Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonominė situacija Vilniaus miesto savivaldybėje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė liolekas Rodyti pranešimą
    Kadangi Jūs pradėjote šią diskusiją, o vėliau (kuomet kiti forumiečiai paprieštaravo dėl pajamų trūkumo problemos) pradėjote žerti pavyzdžius vieną po kito apie grafiti ir neprižiūrėtus kiemus, tai peršasi išvada, kad Jūs visą tai siejate.

    Nors greičiausiai bergždžias reikalas, bet visgi išreikšiu savo nuomonę. Na, aš esu vienas iš tų, kurių Jūs nemėgstate. Aš 5 dienas būnu Vilniuje, 2 - Varėnoje. Esu registruotas Varėnoje. Jus tai matau labai dirgina. Gerbemieji, Jūs trumparegiškai į visą tai žiūrite (mano nuomone).

    Daug kartų čia buvo paminėta, kad naudojama Vilniaus infrastruktūra. Ką gi Jūs tuo norite pasakyti? Aš važinėju viešuoju transportu, bet kas mėnesį moku po 100 litų. Tai mano manymu ir yra mokestis už šios infrastruktūros naudojimą.

    Toliau, Jūs neįvertinat to, kad tokie kaip aš ne tik dirba Vilniuje, bet ir teikia pajamas vilniečiams. Kasdien pietauju ne namie, kasdien naudojuosi viešojo sektoriaus paslaugomis, pramogauju, galų gale apsipirkinėju. Už visą tai aš moku. Jei moku, tai reiškia, kad prisidedu prie darbo vietų kūrimo (paklausa kuria pasiūlą). Jūs kažkodėl to neįvertinante. Iš kart puolate nurašinėti pinigus nuo kitų algų. Galų gale aš būnu ne tik Vilniuje (grįžtu į tėviškę). Tai dabar pagal Jūsų argumentus gaunasi, kad aš naudojuosi infrstruktūra Varėnos, bet jei moesčiai eis Vilniui, tai automatiškai nieko negaus mano tėviškė (vėlgi, aš ten reguliariai būnu)...

    Na ir pabaigai, vajėtau - na ir požiūrį Jūs turite. Tokie pasisakymai kaip "greitai NET ir Kaunas bus geresnis už Vilnių" ar "Lietuvos miesteliai vietomis atrodo geriau" tikrai glumina. Parodo Jūsų požiūrį į Lietuvą. Žinot, sporte yra toks pasakymas "susirgo žvaigždių liga". Nors tai ir kita sritis, manau, Jums galima drąsiai skirti šią diagnozę (ne tik Edd).
    Gal pasiskaityk atidžiau ką aš rašiau ir ką rašė kiti, nes į šį savo komentarą suplakei gal kokių 10-ties forumiečių nuomones ir pateikei tai kaip mano, Edd, asmeninę nuomonę.
    Aš nieko prieš, būk ramus, nepykstu ant tavęs, kad tavo GPM lieka Varėnai. Tuo labiau, kad ten gyveni. Tačiau tikiuosi suvoki, kad mano GPM dalis taip pat lieka Varėnai nors aš gyvenu, dirbu ir esu registruotas Vilniuje? Vilniui lieka tik 40% jo GPM, kita dalis keliauja Varėnai ir kitiems miestams. Aš suprantu, kad Vilnius ir turi būti donoras, bet ne iki tokio lygio. Ar tau atrodo normalu kai miestas nebegali skirti elementariausioms reikmėms pinigų, nes neturi lėšų, skolos artėja prie milijardo ir tuo pačiu metu jis dar skiria paramą kitiems miestams ir miesteliams, kuriems nekyla tokių problemų? Man tai atrodo nenormalu, apie tai ir vyksta visa ši diskusija.

    Dėl grafiti, kalba išsirutuliojo iki miesto tvarkos ir netvarkos, tai kad temos pavadinimas yra "Ekonominė situacija" nereiškia, kad negali būti kažkokių nukrypimų, praktiškai jie visada būna. Beje, jei turit pasiūlymų temos pavadinimui, kuris apimtų visą diskusiją (ekonominė situacija, visų miesto paslaugų lygis, bendras miesto sutvarkymas) - prašau siūlyti.

