Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių - žydų santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė R.D.
    Tai genocido priežasčių aiškinimasis jau yra negalimas? LII kažkada daug pastangų dėjo literatūrai, kurioje buvo tiriamos antisemitizmo prižastys. Pasisakitykite. Ši jūsų pozicija iš esmės blokuoja bandymus racionaliai paaiškinti įvykius, užmėtant emocijų sviediniais oponentus. Negi rimtai manote, kad toks turėtų būti istorijos mokslas?
    O jeigu servelatas galvoje niek onegaliu padaryti.
    Aiškintis, aišku, kad ne tik galima, bet ir reikia. Ko nereikia daryti tai konstruoti istorijos taip, kad ji atitiktų kažkokį politinį naratyvą (o dabar šituo net pasirodė viešų tarpusavio kaltinimų iš Genocido ir Rezistencijos Centro, kur pasirodo atsirado politika užsiimantys darbuotojai) perkreipiant tas priežastis ir panaudojant dažniausiai ne visai švarių asmenybių teisinimui iš serijos "Tai čia buvo priežasčių tam, tai gal nesmerkim taip smarkiai".
    Post in English - fight censorship!

    Comment


      index visa šita diskusija nueina protą temdančiom emocijom. Tai yra taip banalu ir neįdomu. Primena, kaip Anušauskas diskutavo su Vinokuru: https://www.youtube.com/watch?v=PBsw7jkhkmE (verkti galima tik žiūrint į visokiausius vinokurus).

      Comment


        Parašė R.D. Rodyti pranešimą
        index visa šita diskusija nueina protą temdančiom emocijom. Tai yra taip banalu ir neįdomu. Primena, kaip Anušauskas diskutavo su Vinokuru: https://www.youtube.com/watch?v=PBsw7jkhkmE (verkti galima tik žiūrint į visokiausius vinokurus).
        O visai nebūtinai taip turėtų būti. Manau, kad tokie klausimai kaip "Ar mums reikia visaapimančios vienareikšmiškos istorijos versijos?", "Ar reikia kariauti istorinius/propagandinius karus?", manau, nėra vienareikšmiški ir verti diskusijos.

        Ir pradžioje išlipus aukščiau konkretaus atvejo diskusijos, būtų galima ir su mažiau emocijų apsieiti.
        Post in English - fight censorship!

        Comment


          Parašė R.D.
          Klausyk, parše, ar kažkur aš neigiau lietuvių dalyvavimą genocide? Kažkur genocidą neigiau? Ar tu neskaitai, kas yra rašoma? Nesuprantu tokio elgėsio motyvų. Aš galiu ištraukti visas savo citatas iš šio pokalbio ir galime nueiti, pvz., į teismą ir pasiginčyti, jeigu mane kaltini lietuvių dalyavimo genocide neigimu. Pabandom, šuikšle?
          Dar pavadink makaraitytiškai "naciku", kretine.
          O, kaip užstrigerino šitas "žydai patys prisiprašė holokausto" veikėjas.
          Ir ne, tu holokausto neneigi. Tik neigi lietuvių dalyvavimą holokauste. Jei ir dalyvavo koks vienas kitas lietuvis, tai buvo "įtrauktas", kaip Noreika
          If a lion could speak, we could not understand him.

          Comment


            Parašė R.D.

            Tu visai išprotėjai, chame?
            Kada laukt šaukimo į teismą?
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


              Na siek tiek cia visas sis reikalas peraugo i asmeninius izeidinejimus ko neturetu but . Sakau mano gimine seiniai atleidus ir integravusis gana neblogai...bet nesilaidoja provincijoje nes antisemitizmas ir tamsumas tai ziaurus.

              ps. kad cia maziau kiltu speliojimu mano pase irasyta lietuvis
              "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


              - George W. Bush President of the USA

              Comment


                Jeigu kas galvoja, kad atsiradus nors vienam J.Noreikos išgelbėtam žydui kažkas pasikeistų - gali pasidomėti audromis dėl Roman Šuchevič, Ukrainos Sukilėlių armijos vado.

