Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniečiai ir atvykėliai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vilniečiai ir atvykėliai

    Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
    Vau, kokie kieti jus vilnieciai, nusiimu kepure. Kaip smagu, buti gimusiu Vilniuje, iskart igaunamas imunitetas, nesvarbu, kad esi moralinis visapusiskas degradas, cia jau antros eiles klausimas.
    Vilniuje tikrų vilniečių, turbūt, 1 iš 100 gyventojų.


    #2
    Manau, kad daugiau, mano tėvai ne vilniečiai, bet aš Vilniuje gimęs.

    Comment


      #3
      Parašė Romas
      Nervuotis galima būtų, jei spėjai sumokėti pradinį įnašą ir tik dabar sužinojai apie "prestižinę vietą" bei pradedi abejoti dėl savo sprendimo..

      Viskas prasidėjo nuo to, kad kažkas pradėjęs rašyti apie tą vietą ir vartodamas visokius keiksmažodžius piktintis neoficialiu pavadinimu.
      Jei nebūtų rašęs, tai būtų tik dar vienas Žvėryno projektas kaip ir neblogoje vietoje.
      Tiesiog teko paaiškinti neoficialaus pavadinimo kilmę.
      Paupio ir Užupio krantinių vietoje prieš tai stovėjo apleistos gamyklos, ar kam nors tai rūpi ir turi įtakos vertei? Ne, įdomu nebent besidomintiems rajono istorija, bet nieko daugiau.
      Flickr

      Comment


        #4
        pasak EIKA’os pardavimo vadovo Justino – didelė dalis pirkėjų yra aplinkiniai Žvėryno gyventojai (didžiumoje vyresnio amžiaus), norėję atsinaujinti būstą, tačiau nepanorę keisti lokacijos

        http://blog.citynow.org/2020/10/14/vytauto-35/
        Vis dėl to visi vietiniai

        Comment


          #5
          Parašė digital Rodyti pranešimą
          Manau, kad daugiau, mano tėvai ne vilniečiai, bet aš Vilniuje gimęs.
          Aš irgi gimęs Vilniuje. Bet manau, kad tikru vilniečiu gali vadinti save tas, kieno bent vienas iš tėvų gimė/gyveno Vilniuje iki 1939-09-01. O tokių yra tikrai nedaug.
          Su pritempimu galima būtų priskaičiuoti tiesiog miestiečius, kurie atvažiavo iš kitų miestų, pvz.: inteligentija iš Kauno.
          Klasėje, kur mokiausi 1974 m., tik vienos klasiokės iš 41 mokinio tėvai buvo gimę Vilniuje ir tai jau po 1945 m.
          Nors viena klasiokė buvo Biliūnienės (rašytojo žmonos) proanūkė, Meilės Lukšienės anūkė, kitas klasiokas - Čiurlionio brolio proanūkis.

          Comment


            #6
            Parašė Sula Rodyti pranešimą

            Aš irgi gimęs Vilniuje. Bet manau, kad tikru vilniečiu gali vadinti save tas, kieno bent vienas iš tėvų gimė/gyveno Vilniuje iki 1939-09-01. O tokių yra tikrai nedaug.
            Su pritempimu galima būtų priskaičiuoti tiesiog miestiečius, kurie atvažiavo iš kitų miestų, pvz.: inteligentija iš Kauno.
            Klasėje, kur mokiausi 1974 m., tik vienos klasiokės iš 41 mokinio tėvai buvo gimę Vilniuje ir tai jau po 1945 m.
            Nors viena klasiokė buvo Biliūnienės (rašytojo žmonos) proanūkė, Meilės Lukšienės anūkė, kitas klasiokas - Čiurlionio brolio proanūkis.
            O koks skirtumas kur augo tėvai, jeigu pats visą gyvenimą augai Vilniuje? Gal giminė nebus visi vilniečiai, bet pats tai kaip ir tikras vilnietis.

            Comment


              #7
              Parašė Creatium Rodyti pranešimą

              O koks skirtumas kur augo tėvai, jeigu pats visą gyvenimą augai Vilniuje? Gal giminė nebus visi vilniečiai, bet pats tai kaip ir tikras vilnietis.
              Gal kažkas yra paveldimo
              Kitaip iš viso nelabai suprantama polemika "vilnietis-nevilnietis".

              Comment


                #8
                Nežinau, man irgi nelabai suprantama. Vilniečiai yra visi, kurie čia gyvena. Viena papildoma sąlyga gali būti "giminęs Vilniuje", bet ir tai klausimas ką tai lemia. Gimti ir gyventi Vilniuje gali reikšti ir gyvenimą privačiame name ir Šnipiškių lūšnynuose, ir sovietiniuose daugiabučių kvartaluose ir Senamiestyje. Ir visos jos bus skirtingos patirtys.

