Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuva užsieniečių akimis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė udrius Rodyti pranešimą
    Beje facebooke vienas įdomus veikėjas gan dažnai reiškiasi - Jo mintys
    Jurijus Ševcovas
    skaičiau kaip tik vakar
    Tai va po jo pasakymo - isterija kilo.... Labiausiai isterikavo Protingas chamas...
    Netiesa, jis neisterikavo, arba mūsų supratimas apie isteriką kardinaliai skiriasi

    Comment


      Žinai, o aš norėčiau, kad Šnipiškės atrodytų taip:



      Bet tūpas lietuvis nugriaus geriau sudegins viską ir pastatys dar viena akropolį. Foto iš Estijos, Piarnu

      Ir atvirai šnekant, man vienodai piešia, ką galvoja užsieniečiai. Aš žinau kad turime temptis į priekį, ir smarkiai

      Comment


        Parašė udrius Rodyti pranešimą
        Žinai, o aš norėčiau, kad Šnipiškės atrodytų taip:

        Atvaizdas


        Bet tūpas lietuvis nugriaus geriau sudegins viską ir pastatys dar viena akropolį. Foto iš Estijos, Piarnu

        Ir atvirai šnekant, man vienodai piešia, ką galvoja užsieniečiai. Aš žinau kad turime temptis į priekį, ir smarkiai
        Taip jau atrodo... Žvėrynas. Ir ką? Anas maskvietis ten nebuvo nė įkėlęs kojos. Užtat daugiau nei pusė nuotraukų iš dviejų kiemų Šnipiškėse.

        Comment


          Na , tada kodėl šnipiškės negali tapti antru žvėrynu ? manau kad gali. iš kitos pusės - vertinkite tai kaip meną. beje, dar kvailiau atrodė VIlniaus savivaldybės atsirašinėjimas.

          Comment


            Parašė udrius Rodyti pranešimą
            Na , tada kodėl šnipiškės negali tapti antru žvėrynu ? manau kad gali. iš kitos pusės - vertinkite tai kaip meną. beje, dar kvailiau atrodė VIlniaus savivaldybės atsirašinėjimas.
            Žvėrynas buvo XX a. pr. miestiško elito kurortinis kvartalas, tarpukario lenkų laikotarpio elito kvartalas, Lietuvos TSR laikų funkcionierių ir meno elito kvartalas, o šiuo metu nepriklausomos Lietuvos elito, užsienio ambasadų kvartalas.

            Šnipiškės visada buvo neturtinga carinė darbininkų slobodkė, gimusi iš vargo ir nepritekliaus. Jokios išliekamosios vertės didžioji dauguma trobų neturi. Saugoma tik viena gatvė pačiose senosiose Šnipiškėse, vadinamasis Skansenas bei kitapus Kalvarijų g. esantis Piromonto kvartalas. Visa kita bus be gailesčio nušluota ir gali būti traktuojama kaip būsima statybų aikštelė, todėl maskvėno priekaištai iš esmės yra beprasmiai. Juk nieks neįrenginės muzikinių fontanų ir minskietiškos iliuminacijos kvartaluose, kurie netrukus bus dekonstruoti. Jų vietoje bus kuriamas modernus lietuviškas, europietiškas miesto vektorius, pasitelkiant šiuolaikines planavimo, urbanizmo, architektūros filosofijos koncepcijas ir ateities miestų geriausius kurimo principus. Būtent čia bus toks pats naujausių architektūros madų demonstravimo ir šiuolaikinių Lietuvos piliečių modernios gyvensenos podiumas, kokiu tarpukario Kaune buvo Putvinskio g. ar Mažojo Paryžiaus Avenue de la Liberté.

            "Atsirašinėjimas" pribloškė rusus, kurie pripažino Lietuvos "europietiškumą", slypintį net tokiose detalėse, kas ir taip savaime visiems kitiems suprantama, tačiau sunku pripažinti labiau angažuotiems "impėrcams" ir sovietiniams patriotams.

