architektūros, bet ir dėl aplinkos sutvarkymo: visa aplinkinė teritorija pritaikyta pėstiesiems ir yra atvira kiekvienam. Šia prasme tai visiškas unikumas Vilniuje ir turbūt nedarytų gėdos jokiam moderniam ir gerai planuojamam miestui.

                  Comment


                    #10
                    Parašė LBP
                    O kokie vertinimo kriterijai?
                    Kodėl neįtraukta Arka arba G12? Goes without saying.

                    Jei rimtai, kalba eina apie didelius modernius projektus, kurie gali turėti šancą tapti Vilniaus landmarkais. Taigi, sakyčiau, vieta ir aplinkos erdvė taip pat svarbi, kaip ir architektūra (bent jau man).
                    Paskutinis taisė nomad; 2014.06.14, 00:32.
                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                    Comment


                      #11
                      Parašė R.A.M. Rodyti pranešimą
                      Balsavau už Verslo uostą. Tai labiausiai ne-pigus mano manymu aukštuminių pastatų projektas. Nes tiek Quadrum ar K29 arba nera dangoraižiais, arba yra "labiau į plotį, nei į viršų". Gaila tik, kad ir pats Uostas žemokas kaip tokiai vietai, na bet sprendžiant tiktai apie pačių pastatų išvaizdą pati idėja buvo gera.

                      Šiaip visi giria Swedbanką, nors man, tai turbūt pats bjauriausias pastatas išdygęs naujai. Jis yra tiesiog per platus ir per žemas palyginus su tuo, kas yra fone, už jo. Sunaikina visą erdvaus, laisvo pastatų išdėstymo, bei pastatų aukštumo bei "lengvumo" optinę iliuziją. Estetiškai "per sunkus" ir per griozdiškas, atrodo kaip koks kelmas. Tik terasa yra verta 10/10.

                      Pats apskritai gražiausias pastatas (ne dangoraižis) yra tikrai VU Biblioteka, blogiausia, kad tiek atvykeliui, tiek daugeliui miestiečių šiaip miestas nuo jo nepagrožėjo, nes jis yra "nežine kur", tiesiog vieta, kur jis yra lokalizuotas yra aktuali mažai daliai miestiečių.

                      Tokio eksperimentalaus, nekonvencionalaus pastato kaip VU Biblioteka (aišku kitokios paskirties), mano manymu reikalauja ta pievelė prieš NMC į vakarus nuo Baltojo tilto. Ta vieta atrodo taip tuščiai ir netgi taip šlykščiai nejaukiai kaip kokios stepės vidury miesto.
                      Nu vat ziopli lietuviai ir vel su savo tais taupymais ir pinigu vogimu nepasistate guggenheimo. Va dabar helsinkis pasistatys. Man atrodo ten tiesiog reikia sutvarkyti/padaryti parka. O del swedbanko tai visiskai nesutinku. Jisai yra tikras NMC simbolis. Aukstumas puikiai pritaikytas desinio neries kranto "kalvos" bendram formavimui. Aisku cia skonio reikalas, nes man tai visai jis ne kelmas nors tiesa sakant kazkoks tikrai platokas atrodo dabar paziurejus, o techniskai manau jis labai taisyklingas.
                      Paskutinis taisė kasparas.v; 2014.06.14, 00:35.

                      Comment


                        #12
                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        1. Quadrum
                        2. Swedbank
                        3. VU biblioteka
                        4. Baltic Hearts
                        5. K29
                        6. Vilniaus vartai
                        7. Green Hall 2
                        8. Vilniaus vartai
                        9. Green Hall
                        10. Verslo uostas
                        Vilniaus vartus du kartus įrašei. Turi omeny tą naują kur planuoja virš tunelio? Problema, man atrodo, kad ten dar nelabai aišku, kas bus.
                        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                        Comment


                          #13
                          Parašė nomad Rodyti pranešimą
                          Vilniaus vartus du kartus įrašei. Turi omeny tą naują kur planuoja virš tunelio? Problema, man atrodo, kad ten dar nelabai aišku, kas bus.
                          Man atrodo kad nieko ten nebus...

