Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonomikos naujienos (archyvas)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
    Žmonės HR agentūrose kalba, kad šiuo metu į vieną laisvo darbo vietą pretenduoja apie 400 žmogų, tiek maždaug vidutiniškai CV gaunama.. O tai dar tik pradžia..
    Ne vien LT tokie dalykai dedas. Žinau vieną Švedijos maitinimo įstaigą, kurioje į vieną darbo vietą pretenduoja 1000 žmonių

    Comment


      Parašė auksellis Rodyti pranešimą
      TVF svarbu ne tik, kad skolintųsi, bet jiems dar svarbiau, kad paskolas su palūkanomis valstybės grąžintų. Gerai, jeigu viskas gerai ir pavyksta sėkmingai grąžinti. Tačiau jeigu susiduriama su grąžinimo sunkumais, TVF (remiantis mano rasta informacija) taip lanksčiai nebežiūri ir bet kokia kaina siekia atgauti skolą. Taip valstybė gali prarasti ekonominės politikos veikimo laisvę ir dalinai gali būti priversta priimti šaliai net nenaudingus sprendimus. Apie tai dalinai yra užsiminęs ir A.Kubilius praeitą savaitę.
      Visiskai teisingai Kubilius uzsimine, TVF veikia valstybes mastu, taip pat kaip ir bankai fiziniu ar juridiniu asmenu mastu. Jiems visiems yra svarbu pelnas ir to siekiama visomis priemonemis, paverciant pavaldziais paskolu gavejus. Tuo budu suvarzoma ekonomine ir politine LAISVE, t.y. jie tampa vergais ir moka laza. Didzioji dauguma kriziu yra sukeliama dirbtinai butent del to varianto. Neisimtis ir dabartine tipo pasitikejimo krize...

      Comment


        Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
        Šią savaitę ECB kirps bazines EURIBOR palūkanas iki 2,75 greičiausiai, tai ar 4 proc. palūkanos yra žvėriškos?
        paaiškink, kurioj vietoj aš blogai mąstau. Man atrodo, kad jei ECB skolina su 4proc palūkanom, tai šitą galimybę turėtų turėti ir Lietuvos bankai. O bet tačiau - visa Lietuva skundžiasi, kad Lietuvos bankai pinigų nebeskolina. Kaip suprantu - dėl pinigų trūkumo?
        Kodėl Lietuvos įmonės negali iš bankų skolintis eurais ar pan?

        Comment


          Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
          Ne, nu, gal nebenusvaigstam su TVF? Čia ne komercinis bankas, jis būtent ir padeda išvengti šalims defaultų ir bankrotų, tam mes jo narė ir esame. Jei nesinaudojam narystės privalumais, tai kam reikėjo stot į jį? Išstokim, jei mes su tokiais dideliais kiaušais, kokių neturi dar 184 jo narės. Kas jis yra, kokia tai organizija ir koks jos tikslas (ne pelno maksimizavimas) pasiskaitom www.imf.org , o Šemeta jau pradeda realiau mąstyt, valio.


          VAP, kad eiliniams diržai suveržti tai čia ir taip aišku, bet ir ne jie pravalgo ir privagia daugiausiai. Pvz: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=19503648 Čia diržų veržimasis?
          Matau tavo zinios labai ribotos del TVF, tu tiki tuo ko TVF nori, kad tiketum...
          Anksciau su ziniu trukumu as irgi panasiai masciau, kad TVF tipo kazkokie gelbetojai, geradariai, taciau is tikro ju veiklos tikslas yra kitas nei skelbiamas oficialiai.

          Esu koki 80% isitikines, kad dirbi banke. Ar as teisus?
          Paskutinis taisė Andrr; 2008.12.04, 11:43.

