Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės pasirengimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Tai atsakymas turbut butu: ne, nepasiruose. Bet viskas daroma ir vakarai pasiruose kariauti taip, jog i apkasus listi nereiketu ir tokiu dideliu nuostoliu nelabai imanoma, kad butu.

    Comment


      Parašė Perfect Rodyti pranešimą
      Kvalifikacinių ar kokybinių reikalavimų? Ar tiksliai įvardinamos aplinkybės, kodėl taip buvo padaryta? Galų gale ar žinoma, kad KAM tai padarė savo iniciatyva, o ne VPT nurodymu?
      Ar yra problemų su teksto suvokimu? Buvo cituota:
      Išankstinėse salygose buvo min atstumas 2,21 km, o konkurse atsirado 1,18km
      Ir konkurso reikalavimai tapo labai tinkami tam tiekėjui, kuris perpakavo prietaisų vidurius pakišant ~>200vnt ženkliai blogesnių paliekant ~15vnt geresnių kurie turbūt buvo numatyti "testavimui".
      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

      Comment


        Tikrai įdomu




        Įdomiausia mintis buvo, kad diversijų/karo atveju gal narkomanai bus reikalingi lašelinėms statyti, nes bus daug sužeistų žmonių, o medpersonalo bus mažiau, nes jų dalis nepasieks ligonines.
        Paskutinis taisė Arunasx; 2023.12.07, 21:07.
        Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

        Comment


          Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
          Ar yra problemų su teksto suvokimu? Buvo cituota:

          Ir konkurso reikalavimai tapo labai tinkami tam tiekėjui, kuris perpakavo prietaisų vidurius pakišant ~>200vnt ženkliai blogesnių paliekant ~15vnt geresnių kurie turbūt buvo numatyti "testavimui".
          Nepatingėjau ir ausiradau normalų šaltinį - https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...i-vsat-pirkima

          Gal ir nėra labai išsamiai pateikta informacija, bet aiškūs keli dalykai:

          1. VSAT istorija bent trijų mėnesių senumo. Seniausiai vyksta tyrimas dėl šio pirkimo. VSAT didžiausia kaltė, kad nepatikrino patiektos įrangos.
          O KAM atveju tai iš viso pusės metų senumo reikalai. Susiradau kitą normalų šaltinį - https://www.alfa.lt/mob/aktualijos/l...irkima/289497/.
          Čia paaiškinta, kad KAM iš tos įmonės nieko ir nepirko.

          2. Jeigu susimažino kokybinius reikalavimus, vadinasi jiems nereikia "tanko", o užtenka "džipo".

          3. Nemažiau svarbus klausimas, koks yra "tanko" ir "džipo" kainos skirtumas?

          4. VSAT konkurse dalyvavo tik 2 tikėjai. Tad gali būti ir tai, kad reikalavimai buvo sumažinti ir dėl noro pritraukti į konkursą daugiau tiekėjų ir gauti konkurencingą kainą.

          5. Jeigu konkursą laimėjusi įmonė būtų kažkaip susijusi su Baltarusijos jėgos struktūromis, kaip tą teigia makaronų kabintojas, tai ji net nebūtų galėjusi dalyvauti konkurse, nes tiesiog nebūtų gavusi leidimo dalyvauti konkurse. Kaip žinia visi tiekėjai, norintys dalyvauti pirkimų konkursuoses, yra tikrinami. Ir tokia informacija iš registrų centro yra tikrinama pirmiausia. Antras dalykas, net ir po šio skandalo tai įmonei nebuvo uždrausta toliau dalyvauti konkursuose. Nesitiki, kad po tokio skandalo būtų galima antrą karta praslysti pro žvalgybą. Tą patvirtina ir informacija alfa.lt straipsnyje. O kad tiekėjai bando nesąžiningai laimėti konkursus, dar nereiškia, kad jie susiję su Baltarusijos režimu.
          Paskutinis taisė Perfect; 2023.12.08, 07:49.

          Comment


            Parašė Sklansky Rodyti pranešimą
            Tai atsakymas turbut butu: ne, nepasiruose. Bet viskas daroma ir vakarai pasiruose kariauti taip, jog i apkasus listi nereiketu ir tokiu dideliu nuostoliu nelabai imanoma, kad butu.
            Viskas daroma, pvz nedidinant amunicijos gamybos mastų?

