Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Na čia jau labai negražus išdūrimas jei turėtas atskaitymo procentas mintyje nuo tų naujoviškų mokesčių, nes tikrai absoliuti dauguma žmonių buvo supratę, kad nuo senoviškų mokesčių tie porcentai minėti buvo. Juolab, kad kai viską reklamavo tie senoviški procentai ir galiojo. Čia gali būti skandalėlis kai visi pamatys, jei taip bus.
    Kuo greičiau reikia atsisakyti kas dar nepadarė.
    Iki šiol atgaudavo žmogus į savo pasirinktą PF dalį sumokėtų mokesčių (2%) ir todėl tie savi mokami 2% (realiai 2,63%) ne taip baisiai atrodė.
    Pagal naują sistemą yra ir kitas didelis išdūrimas. Jei žmogus prisideda ne pilnais 3%, bet 1.8% pradžioje (60% nuo tų 3%), tai jis iš valstybės gaus 0.3% nuo vidutinės algos.
    Tai yra ne 60% nuo tų 1,5%, bet tik <17%. Pilnas apipis.mas. Kažkoks antiprogresinis valstybės prisidėjimas prie papildomos pensijos kaupimo.
    Paskutinis taisė Arunasx; 2019.01.03, 21:34.
    Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
    Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
    [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

    Comment


      Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
      Nematau prasmės kaupti II pakopoje, nes reikia iš savo kišenės prisidėti 2x daugiau nei buvo, o priemoka lieka ta pati. Skirti 5% nuo gaunamų grynų yra nesąmonė, ypač kai juos perims Sodra išeinant į pensiją be jokių alternatyvų visai.
      Nebent uždirbtum mažiau nei vidurkį ar minimumą.
      Manyčiau protingesnis atvejis yra darbdavio mokamos įmokos į III pakopą. Nėra jam mokesčių (simboliniai 1,47%). Negryni vs gryni yra 168%. Iš III pakopos lėšos nepateks Sodrai. Galėsi atsiimti iškart jei mažiau nei 5 metai iki pensijos ir išlaikei fonde min 5 metus.
      Uždirbant 1000€ į rankas, valstybės parama tau iš karto atneša automatinį 33% ROI. Ar tai daug, ar mažai, sunku pasakyti kol neaišku kokius anuitetus siūlys SoDra.
      Dėl III pakopos, tai jei darbdavys moka įmokas ir sumažina pelno mokestį, spėju vis tiek galioja 2000€ lubos? Nors šiaip net ir tokiu atveju logiška sekantį kartą einant prašyti algos pakėlimo, pasiūlyti ne pakelti algą 100€, bet pervedinėti į III pakopą po 167€ per mėnesį. Darbdaviui išlaidos tos pačios, o darbuotojui nauda +67%
      If a lion could speak, we could not understand him.

      Comment


        Parašė Gator Rodyti pranešimą
        Na čia jau labai negražus išdūrimas jei turėtas atskaitymo procentas mintyje nuo tų naujoviškų mokesčių, nes tikrai absoliuti dauguma žmonių buvo supratę, kad nuo senoviškų mokesčių tie porcentai minėti buvo. Juolab, kad kai viską reklamavo tie senoviški procentai ir galiojo. Čia gali būti skandalėlis kai visi pamatys, jei taip bus.
        Kuo greičiau reikia atsisakyti kas dar nepadarė.
        Jep, kuo greičiau atsisakyk. Neleisk kapitalistams uždirbti.
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


          Kaip gauti iš darbdavio tuos pinigus III-iai pakopai? Kažkaip oficialaus mechanizmo nerandu.

          Comment


            Parašė Sula Rodyti pranešimą
            Kaip gauti iš darbdavio tuos pinigus III-iai pakopai? Kažkaip oficialaus mechanizmo nerandu.
            Pereiti pas kitą, kuris sutiks pervesti 100€ į III pakopą, o ne pridėti popierinių 100€.
            Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
            Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
            [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

            Comment


              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

              Jep, kuo greičiau atsisakyk. Neleisk kapitalistams uždirbti.
              Mane domina mano uždarbis, jei man naudos duos tai gali ir kapitalistai uždirbinėti.

              Ok, sakykim moki moki į tą fondą ir atėjus pensijai ten esi primokėjęs 10,000 eur.
              Kiek man tai pridės prie pensijos? Kaip tie 10,000 bus paskirstomi man?

              Aktualu, nes noriu pasilyginti ką gaučiau pats investuodamas labai konservatyviai.

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Yra gi skaičiuoklė: https://kiek.lt/
                Aš pražiopsojau n et tai, kad sumažino sodros mokesčius. įvedus 1000 eur į rankas, dabar bus net 1052 eur.
                Kodėl čia taip valdžia pasišvaistė?
                Bet tai aš numatau, kad daug kas pražiopsos, nes dažniau su darbdaviais yra sutarta alga į rankas, tai jei žmogus gaudavo 1000 eur taip ir toliau gaus.

                Paskutinis taisė Gator; 2019.01.03, 22:59.

                Comment


                  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                  Nematau prasmės kaupti II pakopoje, nes reikia iš savo kišenės prisidėti 2x daugiau nei buvo, o priemoka lieka ta pati.
                  Labai gerai reziumavai visą šito "kaupimo" esmę. T.y. "kaupi" tik todėl, kad valstybė (politiniu sprendimu) prideda iš biudžeto. Tai reiškia, kad valstybė gali lygiai tokiu pačiu politiniu sprendimu tiesiog mokėti didesnės pensijas. Štai ir visa reforma.
                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                  Comment


                    O nutraukus antrą pakopą ką daryti su sukauptom lėšom? Palikti fonde ar sugrąžinti į sodrą?