            Bet kokiu atveju, Vilnius liks svarbus ir europietiškai Rusijai gimti, kad ir kaip putotųsi feisbukuose senesnės kartos, naftalininių idėjų atgimimu dar tikintys tos šalies piliečiai. Reikia palinkėti, jog galų gale ir jie susivoktų kuriame amžiuje gyvena ir viskas bus horošo.

            Comment


              ajaiaja kokie gražūs žodžiai. tačiau nepaisant valdininkų pezelionių, naujas miesto vektorius kuriamas 10- 20 km už miesto ribos, visokiuose sudervėse, bendorėliuose ir kituose miesto satelituose. Bet kodėl taip parintis, dėl kažkokio blogerio žodžių ar foto ? nu blyn tai kaimietiškumo požiūris ne kitaip

              Comment


                pas Kaune dabar NATO kareiviai baruose siauteja. Ju poziuris toks: viskas ok, alus ir mergos pigu!
                When a man lies, he murders some part of the world

                Comment


                  Parašė udrius Rodyti pranešimą
                  ajaiaja kokie gražūs žodžiai. tačiau nepaisant valdininkų pezelionių, naujas miesto vektorius kuriamas 10- 20 km už miesto ribos, visokiuose sudervėse, bendorėliuose ir kituose miesto satelituose. Bet kodėl taip parintis, dėl kažkokio blogerio žodžių ar foto ? nu blyn tai kaimietiškumo požiūris ne kitaip
                  Jajaja, dar galit pratęst kaip Kopenhagos kuriamos už 150 km. nuo undinėlės kokiam nors Solrød Strand ar dar geriau kaip Nižnevartovsko pinigai nusėda viename kvartale už kelių tūkstančių km., už 9 metrų aukščio tvorų paslėpti. Khem, apie ką čia. Ach taip, taigi apie ideologinį–informacinį karą, kurio metu du Vilniaus kiemai Šnipiškėse pristatomi kaip "štai katedra, o kiemas šalia...". Tiesa, kažkokie lietuviški kompleksai, jejbogu, tovarišč.

                  Comment


                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                    Taigi juk čia pats centras, NMC kaiminystė, net nereikia važiuoti kažkur į miesto galą. Nors ir iš oro uosto iki centro važiuojant pro naujininkus ir naujamiestį kokių vaizdų galima prisižiūrėti, nereikia ir šnipiškių. Taip, kad nereikia dėl savų problemų kaltinti kitus, tas pats "Kremliaus blogeris" lygiai taip pat nušviečia Rusijos miestus.
                    Tai tegu nušviečia ten pas save ką nori, kam iš viso į tai kreipti dėmesį? Sutinku su udrius, kad kvailiausia, kai dar Vilniaus savivaldybė jam atrašė oficialiu laišku. Kad būtų čia koks įtakingas pasaulio žurnalistas iš civilizuoto krašto, bet kai iš trečio pasaulio šalies atvažiuoja čia "mokytojai", tai juokinga ir tiek...

                    Comment


                      tik as... as gali matyti kažkią politiką čia. Va kito blogerio kelionė. Ir ką? irgi ieškosi baisių vaizdų?

                      http://varandej.livejournal.com/568586.html

                      Comment


                        Parašė udrius Rodyti pranešimą
                        Na , tada kodėl šnipiškės negali tapti antru žvėrynu ? manau kad gali. iš kitos pusės - vertinkite tai kaip meną. beje, dar kvailiau atrodė VIlniaus savivaldybės atsirašinėjimas.
                        O kam to reikia? Kokia prasmė bus to antro Žvėryno? Tai bus tik NMC stagnacija nes naujiems projektams ten Šnipiškėse nebeliks vietos.

                        Orangerį, tavo isterija apie tai, kad bet kas susijęs su Rusija būtinai turi būt siūsta iš kremliaus, jau seniai atsibodo. Aš suprantu kad tu pyksti ant jų dėl Ukrainos, bet viskam turi būt ribos. Turi įrodymų kad tas blogeris yra kremliaus klapčiukas? Parodyk, padiskutiosime apie tai. Be to, pas jį yra tokia serija, kurioje parodo miestų piusus ir minusus. Tame tarpe ir Rusijos.
                        You might surprise yourself.