    Dėl diagnozių, na daug esu jų gavęs, per visas diskusijas. Dažniausiai jas dalina tie kam pritrūksta argumentų.
    Paskutinis taisė Edd; 2012.08.26, 18:04.

    Comment


      Parašė liolekas Rodyti pranešimą

      Daug kartų čia buvo paminėta, kad naudojama Vilniaus infrastruktūra. Ką gi Jūs tuo norite pasakyti? Aš važinėju viešuoju transportu, bet kas mėnesį moku po 100 litų. Tai mano manymu ir yra mokestis už šios infrastruktūros naudojimą.
      Keistas požiūris. Aš visus mokesčius moku, nesididžiuoju tuo, net jeigu realiai jie naudojami ne mano ar artimųjų reikmėms.
      Viena tik piktoka, kad eilinis rajono centras gyvenimo kokybe jau lenkia mūsų 12000 gyv. priemestį. Nors mokesčių pas mus surenkama gal 3-4 kartus daugiau. Net pvz. žemės mokestis Vilniuje nuo kitų metų šoktels 10-20 kartų. Rajono savivaldybėje raginami įvairūs projektai, nėra eilių, mokesčiai nuo vertės yra realesni. Pas mus gi, atvirkščiai, Europos a. patirsi besaikį vaikymą ir aroganciją.
      Netgi internetas pas mus kaip 90-aisiais. Pas mane dabar skaitiklis rodo 0,05 MB/s. Dažname kaime jis gerokai spartesnis.
      Paskutinis taisė Sula; 2012.08.26, 18:15.

      Comment


        Parašė liolekas Rodyti pranešimą
        Daug kartų čia buvo paminėta, kad naudojama Vilniaus infrastruktūra. Ką gi Jūs tuo norite pasakyti? Aš važinėju viešuoju transportu, bet kas mėnesį moku po 100 litų. Tai mano manymu ir yra mokestis už šios infrastruktūros naudojimą.
        Dėl to ir važinėjames tarybinių laikų "dovanotais" troleibusais, dėl to VT skendi skolose, net ir dotuojant savivaldybės. Norint adekvačios VT sistemos, mokėtume daug daugiau, iki kelių kartų.

        Comment


          Parašė liolekas Rodyti pranešimą
          Daug kartų čia buvo paminėta, kad naudojama Vilniaus infrastruktūra. Ką gi Jūs tuo norite pasakyti? Aš važinėju viešuoju transportu, bet kas mėnesį moku po 100 litų. Tai mano manymu ir yra mokestis už šios infrastruktūros naudojimą.
          Kad žmonės važinėtų už 100 litų per mėnesį Vilniaus savivaldybė iš savo biudžeto turi dotuoti viešąjį transportą.

          Comment


            Parašė liolekas Rodyti pranešimą
            Kadangi Jūs pradėjote šią diskusiją, o vėliau (kuomet kiti forumiečiai paprieštaravo dėl pajamų trūkumo problemos) pradėjote žerti pavyzdžius vieną po kito apie grafiti ir neprižiūrėtus kiemus, tai peršasi išvada, kad Jūs visą tai siejate.

            Nors greičiausiai bergždžias reikalas, bet visgi išreikšiu savo nuomonę. Na, aš esu vienas iš tų, kurių Jūs nemėgstate. Aš 5 dienas būnu Vilniuje, 2 - Varėnoje. Esu registruotas Varėnoje. Jus tai matau labai dirgina. Gerbemieji, Jūs trumparegiškai į visą tai žiūrite (mano nuomone).

            Daug kartų čia buvo paminėta, kad naudojama Vilniaus infrastruktūra. Ką gi Jūs tuo norite pasakyti? Aš važinėju viešuoju transportu, bet kas mėnesį moku po 100 litų. Tai mano manymu ir yra mokestis už šios infrastruktūros naudojimą.

