Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Ukrainą ir ukrainiečius

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Latviai mano, kad senasis latviškas lietuvių pavadinimas – leiši lietuvius turėtų labai (į)žeisti. Jų bėda tame, jog jie nežino lietuvių istorijos ir kad senieji leišiai (leičiai) buvo valdovo kariaunos elitas.

    Lenkai dar turi senovinį ir ypač retai naudojamą lietuvių pravardžiavimą – botwinka (burokėlių sriuba), bet ir patys nežino ką jis reiškia.

    Comment


      Parašė miestas Rodyti pranešimą
      Latviai mano, kad senasis latviškas lietuvių pavadinimas – leiši lietuvius turėtų labai (į)žeisti. Jų bėda tame, jog jie nežino lietuvių istorijos ir kad senieji leišiai (leičiai) buvo valdovo kariaunos elitas.

      Lenkai dar turi senovinį ir ypač retai naudojamą lietuvių pravardžiavimą – botwinka (burokėlių sriuba), bet ir patys nežino ką jis reiškia.
      Aš esu girdėjęs paniekinantį pasakymą litwini - botwiny. Matyt, sukurtas pagal žodžių sąskambį.

      Comment


        Parašė Civis Rodyti pranešimą
        Aš esu girdėjęs paniekinantį pasakymą litwini - botwiny. Matyt, sukurtas pagal žodžių sąskambį.
        Galėtų ir kažką originalesnio sugalvoti. Juoba šaltibarščius mažai kas valgo. Litwiny-cepeliny ar litovci-šviturysi būtų įdomiau.

        Comment


          Aš dar prisimenu, kaip vaikystėje Ukrainoje girdėdavau (ko gero, iš kurio nors giminaičio) tokį posakį - ech tu, labuch... Sakydavo tokiu užjaučiančiu tonu, su gailesčiu, atseit, koks nevykėlis. Panašu, kad irgi nuo labuso variacija Bet kadangi net šio lietuviško žodžio nežinojau, tai su lietuviais susivedė tik vėliau.

          Comment


            Parašė andyour Rodyti pranešimą
            /\ Zirga galva, čia dėl to, kad valgė arklieną?
            Atsidaryk Europos zemelapi, susirask Latvija ir paziurek i Rygos ilanka, ziurek ne i sausuma, o butent i vandeni As tokia versija girdejau


            Parašė oranger Rodyti pranešimą
            Tarp kitko, o kaip kas reaguoja į žodį "labusas", "labasnia"? Internete rusai taip dažnai pravardžiuoja lietuvius.
            Ar įsižeidžiat? Kitokio lietuvio pravardžiavimo varianto, atvirai sakant, net nežinau. Jums sekasi
            Dar labai paplitus internete pravarde - "šprotai". Rusai naudoja ja ne vien apibudindami lietuvius, bet apskritai "pribaltus". Kaip suprantu ji atsirado del to, kad latviai labai daug šprotu gamina ir juos parduoda Rusijoj. Tie valgo latviskus šprotus, bet pastoviai rekia, kad daugiau niekada nebepirks ir reikia ju ivezima uzblokuot

            Comment


              Parašė OptimusPrime Rodyti pranešimą
              Dar labai paplitus internete pravarde - "šprotai". Rusai naudoja ja ne vien apibudindami lietuvius, bet apskritai "pribaltus". Kaip suprantu ji atsirado del to, kad latviai labai daug šprotu gamina ir juos parduoda Rusijoj. Tie valgo latviskus šprotus, bet pastoviai rekia, kad daugiau niekada nebepirks ir reikia ju ivezima uzblokuot
              Jo, tikrai. Bet čia toks jau šių laikų politinis naujadaras , be to taikomas ne tik vienai tautai, o visam regionui, panašiai kaip "čiurkos" apie visą Aziją
              Dėl tų šprotų iš tikro jie realiai iŠPROTėję yra Aš kai buvau Maskvoj, tai žmonės, pas kuriuos gyvenau, nuolat tik juos ir valgė, sakydavo, kad "geriausia zakuskė". Aš atvežiau lašinių, tai suvalgėm lašinius ir jie perėjo vėl ant šprotų. Šiaip, keista, kad į tą rūkytų žuvelių skardinę jie sudeda neigiamą emociją, nes tai yra vienas pagrindinių maistų Rusijoj.

              Iš tokių politinių naujadarų dar yra "prijebaltai", čia irgi apie visas Baltijos šalis
              Paskutinis taisė oranger; 2014.08.18, 01:32.

              Comment


                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Iš tokių politinių naujadarų dar yra "prijebaltai", čia irgi apie visas Baltijos šalis
                Taip. Ir gana daznai pasitaikantis

                Comment


                  va dėl ko čia žirinovskis neseniai aiškino per teliką, kaip šprotus reikia atsidėti, kai neturi ką kitko valgyt, o ne kimšti kasdien.

                  Comment


                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Dėl tų šprotų iš tikro jie realiai iŠPROTėję yra Aš kai buvau Maskvoj, tai žmonės, pas kuriuos gyvenau, nuolat tik juos ir valgė, sakydavo, kad "geriausia zakuskė". Aš atvežiau lašinių, tai suvalgėm lašinius ir jie perėjo vėl ant šprotų. Šiaip, keista, kad į tą rūkytų žuvelių skardinę jie sudeda neigiamą emociją, nes tai yra vienas pagrindinių maistų Rusijoj.
                    Tai kad latviški šprotai neskanūs. Žuveliokai viduj dideli, vos ne kaip kokios silkės. Rusams gal ir patinka. Žymiai geresni lietuviški, būtent Palangos gamybos. Ko gero, ten ir žuveliokų rūšis kita.