          Comment


            Parašė somis Rodyti pranešimą
            paaiškink, kurioj vietoj aš blogai mąstau. Man atrodo, kad jei ECB skolina su 4proc palūkanom, tai šitą galimybę turėtų turėti ir Lietuvos bankai. O bet tačiau - visa Lietuva skundžiasi, kad Lietuvos bankai pinigų nebeskolina. Kaip suprantu - dėl pinigų trūkumo?
            Kodėl Lietuvos įmonės negali iš bankų skolintis eurais ar pan?
            Todel, kad bankai sumane pasidaryti papildoma bizni, t.y. pasiimti turta uz nerialiai zema kaina.

            Comment


              Aš irgi stoju į TVF priešininkų gretas ir visgi manau, kad TVF - ne labdara. Jei jau kartą jiems įsipareigojam, tai turim susitaikyt su jų primetamom taisyklėm. Štai jums ir šviežias pavyzdėlis:
              Tarptautinio valiutos fondo (TVF) nuomone, norėdama išbristi iš ekonominės krizės, Latvija turėtų sutikti devalvuoti nacionalinę valiutą
              http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=19536951

              Comment


                Dar labai sveika pasiskaityt kaip TVF susijęs su Argentinos 2002 m. krize. Internete daug medžiagos šia tema.
                kaip?

                Comment


                  Parašė somis Rodyti pranešimą
                  paaiškink, kurioj vietoj aš blogai mąstau. Man atrodo, kad jei ECB skolina su 4proc palūkanom, tai šitą galimybę turėtų turėti ir Lietuvos bankai. O bet tačiau - visa Lietuva skundžiasi, kad Lietuvos bankai pinigų nebeskolina. Kaip suprantu - dėl pinigų trūkumo?
                  Kodėl Lietuvos įmonės negali iš bankų skolintis eurais ar pan?
                  ECB neskolina valstybėms, bankas tik turi funkciją palaikyti euro zonos finansų sistemos likvidumą skolinant bankams trumpalaikes overnight paskolas. ECB neturi tikslo skatinti ir padėti ekonomikoms, jie tik bankų sistemos stabilumu ir infliacija rūpinasi, o ir jų benchmark'as yra tik orientacinis reikalas, vis vien pinigų kaina nustatoma tarpbankinėje rinkoje, o ECB tik išskirtiniais mechanizmais skolina maždaug už savo skelbiamą benchmarką ir tik trumpam laikui. Ir kaip rodo praktika, mažinant benchmar'ą, tarpbankinė rinka kol kas labai lėtai juda iš paskos ir realiai paskolos pinga lėčiau nei ECB siekia. Be to, mes net ne ECB dalis, ne euro zonos dalis. ECB mūsų bankams neskolina, jiems overnight'us teikia tik mūsų LB. Ir mūsų VILIBOR iš viso pa barabanu visi rate cut'ai.

                  O eurais skolinantis mūsų bankai užsideda didelę maržą, nors be abejo, skolintis eurais yra pigiau. Bėda, kad bankai, kaip šian Rudzkis pasakė, nemato saugių sektorių, augimo galimybių ir nepasitiki verslu, todėl arba visai neskolina (NT) arba skolina, bet įsivertinę riziką skolina brangiai. Be to, skolinantis eurais išlieka devalvacijos rizika besiskolinančiajam.
                  Jūsų,
                  Analitikas PlėtRa™

                  Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                  Comment


                    Parašė Andrr Rodyti pranešimą
                    Matau tavo zinios labai ribotos del TVF, tu tiki tuo ko TVF nori, kad tiketum...
                    Anksciau su ziniu trukumu as irgi panasiai masciau, kad TVF tipo kazkokie gelbetojai, geradariai, taciau is tikro ju veiklos tikslas yra kitas nei skelbiamas oficialiai.

                    Esu koki 80% isitikines, kad dirbi banke. Ar as teisus?
                    Apie mano žinias ne tamstai spręsti. Skaitant tamstos pranešimus apie tamstos žinias irgi galima būtų šį bei tą spręsti, bet aš to neketinu daryti.