                Comment


                  #9
                  Parašė Eddy Rodyti pranešimą

                  Vis dėl to visi vietiniai
                  Ne visi bet tikrai nemažai

                  Comment


                    #10
                    Ar yra pasaulyje bent vienas miestas, kuris užaugo ne migracijos iš provincijos regionų dėka? Kiekviename dideliame mieste tų "tikrų" ko gero yra mažuma. Dar ypač jeigu tas "tikrumas" skaičiuojamas iki trečios ar penkioliktos kartos.

                    Dar yra kitas dalykas - iš provincijos atvažiavęs studentas, 5 metus padirbęs taksistu, gali pažinoti miestą geriau už vietoje gimusį ir augusį, tokiu atveju tas "tu netikras vilnietis" skamba labai juokingai. "Netikras", nors žino kaip savo 5 pirštus visas gatves ir bendravęs su įvairiausio plauko Vilniaus publika, kokios gal kitas Vilniuje gimęs nelabai mato
                    Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.10.19, 21:44.
                    Snowflakes will attack U <3

                    Comment


                      #11
                      Tikri vilniečiai tai tik tie, kurie įkurė Vilnių prieš 700 metų. Visi kiti tik prisiplakėliai.

                      Comment


                        #12
                        Įdomu, kokia dalis Vilniaus gyventojų atvyko čia nepriklausomybės lakotarpiu po 1990 m. Kažkaip neteko matyti tokios statistikos.

                        Comment


                          #13
                          Parašė Evier Rodyti pranešimą
                          Tikri vilniečiai tai tik tie, kurie įkurė Vilnių prieš 700 metų. Visi kiti tik prisiplakėliai.
                          Jo, paliubomu

                          Man tai seniau, kai dar gyvenau Vilniuje keletą metų, būdavo keista sutikti Vilniuje gimusių žmonių, kurie normaliai nepažįsta savo miesto, nežino gatvių, nežino eismo ypatumų, viešojo transporto maršrutų, kai kurie iš viso nesigaudo kas kur yra in general. Viena Šeškinėje gyvenanti "tikra" vilnietė man įrodinėjo, kad Čiobiškio g. "ten jau Pašilai", o kita grynakraujė Fabų panelė net nesuprato, kad tas tarpas tarp Fabų ir Šeškinės paliktas ne šiaip sau, o Šiaurinei gatvei. Kažkada pasakojau, kiek bendradarbių ("tikrų" vilniečių, beje) stebėjosi pamatę K18B vizualizacijas ir iš kur aš apie tai žinau. Dabar, kai Vilniuje gyvenu jau ne kelis, o keliolika metų, nustojau tuo stebėtis. Įdomu, kokie argumentai turėtų mane įtikinti, kad aš mažesnis vilnietis už tokius žmones

                          Beje, netgi Švenčionėliuose yra daug žmonių, nežinančių visų gatvių. Tokiame "Paryžiuje". Dar gimnazijoje pritrenkė vienas klasiokas, kai paminėjau Miško gatvę, esančią prie gimnazijos, tai jis iš karto paklausė "o tai kur čia jinai yra?". Jis gyveno už kelių šimtų metrų nuo tos gatvės, o aš kitame miestelio gale.

                          Dar yra bjaurus įprotis seniai pervadintas vietas vadinti taip, kaip jos nesivadina jau daug metų. Pramogų Arenos stotelė pervadinta jau prieš daug amžių, bet kai išgirstu "Kuro Aparatūra", tai trigerina lygiai taip pat, kaip kam nors Viadas pavadinus "Lukoilais“ o Circle K "Statoilais" (taip, daug kas dar taip vadina po šiai dienai!)
                          Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.10.20, 13:09.
                          Snowflakes will attack U <3

                          Comment


                            #14
                            Nereikia stebėtis tuom, kad yra skirtingų žmonių.

                            Comment


                              #15
                              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                              Dar yra bjaurus įprotis seniai pervadintas vietas vadinti taip, kaip jos nesivadina jau daug metų. Pramogų Arenos stotelė pervadinta jau prieš daug amžių, bet kai išgirstu "Kuro Aparatūra", tai trigerina lygiai taip pat, kaip kam nors Viadas pavadinus "Lukoilais“ o Circle K "Statoilais" (taip, daug kas dar taip vadina po šiai dienai!)
                              ...o man atvirkščiai Man patinka kai dar kažkas pavadina vietovę Čekoslovakija, Jugoslavija, Sovietų Sąjunga (!), o stoteles ar degalines senais vardais Jei dar kažkas pavadintų buv. Prūsijos regioną Prūsija tai iš vis kaifas Aš net nesuprantu kodėl reikia trigerintis dėl Statoil'o, nes net aš kartais mintyse tas circle k pavadinu statoilais, net kartais nesuprantu ką jie turi omeny kai pamini kaip nors "kirkl k". Dėl Viados kita kalba, vadinu tiesiog "rusų degalinė" ...nes, žinai, "tautų draugystė" Gal Neste ir Orlen, atitinkamai suomių ir lenkų degalinės, bet jų mažiau, tai mažiau ir galvoju apie jas.
                              Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.20, 14:39.

