Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Tai jie dėl to ir gali atidaryti antrą frontą, ypač dabar po mobilizacijos, kai turės mėsos, kad parodyti, jog ne su Ukraina kariauoja, o NATO. Tada nesėkmes bus lengviau pateisinti.
    Ane o ka sius i Lietuva? Su lankais ar mossinais tuos sauktinius? Kaip jiem su logistika? Labai greitai viska per vidine nato jura perkels i Kaliningrada? Ar per Baltarusija kels? Nu nereikia drebeti. Dabar butent tas laikas kai galima damusti gulinti ruski.

    Comment


      Jei jau rimtai kalbame apie Lietuvos gynybą tai yra vienas aspektas,kur kažkodėl niekas nešneka, nors kiek tai yra svarbu užtenka tik atsiversti kokį https://liveuamap.com . Šneku apie fortifikacijas, tose vietose, kur ukrainiečiai buvo įsirengę rimtus įtvirtinimus nuo ~2014, rusų puolimas tose vietose buvo sustabdytas mėnesiais.

      Comment


        Parašė Zygis Rodyti pranešimą

        Ane o ka sius i Lietuva? Su lankais ar mossinais tuos sauktinius? Kaip jiem su logistika? Labai greitai viska per vidine nato jura perkels i Kaliningrada? Ar per Baltarusija kels? Nu nereikia drebeti. Dabar butent tas laikas kai galima damusti gulinti ruski.
        Nors ir basus, juk tikslas parodyti kad "NATO mus žudo" o ne laimėti.

        Comment


          Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

          Nors ir basus, juk tikslas parodyti kad "NATO mus žudo" o ne laimėti.
          Tai ir pzh nereiks

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą

            Tai jie dėl to ir gali atidaryti antrą frontą, ypač dabar po mobilizacijos, kai turės mėsos, kad parodyti, jog ne su Ukraina kariauoja, o NATO. Tada nesėkmes bus lengviau pateisinti.
            Jau matau - įsiveržia Putinas su 10 tankų į Lietuvą, nes visi kiti į Ukrainą permesti, per valandą yra sudorojamas NATO aviacijos ir tada per televizorių pareiškia : matote kodėl mums Ukrainoje nesiseka, nes mes su NATO kariaujame. O tada dar reikėtų užpulti Kazahstaną, kad pateisinti nesėkmę ir visišką pažeminimą Lietuvoje ir pasakyti - matote, mes su visu pasauliu kariaujame. Mano supratimu jeigu duotumėm 5 metų vaikui užduotį sugalvoti Putinui pasiteisinimą dėl ko jam nesiseka Ukrainoje, jis kur kas geresnį sugalvotų.

            Comment


              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

              Jau matau - įsiveržia Putinas su 10 tankų į Lietuvą, nes visi kiti į Ukrainą permesti, per valandą yra sudorojamas NATO aviacijos ir tada per televizorių pareiškia : matote kodėl mums Ukrainoje nesiseka, nes mes su NATO kariaujame. O tada dar reikėtų užpulti Kazahstaną, kad pateisinti nesėkmę ir visišką pažeminimą Lietuvoje ir pasakyti - matote, mes su visu pasauliu kariaujame. Mano supratimu jeigu duotumėm 5 metų vaikui užduotį sugalvoti Putinui pasiteisinimą dėl ko jam nesiseka Ukrainoje, jis kur kas geresnį sugalvotų.
              "Supuvę vakarai sunaikino mūsų didžią kariuomenę priblatikoje, reikia mobilizuoti 100% ekonomikos didžiajam išlikimo karui!"

              Nustok galvoti kad rusai masto sveiku protu.

              Comment


                Panasus palyginimas - einu namo tamsoje su duju balioneliu kiseneje. Matai, mad pradeda kabinetis agresyvus tipas. Nenaudoji balionelio, nes hipotetiskai po to isnaudojus gali dar kas nors prisikabinti jau su peiliu?

                Ne. Matai tiesiogine gresme ir naudoji.

                Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                "Supuvę vakarai sunaikino mūsų didžią kariuomenę priblatikoje, reikia mobilizuoti 100% ekonomikos didžiajam išlikimo karui!"

                Nustok galvoti kad rusai masto sveiku protu.

                Nustok nesamones fantazuot. Koks skirtumas ka mobilizuoja, siuo metu mus labai stipriai saugo Nato.

                Comment


                  Parašė Zygis Rodyti pranešimą
                  Nustok nesamones fantazuot. Koks skirtumas ka mobilizuoja, siuo metu mus labai stipriai saugo Nato.
                  Matau tu dar nesupranti kad rusija būtent nesąmonėmis ir gyvena.

                  Comment


                    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                    "Supuvę vakarai sunaikino mūsų didžią kariuomenę priblatikoje, reikia mobilizuoti 100% ekonomikos didžiajam išlikimo karui!"