                        Miestai.net FB

                        Comment


                          tai cia ne orangeris draskosi, čia sostapilis draskosi

                          Comment


                            Parašė spirit Rodyti pranešimą

                            Orangerį, tavo isterija apie tai, kad bet kas susijęs su Rusija būtinai turi būt siūsta iš kremliaus, jau seniai atsibodo. Aš suprantu kad tu pyksti ant jų dėl Ukrainos, bet viskam turi būt ribos. Turi įrodymų kad tas blogeris yra kremliaus klapčiukas? Parodyk, padiskutiosime apie tai. Be to, pas jį yra tokia serija, kurioje parodo miestų piusus ir minusus. Tame tarpe ir Rusijos.
                            Jei jau manai esi toks super-duper Rusijos žinovas, nes ten dažnai dirbi, tai bent jau būk juo
                            Kad Varlamovas gauna pinigus iš Kremliaus buvo rašyta jau 2012 metais.
                            Tai čia net paprastam žmogui turi būti aišku bent jau iš klausimo - už kokius pinigus bičas tiek keliauja? Ten visas Livejournal.com top-10 yra grynai įtakos agentai, jokio čia stebuklo ir nematau, žinant Rusijos specifiką.
                            http://stringer-news.com/publication...48&PubID=19702

                            O kad pykstu ant jo dėl Ukrainos - taip, kodėl turiu tą slėpti?Jis palaiko Kremliaus agresiją, nors ilgai maskavosi "demokratu", gyveno Kijeve, jį Maidano žmonės net maitindavo, manė, kad "geras rusas"... O paskui bičas nuvažiavo į Krymą ir pasakė, kad Maidane yra "fašistai" Čia normalu?
                            Man visi, kas palaiko Kremliaus karą prieš Ukrainą yra asmeniniai priešai, tai natūralu.
                            Paskutinis taisė oranger; 2014.06.29, 20:41.

                            Comment


                              Parašė oranger Rodyti pranešimą
                              Tai tegu nušviečia ten pas save ką nori, kam iš viso į tai kreipti dėmesį? Sutinku su udrius, kad kvailiausia, kai dar Vilniaus savivaldybė jam atrašė oficialiu laišku. Kad būtų čia koks įtakingas pasaulio žurnalistas iš civilizuoto krašto, bet kai iš trečio pasaulio šalies atvažiuoja čia "mokytojai", tai juokinga ir tiek...
                              Siūlot gal kaip Š.Korėjoje, prie kiekvieno turisto po kontrolierių pastatyti, kad fotogruotų tik gražius pastatus, prabangius automobilius ir pan.? Manau kaip tik dėmesį ir reikia kreipti, o ne pykti, kurti sąmokslo teorijas, atrašinėti arba teisintis dėl prastai tvarkomo miesto. Ir tvarkytis reikia ne tik to, kad prieš kažką pasirodyti, o pirmiausia, kad patiems miestiečiams būtų gyventi patogiau ir geriau.
                              Paskutinis taisė Lettered; 2014.06.29, 20:34.
                              Flickr

                              Comment


                                Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                Siūlot gal kaip Š.Korėjoje, prie kiekvieno turisto po kontrolierių pastatyti, kad fotogruotų tik gražius pastatus, prabangius automobilius ir pan.? Manau kaip tik dėmesį ir reikia kreipti, o ne pykti, kurti sąmokslo teorijas, atrašinėti arba teisintis dėl prastai tvarkomo miesto. Ir tvarkytis reikia ne tik to, kad prieš kažką pasirodyti, o pirmiausia, kad patiems miestiečiams būtų gyventi patogiau ir geriau.
                                Nesiūlau. Iš ko čia ištraukėt?