                              Comment


                                #16
                                Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                ...o man atvirkščiai Man patinka kai dar kažkas pavadina vietovę Čekoslovakija, Jugoslavija, Sovietų Sąjunga (!), o stoteles ar degalines senais vardais Jei dar kažkas pavadintų buv. Prūsijos regioną Prūsija tai iš vis kaifas Aš net nesuprantu kodėl reikia trigerintis dėl Statoil'o, nes net aš kartais mintyse tas circle k pavadinu statoilais, net kartais nesuprantu ką jie turi omeny kai pamini kaip nors "kirkl k". Dėl Viados kita kalba, vadinu tiesiog "rusų degalinė" ...nes, žinai, "tautų draugystė" Gal Neste ir Orlen, atitinkamai suomių ir lenkų degalinės, bet jų mažiau, tai mažiau ir galvoju apie jas.
                                Aš tai šito nesuprantu. Degalines, gatves, vietas ir visa kita pradedu vadinti teisingais pavadinimais nuo tos dienos, kai pamatau, kad yra pervadinta - vien jau tam, kad nebūtų painiavos

                                Pilnai tikiu kad ​​žmonėms, kurie nesigilina į pavadinimų pasikeitimus, sunku ir įsigilinti į gimtojo miesto gatves, radarų išdėstymą, savivaldybių ribas, kur ką rasti ir t. t. Bet juokinga, kai tokie dar bando kažką sakyti apie "netikrus" vilniečius

                                ​​​​​
                                Snowflakes will attack U <3

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                  Aš tai šito nesuprantu. Degalines, gatves, vietas ir visa kita pradedu vadinti teisingais pavadinimais nuo tos dienos, kai pamatau, kad yra pervadinta - vien jau tam, kad nebūtų painiavos

                                  Pilnai tikiu kad ​​žmonėms, kurie nesigilina į pavadinimų pasikeitimus, sunku ir įsigilinti į gimtojo miesto gatves, radarų išdėstymą, savivaldybių ribas, kur ką rasti ir t. t. Bet juokinga, kai tokie dar bando kažką sakyti apie "netikrus" vilniečius

                                  ​​​​​
                                  Tas dalykas kaip "gyva istorija" yra tiesiog įdomus Paprasčiausias nuoširdus maišymasis tarp pavadinimų išduoda gyvą atmintį, kad pasaulis pasikeitė, o anksčiau buvo kitoks. Bent jau man, kuris gimė po SSRS žlugimo, bet ir šiaip

                                  Tiesa, čia mano asmeniniam suvokimui kas yra kas, sutinku, kad visumoje tai gali skatinti maišymąsi ir nesusikalbėjimą. Čia tas pats kas jaunimo rusiškai klausti kur Kaune ar Vilniuje yra Lenino ar Raudonosios Armijos prospektas. Rezultate labai mažai kas pasakytų tik rinktiniai geek'ai
                                  Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.20, 14:53.

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                                    Tas dalykas kaip "gyva istorija" yra tiesiog įdomus Paprasčiausias nuoširdus maišymasis tarp pavadinimų išduoda gyvą atmintį, kad pasaulis pasikeitė, o anksčiau buvo kitoks. Bent jau man, kuris gimė po SSRS žlugimo, bet ir šiaip

                                    Žinai kur "Kauno" kino teatras? Aš žinau
                                    Tai ir nesimaišant niekas netrukdo to žinoti. Gerai žinau, kad kažkada buvo Kuro Aparatūra, Lukoilai, Statoilai, Dzeržinskio turgus, Zakretas ir t. t. Bet dabar nėra. Kaip ir nėra Svazilendo, tik Esvatinis.
                                    Snowflakes will attack U <3

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                      Tai ir nesimaišant niekas netrukdo to žinoti. Gerai žinau, kad kažkada buvo Kuro Aparatūra, Lukoilai, Statoilai, Dzeržinskio turgus, Zakretas ir t. t. Bet dabar nėra. Kaip ir nėra Svazilendo, tik Esvatinis.
                                      Bet dar išlikę Minskas, Krasnucha. Visai neseniai iš jau garbaus amžiaus užsakovo išgirdau "grąžtų zavodas" Ten sakė sukinėsis ir paprašė privažiuot.
                                      Show must go von!

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė VNS Rodyti pranešimą

                                        Bet dar išlikę Minskas, Krasnucha. Visai neseniai iš jau garbaus amžiaus užsakovo išgirdau "grąžtų zavodas" Ten sakė sukinėsis ir paprašė privažiuot.
                                        Šitie taip, prigijo. Bet "Iki Minskas" tai kaip suprantu, yra oficialus tos parduotuvės pavadinimas, Google Mapse ją būtent taip ir rodo, kaip ir "Iki Ąžuolas", "Iki Papartis".

                                        Krasnucha tai čia jau amžiams Bet čia yra žargoninis pavadinimas, kaip ir Šanchajus - truputį kitokia situacija, negu senas pavadinimas, vartojamas iš inercijos, kažkodėl bijant naujo, tarsi jis būtų sugalvotas kokių reptiloidų
                                        Snowflakes will attack U <3

                                        Comment

                                        Working...
                                        X