                    Nustok galvoti kad rusai masto sveiku protu.
                    Aš siūlyčiau mums irgi naudotis sveiku protu. Tai, kad rusai imperealistai ar kad Putino veiksmuose dažnai trūksta racijos, tai nėra jokia naujiena, bet tai nėra pagrindas mums paleisti vaizduotę, susigalvoti belenkokią nesąmonę ir ją pateisinti tuo, kad 'rusai nemąsto sveiku protu', dėl to bet kokia mūsų sugalvota nesąmonė yra tiesa. Rusai kariauja karą Ukrainoje, kurį pralaimi, nežinau kiek pas juos to proto, bet jo reikia visiškai minimaliai, kad suprastų, jog pralaimint vieną karą pradėti kariauti antrąjį yra visiška nesąmonė.

                    Comment


                      Prieš dvi dienas kaip tik buvo straipsnis kuriame atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis teigė jog Rusija "iš desperacijos gali išbandyti kokią kitą kryptį, pavyzdžiui – mus". Edit: nuoroda: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=91381293

                      Comment


                        Parašė Kaimai

                        https://edition.cnn.com/videos/polit...h-sotu-vpx.cnn

                        Štai belenkokią nesamonę vakar susigalvojo JAV Senato Žvalgybos komiteto narys Marco Rubio - pirmasis Twitteryje vasario 24-osios naktį semi-oficialiai paskelbęs jog rusų puolimas prasidėjo (kai raketos dar neskrido). Jis sako, kad realesnis scenarijus ne taktiniai branduoliniai ginklai - o Rusijos smūgiai NATO teritorijoje. Eidvi tavo planas Lietuvai - pasilikt nuoga neginkluota šikna ir priimt 50,000 rusų programuotojų Vilniuje - gal ir neblogas, bet ne iki galo įtikinantis.
                        Nežinau kurioj vietoj, bet kažurioj vietoj tu švelniai taraiant kažką ne taip supratai - arba pats nepažiūrėjai to video, kurį įkėlei, ar nelabai perskaitei tų mano 'planų', tai galiu patikslinti. JAV Senato Žvalgybos komiteto narys Marco Rubio kalba apie ataką prieš Varšuvos oro uostą, per kurį tiekiama ginkluotė. Abu turbūt suprantam, kad kalba eina ne apie Rusijos tankus, o apie raketas. Jei supranti ką jis kalba, tai palygink su tuo, ką aš sakiau ir pamėgink surasti prieštaravimų.

                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        Tuo tarpu NASAMS žinoma skolinti negalima. Kad rusai apšaudys Lietuvą raketomis, tai nors tikimybė ir itin maža, bet ji bent jau reali, ne taip, kaip fantazijos, kad jie pralaimėdami karą Ukrainoje, atidarytų dar ir antrą frontą ir ne prieš bet ką, o prieš NATO šalį ir su tankais mėgintų veržtis į Lietuvą.

                        Comment


                          Aš suprantu, kad Rusija gali eskaluoti konfliktą. Aš suprantu, kad jinai gali grasinti atominėmis bombomis ar raketomis subombarduoti kokį Lenkijos oro uostą ir pan. Bet kai man sako, kad tuo metu, kai Rusija Ukrainoje yra triuškinama 20 HIMARSų ir kažkiek Ukrainai perduotos daugiausiai sovietinės technikos, kai jinai ten praradinėja okupuotas teritorijas, kad Rusija ims ir atidarys naują frontą su tankais, haubicomis ir visa kita prieš NATO? Seriously? Ar manai, kad tavo numestas linkas apie termino eskalacija apibrėžimą atsako į visus šituos klausimus?

                          Comment


                            Parašė Kaimai
                            Eidvi, aš skaitau kaip ir tu ISW, Kofmanus, Rob Lee etc etc etc ir žinau rusijos kariuomenės būkle taip pat gerai kaip ir tu.

                            Ar tau neatrodo, kad šiuo istoriniu momentu bent jau derėtų palaukti ir pažiūrėti kaip suveiks mobilizacija Rusijoje prieš atiduodant Lietuvos kariuomenės crown jewels (kurie būtų labai naudingi pirmosiomis konflikto valandomis ir dienomis). Toks jausmas, kad tavo smegeninėje karas tuoj tuoj pasibaigs, Putinas bus užmuštas, valdžia Rusijoje peruota kacui, navalnui ir varlamovui. Jie rusiją išdalins į gabalus ir išsivaikščios.