            Comment


              Labas geras interview:
              Paskutinis taisė digital; 2023.12.09, 20:51. Priežastis: [youtube]sLBucj-2vWQ[/youtube]

              Comment


                LT vienintelė iš Baltijos šalių turi vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą (NASAMS su raketomis iki 40km.)
                Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                Comment


                  Latvija ir Estija irgi perkasi. O Lietuvą atidavė bene vieną NASAMS launcher'į ir kažkiek raketų Ukrainai, kas yra didelė dalis Lietuvos viso SAM pajėgumo, bei daug kainuoja.

                  Paklausiau dalį to podcasto/interviu. Nustebau kad Lietuva atidavė visus Stinger'ius kurios turėjo, bet pasiliko kažkiek lenkiškų Grom'ų, kurie man atrodo yra mažiau moderni sistema.

                  Comment


                    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
                    Latvija ir Estija irgi perkasi. O Lietuvą atidavė bene vieną NASAMS launcher'į ir kažkiek raketų Ukrainai, kas yra didelė dalis Lietuvos viso SAM pajėgumo, bei daug kainuoja.

                    Paklausiau dalį to podcasto/interviu. Nustebau kad Lietuva atidavė visus Stinger'ius kurios turėjo, bet pasiliko kažkiek lenkiškų Grom'ų, kurie man atrodo yra mažiau moderni sistema.
                    Lietuva nupirko Ukrainai du launcher'ius.

                    Šiaip įdomu kiek ir ko latviai su estais pirko, nes suplojo 1.1 mlrd. eurų. už IRIS-T, kurių veikimo nuotolis iki 25 km. kai tuo tarpu lietuviai už dvi baterijas NASAMS-3, kurių veikimo nuotolis iki 50 km, kurių kiekviena po 4 launcher'ius sumokėjo- 130 mln. spęju, kad atsakymas amunicijoje, kur lietuviai už 36 raketas paklojo beveik 100 mln.

                    Comment


                      Parašė Galys Rodyti pranešimą
                      kai tuo tarpu lietuviai už dvi baterijas NASAMS-3, kurių veikimo nuotolis iki 50 km, kurių kiekviena po 4 launcher'ius sumokėjo- 130 mln. spęju, kad atsakymas amunicijoje, kur lietuviai už 36 raketas paklojo beveik 100 mln.
                      kariškis video sako iki 40km
                      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                      Comment


                        Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                        kariškis video sako iki 40km
                        Nu aš tikrai nežinau tiksliai kaip ten kas, rašau tik tai ką randu internetuose:


                        Lithuania has acquired the most recent, third generation, NASAMS 3, its current users are still only the Lithuanian Armed Forces and the Armed Forces of Norway, the manufacturer.
                        https://kariuomene.lt/en/newsevents/...ir-force/22167
                        Missile range: 30 km (NASAMS 2 / AMRAAM)[1] 50 km (NASAMS 3 / AMRAAM-ER)[2][3]
                        Gal tie 50km atsiranda, jei paleidi iš orlaivio. bet ok, nemanau, kad čia didelė esmė.

                        Comment


                          Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                          kariškis video sako iki 40km
                          ir plius priklauso nuo raketos. Kaip suprantu tik dalis arsenale siekia 40km.


                          O bendrai šiaip ne atstume slypi SAM gerumas ir skirtingos sistemos turi skirtingas kompozicijas, gal pvz viena IRIS-T baterija turi daugiau laucher'ių, radarų, kontrolės centrų ir panašiai.

                          O kiek girdėjau iš Ukrainos, tai IRIS-T pati patikimiausia sistema kurią turi, didžiausias numuštų taikinių procentas. IRIS-T taip pat yra tik raketa skirta numušti oro taikinius, kuri gali būti paleista iš skirtingų platformų (naikintuvų), SAM yra tik vienas variantas, tad dėl masto ekonomikos atrodo turėtų būt lankstesnė ir pigesnė. Na bet vokiečiai žinoma labai brangūs ir pagal Galio duotus skaičius, taip turbūt nėra.

                          Comment


                            Parašė bimbam Rodyti pranešimą
                            O Lietuvą atidavė bene vieną NASAMS launcher'į ir kažkiek raketų Ukrainai, kas yra didelė dalis Lietuvos viso SAM pajėgumo, bei daug kainuoja.
                            O tai gerai ar blogai? Mano supratimu geriausi ginklai yra tie, kurie efektyviai naikina Rusijos karinius pajėgumus. Jei Ukrainai kitos šalys nebūtų tiekusios karinės pagalbos - tai Ukraina būtų buvus okupuota ir po kiek laiko, tiek patys ukrainiečiai, tiek Ukrainos ekonomika ir gamyba galimai būtų buvus pajungta karinei agresijai prieš Lietuvą. Dėl to ginklų tiekimas Ukrainai yra ne Lietuvos saugumo mažinimas, o jo didinimas ir nupirktas automatas Ukrainai prie Lietuvos saugumo gali prisidėti labiau, nei kad jeigu jis būtų kažkur sandėliuojamas. (žinoma balanso irgi nereikia pamiršti)

