Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestams.net - 10 metų, 15..., jau 20 metų!

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Sunku patikėti, kad balandį stuktels 13 metų, kaip įstrigau šiame forume ( ). Su nedidele dalimi narių bendravimą palaikau ir šiomis dienomis už forumo ribų. Keista galbūt sakyt, bet Ačiū visiems dalyviams forume už praplėstą pasaulėžiūrą tam tikromis temomis.
    Tikėkimės sulauksime forumo 30-mečio.
    Daugiau mano nuotraukų >>
    Mano rajonas ir apylinkės >>

    Comment


      #42
      Pasveikinkime šio forumo įkūrėjus, moderatorius, aktyvius ir pasyvius dalyvius, save ir kiekvieną su forumo XX jubiliejumi .
      ​​​
      ​​
      Paskutinis taisė Romas; 2024.03.01, 08:42. Priežastis: save ir kiekvieną

      Comment


        #43
        Ačiū forumo įkūrėjams ir moderatoriams už šią išskirtinę iniciatyvą ir paaukotą asmeninį laiką! O visiems forumo dalyviams linkiu daugiau turiningų ir pagarbių diskusijų!

        Comment


          #44
          Pasižiūrėjau savo profilį, pasirodo Prisijungė: 2005.05.31. Tai jau pilnametystė forume suėjo, tuoj 19-a bus! Pats jėgų žydėjimas

          Comment


            #45
            Sveikinimai visai bendruomenei su garbingu dvidešimtmečiu!!!

            Labai tikimės, kad forumas toliau gyvuos ir atsiras dar daugiau aktyvių bendruomenės narių.

            Ačiū visiems aktyviems nariams ir tvarkytojų komandai. Be jūsų šis forumas būtų neįmanomas.
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              #46
              Būtų puiku, jei forumo įkūrėjai papasakotų, kokia buvo pradžia 2004 metais.
              Turbūt nedaug kas prisimena, kad forumas buvo MIP miestai. MIP - moksleivių informacijos portalas

              Comment


                #47
                Čia jau man rodos truputį vėlesnė versija, pirmas snapshot'as 2007 metais tik. Prieš tai miestai.net kaip portalas veikė: Miestai ir architektūra (archive.org)

                Comment


                  #48
                  Net nustebino kad jau 20 metų, greitai laikas bėga Šiaip gan unikalu kad tiek išsilaikė, aišku visą laiką keičiasi. Pradžioje pagrinde krykštavom dėl "dangoraižių", kuo daugiau-kuo aukščiau, skyline ir t.t., stebėjom kaip auga verslo trikampis, paskui NMC, lyginomės su Talinais ir Rygom... O dabar daugiau krykštaujam dėl viešojo transporto, šaligatvių, dviračių takų, viešųjų erdvių, planavimo, barbenam į fasadus tikrindami plytelių kokybę ir nemažiau laiko praleidžiam politinėse ir kt. temose.

                  Comment


                    #49
                    Parašė Romas Rodyti pranešimą
                    Būtų puiku, jei forumo įkūrėjai papasakotų, kokia buvo pradžia 2004 metais.
                    Turbūt nedaug kas prisimena, kad forumas buvo MIP miestai. MIP - moksleivių informacijos portalas
                    Nieko baisiai dramatiško neįvyko. Pirmoji bendruomenė susibūrė tuometiniame www.skyscrapercity.com, kur turėjome vieną forumo kategoriją kartu su skandinavais (kurie su pavydu stebėjo, kaip Baltijos šalys statosi dangoraižius ). Kadangi buvo potencialas žymiais platesniam turinio spektrui, nei aukštybiniai pastatai, nutarėme, kad laikas sukurti nepriklausomą forumo platformą, ką ir įgyvendinome.
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      #50
                      /\ Mantai, jei gali, primink, kaip ten buvo su tuo MIP.

                      Comment


                        #51
                        Parašė Romas Rodyti pranešimą
                        /\ Mantai, jei gali, primink, kaip ten buvo su tuo MIP.
                        Vienas iš forumo narių buvo MIP administratorius ir pasiūlė nemokamą forumo talpinimą (nepamenu, ar laikinai, ar neribotai). Turbūt išsikėlėm, kadangi nebuvo galimybės turėti nuosavo domeno.
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          #52
                          Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                          Čia jau man rodos truputį vėlesnė versija, pirmas snapshot'as 2007 metais tik. Prieš tai miestai.net kaip portalas veikė: Miestai ir architektūra (archive.org)
                          Šis formatas gerai pažįstamas. Net akys atsigavo. Smagu, jog buvo šiek tiek daugiau spalvų ir vis nauja nuotrauka pagrindiniame puslapyje. Ačiū už priminimą. Laikas pralėkė tikrai greitai.
                          Paskutinis taisė Silber418; 2024.03.02, 17:49.