            Toliau, Jūs neįvertinat to, kad tokie kaip aš ne tik dirba Vilniuje, bet ir teikia pajamas vilniečiams. Kasdien pietauju ne namie, kasdien naudojuosi viešojo sektoriaus paslaugomis, pramogauju, galų gale apsipirkinėju. Už visą tai aš moku. Jei moku, tai reiškia, kad prisidedu prie darbo vietų kūrimo (paklausa kuria pasiūlą). O tai, gerbemieji, kelia Vilniaus savivaldybės pajamas. Kitaip tariant, aš netiesiogiai sumoku tuos pinigus Vilniui. Jūs kažkodėl to neįvertinante. Iš kart puolate nurašinėti pinigus nuo kitų algų. Galų gale aš būnu ne tik Vilniuje (grįžtu į tėviškę). Tai dabar pagal Jūsų argumentus gaunasi, kad aš naudojuosi infrstruktūra Varėnos, bet jei moesčiai eis Vilniui, tai automatiškai nieko negaus mano tėviškė (vėlgi, aš ten reguliariai būnu)...

            Na ir pabaigai, vajėtau - na ir požiūrį Jūs turite. Tokie pasisakymai kaip "greitai NET ir Kaunas bus geresnis už Vilnių" ar "Lietuvos miesteliai vietomis atrodo geriau" tikrai glumina. Parodo Jūsų požiūrį į Lietuvą. Žinot, sporte yra toks pasakymas "susirgo žvaigždių liga". Nors tai ir kita sritis, manau, Jums galima drąsiai skirti šią diagnozę (ne tik Edd).
            Raudonai pazymejau tai ka tu pats issigalvojai ir su kuo kovoji savo pranesime. Gaunasi taip kad kovoji pats su savimi arba su savo isgalvotais dalykais. Tai yra gan paprastai ir suprantamai aprasyta http://rokiskis.popo.lt/2012/07/12/k...nis-kliedesys/

            Comment


              Parašė andyour Rodyti pranešimą
              Dėl to ir važinėjames tarybinių laikų "dovanotais" troleibusais, dėl to VT skendi skolose, net ir dotuojant savivaldybės. Norint adekvačios VT sistemos, mokėtume daug daugiau, iki kelių kartų.
              Nusišnekate. Tikrai nemokėčiau "iki kelių kartų daugiau už VT" (Jūs bent pamastėt ką čia parašėt? Keli kartai daugiau tai būtų 300+ Lt ).

              Comment


                Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                Raudonai pazymejau tai ka tu pats issigalvojai ir su kuo kovoji savo pranesime. Gaunasi taip kad kovoji pats su savimi arba su savo isgalvotais dalykais. Tai yra gan paprastai ir suprantamai aprasyta http://rokiskis.popo.lt/2012/07/12/k...nis-kliedesys/
                Citatų neišsigalvojau. Paverskit keletą puslapių atgal ir perskaitykit. Panašu, kad Jūs visiškai nesupratote, ką norėjau pasakyti. Gaila.

                Parašė Edd Rodyti pranešimą
                Gal pasiskaityk atidžiau ką aš rašiau ir ką rašė kiti, nes į šį savo komentarą suplakei gal kokių 10-ties forumiečių nuomones ir pateikei tai kaip mano, Edd, asmeninę nuomonę.
                Ir Jūs mane ne taip supratote. Pirmąja pastraipa kalbėjau apie Jus. Visa kita nėra susieta VIEN su Jumis.
                Paskutinis taisė Klajojanti Mintis; 2012.08.26, 19:54.

                Comment


                  Parašė liolekas Rodyti pranešimą
                  Nusišnekate. Tikrai nemokėčiau "iki kelių kartų daugiau už VT" (Jūs bent pamastėt ką čia parašėt? Keli kartai daugiau tai būtų 300+ Lt ).
                  Dėl ko aš nusišneku, dėl to kad, tu nemokėtum tiek? Rašiau - iki kelių šimtų. Aš rėmiausi kitų šalių pvz., jų kainomis.
                  Autobusų kainos prasideda nuo milijono litų. 260 troleibusų senesni nei 15 metų. Norint turėti naują autoparką, reikėtų 0,5mlrd. litų. Per dieną vienas autobusas turėtų uždirbti papildomus 200lt, kad per 10 metų išmokėti lizingą ar skolą. Lyg ir nėra daug... Manau, kad per dieną vienas autobusas praveža minimum kelis šimtus keleivių. Gal kažką praleidau, nes panašu, kad kartais neaugtų bilietų kainos.