                    Neteisus, aš nedirbu banke. Bet aš esu įsitikinęs 99 proc., kad tamsta neturi aukštojo išsilavinimo, juo labiau, ekonomikos ar vadybos srityje? Ar aš teisus?

                    Taip, visa šita krizė yra pasaulio sąmokslas, kad bankai užvaldytų viso pasaulio turtą, visų pirma Lietuvoje, nes tai labai geistinas svarbus ir didelis turtas! O visam paradui vadovauja TVF, kuris nori pavergti visus lietuvius mokančius už savo kartonkes, kad jie vergautų ir eitų lažą bankininkų dvaruose visą savo gyvenimą.

                    Mūsų tauta tokia jau nuo senovės. Mes ir krikštytis nieku gyvu nenorėjom, norėjom būt kitokie, išskirtiniai, nuo nieko neprikalusantys, dėl to kelis šimtus metų liejom kraują, o galų gale, nors ir paskutiniai apsikrikštijom vis tiek, nes kito kelio nebuvo. Tai vat, visas šitas "gink dieve tik ne TVF" irgi primena tą patį, kad mums nereikia, mes kitokies, mes 10 metų veršimės diržus, tada po truputį imsime augti, bet nuo nieko nepriklausysim. O rezultate, manau, vis tiek teks pripažinti, kad be TVF pagalbos mes savo skolų ir deficito nepadengsim, ir kad be devalvacijos mūsų kančios truks labai ilgai ir tai vis vien teks padaryti. Juk net ir su Kubiliaus planu, mes turėsim 1 mlrd. litų deficitą, artimiausią pusmetį mums reikės grąžinti dideles įsipareigojimų sumas, kurių, kaip suprantu, šiuo metu niekas nenori padėti refinansuoti. Esam vieni mažiausiai prasiskolinusių Europoje, visi skolinasi toliau siekdami skatint ekonomikas, refinansuot skolas, bet mes negalim, kaip čia yra?

                    Jei TVF netinka ir toks baubas, tai pasiūlykt, kaip Jūs matote išėjimą iš esamos padėties ir iš ko matote mūsų šalies augimą ateityje? Duokit idėjų.
                    Jūsų,
                    Analitikas PlėtRa™

                    Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                    Comment


                      Parašė alm Rodyti pranešimą
                      Dar labai sveika pasiskaityt kaip TVF susijęs su Argentinos 2002 m. krize. Internete daug medžiagos šia tema.
                      Tikrai sveika. Nes IMF iš savo klaidų mokosi. Argentina užlūžo todėl, kad norėjo išlaikyti valiutos kursą ir subalansuoti biudžetą, t.y. veržtis diržus, kaip to nori Kubilius, o TVF visa tai leido. apie tai geras straipsnis: http://www.commondreams.org/views02/0127-03.htm . Tad dabar TVF pasimokė iš savo klaidų, paskolos pinigai gali būti skiriami ekonomikos skatinimui, o valiutos turi laisvai plaukioti ir prisitaikyti (Ukrainos, Latvijos atvejai).

                      Kaip ten bebūtų, jei ne TVF, klausiams kokia dabar būtų Argentina, nes TVF vienintelis skolino, kai ta šalis defaultino ant savo milijardinių paskolų, kurias iššvaistė ir išgrobstė politikai, daugelis tų skolų buvo nurašyta kaip beviltiškos ir pasitikėjimo šalimi neliko. TVF vienintelis toliau kišo pinigus, skolino, atidedinėjo mokėjimus ir t.t. Kaip manot, Barclays Capital ar iš kur ten Kubilius svajoja pasiskolinti, taip žaistų su mumis jei mes defaultintume ar vėluotume? Nemanau..
                      Jūsų,
                      Analitikas PlėtRa™

                      Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                      Comment


                        Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                        Apie mano žinias ne tamstai spręsti. Skaitant tamstos pranešimus apie tamstos žinias irgi galima būtų šį bei tą spręsti, bet aš to neketinu daryti.