                          Comment


                            #53
                            20-mečio proga, pateiksiu savo įžvalgų apie forumą.
                            Daug sužinojau kaip reikia statyti miesto infra, bet daug davė ir emocinio poveikio, kai buvo daug lyginimasi su kitais (sakoma nėr per daug naudos iš to lyginimosi, galima tik po truputį perimti elementus).
                            Pradedu iš lėto susigaudyti, kad kas per daug tas nesveika.

                            Parašė John Rodyti pranešimą

                            Reiktų nepamiršti, kad forumas nebėra tai, kas reprezentuoja jaunąją Lietuvos kartą, kuri, šiaip, yra gana mandagi ir civilizuota. Matyt nebebaisiai atsiliekanti nuo germaniškų tautų tuo požiūriu. Tokio stiliaus forumuose pagrinde gyvena žmonės, kuriems tokia sharinimo ir bendravimo platforma prilipo dar early 2000s ar net late 90s, kai nebuvo šiuolaikinės social media. Tai reiškia, kad pagrinde esam 40-50-mečiai diedai, kurie savo manieras ir bendravimo etiketą atsigabenom iš 80s ir 90s, kai kas ir dar seniau. Žinoma su išimtimis ir visa kita, bet, sakykim, jei forumo gyvenimo pradžioje (apie 2004-2005) čia buvo jaunų, progresyvių ir civilizuotų žmonių oazė, tai šiandien yra vidutinio amžiaus pabambėti mėgstančių ir didele tolerancija nepasižyminčių diedų ir bambeklių guolis, kuriame jie yra, nes taip priprato nuo senų laikų. Tai reiktų šitai turėti omeny ir nedaryti išvadų apie visą Lietuvą
                            Man kaip jaunam infrastruktūros geek'ui (amžiaus grupė 25-30) tas vyresnių stilius truputį nervuoja. Toks, kur neaišku ką čia bandom pasiekti tuo stiliumi, tik emociškai vargina.
                            Realiam gyvenime daugmaž matosi, kad dalykai juda sava vaga, patys miestai overall keičiasi nuo to kas buvo pvz. 2010-ųjų pradžioje. Ekonomikos augimas savo duoda, gyventojai irgi nori tvarkomos infra.
                            Nors neprieštarauju jei patrankius stalą kažkas įvyksta teigiamo, tai tiek tikslas pateisina priemones. Nežinau kiek stalų daužymas lėmė turėti pagerėjusius dviračių takų standartus. Gal dar nemažai teks nueiti dėl geresnio VT, kuri yra sudėtingesnis mechanizmas nei tiesiog įrengtas dviračių takas pagal tam tikrus x parametrus.

                            Šiaip kartais sunku suprast kokia amžiaus kategorija čia lankosi. Susidariau įspūdį, kad kažkas aplink 30-40 m. Tikrai ne 20-something'ai. Pvz. labai nemažai pateikiama rusų k. šaltinių politinėse temose. Jaučiasi ir kuriems 50+. Gali būti, kad realiam gyvenime kažkas arčiau 40-50. Vidutinio amžiaus vyrai to be precise. Irgi nenustebčiau, nes bendravimo stilius rimtai kažkas arčiau kaip atėjusio iš bendravimo 1980s laikais.

                            Parašė Edd Rodyti pranešimą
                            Net nustebino kad jau 20 metų, greitai laikas bėga Šiaip gan unikalu kad tiek išsilaikė, aišku visą laiką keičiasi. Pradžioje pagrinde krykštavom dėl "dangoraižių", kuo daugiau-kuo aukščiau, skyline ir t.t., stebėjom kaip auga verslo trikampis, paskui NMC, lyginomės su Talinais ir Rygom... O dabar daugiau krykštaujam dėl viešojo transporto, šaligatvių, dviračių takų, viešųjų erdvių, planavimo, barbenam į fasadus tikrindami plytelių kokybę ir nemažiau laiko praleidžiam politinėse ir kt. temose.
                            Kai jaunas tai netaip svarbu tie šaligatviai taip ar taip praeisi. Gali tikrai sunkias sąlygas pakelti. Kai vyresnis tai aišku, norisi jau to komforto, t.y. gerų šaligatvių ar gero VT.

                            Man ta infra tiesiog pritapimo prie ES klausimas su visa išeinančia nauda, bet ir perteklinio bumbėjimo nepernešu. Buvau tuo trumpam užsikrėtęs nuo forumo 30-50-mečių, bet supratau, kad tai žalinga kaip koks rūkymas.
                            Paskutinis taisė PoDV; 2024.03.02, 16:14.

                            Comment


                              #54
                              Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                              Pasižiūrėjau savo profilį, pasirodo Prisijungė: 2005.05.31. Tai jau pilnametystė forume suėjo, tuoj 19-a bus! Pats jėgų žydėjimas
                              Jau galima būti studentu pagal forumo amžių!

