Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kariuomenė ir jos technologijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    NY Times tyrimas iš slapto Pentagono serverio (kol kas tik pirma dalis) kaip amerikiečių dronai pražudė tūkstančius civilių kovoje Middle East, o kariuomenė tiesiog pasplėpė mažiausiai 1311 nužudytų civilių - pagrinde Trumpo administracijos metu.

    Drawing on more than 1,300 documents from a hidden Pentagon archive, the investigation reveals that, since 2014, the American air war has been plagued by deeply flawed intelligence, rushed and imprecise targeting and the deaths of thousands of civilians, many of them children.
    A New York Times investigation found that the American air war in Iraq, Syria and Afghanistan has been plagued by flawed intelligence, poor targeting and thousands of civilian deaths.

    Comment


      Comment


        Comment


          https://www.facebook.com/photo/?fbid...52822980222083
          *censored*

          Comment


            Comment


              Comment


                Iš fermos į pasaulinę rinką: kaip Estijos įmonė skinasi kelią į karinę pramonę https://www.delfi.lt
                Estijos įmonė „HEVI Optronics“ bendradarbiauja su milžiniškos apyvartos bendrovėmis ir stebisi, kodėl srityje, kurioje specializuojasi, tokia menka konkurencija. „Naudojamės tuo siekdami savų interesų“, – sakė įmonės įkūrėjas ir generalinis direktorius Kristjanas Tiimusas.
                – Kuo ypatingi jūsų gaminiai?
                – Visos mūsų kameros yra kur kas kompaktiškesnės, palyginti su konkurentų gaminiais, be to, jos daug tikslesnės ir į jas integruoti „Linux“ kompiuteriai su dirbtiniu intelektu. Patys dirbtinio intelekto sprendimų nekuriame. Modulinė architektūra leidžia gaminti įvairaus dydžio ir optikos parametrais besiskiriančias sistemas, teikiančias informaciją apie stebimo objekto ar taikinio koordinates. Užsakovą domina tik pačios paprasčiausios ir patikimiausios karinių kamerų sistemos, perduodančios aukštos kokybės vaizdą.
                Sukūrėme unikalų vaizdo procesorių, prie kurio galima prijungti jutiklius. Dar į sistemą integruotas autentiškas lauko stabilizavimo valdiklis. Kai įprastai žiūrite į objektą ir tuo pačiu metu pasisukate, akys savaime sufokusuoja stebimą objektą (už tai atsakingas vestibuliookulinis refleksas). Mes pasistengėme sukurti elektromechaninę šio proceso imitaciją.
                Šarvuotosios technikos personalui kameros suteikia galimybę stebėti teritoriją 360 laipsnių kampu. Pavyzdžiui, mūsų žvalgybos bataliono eksploatuojamos CV90 kovos mašinos neturi galinio vaizdo taikiklio. Vadas gali matyti tik ta kryptimi, kur link nukreipta patranka. Šiuo atveju mūsų sprendimas gali padėti. Į naujas kovos mašinas sistemos sumontuojamos dar gamykloje. Inžineriniu požiūriu, jas integruoti nėra paprasta, bet sumontuoti ir naudoti – nesunku. Kameros tinka ir visureigiams. Jos jau naudojamos kare Ukrainoje. Civilinės paskirties automobiliai yra pigesni, greitesni ir turi didesnę pridėtinę vertę nei didelės šarvuotos transporto priemonės. Kamerų sistemą galima susieti su ginklų sistema ir vieną naudoti ieškant taikinio, o kitą – nusitaikant ir atakuojant.
                Didelės kameros gali pritraukti ypač tolimus objektus. Nuo Estijos iki Suomijos krantų vidutiniškai yra 65 kilometrai ir pirmasis trečdalis šio atstumo yra Estijos, o paskutinis – Suomijos teritoriniai vandenys. Viduryje esanti zona – tai tarptautiniai vandenys. Didelės sistemos leidžia matyti, kas yra už 30–40 kilometrų, taigi, jei palei šiaurinę Estijos pakrantę ir palei pietinę Suomijos pakrantę tokių sistemų bus pakankamai, pavyks užfiksuoti visus įtartinus laivus, plaukiančius bet kurioje zonoje. Gaunamas vaizdas toks detalus, kad galima pamatyti net ir tai, ar įtempta laivo inkaro grandinė. Vis dėlto kameros nėra stebuklingos ir bet kokiomis oro sąlygomis aiškaus vaizdo neparodo. Kai oras itin prastas, galima naudoti specialų jutiklį, veikianti kito ilgio bangomis, kuris leidžia matyti apytikrį vaizdą pro rūką ir debesis. Visgi geriausią rezultatą pavyksta gauti per laivuose sumontuotas sistemas, kadangi nepalankaus oras sąlygomis laivu galima priartėti prie objekto. Su viena kamera stebuklų padaryti neišeis: reikia turėti visą sistemą.
                95 proc. mūsų gaminių įvairiais keliais vis tiek patenka į Ukrainą. Ši šalis – akivaizdus prioritetas šiuo metu.
                Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose mums atstovauja stambi Vokietijos gynybos įmonė „Hensoldt“, su kuria glaudžiai bendradarbiaujame. Tai reiškia, kad mums nereikia samdyti pardavimo, klientų paieškos ir logistikos specialistų, dirbančių įmonės viduje. Tiekti produkciją didelei įmonei nėra sunku, o toji įmonė paskui pardavinėja kameras arba atskirai, arba integruotas į didesnes sistemas.
                Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                Comment


                  Pas mus sakyčiau nesigirdi visai, bet daug kur ir kariniuose projektuose dalyvauja Ispanijos ~7 trilijonų vertės įmonė Indra Sistemas, S.A. (IDR.MC).
                  Ir su Rheinmetall kartu smarkiai dirba, ir šiaip bendrai:
                  https://www.indracompany.com/en/noti...nologies-eu385
                  Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                  Comment

                  Working...
                  X