                        Neteisus, aš nedirbu banke. Bet aš esu įsitikinęs 99 proc., kad tamsta neturi aukštojo išsilavinimo, juo labiau, ekonomikos ar vadybos srityje? Ar aš teisus?

                        Taip, visa šita krizė yra pasaulio sąmokslas, kad bankai užvaldytų viso pasaulio turtą, visų pirma Lietuvoje, nes tai labai geistinas svarbus ir didelis turtas! O visam paradui vadovauja TVF, kuris nori pavergti visus lietuvius mokančius už savo kartonkes, kad jie vergautų ir eitų lažą bankininkų dvaruose visą savo gyvenimą.

                        Mūsų tauta tokia jau nuo senovės. Mes ir krikštytis nieku gyvu nenorėjom, norėjom būt kitokie, išskirtiniai, nuo nieko neprikalusantys, dėl to kelis šimtus metų liejom kraują, o galų gale, nors ir paskutiniai apsikrikštijom vis tiek, nes kito kelio nebuvo. Tai vat, visas šitas "gink dieve tik ne TVF" irgi primena tą patį, kad mums nereikia, mes kitokies, mes 10 metų veršimės diržus, tada po truputį imsime augti, bet nuo nieko nepriklausysim. O rezultate, manau, vis tiek teks pripažinti, kad be TVF pagalbos mes savo skolų ir deficito nepadengsim, ir kad be devalvacijos mūsų kančios truks labai ilgai ir tai vis vien teks padaryti. Juk net ir su Kubiliaus planu, mes turėsim 1 mlrd. litų deficitą, artimiausią pusmetį mums reikės grąžinti dideles įsipareigojimų sumas, kurių, kaip suprantu, šiuo metu niekas nenori padėti refinansuoti. Esam vieni mažiausiai prasiskolinusių Europoje, visi skolinasi toliau siekdami skatint ekonomikas, refinansuot skolas, bet mes negalim, kaip čia yra?

                        Jei TVF netinka ir toks baubas, tai pasiūlykt, kaip Jūs matote išėjimą iš esamos padėties ir iš ko matote mūsų šalies augimą ateityje? Duokit idėjų.
                        Neteisus, as turiu aukstaji issilavinima ir butent ekonomikos ir vadybos srityje Beje, mano mokslinis laipsnis yra magistras. Taip, kad mano prognozes buvo tikslesnes nei tavo (mano spejimas 80%, tavo 99%).

                        Kazkuria prasme tai ir yra planas uzvaldyti, turetum zinoti, visuomenes valdymo modelius, per baime, priespauda ir efektyviausiai per pinigus.

                        Ideja: panaudoti pilieciu pinigus, gulincius banku indeliuose ir taip isvengiant berekalingo kisimosi is salies.

                        Tai kokioj srity dirbi?
                        Paskutinis taisė Andrr; 2008.12.04, 18:12.

                        Comment


                          Senka šalies oficialiosios tarptautinės atsargos
                          vz.lt
                          Lapkričio pabaigoje oficialiosios tarptautinės atsargos (OTA) sudarė 14,8 mlrd. Lt. Jos sumažėjo net 1,8 mlrd. Lt arba 10,6%, praneša Lietuvos bankas.

                          Comment


                            Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                            Tikrai sveika. Nes IMF iš savo klaidų mokosi. Argentina užlūžo todėl, kad norėjo išlaikyti valiutos kursą ir subalansuoti biudžetą, t.y. veržtis diržus, kaip to nori Kubilius, o TVF visa tai leido. apie tai geras straipsnis: http://www.commondreams.org/views02/0127-03.htm . Tad dabar TVF pasimokė iš savo klaidų, paskolos pinigai gali būti skiriami ekonomikos skatinimui, o valiutos turi laisvai plaukioti ir prisitaikyti (Ukrainos, Latvijos atvejai).
                            Aš ne apie pačią TVF siūlomą ekonominę politiką (tikiu, kad jie dabar sugeba geriau parinkt jos variantus), o apie tai, kad būtent jie viską sprendžia, galima sakyt perima valdžią. Skoliniesi iš jų - turi daryt kaip jie sako ir ne kitaip. Ką vietiniai ekonomistai ir valdžia galvoja (čia aišku galima ginčytis kas geriau žino) nebesvarbu.
                            TVF sugalvojo, kad Latvija turi devalvuot valiutą, reiškia taip reikia ir daryt ir ginčams vietos nėr. Ir nebus kol nebus jų paskola gražinta.
                            Nu bent jau tokia mano nuomonė.
                            kaip?