                              Pasidomėjau ir savo statistika dėl smalsumo. Prisijungiau 2006.08.01. Kai prisijungiau, tuo metu buvo 18 metų ir forume šiemet sukaks 18. Smegenys iš karto sugeneravo įdomią matematiką.:

                              1 + 8 + 1 + 8 arba 9 + 9 = 18 (1 + 8 = 9).

                              Comment


                                #55
                                paziurejau 2005.04.14 oho 19 metu jau cia
                                "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                - George W. Bush President of the USA

                                Comment


                                  #56
                                  Sveikinimai forumo bendruomenei gražaus jubiliejaus proga! Smagu pastebėti, kaip forumo bendruomenė didėjo, keitėsi ir kartu tobulėjo vartotojų patirtys. Ačiū forumo valdybai už idėjos įgyvendinimą, vystymą ir siekį palaikyti įtraukiančias diskusijas. Ilgainiui forumas tapo įdomia erdve diskusijoms apie miestus, urbanistiką, vystymąsi bei pažintine terpe apie šių sričių aktualijas ir naujoves entuziastams. Būtų smagu, jeigu forumas ir toliau augtų, tobulėtų bei pritrauktų daugiau įvairių nuomonių, vyrautų tolerantiškos ir atviros naujiems požiūriams diskusijos.

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                                    Būtų smagu, jeigu forumas ir toliau augtų, tobulėtų bei pritrauktų daugiau įvairių nuomonių, vyrautų tolerantiškos ir atviros naujiems požiūriams diskusijos.
                                    Manau taip ir yra, forumas auga ir tikrai yra įvairių nuomonių. Tolerantiškos ar ne - čia jau nuo visuomenės ir dabartinių forumo narių priklauso.

                                    Comment


                                      #58
                                      O tai lietuviškame internete išvis dabar yra kokios nors neefemeriškos bendruomenės, kur būtų kažkokia kaupiama istorija, o ne visoks FB, Instagram, Discord ir pan. šūdas, kur viskas be datų, temų ar tik trumpalaikės temos (reddit stilius), normalaus interfeiso rašymui ir nuotraukų kėlimui?

                                      Man vis dar sunkiai suvokiama, kodėl bendrai forumai internete mirė, nes kažkokios normalios alternatyvos forumų formatui neatsirado (na, yra dar usenet, mailing list'ai, kurie iš esmės puikiai veikia, bet čia jau atskiras akmens amžius).

                                      Comment


                                        #59
                                        Pasidalinsiu ir aš savo įspūdžiais trumpai Esu vienas iš jaunesnių narių, atklydau į forumą netyčia kažkada praėjusiame dešimtmetyje, pamačiau, kad vyksta įdomios diskusijos temomis, kurių nemačiau, kad diskutuotų niekur kitur. Bet po to pamiršau ir forumo pavadinimą, ir nebeieškojau jo ilgai iki kokių 2019-ų, kai ir pradėjau regulariai skaityti diskusijas, ypač miestų infrastruktūros ir viešojo transporto temose.

                                        Pagrindinė mintis atradus forumą buvo, kad pasirodo ne aš vienas toks esu pasaulyje, kuriam įdomu eismo juostų išdėstymas sankryžoje ir pamodeliavimas, kaip eismą organizuoti geriau; ne man vienam kliūna, kai pamatau keletą kelio ženklų bei apšvietimo stulpų, kuriuos galima būtų sukabinti ant vieno stulpo; ne tik aš pastebiu vietas, kur trūksta keliasdešimt metrų A juostos, kad VT galėtų gerokai grečiau pravažiuoti atkarpą. Čia sužinojau labai daug įdomybių apie infrastruktūrą, pamačiau daug gerųjų pavyzdžių, buvo argumentuotai paneigta daug mitų. Nors akivaizdu, kad mano ir Romo kardinaliai skirtingas požiūris į tai, kaip turi būti organizuojamas judėjimas mieste ir sprendžiamos problemos, man jo daromos detalios fotosesijos iš įvarių kelių Lietuvoje ir aplink yra labai unikalus žanras, kurio dėka atradau nemažai maršrutų ir savo kelionėms dviračiu ir automobiliu.