                            p.s. beje NASAMS Lietuvoje saugo tik Šiaulių oro uostą. Kasčiūnas išsipleplėjo laidoje NEREDAGUOTA.
                            Tu kažkodėl susigalvoji tai, ko aš nesakiau ir neteigiau, o po to pats su tomis fantazijomis diskutuoji. Visų pirma, tai aš niekada nesakiau, kad reikia atiduoti Lietuvos kariuomenės crown jewels, kalbėjau apie tai, kad jų paskolinimas turėtų kur kas didesnę reikšmę nei dulkėjimas sandėlyje ir ne visų, o tik dalies jų. Visų antra taip pat sakiau, kad JAV žvalgyba įrodė, kad jinai puikiai veikia ir apie tai, kad mus norėtų pulti Rusija, mes sužinotumėm ne prieš vieną dieną, o prieš kelis mėnesius, mums užtektų ir kelių dienų, kad visi mūsų paskolinti crown jewels galėtų grįžti į Lietuvą. Tai, kad Rusija su tankais ir haubucomis užpultų Lietuvą būtent tuo metu, kai jinai pralaiminėja karą Ukrainoje dėl jų trūkumo, mano supratimu yra visiška nesąmonė. Bet netgi įsivaizduojant, kad visiška nesąmonė galėtų būti tiesa, tai vis tiek nieko nekeičia, nes paskolinus ir gražinus dalį iš savo pajėgumų tai nelabai kaip pakeistų mūsų galimybes gintis, ypač turint omeny, kad mūsų galimybės gintis 95% priklauso nuo NATO ir kad kad kelios haubicos tokiame kare nelabai ką keistų,

                            Comment


                              Parašė Kaimai
                              Ar tau neatrodo, kad šiuo istoriniu momentu bent jau derėtų palaukti ir pažiūrėti kaip suveiks mobilizacija Rusijoje prieš atiduodant Lietuvos kariuomenės crown jewels
                              Dar pridėsiu, kad man atrodo, kad tuo metu, kada Rusija skelbia mobilizaciją ir bando užversti Ukrainą lavonais, yra ypač svarbu palaikyti Ukrainą duodant jai modernesnę techniką, kad kokybė atsvertų kiekybę. Nelabai suprantu ką reiškia pasakymas 'pasėdėkim ir pažiūrėkim kaip tai baigsis'. Jeigu visi sėdės ir žiūrės, tai baigsis blogai.

                              Comment


                                Nors aš irgi nelabai tikiu rusu puolimu, bet čia tokio rimtumo reikalas, kad negalima niekada atsipalaiduoti, o kai kurių forumiečių naivumas tikrai kelia nuostabą. Reiktų suprast, kad ginkluotė, kurią atiduoda US ir buvo skirta karui su Rusija (idealiu atveju proxy karui), tuo tarpu mūsų ginkluotė skirta savo krašto gynybai. Taip pat, dėl komentarų, kaip prieš du mėnesius pamatytumėm rusų ginkluotės sutelkimą prie sienų, tai siūlyčiau atsidaryti žemėlapius ir palyginti Lietuvą su Ukraina. Mūsų sostinė yra padengiama rusų artilerijos range, net nekertant sienos ir mūsų neskiria 8 km pločio upė.

                                Comment


                                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                  Aš siūlyčiau mums irgi naudotis sveiku protu. Tai, kad rusai imperealistai ar kad Putino veiksmuose dažnai trūksta racijos, tai nėra jokia naujiena, bet tai nėra pagrindas mums paleisti vaizduotę, susigalvoti belenkokią nesąmonę ir ją pateisinti tuo, kad 'rusai nemąsto sveiku protu', dėl to bet kokia mūsų sugalvota nesąmonė yra tiesa. Rusai kariauja karą Ukrainoje, kurį pralaimi, nežinau kiek pas juos to proto, bet jo reikia visiškai minimaliai, kad suprastų, jog pralaimint vieną karą pradėti kariauti antrąjį yra visiška nesąmonė.
                                  Būtų sąlyginai gerai, jei jie būtų tik šiaip impercai, bet kai paskelbia net už Vilnių didesnę Zaporožę RF dalimi, kur net horizonte nesimato Rusijos armijos, tai manau net neverta diskutuoti, ar jie daug turi sveiko racionalaus proto ir logikos ar mažai, nes gyvena visiškame iliuzijų pasaulyje, o iš tokių sulaukti smūgio į kokį nors Lenkijos oro uostą ar mūsų terminalą visiškai net nenustebintų.
                                  Paskutinis taisė Lettered; 2022.10.03, 12:03.
                                  Flickr

                                  Comment


                                    Parašė Kaimai
                                    Eidvi, aš skaitau kaip ir tu ISW, Kofmanus, Rob Lee etc etc etc ir žinau rusijos kariuomenės būkle taip pat gerai kaip ir tu.