                Išgelbėta žydaitė yra :

                https://uk.wikipedia.org/wiki/Ірина_Райхенберг

                Comment


                  Parašė R.D.
                  Tai genocido priežasčių aiškinimasis jau yra negalimas?
                  Genocido priežastys (ir žydų, ir armėnų, ir Ruandos tutsių, ir pogromų Kazachstane prieš ekonomiškai aktyvius dunganus) atvejais yra psichologiškai labai nesunkiai paaiškinamos. Šiuos genocidus sieja vienas bendras dalykas - tautinė mažuma, kurios didelė dalis atstovų (dėl įvairių kultūrinių ir istorinių ypatybių) būdavo labiau išsilavinę, ekonomiškai aktyvesni ir užimdavo aukštą socialinį statusą. Kai kuriems daugumos atstovams tai įjungia tokį manau daugeliui pažįstamą dalyką - pavydą. O įsijungus pavydui, tolimesni veiksmai (apkaltinimas sąmokslu, išnaudojimu, "mūsų kraujo siurbimu", noras jais atsikratyti "išsilaisvinimo ir mūsų vaikų ateities" lozungais remiantis) jau labai greit pradeda veikti sniego gniūžtės principu. Panašus reiškinys matomas kolektyvuose, kai sėkmingesnis narys suėdamas mobingo principu.

                  Panašus susikaupusiu pavydu paremtas susidorojimas buvo TSRS prieš aukšto socialinio statuso žmones, naiviai įsivaizduojant, kad "nelikus ponų, visi bus laisvi ir laimingi".
                  Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.03.12, 20:32.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                    Genocido priežastys [...] labai nesunkiai paaiškinamos.[...] - pavydą. O įsijungus pavydui, tolimesni veiksmai (apkaltinimas sąmokslu, išnaudojimu, "mūsų kraujo siurbimu", noras jais atsikratyti "išsilaisvinimo ir mūsų vaikų ateities" lozungais remiantis) jau labai greit pradeda veikti sniego gniūžtės principu. Panašus reiškinys matomas kolektyvuose, kai sėkmingesnis narys suėdamas mobingo principu..
                    Čia apie vokiečių vykdytą genocidą ar apie lietuvių įtraukimą ir įsitraukimą į nusikaltimus nuo 1941 m. birželio? Šiaip sveikinu su 1990 m. lygio beletristika, nubraukus gan didžiulį 30-metų istoriografijos įdirbį, aiškinantis Lietuvos žydų politinę, ekonominę, socialinę padėtį bei politines aspiracijas tarpukariu bei ypač 1940, 1941 m. pirmosios okupacijos metu. Ne, nieko nereikia, tiesiog "pavydas", Tomizmas, rimtai? jeigu rimtai šių dienų visuomenė, esanti toliau nuo akademijos, operuoja tokiais "faktais" ir istorinėm "žiniom" ir tokios pasakos sklando tarp jaunimėlio, tai nėra ką ir skaityti, tiesiog viską galima paaikinti pavydu. Lygis.

                    Comment


                      Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                      Čia apie vokiečių vykdytą genocidą ar apie lietuvių įtraukimą ir įsitraukimą į nusikaltimus nuo 1941 m. birželio? Šiaip sveikinu su 1990 m. lygio beletristika, nubraukus gan didžiulį 30-metų istoriografijos įdirbį, aiškinantis Lietuvos žydų politinę, ekonominę, socialinę padėtį bei politines aspiracijas tarpukariu bei ypač 1940, 1941 m. pirmosios okupacijos metu. Ne, nieko nereikia, tiesiog "pavydas", Tomizmas, rimtai? jeigu rimtai šių dienų visuomenė, esanti toliau nuo akademijos, operuoja tokiais "faktais" ir istorinėm "žiniom" ir tokios pasakos sklando tarp jaunimėlio, tai nėra ką ir skaityti, tiesiog viską galima paaikinti pavydu. Lygis.
                      Tokiais R.D isvedziojimais nesistebiu.. Kulturos paveldo departamentas yra sovietinio raugo persmelkta institucija is kurios puses esu asmeniskai susidures su antisemitizmu Ir mano manymu jus ten gerokai reiketu isvaikyt, nes esate labai isnagleje. Gaila kad politikai nesugalvojo nieko geresnio i ka jus pakeist, nes ka buvo sugalvoje butu buve 100 kart blogiau.