                  Nuoroda
                  Paskutinis taisė andyour; 2012.08.26, 20:03.

                  Comment


                    Iš tiesų galima ieškoti sprendimų. Pristatau jums:
                    Vilniaus miesto nuolaidų kortelė

                    - Kortelę išsiimti galėtų tik gyventojai registruoti Vilniaus miesto savivaldybėje;
                    - Pradžiai nuolaidos su ja būtų taikomos įvairioms savivaldybės įmonių ar savivaldybės remiamų privačių įmonių paslaugoms. Pavyzdžiui, viešasis transportas su tokia kortele kainuotų kaip dabar, mėnesiui pvz. 100Lt, o be jos - 120Lt, bilietai į renginius Siemens arenoje neturintiems kortelės kainuotų kad ir kokiais simboliniais 2 litais daugiau ir t.t.;
                    - Leisti ir skatinti prie nuolaidų sistemos prisijungti Vilniaus mieste veikiančioms įmonėms. Tarkim, kad ir kokia Čili. Su kortele nuolaida galiotų tik Čili picerijoms esančioms Vilniuje...

                    Tokia kortelė skatintų Vilniaus mieste įvairiomis paslaugomis besinaudojančius užsiregistruoti savo gyvenamą vietą Vilniuje.

                    Comment


                      Parašė Edd Rodyti pranešimą
                      Tokia kortelė skatintų Vilniaus mieste įvairiomis paslaugomis besinaudojančius užsiregistruoti savo gyvenamą vietą Vilniuje.
                      Visiškai nesutinku.
                      Šiaip jau ir ta pseudo-registracija yra visiškas sovietinis reliktas ("pripiska").
                      Piliečiai turi sąmoningai mokėti mokesčius. Jei mechanizmai neskatina mokėti mokesčius už paslaugas, kuriomis naudojiesi, bet skatina mokėti ten, kur nesinaudoji, tai tik parodo, koias didžiules spragas reikia taisyti Seimui ir savivaldybėms.
                      Kodėl miestas apleistas - todėl kad nėra jokių mokesčių už griuvėsius, už turto gadinimą ir t.t.

                      Comment


                        Parašė Sula Rodyti pranešimą
                        Visiškai nesutinku.
                        Šiaip jau ir ta pseudo-registracija yra visiškas sovietinis reliktas ("pripiska").
                        Piliečiai turi sąmoningai mokėti mokesčius. Jei mechanizmai neskatina mokėti mokesčius už paslaugas, kuriomis naudojiesi, bet skatina mokėti ten, kur nesinaudoji, tai tik parodo, koias didžiules spragas reikia taisyti Seimui ir savivaldybėms.
                        Kodėl miestas apleistas - todėl kad nėra jokių mokesčių už griuvėsius, už turto gadinimą ir t.t.
                        Kažkas panašaus yra daroma. Bet kol kas nematyti to rezultatų. Iš esmės tai vienintelis kelias norint, kad gyventojai susitvarkytų. Priešingu atveju, ignoruojant, užmerkiant akis gausis situacija, kai miesto valdžia leis piktybiškiems gyventojams užlipti ant sprando ir spjauti visiems į veidą.
                        Kas susiję su Vilniaus senamiesčiu, didžiausios bėdos yra stoties preigose ir kiek atokiau nuo centro. Senamiesčio širdyje tik tai Vkiečių gatvės kiemelyje yra didesnis bardakas, bet jis tikrai nėra didesnis už kitų EU miestų, sostinių kiemus.
                        Tokie mokesčiai turi egzistuoti...ką ten turi, privalo. Ir privalo būti dideli. Tik žinant lietuvišką charakterį, greit pasipiltų skundai, teismų procesai, o miesto valdžios opozicija tokį sprendimo būdo sugalvusiems asmenims rengztų lietuviškas politikos stiliaus pinkles...
                        o registracija manau yra geras būdas. Kaip pastebėjau, anksčiau retas kuris apie tais susimąstydavo kol nereikėdavo leisti vaiko į darželius. Šis ZUoko planas pajudino akmenis.