                          Comment


                            #14
                            Tiesa, pamiršau Danske banką. Labai neblogas žaidimas su medžiagom/spalvom. Vertas nominacijos tikrai buvo, sorry
                            There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                            Comment


                              #15
                              Parašė nomad Rodyti pranešimą
                              Vilniaus vartus du kartus įrašei. Turi omeny tą naują kur planuoja virš tunelio? Problema, man atrodo, kad ten dar nelabai aišku, kas bus.
                              Ištaisiau Nevertinau to dar neaiškaus projekto.

                              Comment


                                #16
                                Tema primena senus SCC laikus. Vilnius vs Tallinn/Riga

                                Swedbankas ir VU Biblioteka. Šiandien nuo Lukiškių aikstės žiurėjau i NMC ir man Swedbankas kaip tik papuošė NMC. Aukštis nėra svarbu - reikia orientuotis į kokybę. Kopenhagoje, Stokholme, kituose miestuose nėra daug aukštų pastatatų, bet jų kokybė palieka milžinišką įspūdį. Kartą teko pakalbėti su jaunais baltarusais, studijuojančiais Vilniuje, tai jie šį pastatą tiesiog įsimylėję. Gal nėra rodiklis, bet tai akivaidžiai parodo, kaip žmonės, iš kitos kultūrinės erdvės (estetinės) vertina šiuolaikinę LT architektūrą.

                                VU biblioteka (taipogi Ruperto centras) simbolizuoja tai, ką norėčiau pavadinti šiuolaikine Lietuvos architektūra.

                                VU bibliotekos trūkumas yra jos vieta ir reikia tikėtis, kad kadanors Saulėtekis taps ta vieta, kurią galėsime deramai pristatyti. Manau John galėtų plačiau papasakoti, nes mačiau jo nuotraukose Kinijos mieste stovinčią vieno japono architekto suprojektuotą biblioteką, kuri sukėlė wow efektą ir man - bent jau iš nuotraukos - perspjovė šalia esančius dangoraižius. Čia jau akmuo į Vilniaus daržą, nes NMC sustojo ir lušnynų milijonieriai įvaizdis griauna visas įmanomas pastangas turėti geriausią NMC rajoną regione.

                                Green Hall II bei Quadrum galalbūt taps naujais favoritais, bet viskas priklausys nuo medžiagų, ypač GH II - jei nepaiagilės pinigų fasadui, kaip kažkas jau anksčiau minėjo - jei ent truputi primins Harpa - bus labai gerai.

                                Prie favoritų priskirčiau NDG. Nors tai rekonstrukcinis projektas, man NDG vis dar yra vienas iš pačių pačiausių pastatų, kuris nepadarytų gėdos nei NY, Londonui, Paryžiui ar bet kuriam kitam miestui.

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                  GH II - jei nepaiagilės pinigų fasadui, kaip kažkas jau anksčiau minėjo - jei ent truputi primins Harpa - bus labai gerai.
                                  Aš kažkodėl tikiu, kad Green Hall 2 bus įspūdingiausias modernus pastatas Vilniuje. Gerai, kad Quadrum ir K29 kartelę pakėlė visiems, ir su medžiagom - bent jau fasado - tikrai niekas neturėtų pasikuklinti.
                                  There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                  Comment


                                    #18
                                    Swedbank

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Nesiimsiu vertinti dar neįgyvendintų projektų. O iš įgyvendintų labiausiai imponuoja Swedbank. Ne tik dėl architektūros, bet ir dėl aplinkos sutvarkymo: visa aplinkinė teritorija pritaikyta pėstiesiems ir yra atvira kiekvienam. Šia prasme tai visiškas unikumas Vilniuje ir turbūt nedarytų gėdos jokiam moderniam ir gerai planuojamam miestui.
                                      Terasa Swedbankui geriausia reklama, kelianti geras asociacijas.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                                        Swedbank
                                        Čia jaučiu iš principo, kad "Swed".

                                        Comment

                                        Working...
                                        X