                      „Kultūros paveldo departamentas ilgą laiką save traktavo kaip viduramžių miestą, kuris apsitvėręs didele gynybine siena. Kas perlipdavo per tą sieną, tas dažniausiai būdavo įrašomas į priešų sąrašą“ - Kpd naujas vadovas Bezaras

                      "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                      - George W. Bush President of the USA

                      Comment


                        Parašė DeSadas Rodyti pranešimą

                        Tokiais R.D isvedziojimais nesistebiu.. Kulturos paveldo departamentas yra sovietinio raugo persmelkta institucija is kurios puses esu asmeniskai susidures su antisemitizmu Ir mano manymu jus ten gerokai reiketu isvaikyt, nes esate labai isnagleje. Gaila kad politikai nesugalvojo nieko geresnio i ka jus pakeist, nes ka buvo sugalvoje butu buve 100 kart blogiau.
                        „Kultūros paveldo departamentas ilgą laiką save traktavo kaip viduramžių miestą, kuris apsitvėręs didele gynybine siena. Kas perlipdavo per tą sieną, tas dažniausiai būdavo įrašomas į priešų sąrašą“ - Kpd naujas vadovas Bezaras
                        Kokiais išvedžiojimais? Plačiau prašau, argumentais. Ar "pavydo" argumentas jūs tenkina? Jeigu taip, neprieštarauju. Mano pusė šeimos buvo ištremta ir niekas mūsų neatsiprašė už absoliučiai nieko, nors gyvenimai buvo sulaužyti, kai kas negrįžo. Jeigu tokiais argumentais operuočiau trmties temoje, nebūtų juokinga? Kadaise studijavau istoriją ir tokių briedų, kaip čia niekur neskaičiau, nes studijų metais mes turėjome galimybę skaityti, diskutuoti, analizuoti, o ne žaisti emocijomis. Nematau prasmės pyktis, kai nepateikiate pvz. ir nepagrindžiate.
                        Nesupratau komentaro apie KPD, nes niekad nesu ten dirbęs, tačiau dirbau kitoje institucijoje, susijusioje su paveldu, kuri buvo susijusi su KPD ir dirbau prie archeologinių tyrimų (KPD išduoda archeologinių tyrimų leidimus, jei ką) (ir esu dėkingas už žinias ir patirtį, kurios iki šiol pasitarnauja)
                        Paskutinis taisė R.D.; 2021.03.12, 23:26.

                        Comment


                          Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                          Kokiais išvedžiojimais? Plačiau prašau, argumentais. Ar "pavydas" jūs tenkina? Jeigu taip, neprieštarauju. Žinote, aš studijavau istoriją ir tokių briedų, kaip čia niekur neskaičiau, nes studijų metais mes turėjome galimybę skaityti, diskutuoti, analizuoti, o ne žaisti emocijomis. Nematau prasmės pyktis, kai nepateikiate pvz. ir nepagrindžiate.
                          Nesupratau komentaro apie KPD, nes niekad nesu ten dirbęs, tačiau dirbau kitoje institucijoje, susijusioje su paveldu, kuri buvo susijusi su KPD (ir esu dėkingas už žinias ir patirtį, kurios iki šiol pasitarnauja)
                          Na man ten yra isvedziojimai ir neigimas akivaizdziu faktu kad Lietuvoje per capita buvo daugiausia iszudyta zydu, Statistikos niekas nepakeis .Ir patikekite zydams visai neidomu... kodel, kaip ar su pavydu ar be pavydo - giminiu neprikelsi.