                            Comment


                              Sveiki, labai idomus dalykai, visada paziuriu zinias ir ipac persla.
                              Gal galite kasnors paaiskinti ka reiskia devalvuoti valiuta? kas tada atsitinka ir kas bus?
                              Ditch Witch HT150. Tai super traktorius. :D

                              Comment


                                Parašė alm Rodyti pranešimą
                                Aš ne apie pačią TVF siūlomą ekonominę politiką (tikiu, kad jie dabar sugeba geriau parinkt jos variantus), o apie tai, kad būtent jie viską sprendžia, galima sakyt perima valdžią. Skoliniesi iš jų - turi daryt kaip jie sako ir ne kitaip. Ką vietiniai ekonomistai ir valdžia galvoja (čia aišku galima ginčytis kas geriau žino) nebesvarbu.
                                TVF sugalvojo, kad Latvija turi devalvuot valiutą, reiškia taip reikia ir daryt ir ginčams vietos nėr. Ir nebus kol nebus jų paskola gražinta.
                                Nu bent jau tokia mano nuomonė.
                                Parodyk banką ar įstaigą, kuri skolintų pinigus pagal besiskolinančiojo sąlygas...

                                Comment


                                  Parašė Perfect Rodyti pranešimą
                                  Parodyk banką ar įstaigą, kuri skolintų pinigus pagal besiskolinančiojo sąlygas...
                                  Tokių nėra. Todėl ir diskutuojam, kokios sąlygos iš TVF pusės būtų pateiktos.

                                  Comment


                                    Parašė kaskas Rodyti pranešimą
                                    Gal galite kasnors paaiskinti ka reiskia devalvuoti valiuta? kas tada atsitinka ir kas bus?
                                    Elementaru: esi paemes paskolą EUR, devalvavus litą, vietoj santykio 1/3,45 atiras, sakysim, 1/5, paskolai grazinti reikes zymiai daugiau litų uždirbti, o alga tai nesikeičia. Bent jau Latvijoje paskolų EUR santykis yra 80proc., todėl jiems valiutos devalvacija - kaput.
                                    O jei turi indėlį litais, tai po devalvacijos tavo indėlis ištirps tokia dalimi, kokia devalvuos.
                                    Laimės tik tie, kurie ir paskolas turi Litais, o indėlius Eurais. Tokiu mažuma.
                                    When a man lies, he murders some part of the world