                                    Ar tau neatrodo, kad šiuo istoriniu momentu bent jau derėtų palaukti ir pažiūrėti kaip suveiks mobilizacija Rusijoje prieš atiduodant Lietuvos kariuomenės crown jewels (kurie būtų labai naudingi pirmosiomis konflikto valandomis ir dienomis). Toks jausmas, kad tavo smegeninėje karas tuoj tuoj pasibaigs, Putinas bus užmuštas, valdžia Rusijoje peruota kacui, navalnui ir varlamovui. Jie rusiją išdalins į gabalus ir išsivaikščios.

                                    p.s. beje NASAMS Lietuvoje saugo tik Šiaulių oro uostą. Kasčiūnas išsipleplėjo laidoje NEREDAGUOTA.
                                    O Būtent konkrečiai taip ir pasakė, kad tik Šiaulių oro uostą dengia/saugo? Aš panašią frazę ir girdėjau, bet ten gal Anušauskas sakė ar tas pats Kasčiūna. Sakė, kad saugo Šiaulių oro uostą, bet lygtais nesakė, kad tik jį. Čia kaip pagrindinę priežatį dėl ko negali atiduot pasakė.
                                    P.S. Įdomūs pasvarstymai apie PzH atidavimą, bet čia buvo ir tokių minčių Boxerius duot. Na labai įdomu. Vokiškus Boxerius su Izraelio Spyke, čia turbūt net šansų nėra, kad neužblokuotu viena iš šitų valstybių.

                                    Comment


                                      Parašė rmss Rodyti pranešimą
                                      Nors aš irgi nelabai tikiu rusu puolimu, bet čia tokio rimtumo reikalas, kad negalima niekada atsipalaiduoti, o kai kurių forumiečių naivumas tikrai kelia nuostabą. Reiktų suprast, kad ginkluotė, kurią atiduoda US ir buvo skirta karui su Rusija (idealiu atveju proxy karui), tuo tarpu mūsų ginkluotė skirta savo krašto gynybai. Taip pat, dėl komentarų, kaip prieš du mėnesius pamatytumėm rusų ginkluotės sutelkimą prie sienų, tai siūlyčiau atsidaryti žemėlapius ir palyginti Lietuvą su Ukraina. Mūsų sostinė yra padengiama rusų artilerijos range, net nekertant sienos ir mūsų neskiria 8 km pločio upė.
                                      Aš, kaip ir tu, netikiu, kad Rusija šiuo metu galėtų užpulti Lietuvą. Ir sutinku, kad net 0,1% tikimybė, jei jinai yra katastrofiška, turėtų būti priimta rimtai. Tiesiog katastrofiškame 0,1% tikimybės scenarijuje, kai Lietuva paskolina dalį savo karinės technikos ir Rusija ją užpuola, tai Lietuvai ta dalis mūsų technikos iš esmės nelabai ką ir keistų. 6 haubicos nenulems Rusijos-Lietuvos karo baigties. Dėl to mes galime prisifantazuoti visokių scenarijų, ir tų, kurių tikimybė ne 0,1%, o kur tikimybė 0,001%. Norint išvengti tokio blogo scenarijaus tikimybę mes dabar turėtumėm nutraukti bet kokią pagalbą Ukrainai, pradėti ES lygiu blokuoti Ukrainai naudingų sprendimų priėmimą ir atsiklaupus prašyti Putino atleidimo.

                                      Comment


                                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                        paskelbia net už Vilnių didesnę Zaporožę RF dalimi, kur net horizonte nesimato Rusijos armijos
                                        O dėl Zaporižės miesto taip ir neaišku, paskelbė ten ja "savo dalimi" ar nepaskelbė. Nuo penktadienio, kai teritorijos buvo "iškilmingai prijungtos", nesigirdėjo jokių oficialių putkino ir jo šaikos pareiškimų, kokiose ribose tas sritis "priėmė" ir kur jie dabar nusipaišė savo "pietvakarinę sieną".

                                        Tiesą sakant, aš baisiau tikėjausi - kad čia bus ultimatumai, lieps Ukrainai pasišalinti iš šiaurinio Donbaso ir Zaporižės arba "naudosim viską", o va jau 4 dienos, jau Limanas per tą laiką iškilmingai išėjo iš rf sudėties o baisieji grasinimai kol kas atrodo yra tik šnipštas.
                                        Snowflakes will attack U <3

                                        Comment


                                          Parašė mag Rodyti pranešimą
                                          P.S. Įdomūs pasvarstymai apie PzH atidavimą, bet čia buvo ir tokių minčių Boxerius duot. Na labai įdomu. Vokiškus Boxerius su Izraelio Spyke, čia turbūt net šansų nėra, kad neužblokuotu viena iš šitų valstybių.
                                          Boxerių ne atidavimas, o paskolinimas. Vokiečiai neužblokuotų, su Izraeliu yra 50:50 tikimybė. Bet bent jau man būtų labai malonu matyti, kaip mūsų boxeriai naikina rusų sovietinę techniką.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X