                          ir jus savo "kalbomis " tikrai negerinate padeties - pasiziurekite delfio komentarus.. prie zydu reikalu .. koks purvas kokia ziauri neapykanta... gerai kad atsirado dabar LGBT(pasidaugino ) tai priesas numeris vienas yra gejai dabar... o dar vaikus sake vaikinsis... pasaulio pabaiga.. zydamas kazin leistu isivaikinti lietuviukus? )))

                          O kas del KPD dziaugiuosi kad patirties pasisemete ne sioje istaigoje.. mano nuomone apie jus iskart pagerejo!
                          "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                          - George W. Bush President of the USA

                          Comment


                            Parašė DeSadas Rodyti pranešimą

                            Na man ten yra isvedziojimai ir neigimas akivaizdziu faktu kad Lietuvoje per capita buvo daugiausia iszudyta zydu, Statistikos niekas nepakeis .Ir patikekite zydams visai neidomu... kodel, kaip ar su pavydu ar be pavydo - giminiu neprikelsi.

                            ir jus savo "kalbomis " tikrai negerinate padeties - pasiziurekite delfio komentarus.. prie zydu reikalu .. koks purvas kokia ziauri neapykanta... gerai kad atsirado dabar LGBT(pasidaugino ) tai priesas numeris vienas yra gejai dabar... o dar vaikus sake vaikinsis... pasaulio pabaiga.. zydamas kazin leistu isivaikinti lietuviukus? )))

                            O kas del KPD dziaugiuosi kad patirties pasisemete ne sioje istaigoje.. mano nuomone apie jus iskart pagerejo!
                            DeSadas, ar neigiu dėl išžudytų kiekio žmonių, apie žinomus 2000 dalyvių (policijos batalionai, "baltaraiščiai"), kurie beptarpiškai dalyvavo nacių organziuotame žydų naikinime? Tai yra katastrofa. Mano žiniomis žydams įdomu, nes kada prasideda teisminės bylos (keli mano bičiuliai iš studijų metų praėjo teismus už tyrimus), tuomet tampa aktualu argumentai ir įrodymai. Nėra nieko blogiau istorijai, kaip suniveliuojama viskas į "žydšaudžių tauta" - štai šitai tikrai negerina padėties ir nekuria gerų santykių. O šito nepagrįstai daug. Nes perlenkimų yra iš abiejų pusių, o ką jau kalbėti vien Dušanskio neišdavimas (mano nuomone tai buvo siaubinga klaida, kuri būtų pakeitusi tautų santykius kardinaliai, bet Izraelis priėmė tokį sprendimą). O apmaudu tai, kad istoriografija plati, daug įdomių dalykų, daug faktų, daug nemalonios tiesios tiek vienai, tiek kitai pusei. Asmeniškai man tai nekelia emocijų, žiūriu į tai iš istorinės perspetyvos kaip ir į bet kokį periodą, net ir sovietinio teroro, kuris palietė ir mano artimus. Savo laiku daug laiko praleidau Ypatingajame archyve skaitydamas bylas, nors "ne mano laikas". Man atrodo čia anonimai plėšosi, realybėje istorikų bendruomenėje susidus viskas šnekama daugiau-mažiau atvirai ir niekas "nesiparina". Blogiau būtų pasakyti, kad tai įvyko dėl "pavydo" - tai antiistoriška.
                            O dėl delfi. Pats suprantate kokie tamsūs žmonės viskame negatyvą įžvelgia. Mažiau kreipkite dėmesio į juos ir ramesnė galva bus.
                            Apie jūs turiu tik gerą nuomonę (be juokų, rimtai), patinka komentarai medicinos sferoje. O KPD paskutiniais metais veikia šiaip neblogai, kiek man žinoma, bet finansavimas menkas ir žmonių trūksta labai.
                            Paskutinis taisė R.D.; 2021.03.12, 23:48.

                            Comment


                              italija savo zydus apsaugojo kaip ir rumunija bei bulgarija bei skandinavijos salys..
                              Axis šalys, Italija, Rumunija, Bulgarija ar Slovakija dar prieš karą priėmė antisemitinius įstatymus. Rumunija savarankiškai be vokiečių įsikišimo išžudė ~270 000 žydų. Dalis Italijos žydų buvo nužudyti Aušvice, Bulgarijoje nužudyta ~13 000 žydų. Geriausiai sekėsi saugoti savo žydus danams ir olandams.