                                    Comment


                                      Parašė alm Rodyti pranešimą
                                      Aš ne apie pačią TVF siūlomą ekonominę politiką (tikiu, kad jie dabar sugeba geriau parinkt jos variantus), o apie tai, kad būtent jie viską sprendžia, galima sakyt perima valdžią. Skoliniesi iš jų - turi daryt kaip jie sako ir ne kitaip. Ką vietiniai ekonomistai ir valdžia galvoja (čia aišku galima ginčytis kas geriau žino) nebesvarbu.
                                      TVF sugalvojo, kad Latvija turi devalvuot valiutą, reiškia taip reikia ir daryt ir ginčams vietos nėr. Ir nebus kol nebus jų paskola gražinta.
                                      Nu bent jau tokia mano nuomonė.
                                      TVF negali kištis į valstybės politiką, jis tik teikia rekomendacijas ir savotiškus benchmark'us (užsienio atsargų dydis, biudžeto deficitas), kurių reikėtų prisilaikyti gavus paskolą, kad būtų gauti kiti tranšai. Rekomendacijos nukreiptos į pačio skolininko naudą ir sėkmės grąžinti, kas pasiskolinta, dydį. Viską ir toliau sprendžia vietos valdžia, tik jie gali priimti sprendimus valstybės ekonominėje ir socialinėje politikoje. Ar jie tai daro ar ne, čia jau jų pačių reikalas. Latviams irgi niekas dar neliepė devalvuoti ir tikrai ne TVF devalvuos. O Latvijos valdžia priims sprendimą ar tai daryti iš tikrųjų ar ne. Jei nepadarys - ateityje tranšų nebegaus galbūt. Nors vėlgi, Argentinos atvejų, vogė vogė ten tuos pinigus visi, neklausė TVF, o jis vis tiek šalį traukė už ausų, kai jau niekas to daryti nebenorėjo.. Kažkokį baubą Jūs čia susikūrėt iš to TVF. Rusijos baubas didesnis, jei valstybė nebeturinti lėšų nebesugebės atsiskaityti Gazpromui - va, tada balanos gadynė ateis.
                                      Jūsų,
                                      Analitikas PlėtRa™

                                      Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                                      Comment


                                        Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                        Kažkokį baubą Jūs čia susikūrėt iš to TVF.
                                        Kiekvienas reiškinys beveik visada turi ne tik pliusų, bet ir minusų, ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Ypač ekonomikoje ir ekonominėje politikoje. Beveik kiekvienas sprendimas turi ir atoveiksmį... Būtų įdomu sužinoti, kokius išskirtum trūkumus (grėsmes, minusus, ...) paėmus paskolą iš TVF (kaip paskolos iš TVF šalininkas)? Na, neskaitant, kad už skolą, kaip ir visada, reikia mokėti palūkanas, o to daryti nenori visi skolininkai...

                                        Duokit idėjų.
                                        Jei neklystu (girdėjau iš kažkokio bankininko, kai turėsiu laiko, pasitikslinsiu), teisės aktuose numatyta, kad biudžetinės įstaigos savo lėšas privalo laikyti užsienio bankuose. Taigi, tai vienas potencialus šaltinis vidaus rinkoje atsirasti daugiau pinigų, pakeitus šį reikalavimą... Galbūt padidėtų šiek tiek rizika ir pan., bet šis variantas taip pat galėtų būti svarstomas...
                                        Paskutinis taisė auksellis; 2008.12.05, 11:40.

                                        Comment


                                          Yra dar toks "Rezervinis (stabilizavimo) fondas", kuris, kaip aš suprantu ir yra kaupiamas panašioms situacijoms:
                                          Rezervinis (stabilizavimo) fondas įsteigtas 2001 pabaigoje siekiant užtikrinti valstybės finansų sistemos stabilumą. Šis fondas veikia kaip makroekonominis stabilizavimo veiksnys ir netiesioginis pinigų rezervas, kuris palaikytų ūkio finansavimą galimų ekstremalių situacijų bei ekonominės grėsmės atvejais. Šis fondas yra kaupiamasis, jo lėšos negali būti skiriamos einamosioms išlaidoms finansuoti.
                                          Tik apie jį kažkaip niekas garsiai nekalba. Tai viena iš dviejų - arba tame fonde tiesiog tuščia ir valdžia bijo, kad tai išaiškės, arba tiesiog kol kas apie tai nekalbama ir šis fondas saugomas kaip viena iš paskutinių pagalbos priemonių. O gal jis tiesiog per mažas šiandieninei situacijai..?

                                          EDIT: radau fondo ataskaitą. Fondo likutis po šių metų 9 mėnesių buvo 1025868 tūkst. lt, arba 1 milijardas 25 milijonai 868 tūkstančiai litų. Ne taip ir mažai..
                                          Paskutinis taisė Valiukas; 2008.12.05, 12:03.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X