                                Comment


                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Jei jau manai esi toks super-duper Rusijos žinovas, nes ten dažnai dirbi, tai bent jau būk juo
                                  Kad Varlamovas gauna pinigus iš Kremliaus buvo rašyta jau 2012 metais.
                                  Tai čia net paprastam žmogui turi būti aišku bent jau iš klausimo - už kokius pinigus bičas tiek keliauja? Ten visas Livejournal.com top-10 yra grynai įtakos agentai, jokio čia stebuklo ir nematau, žinant Rusijos specifiką.
                                  http://stringer-news.com/publication...48&PubID=19702
                                  Na, matyt, būsių pražiopsojęs tą momentą. OK. Bet, kitąvertus, ar būtų kažkoks skirtumas, jei tas blogeris nebūtų kremlinas, o būtų koks opozicionierius ar paprastas žmogus iš gatvės? Asmeniškai tai manau kad tam, ką jis norėjo pasakyt tuo straipsniu, įtakos tai visiškai nebūtų turėję.
                                  You might surprise yourself.

                                  Miestai.net FB

                                  Comment


                                    Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                    Na, matyt, būsių pražiopsojęs tą momentą. OK. Bet, kitąvertus, ar būtų kažkoks skirtumas, jei tas blogeris nebūtų kremlinas, o būtų koks opozicionierius ar paprastas žmogus iš gatvės? Asmeniškai tai manau kad tam, ką jis norėjo pasakyt tuo straipsniu, įtakos tai visiškai nebūtų turėję.
                                    Nekremlinai tokios medžiagos neruošia, nes jiems svarbiau tvarka savo šalyje, o ne propaganda apie tai, kaip blogai be Rusijos tvarkosi aplinkinės valstybės. Jiems Vilnius ir Lietuva kaip tik dažnai yra pavyzdys.

                                    Comment


                                      Šioje istorijoje pats kvailiausias dalykas yra Vilniaus savivaldybės atsirašinėjimas. Tai visiškai kvaila. Mums nereikia kreipti dėmesio į visokią rašliavą ir labai rūpintis kaip atrodome kitų akyse (aš prieš eilę metų savo sesers, labai daug laiko praleidžiančios ir dirbančios su švedais, klausiau - ar švedams rūpi Švedijos įvaizdis. Ji susimastė ir po kurio laiko atsakė: "žinai niekad neteko girdėti, kad jie apie tai galvotų"). Apie kiekvieną miestą ir šalį daug kas ir labai daug ką pasako, na ir ką ?

                                      Pats reportažas Zyalto iš esmės šiaip sau, nors nėra blogas (man šis autorius gan patinka): tokio tipo kvartalų bet kuriame pasaulio mieste yra ir čia nieko nuostabaus. Tačiau labai provincialiai man jo sekanti mintis nuskambėjo: "na nieko praeis dar kiek dešimtmečių ir Vilnius bus sutvarkytas kaip Paryžius ar Lionas". Viena vertus akivaizdu kad 2014 metais Vilnius iš principo negali būti sutvarkytas kaip Paryžius įvertinus visą istorinį kontekstą, o antra vertus pasivaikščiokite po Monmartro kiemus ...
                                      Tačiau pastebiu, kad pastaruoju metu rusai gana dažnai Lietuvoje ir kitoje "Pribaltikoje" ieško tamsesnių vietų ir kažkaip pasamoningai džiaugiasi kažką tokio radę. Tikrai nemanau, kad jie taip elgiasi Kremliaus nurodymu, tačiau tai reiškia tam tikrą jų nepilnavertiškumo kompleksą ir slaptą pavydą (jei norit tai man kažkiek primena lietuvių neretą požiūrį į estus ir Estiją - ieškoti ten ką nors blogo ir labai džiaugtis radus ) Sorry, irgi kažkoks nepilnavertiškumo kompleksas).

                                      P. S. Man labai nepatinka kai rusai neigiamai atsiliepia apie Lietuvą. Ir tuo pačiu esu labai tolerantiškas visų kitų kritikai Lietuvos atžvilgiu: čia tikrai yra ką taisyti ir tobulinti. O rusų kritikos nemėgstu tik dėl to, kad jie atstovauja šalį, kuri ypatingai daug prisidėjo prie Lietuvos civilizacinio atsilikimo per paskutinius 200 metų: prie to, kad Lietuvoje neįvyko industrializacija XIXa. ir mes neturime tipiškai "europietiškų" miestų centrų, prie to, kad XXa. mano šalis važiavo antiistoriniu keliu, kad buvo atskirta nuo bendros europietiškos civilizacijos vystymosi krypties ir dar dėl daug ko. Todėl tikrai kultūringas rusas susilaikys nuo negerovių paieškos Lietuvoje.