                              neigimas akivaizdziu faktu kad Lietuvoje per capita buvo daugiausia iszudyta zydu, Statistikos niekas nepakeite
                              Nėra vieningos statistikos šiuo atveju.
                              Sutariama kad 1940 m. Lietuvoje buvo ~ 209 000 žydų, t.y. 7% gyventojų.
                              - Išvežta į Sibirą prieš karo pradžią ~ 2045 žydų (gana tikslus skaičius)
                              - Pasitraukė į SSSR -15000 (Domo Levino duomenimis), 8000 (pgl. Dieckmann, Sužiedelį). Skaičius gali būt kažkur per vidurį, vien 16 liet. divizijoje tarnavo apie 5000 žydų.
                              - Išliko gyvi ar išėjo iš konclagerių 28 000 (Domo Levino duomenimis), 9000 (pgl. Dieckmann, Sužiedelį), S. Ginaitė mano, kad gyvi išliko 15–17 tūkstančių Lietuvos žydų.
                              Taigi, skirtingais duomenimis, žuvo nuo 75% iki 90% Lietuvos žydų. Skaičiai panašūs kaip Lenkijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Bohemijoje ir Moravijoje, Graikijoje.

                              Palyginimui Lenkijoje, kurioje buvo nužudyta apie pusė visų Holokausto aukų, žydai prieš karą sudarė apie 10% gyventojų t.y. ~3.5 mln. Okupuotos Lenkijos teritorijoje išgyvento tik apie 50 000 žydų (santykiniai, beveik 3 kartus mažesnis išgyvenamumas nei Lietuvoje), dar apie 200-250 tūkst. išgyveno pasitraukę į SSSR.

                              Comment


                                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                Genocido priežastys (ir žydų, ir armėnų, ir Ruandos tutsių, ir pogromų Kazachstane prieš ekonomiškai aktyvius dunganus) atvejais yra psichologiškai labai nesunkiai paaiškinamos. Šiuos genocidus sieja vienas bendras dalykas - tautinė mažuma, kurios didelė dalis atstovų (dėl įvairių kultūrinių ir istorinių ypatybių) būdavo labiau išsilavinę, ekonomiškai aktyvesni ir užimdavo aukštą socialinį statusą. Kai kuriems daugumos atstovams tai įjungia tokį manau daugeliui pažįstamą dalyką - pavydą. O įsijungus pavydui, tolimesni veiksmai (apkaltinimas sąmokslu, išnaudojimu, "mūsų kraujo siurbimu", noras jais atsikratyti "išsilaisvinimo ir mūsų vaikų ateities" lozungais remiantis) jau labai greit pradeda veikti sniego gniūžtės principu. Panašus reiškinys matomas kolektyvuose, kai sėkmingesnis narys suėdamas mobingo principu.

                                Panašus susikaupusiu pavydu paremtas susidorojimas buvo TSRS prieš aukšto socialinio statuso žmones, naiviai įsivaizduojant, kad "nelikus ponų, visi bus laisvi ir laimingi".
                                Spėju, kad jeigu šiuo metu Lietuvoje vyktų kažkas panašaus, kas vyko ankščiau su žydais, tik šįkart su lietuviais, tai net neabejoju, kad progai pasitaikius didelė dalis aplinką kaltinančių piliečių tikrai geriau gyvenančius ir prakutusius lietuvius medžiotų būtent iš pavydo. Jeigu tautosakoje yra tokie dalykai kaip "lietuviui gerai kai kaimyno tvartas dega" arba "skaniausias patiekalas lietuviui - kitas lietuvis", tai ką jau bekalbėt kai kažkokių kitataučių ištisos šeimos išgyvena iš krautuvių, o patys lietuviai galą su galu vos suduria visą laiką aplink gyvūlius eidami.