                                        Nors ir labai įdomu paskaityti kitų diskusijas, turiu bėdą, kad pats prisiverčiu parašyti ne taip dažnai, o ir laiko ne visad galiu skirti. Užtrunku, kol sudėlioju visas savo mintis į prasmingą tekstą, o pusiau keptų miinčių nesinori leisti į eterį. Na, bet gal ateityje pavyks parašyti ir daugiau Kaip ir minėta, nėra turbūt kitos alternatyvios platformos apie urbanistiką, kur būtų taip patogiai archyvuojama informacija. Pats pranešimų rašymas toli gražu neprilygsta UI patogumui šiuolaikinių platformų patogumui: turbūt labiausiai man kliūna kiek komplikuotas nuotraukų įkėlimas (iš telefono daug žingsnių, svetainė nelabai pristaikyta telefono ekranui, per PC tenka konvertuotis nuotraukas į JPEG formatą, nes iPhone saugo debesyje HEIC formatu, kurio nepriima), dėl ko kartais taip pat pritingiu parašyti. Visgi jei neliktų forumo platformos, ar neliktų aktyvių narių, būtų didelis praradimas šioms temoms. Verta šioje vietoje paminėti ir Citify platformos indėlį, kur labai patogiu formatu galima stebėti ir labiau įsitraukti į infrastruktūros ir pastatų statybos raidą.

                                        Kiekvienas atsinešame savo indėlį, skirtingų kartų ir patirčių nulemtą požiūrį, bet argumentuotos diskusijos leidžia pasiekti įdomių labai įdomių išvadų. Tad linkiu mažiau emocijų (kurių bus, nes mes visgi žmonės), daugiau konkstruktyvių ir faktais paremtų argumentų, atvirumo keisti požiūrį ir šiaip inovatyvių ir nematytų idėjų Būtent tai sudomis ir naujus žmones prisijungti. Mano asmeninis noras ateities metams, kad šią erdvę, jos idėjas pamatytų ir perimtų ir daugiau žmonių ir idėjos negyventų uždarytos forumo ribų. Geras pavyzdys, kai vienas forumo narių, administruojantis Vilnius WTF pasidalina nuoroda nuoroda į forumą. Būtų puiku ir jei pavyzdžiui Vilniaus savivaldybė pamatytų kai kuriuos pranešimus, taip kaip yra prisijungusi kai kuriuose Feisbuko puslapiuose ir kartais išsprendžia klausimus. Galbūt per ateinančius savivaldos rinkimus pavyks pasiekti, kad kandidatai į savivaldą pamatytų, suprastų ir perimtų kai kurias skelbiamas idėjas.

                                        O kol kas iš mano pusės ačiū tiems, kurie prisideda, kad ši erdvė būtų gyva

                                        Comment


                                          #60
                                          Sveikinimai su praėjusiu jubiliejumi! Oi kiek daug būtų galima pasakyti apie šį forumą, tiesiog rašyti knygas. Esu čia nuo 2006 metų, studentiškų laikų. Balandžio 8 dieną bus 18 metų, kaip esu čia. Vajėj, ko tik nebuvo... Ir malonaus bendravimo, ir konfliktų, ir heito, ir pagyrimų, net kažkada buvau pasipiktinęs ir dingęs keliems metams, kol paaugo asmenybė, pasikeitė požiūris į labai daug ką, pavyko suprasti klaidas... Forumas yra vieta, be kurios sunku ilgai ištverti. Vis norisi grįžti, skaityti, pačiam kažką parašyti.

                                          Kodėl? Būtent dėl turinio ir diskusijų kokybės, ir aišku - aukštesnio už vidutinį IQ publikos. Visada kiek save atsimenu, buvau gana perfekcionistiškas žmogus, kuris nemėgsta "bendravimo" iš tuščio į kiaurą, visokių nieko nepasakančių small talkų, ir kuriam reikia intelektualių, produktyvių, svarbių ir netgi GLOBALIŲ temų. Man visada būdavo ankšta ir tvanku tarp "buitiškų" žmonių. Ir šitas forumas buvo vienas iš tų labai retų lietuviško interneto resursų, turinčių visa tai - intelektualų, stiprų, aukštos kokybės turinį, ir aukšto intelekto, stipriai pasikausčiusią daugelyje sričių publiką.

                                          Nepameluosiu sakydamas, kad per šitiek metų, forumas tapo didele dalimi netgi mano asmenybės, prisidėjo prie jos formavimosi ir augimo. Būčiau gal tegul ir ne drastiškai, bet tikrai šiek tiek kitoks žmogus, jei ne šie 18 čia praleistų metų. Ir manau, kad didelė dalis forumiečių tikrai gali tai pasakyti apie save. Pastūmėjo labai daug kuo pasidomėti, daug ką atrasti, nemaža dalimi įkvėpė mano norą rašyti pačiam.

                                          Taigi, linkiu visiems sulaukti dar daug jubiliejų! Esame to verti, ir forumas to vertas, jeigu jau dešimtmečiais esame kartu. Senieji nariai, jei skaitote - grįžkit! pasirodykit bent kartais. O nauji būsimi nariai, jei dar neprisiregistravote - nedvejokite! Čia tikrai įdomu, nenuobodžiausite.

                                          Judam link 50 metų (planas minimum)!!!
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X