                    Comment


                      Aš ir esu apie teritoriją (įlanką) iš latvių girdėjęs dėl zirga galva.

                      Comment


                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                        Aš dar prisimenu, kaip vaikystėje Ukrainoje girdėdavau (ko gero, iš kurio nors giminaičio) tokį posakį - ech tu, labuch... Sakydavo tokiu užjaučiančiu tonu, su gailesčiu, atseit, koks nevykėlis. Panašu, kad irgi nuo labuso variacija Bet kadangi net šio lietuviško žodžio nežinojau, tai su lietuviais susivedė tik vėliau.
                        "Labuchais" tais laikais (o Rusijoje, Belarusijoje ir dabar vadina) vadino muzikantus, kurie grodavo ir dainuodavo restoranuose, vestuvėse ir pan. Gebėjimai jų dažniausiai buvo nelabai kokie, todėl tai beveik tapo nevykelio sinonimu (nors pinigus jie uždirbdavo neblogus).

                        Comment


                          Kažkaip tas "labuchai" skamba vos ne kaip"lapuchai" Klausiau kartą žmogaus dėl "labuso". Ar tik dėl žodžio "labas" taip vadina. Tai negalėjo tiksliai pasakyt. Kažką sakė kad čia gal siejas dar ir su rusišku posakiu apie tam tikrus žmones "s privetom". Asmeniškai aš palygint neseniai sužinojau, kad rusai ar kitos buvusių sovietų sąjungos tautos taip vadina lietuvius. Tėvas tarnavo sovietų armijoje, bet sakė ir nežinojo kad taip vadinami lietuviai.

                          Comment


                            Siūlau raukti šitą off-topic'ą. Arba kažkas tegul kuria kitą apie tautų pravardes.
                            Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                            Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                            Comment


                              Dar prie to pačio: gal kas žino kodėl beždžionės, juodašikniai, chačikai, čiurkos, chocholai, gryzunai, labusai ir visi kiti nežmonės taip nemėgsta rusų?

                              Comment


                                Grįžtant prie temos - kai ATO pasibaigs tikiuosi Ukraina užsiims Jarošu ir kompanija, tsakant surengs jiems "termidorą", nes problemų DS kelia daugiau nei atneša naudos - kariaut nemoka, niekam apart pačio Jarošo nepavaldus, VRM ultimatumus kelia ir t.t.:

                                СМИ: Под Донецком террористы расстреляли автобус с бойцами АТО
                                www.unian.net, 2014.08.13

                                Участие в нелегальных вооруженных формированиях превращает патриотов в пушечное мясо - Аваков
                                www.unian.net, 2014.08.17

                                "Правый сектор" выдвинул ультиматум Порошенко и угрожает проведением "быстрых реформ" в МВД
                                www.unian.net, 2014.08.17

                                В МВД прокомментировали ультиматум "Правого сектора"
                                www.unian.net, 2014.08.17

                                Comment


                                  Parašė balietis Rodyti pranešimą
                                  Dar prie to pačio: gal kas žino kodėl beždžionės, juodašikniai, chačikai, čiurkos, chocholai, gryzunai, labusai ir visi kiti nežmonės taip nemėgsta rusų?
                                  norėjai pasakyti tiblų?

                                  Comment


                                    Feisbuke perskaičiau, kad ukrainiečius sugalvojo Vakarai. Anksčiau jų nebuvo
                                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                    Comment


                                      Cia senos naujienos . Austru imperija neva sukure Ukraina, kad pazabot Rusija.
                                      .

                                      Comment


                                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                        Feisbuke perskaičiau, kad ukrainiečius sugalvojo Vakarai. Anksčiau jų nebuvo
                                        Teisingai, geografinį terminą sugalvojo lietuviai su lenkais. O etnonimas anksčiau buvo rusai–rusėnai. XIII amžiaus aušroje Mongolijos chanas už istorinės Rusios ribų – baltų rytų galindų žemėse, po to kai juos pavergė ar išnaikino, įkūrė vyriausią savo pakalikę – Moskoviją, per kurią rinktų iš finougrų tautų duoklę. Ši akiplėša XVI a. išdrįso jau pati nemokėti duoklės Krymo chanui ir per stebuklą nugalėjo (nors anas dar spėjo už nepaklusimą sudeginti Maskvą, o bailys Ivanas Rūstusis, kviečiamas vyriškai pasikalbėti, slapstėsi kažkur pas mordvius), o jau XVII a. apsišaukėlė ir klastotoja leido krūvas netikrų neva istorinių metraščių, pavogė Rusios pavadinimą, tik pakeitusi jį pagal lotynų kalbą (Ro-ss-ija vietoj Rusj), sukūrė iš nieko savo mitologizuotą istoriją bei išgalvojo istorinę misiją. B)

                                        Pavyzdžiui, apibrėžk šiame IX amžiaus žemėlapyje rusus.

                                        Comment


                                          Parašė miestas Rodyti pranešimą

                                          Pavyzdžiui, apibrėžk šiame IX amžiaus žemėlapyje rusus.
                                          Atvaizdas
                                          O ten kur žalia dešinėje bulgarai???
                                          Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                                          Comment

                                          Working...
                                          X