                                Comment


                                  Parašė R.D. Rodyti pranešimą

                                  Čia apie vokiečių vykdytą genocidą ar apie lietuvių įtraukimą ir įsitraukimą į nusikaltimus nuo 1941 m. birželio? Šiaip sveikinu su 1990 m. lygio beletristika, nubraukus gan didžiulį 30-metų istoriografijos įdirbį, aiškinantis Lietuvos žydų politinę, ekonominę, socialinę padėtį bei politines aspiracijas tarpukariu bei ypač 1940, 1941 m. pirmosios okupacijos metu. Ne, nieko nereikia, tiesiog "pavydas", Tomizmas, rimtai? jeigu rimtai šių dienų visuomenė, esanti toliau nuo akademijos, operuoja tokiais "faktais" ir istorinėm "žiniom" ir tokios pasakos sklando tarp jaunimėlio, tai nėra ką ir skaityti, tiesiog viską galima paaikinti pavydu. Lygis.
                                  O tai psichologija jau nebegalioja? Tokie dalykai, kaip neapykanta įtakingai mažumai, visada atsiranda kaip psichologinis reiškinys. Human nature. O žydų, armėnų, tutsių genocidai, neseni pogromai Kazachstane prieš verslius dunganus, kai kurių malajų neapykanta Malaizijoje įtakingai kinų mažumai (šitas dalykas iki pogromų ar genocidų nenuėjo, duok Dieve kad ir nenueitų) turi vieną labau akivaizdų vienijantį bruožą - visais atvejais tai mažuma, kurios atstovų didelė dalis turi verslumo kultūrą ir labai dažnai užima aukštą statusą visuomenėje. O senais laikais, kai dauguma visuomenės buvo neišsilavinusi, tai daug kam keldavo baimę, įtarumą, pyktį, pavydą ir t. t.
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                    O tai psichologija jau nebegalioja? Tokie dalykai, kaip neapykanta įtakingai mažumai, visada atsiranda kaip psichologinis reiškinys. Human nature. O žydų, armėnų, tutsių genocidai, neseni pogromai Kazachstane prieš verslius dunganus, kai kurių malajų neapykanta Malaizijoje įtakingai kinų mažumai (šitas dalykas iki pogromų ar genocidų nenuėjo, duok Dieve kad ir nenueitų) turi vieną labau akivaizdų vienijantį bruožą - visais atvejais tai mažuma, kurios atstovų didelė dalis turi verslumo kultūrą ir labai dažnai užima aukštą statusą visuomenėje. O senais laikais, kai dauguma visuomenės buvo neišsilavinusi, tai daug kam keldavo baimę, įtarumą, pyktį, pavydą ir t. t.
                                    Turbūt ir čigonam visi pavydi jų statuso. Arba kokie tai Belgijos kolonistai afrikiečius iš pavydo žudė. Kiniečiai uigurus iš pavydo uždarinėja į konclagerius.

                                    ​​​​​

                                    Comment


                                      Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą

                                      Spėju, kad jeigu šiuo metu Lietuvoje vyktų kažkas panašaus, kas vyko ankščiau su žydais, tik šįkart su lietuviais, tai net neabejoju, kad progai pasitaikius didelė dalis aplinką kaltinančių piliečių tikrai geriau gyvenančius ir prakutusius lietuvius medžiotų būtent iš pavydo. Jeigu tautosakoje yra tokie dalykai kaip "lietuviui gerai kai kaimyno tvartas dega" arba "skaniausias patiekalas lietuviui - kitas lietuvis", tai ką jau bekalbėt kai kažkokių kitataučių ištisos šeimos išgyvena iš krautuvių, o patys lietuviai galą su galu vos suduria visą laiką aplink gyvūlius eidami.
                                      Nė kiek nenustebčiau. Net neabejoju, kad jeigu (neduok Dieve aišku) prasidėtų kokie neramumai, tai tokių žmonių atsirastų daugiau nei reikia. R.D. kalba apie trėmimus jo giminėje, kažin ar tie trėmimai apsiėjo be įvairių dantį griežiančių piliečių įsikišimo. Aišku, nežinau kaip buvo konkrečiai jo giminių atveju, bet kad įduodavo visokie pavydesni pažįstami, atvejis labai dažnas.