                    Comment


                      Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                      O nutraukus antrą pakopą ką daryti su sukauptom lėšom? Palikti fonde ar sugrąžinti į sodrą?
                      Manau tik palikti. O šiaip gali įsiregistravęs per Sodros savitarną paspausti nuorodą į naują svetainę, kur nukels konkrečius asmeninius duomenis ir parodys prielaidas kas gausis įvairiais atvejais.
                      Nepasitikiu Sodra visai, nes kas bus ateityje priklauso ne nuo sumokėtų mokesčių iki šiol, o nuo šalies bendros ekonominės, demografinės situacijos ateityje ir politikų populizmo "rūpinantis" darba žmanių gerove, o iš tikro savo reitingais prieš rinkimus.
                      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                      [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                      Comment


                        Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                        Manau tik palikti. O šiaip gali įsiregistravęs per Sodros savitarną paspausti nuorodą į naują svetainę, kur nukels konkrečius asmeninius duomenis ir parodys prielaidas kas gausis įvairiais atvejais.
                        Nepasitikiu Sodra visai, nes kas bus ateityje priklauso ne nuo sumokėtų mokesčių iki šiol, o nuo šalies bendros ekonominės, demografinės situacijos ateityje ir politikų populizmo "rūpinantis" darba žmanių gerove, o iš tikro savo reitingais prieš rinkimus.
                        Niekas negali žinoti, kas bus ateityje, ar tai būtų Sodra, ar pensijų fondai. Jau esame matę fondų griūtį JAV. Lietuviai irgi neapsaugoti.
                        2018-ieji buvo treti nuo 2004-ųjų metai, kai pensijų fondai nieko neuždirbo iš investicijų. Jų metinė grąža – neigiama. Tačiau fondų valdytojai rezultato nedramatizuoja, laiko jį natūraliu ir tikisi, kad per kelias sėkmingesnių investicijų dienas gaus pelno, o pensijų kaupėjus ragina nesibaiminti dėl savo santaupų nuvertėjimo.

                        Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/Ekonomika/pen...eigiama/279010
                        © Lietuvos žinios

                        Comment


                          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                          Niekas negali žinoti, kas bus ateityje, ar tai būtų Sodra, ar pensijų fondai. Jau esame matę fondų griūtį JAV. Lietuviai irgi neapsaugoti.
                          Jei net per buminius 2018 nesugebėjo uždirbti, tai tikrai ne kažką tuomet.
                          Flickr

                          Comment


                            Parašė Gator Rodyti pranešimą

                            Mane domina mano uždarbis, jei man naudos duos tai gali ir kapitalistai uždirbinėti.

                            Ok, sakykim moki moki į tą fondą ir atėjus pensijai ten esi primokėjęs 10,000 eur.
                            Kiek man tai pridės prie pensijos? Kaip tie 10,000 bus paskirstomi man?

                            Aktualu, nes noriu pasilyginti ką gaučiau pats investuodamas labai konservatyviai.
                            Sukaupus 10.000€ bus mokamos periodinės išmokos, numirus likę pinigai paveldimi tavo vaikams.
                            If a lion could speak, we could not understand him.

                            Comment


                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                              Jei net per buminius 2018 nesugebėjo uždirbti, tai tikrai ne kažką tuomet.
                              Tavo paralelinėje visatoje 2018 buvo sėkmingi metai biržoms? Nes Žemės planetoje tai nelabai.

                              2018 was the worst for stocks in 10 years



                              The Dow fell 5.6%. The S&P 500 was down 6.2% and the Nasdaq fell 4%. It was the worst year for stocks since 2008 and only the second year the Dow and S&P 500 fell in the past decade
                              If a lion could speak, we could not understand him.

                              Comment


                                Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                                Sukaupus 10.000€ bus mokamos periodinės išmokos, numirus likę pinigai paveldimi tavo vaikams.
                                Ne visais atvejais paveldimi.

                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                                  Tavo paralelinėje visatoje 2018 buvo sėkmingi metai biržoms? Nes Žemės planetoje tai nelabai.
                                  Kalbėjau apie ekonomiką žemės planetoje, jog labai sėkmingais metais fondai vis tiek nesugebėjo uždirbti. Kas bus per recesiją baisu net pagalvoti.
                                  Paskutinis taisė Lettered; 2019.01.04, 11:02.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                    Manau tik palikti. O šiaip gali įsiregistravęs per Sodros savitarną paspausti nuorodą į naują svetainę, kur nukels konkrečius asmeninius duomenis ir parodys prielaidas kas gausis įvairiais atvejais.
                                    Nepasitikiu Sodra visai, nes kas bus ateityje priklauso ne nuo sumokėtų mokesčių iki šiol, o nuo šalies bendros ekonominės, demografinės situacijos ateityje ir politikų populizmo "rūpinantis" darba žmanių gerove, o iš tikro savo reitingais prieš rinkimus.
                                    Aš tai privačiais fondais nepasitikiu, Sodra man tikrai daug patikimiau atrodo. Vesiu atgal į sodrą.

                                    Comment


                                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                      Ne visais atvejais paveldimi.
                                      Visais. Neišmanai, tai neklaidink žmonių, kliedesiuk.
                                      If a lion could speak, we could not understand him.

                                      Comment


                                        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                                        Visais. Neišmanai, tai neklaidink žmonių, kliedesiuk.
                                        Manęs nekaltinkite, čia Sodra klaidina, aš tik perpostinu, ką jie deda savo puslapyje.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                          Manęs nekaltinkite, čia Sodra klaidina, aš tik perpostinu, ką jie deda savo puslapyje.
                                          Čia tame ir problema, ko gero, kad postini tai, apie ką visiškai neišmanai. Ir, kaip jau minėjau, klaidini žmones
                                          If a lion could speak, we could not understand him.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X