                                      Comment


                                        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                        Šioje istorijoje pats kvailiausias dalykas yra Vilniaus savivaldybės atsirašinėjimas. Tai visiškai kvaila. Mums nereikia kreipti dėmesio į visokią rašliavą ir labai rūpintis kaip atrodome kitų akyse (aš prieš eilę metų savo sesers, labai daug laiko praleidžiančios ir dirbančios su švedais, klausiau - ar švedams rūpi Švedijos įvaizdis. Ji susimastė ir po kurio laiko atsakė: "žinai niekad neteko girdėti, kad jie apie tai galvotų"). Apie kiekvieną miestą ir šalį daug kas ir labai daug ką pasako, na ir ką ?

                                        Pats reportažas Zyalto iš esmės šiaip sau, nors nėra blogas (man šis autorius gan patinka): tokio tipo kvartalų bet kuriame pasaulio mieste yra ir čia nieko nuostabaus. Tačiau labai provincialiai man jo sekanti mintis nuskambėjo: "na nieko praeis dar kiek dešimtmečių ir Vilnius bus sutvarkytas kaip Paryžius ar Lionas". Viena vertus akivaizdu kad 2014 metais Vilnius iš principo negali būti sutvarkytas kaip Paryžius įvertinus visą istorinį kontekstą, o antra vertus pasivaikščiokite po Monmartro kiemus ...
                                        Tačiau pastebiu, kad pastaruoju metu rusai gana dažnai Lietuvoje ir kitoje "Pribaltikoje" ieško tamsesnių vietų ir kažkaip pasamoningai džiaugiasi kažką tokio radę. Tikrai nemanau, kad jie taip elgiasi Kremliaus nurodymu, tačiau tai reiškia tam tikrą jų nepilnavertiškumo kompleksą ir slaptą pavydą (jei norit tai man kažkiek primena lietuvių neretą požiūrį į estus ir Estiją - ieškoti ten ką nors blogo ir labai džiaugtis radus ) Sorry, irgi kažkoks nepilnavertiškumo kompleksas).

                                        P. S. Man labai nepatinka kai rusai neigiamai atsiliepia apie Lietuvą. Ir tuo pačiu esu labai tolerantiškas visų kitų kritikai Lietuvos atžvilgiu: čia tikrai yra ką taisyti ir tobulinti. O rusų kritikos nemėgstu tik dėl to, kad jie atstovauja šalį, kuri ypatingai daug prisidėjo prie Lietuvos civilizacinio atsilikimo per paskutinius 200 metų: prie to, kad Lietuvoje neįvyko industrializacija XIXa. ir mes neturime tipiškai "europietiškų" miestų centrų, prie to, kad XXa. mano šalis važiavo antiistoriniu keliu, kad buvo atskirta nuo bendros europietiškos civilizacijos vystymosi krypties ir dar dėl daug ko. Todėl tikrai kultūringas rusas susilaikys nuo negerovių paieškos Lietuvoje.
                                        +1. Labai taikliai ir be emocijų viską išdėstėte, pilnai sutinku.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                          O rusų kritikos nemėgstu tik dėl to, kad jie atstovauja šalį, kuri ypatingai daug prisidėjo prie Lietuvos civilizacinio atsilikimo per paskutinius 200 metų: prie to, kad Lietuvoje neįvyko industrializacija XIXa. ir mes neturime tipiškai "europietiškų" miestų centrų, prie to, kad XXa. mano šalis važiavo antiistoriniu keliu, kad buvo atskirta nuo bendros europietiškos civilizacijos vystymosi krypties ir dar dėl daug ko.
                                          Jie mielai pakartotų tai su Lietuva dar kartą. Iš esmės jie to jau vėl nori. Visokie blogeriai tik zonduoja dirvą. Tai, kad dabar jie to padaryti negali, ir yra viso to pavydo ir pykčio priežastis.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X