                                      Ir dabar, užtenka pasiskaityti kokio Delfio komentarus, ir matosi, kiek žmonių liepsnoja neapykanta sėkmingesniems ir jeigu tik būtų proga - susidorotų su jais net neabejodami. Juk inteligencijos ir verslininkų ištrėmimai pagrinde ant to paties ir buvo pastatyti. Ir nereikia sakyti, kad "nereikia kreipti dėmesio į durnas nuomones, jie nusivylę gyvenimu, čia tiesiog negatyvūs žmonės" ir t. t. - nes sukrėtimų metu, tie negatyvūs žmonės gali labai greit pralieti daug kraujo, "atstatinėdami teisybę" pagal savo durną supratimą "užmušiu pažangesnį - užimsiu jo vietą".

                                      Ir dar R.D. sako, kad psichologija, pavydas čia ne prie ko. Net labai prie ko. Lygiai ta pačia neapykanta dėl tų pačių priežasčių degė mūsų banditukai žudydami žydus, turkų banditukai žudydami armėnus, hutų žudymo būriai "dėl tutsių sąmokslo ir vardan hutų tautos išsilaisvinimo, vardan šviesios mūsų vaikų ateities" žudydami tutsius ir t. t. Užtenka pasiskaityti, kas buvo varoma Ruandoje per "Tūkstančio kalvų radiją" - viskas susivesdavo į tutsių įtaką, atseit "priespaudą hutams", sąmokslus ir t. t.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                                        Nė kiek nenustebčiau. Net neabejoju, kad jeigu (neduok Dieve aišku) prasidėtų kokie neramumai, tai tokių žmonių atsirastų daugiau nei reikia. R.D. kalba apie trėmimus jo giminėje, kažin ar tie trėmimai apsiėjo be įvairių dantį griežiančių piliečių įsikišimo. Aišku, nežinau kaip buvo konkrečiai jo giminių atveju, bet kad įduodavo visokie pavydesni pažįstami, atvejis labai dažnas.

                                        Ir dabar, užtenka pasiskaityti kokio Delfio komentarus, ir matosi, kiek žmonių liepsnoja neapykanta sėkmingesniems ir jeigu tik būtų proga - susidorotų su jais net neabejodami. Juk inteligencijos ir verslininkų ištrėmimai pagrinde ant to paties ir buvo pastatyti. Ir nereikia sakyti, kad "nereikia kreipti dėmesio į durnas nuomones, jie nusivylę gyvenimu, čia tiesiog negatyvūs žmonės" ir t. t. - nes sukrėtimų metu, tie negatyvūs žmonės gali labai greit pralieti daug kraujo, "atstatinėdami teisybę" pagal savo durną supratimą "užmušiu pažangesnį - užimsiu jo vietą".

                                        Ir dar R.D. sako, kad psichologija, pavydas čia ne prie ko. Net labai prie ko. Lygiai ta pačia neapykanta dėl tų pačių priežasčių degė mūsų banditukai žudydami žydus, turkų banditukai žudydami armėnus, hutų žudymo būriai "dėl tutsių sąmokslo ir vardan hutų tautos išsilaisvinimo, vardan šviesios mūsų vaikų ateities" žudydami tutsius ir t. t. Užtenka pasiskaityti, kas buvo varoma Ruandoje per "Tūkstančio kalvų radiją" - viskas susivesdavo į tutsių įtaką, atseit "priespaudą hutams", sąmokslus ir t. t.
                                        Žmogus - gyvūnas. Pas gyvūnus yra hierarchija ir konkurencija? Yra. Žemesniame lygyje esantis gyvūnas visada stengiasi užimti aukštesnę poziciją, ir taip jau milijonus metų.

                                        Comment


                                          Aistros išėjo už ribų. Čia ne vieta vienas kitą vadinti š... gabalu ar žydšaudžio anūku.
                                          Tema rakinama valymui.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X