                            Comment


                              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                              O tai gerai ar blogai? Mano supratimu geriausi ginklai yra tie, kurie efektyviai naikina Rusijos karinius pajėgumus. Jei Ukrainai kitos šalys nebūtų tiekusios karinės pagalbos - tai Ukraina būtų buvus okupuota ir po kiek laiko, tiek patys ukrainiečiai, tiek Ukrainos ekonomika ir gamyba galimai būtų buvus pajungta karinei agresijai prieš Lietuvą. Dėl to ginklų tiekimas Ukrainai yra ne Lietuvos saugumo mažinimas, o jo didinimas ir nupirktas automatas Ukrainai prie Lietuvos saugumo gali prisidėti labiau, nei kad jeigu jis būtų kažkur sandėliuojamas. (žinoma balanso irgi nereikia pamiršti)
                              Palaikau, kaip ir Cameronas pasakė JAV, kad jie davę 10% metinio karinio biudžeto padėjo UA sunaikinti pusę chuilo karinių resursų
                              Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                              Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                              Comment


                                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                O tai gerai ar blogai? Mano supratimu geriausi ginklai yra tie, kurie efektyviai naikina Rusijos karinius pajėgumus. Jei Ukrainai kitos šalys nebūtų tiekusios karinės pagalbos - tai Ukraina būtų buvus okupuota ir po kiek laiko, tiek patys ukrainiečiai, tiek Ukrainos ekonomika ir gamyba galimai būtų buvus pajungta karinei agresijai prieš Lietuvą. Dėl to ginklų tiekimas Ukrainai yra ne Lietuvos saugumo mažinimas, o jo didinimas ir nupirktas automatas Ukrainai prie Lietuvos saugumo gali prisidėti labiau, nei kad jeigu jis būtų kažkur sandėliuojamas. (žinoma balanso irgi nereikia pamiršti)
                                Apie politiką nieko neminėjau ir nedariau prielaidų. Jei lyginam su Estija ir Latvija, ir norim parodyti raumenis, svarbu prisiminti kad prieš pora metų Lietuvos oro gynyba buvo dar gerokai pajėgesnė dėl atiduotų ginklų.

                                Comment



                                  Jei dėl NASAMS, tai Lietuva ne savo NASAMS Ukrainai perdavė, o nupirko kitą. Ir kaip suprantu ne pačia NASAMS sistemą, o tik du raketų paleidėjus.

                                  Comment


                                    Žinau, kad nuskambėsiu kontraversiškai ir kad gal net kažkam užkais kraujas, bet mano supratimu Lietuvai šiuo metu savo reikmėms apskritai nelabai reikėtų pirktis ginklų. Realybė yra ta, kad Rusija yra daužoma Ukrainos ir galimybė, kad Rusija šiuo metu užpuls Lietuvą yra pati mažiausia nuo pat nepriklausomybės atgavimo. Kita realybė ta, kad šiuo metu dėl suprantamų priežasčių karo pramonė nespėja tenkinti paklausos, o kai paklausa būna didesnė už pasiūla - tai stipriai išpučia kainas. Tam tikra prasme karo pramonėje šiuo metu yra tas pats, kas būna kai nekilnojamo turto rinkoje susiformuoja burbulas, t.y. kainos labai išsipučia, bet po to, kai burbulas sprogsta - jos čiuožia žemyn. Karas Ukrainoje karo pramonėje stipriai sukėlė paklausa -> paklausa sukėlė kainas -> sukilusios kainos gamintojus skatina didinti produkcijos pajėgumos -> kai karas baigsis, paklausa nukris, o dideli gamybos pajėgumai liks -> turės smarkiai kristi kainos. Dėl to visus tuos, kurie nori man sakyti 'kaip tu gali teigti, kad Lietuvai nereikia ginkluotis?' noriu patikslinti, kad aš neteigiu, kad Lietuvai nereikia ginkluotis, aš tiesiog manau, kad Lietuvai protinga būtų apsiginkluoti ne tuo metu, kai kainos didžiausios, o tuo metu, kai kainos mažiausios, tokiu atveju tų pačių ginklų mes galėtumėm įsigyti žymiai daugiau.