                        Comment


                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                          Visiškai nesutinku.
                          Šiaip jau ir ta pseudo-registracija yra visiškas sovietinis reliktas ("pripiska").
                          Ta prasme nesutinki, kad tokia kortelė būtų, ar nesutinki, kad tokia kortelė skatintų registruotis Vilniuje, jei ten naudojiesi visom paslaugom (viešasis transportas, etc.)? Registracijos sistema gal ir keista, bei sovietinis reliktas, bet deja ji yra ir vargu ar greitai pasikeis. Galima nieko nedaryti ir tik kartoti, kad sistema nevykus, o galima tą nevykusią sistemą bandyti išnaudoti savo naudai.

                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                          Piliečiai turi sąmoningai mokėti mokesčius. Jei mechanizmai neskatina mokėti mokesčius už paslaugas, kuriomis naudojiesi, bet skatina mokėti ten, kur nesinaudoji, tai tik parodo, koias didžiules spragas reikia taisyti Seimui ir savivaldybėms.
                          Šiaip jau dabartinė sistema išvis nieko neskatina. Neskatina ir mokėti mokesčius ten kur nesinaudoji jokiom paslaugom. Iš tiesų daug kas pernelyg apie tai nemąsto, buvo kažkur užregistruotas ir gerai.

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Šiaip tai šitas klausimas jau buvo gvildenamas prieš kurį laiką. Tik į forumą įgriuvęs tamsta tikriausiai nesivargino tos diskusijos ieškoti, bandydamas įrodinėti kažkokias tiesas.

                            Bet nereikia painioti priežasčių su pasekmėmis. Aš apie priežastis iki šiol net nekalbėjau. Tiesiog konstatuoju faktą, koks jis yra. Žmogus (tarkim, turistas iš užsienio), atvažiavęs į Vilnių, tikrai nesidomės, ar taip yra dėl GPM skirstymo ar dėl marsiečių invazijos. Jis tiesiog matys nesutvarkytą ir apleistą miestą. Man keista, kad to nemato mūsų šalies Vyriausybė. Tik daugelio akyse "vagis" Zuokas kažką ten kalba ta tema. Nors nepanašu, kad jį kas labai girdėtų. Ir net neaišku, kokie jo paties motyvai.
                            Kalbėti - kalba, daryti - irgi kažką daro. Viskas remiasi į finansus. Kai jų trūksta ir yra skolinimąsi iš bankų padengiant senesnius įsiskolinimus, tada nereikia norėti, kad sumos būtų skiriamos iš miesto biudžeto naujiems šaligatviams.
                            Daugelį gyventojų tai nervina, tačiau yra realybė. O realybė tokia, kad jei padidintų GPM, skola būtų padengta kur kas greičiau, vadinasi, kelių metų laikotarpiu dauguma "mirusių" projketų pajudėtų iš mirties taško. Tik tam, kad padidintų GPM reikia Seimo valios ir kol Zuokas valdžioje, abejoju, ar kas tą darys.
                            Kitą vertus, Lietuvoje daugybė projektų susiduria su skeptikų atakomis (Gugenheimas, TEO dangoraižis, Lukiškių aikštė, Nac.Stadionas,tas pats Seimo fontanas, beje, pastarųjų trijų likimas priklauso ne nuo Vilniaus m.Savivaldybės galių....). Vėlgi, mes neturime patirties vystyti stambius objektus, trūksta ir pragmatiškumo, ir strateginio mąstymo. Dar Vilniuje daug kas vykdoma iš privačių lėšų, kituose miestuose/miesteliuose objektyviai to nėra.

                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą
                              Kodėl miestas apleistas - todėl kad nėra jokių mokesčių už griuvėsius, už turto gadinimą ir t.t.
                              Kauno pavyzdys rodo, kad tai nieko nesprendžia.
                              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                              Comment


                                Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                Kauno pavyzdys rodo, kad tai nieko nesprendžia.
                                Bet pvz. Druskininkų pavyzdys rodo, kad sprendžia? Nieko be pinigų nepadarysi.
                                Flickr

                                Comment


                                  Grąsinimais ir gąsdinimais nieko nepasieksi.
                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                  Comment


                                    Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                    Kažkas panašaus yra daroma. Bet kol kas nematyti to rezultatų. Iš esmės tai vienintelis kelias norint, kad gyventojai susitvarkytų. Priešingu atveju, ignoruojant, užmerkiant akis gausis situacija, kai miesto valdžia leis piktybiškiems gyventojams užlipti ant sprando ir spjauti visiems į veidą.
                                    Kas susiję su Vilniaus senamiesčiu, didžiausios bėdos yra stoties preigose ir kiek atokiau nuo centro. Senamiesčio širdyje tik tai Vkiečių gatvės kiemelyje yra didesnis bardakas, bet jis tikrai nėra didesnis už kitų EU miestų, sostinių kiemus.
                                    Tokie mokesčiai turi egzistuoti...ką ten turi, privalo. Ir privalo būti dideli. Tik žinant lietuvišką charakterį, greit pasipiltų skundai, teismų procesai, o miesto valdžios opozicija tokį sprendimo būdo sugalvusiems asmenims rengztų lietuviškas politikos stiliaus pinkles....
                                    Pvz.: sandėlis ant Senamiesčio aplinkelio - savininkas prašo milijono, kadastrinė vertė keliasdešimt tūkstančių, reali vertė apyligė nuliui. Nuo ko mokami mokesčiai? Vokietijoje lygiai tokiu pačiu atveju verslininkas po atsisakymo mokėtų mokesčius nuo savo deklaruoto milijono. 4% nuo milijono būtų visai rimta suma.

                                    o registracija manau yra geras būdas. Kaip pastebėjau, anksčiau retas kuris apie tais susimąstydavo kol nereikėdavo leisti vaiko į darželius. Šis ZUoko planas pajudino akmenis.
                                    Darželių pavyzdys geras. VT šiek tiek kitoks pobūdis - jis skirtas tiek vietos gyventojams, tiek svečiams.

                                    Comment


                                      Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                      Pvz.: sandėlis ant Senamiesčio aplinkelio - savininkas prašo milijono, kadastrinė vertė keliasdešimt tūkstančių, reali vertė apyligė nuliui. Nuo ko mokami mokesčiai? Vokietijoje lygiai tokiu pačiu atveju verslininkas po atsisakymo mokėtų mokesčius nuo savo deklaruoto milijono. 4% nuo milijono būtų visai rimta suma.
                                      Būsiu senamadiškas, bet tas sandėlys jei būvų sutvarkytas, taptų dar vienu traukos objektu.... Jis iš tiesų įspūdingas...

                                      Comment


                                        Parašė udrius Rodyti pranešimą
                                        Būsiu senamadiškas, bet tas sandėlys jei būvų sutvarkytas, taptų dar vienu traukos objektu.... Jis iš tiesų įspūdingas...
                                        Tas gabalas, kuris neišsikišęs yra išties saugotinas. O išlindęs yra silikatinių plytų priestatas. Tik jį prašyta pašalinti!

                                        Tokių traukos objektų Vilniuje nors vežimu vežk - tikrai "sektinas" pavyzdys kaip reikia tvarkytis. Kita vertus nuosavybė yra Šventa.

                                        Comment


                                          Šiandien ryte įjungiu kompą, atverčiu DELFI, pirmas straipsnis apie tai, kaip Vilniaus tarybos nariai vienas paksistas ir vienas zuokistas dirbo "Vilniaus energijoje", išėjo iš ten, gavo po du-keturis šimtus tūkst.litų išeitinės kompensacijos (išvardintos pavardės, sumos). Situacija šiaip nereta Lietuvoje, todėl nenustebau, bet ... po kokių 10 minučių šio straispnio Delfyje jau nebuvo. Fejsbuke galima perskaityti šiokį-tokį šito atvėjo aptarimą http://www.facebook.com/sportalas/posts/485542841475613
                                          O mes čia šnekam apie kažkokius tai fontanus, parkus, tvoras.
                                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X