                                    Comment


                                      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                      Žinau, kad nuskambėsiu kontraversiškai ir kad gal net kažkam užkais kraujas, bet mano supratimu Lietuvai šiuo metu savo reikmėms apskritai nelabai reikėtų pirktis ginklų. Realybė yra ta, kad Rusija yra daužoma Ukrainos ir galimybė, kad Rusija šiuo metu užpuls Lietuvą yra pati mažiausia nuo pat nepriklausomybės atgavimo. Kita realybė ta, kad šiuo metu dėl suprantamų priežasčių karo pramonė nespėja tenkinti paklausos, o kai paklausa būna didesnė už pasiūla - tai stipriai išpučia kainas. Tam tikra prasme karo pramonėje šiuo metu yra tas pats, kas būna kai nekilnojamo turto rinkoje susiformuoja burbulas, t.y. kainos labai išsipučia, bet po to, kai burbulas sprogsta - jos čiuožia žemyn. Karas Ukrainoje karo pramonėje stipriai sukėlė paklausa -> paklausa sukėlė kainas -> sukilusios kainos gamintojus skatina didinti produkcijos pajėgumos -> kai karas baigsis, paklausa nukris, o dideli gamybos pajėgumai liks -> turės smarkiai kristi kainos. Dėl to visus tuos, kurie nori man sakyti 'kaip tu gali teigti, kad Lietuvai nereikia ginkluotis?' noriu patikslinti, kad aš neteigiu, kad Lietuvai nereikia ginkluotis, aš tiesiog manau, kad Lietuvai protinga būtų apsiginkluoti ne tuo metu, kai kainos didžiausios, o tuo metu, kai kainos mažiausios, tokiu atveju tų pačių ginklų mes galėtumėm įsigyti žymiai daugiau.
                                      Dėl to pirmiausia reikėtų žiūrėti į tai ką gamina ukrainiečiai, tarkime jų 155 mm SPH Bohdana, Ceasario klonas?, jau ir su autoloader'iu bet spėčiau, kad už daug padoresnę kainą. Ir jei iš tiesų ukrainiečiai iškepa po 6 į mėnesį, kaip sakė Zelenskis, tai galėtumėm jau dabar sumokėti į priekį, kad jie vystytų gamybą, o kokiais 2027 gautume pirmas. Jop, sofos generolo lygis.

                                      Comment



                                        Nelabai supratau sofos generolo komentaro. Ar tu turi omeny, kad karas Ukrainoje nesukėlė daug didesnės paklausos karo pramonėjė (dėl ko iš paskos kyla kainos)? Jei apie Ceasarius, tai aš esu tikras, kad ir jų paklausa yra sukelta, Danija savus atidavė Ukrainai ir tikėtina vietoj to užsisakė naujų, Lietuva jų skubėjo užsisakyti irgi paskatinta karo Ukrainoje ir esu tikras, kad ne tik Lietuva. Vadink tai nuojauta, bet jei išsitrauktum skaičius kiek Ceasariu buvo užsakoma per metus prieš karą Ukrainoje ir kiek po to - esu tikras, kad užsakymų skaičius yra išaugęs net ne procentais, o kartais ir visi ekonominiai vadovėliai rašo, kad kai paklausa stipriai išauga - tai sukelia ir kainas.

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                          Nelabai supratau sofos generolo komentaro. Ar tu turi omeny, kad karas Ukrainoje nesukėlė daug didesnės paklausos karo pramonėjė (dėl ko iš paskos kyla kainos)? Jei apie Ceasarius, tai aš esu tikras, kad ir jų paklausa yra sukelta, Danija savus atidavė Ukrainai ir tikėtina vietoj to užsisakė naujų, Lietuva jų skubėjo užsisakyti irgi paskatinta karo Ukrainoje ir esu tikras, kad ne tik Lietuva. Vadink tai nuojauta, bet jei išsitrauktum skaičius kiek Ceasariu buvo užsakoma per metus prieš karą Ukrainoje ir kiek po to - esu tikras, kad užsakymų skaičius yra išaugęs net ne procentais, o kartais ir visi ekonominiai vadovėliai rašo, kad kai paklausa stipriai išauga - tai sukelia ir kainas.
                                          Apie sofos generolus, tai čia aš apie save, ne apie tamstą.

                                          p.s. danai užsakė kažką iš Izraelio, ceasariai jiems matyt kažko neįitiko, nors kiek teko paskaityti tai ir pastarųjų gamyba išaugo nuo 2 vnt. iki 6 vnt. per mėnesį.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X