Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

  Iš kur tu žinai ką galvoja baltarusiai? Iš kur tu žinai, ko jie nori? Baltarusija jau vos ne tris dešimtmečius yra okupuota šalį naikinančio prorusiško diktatoriaus, kuris valdžioje iki šiol išsilaikė tik dėl to, kad jį palaikė Kremlius. Ir tu dabar tai pateiki, kad neva čia pačių baltarusių apsisprendimas, kad jų šalį okupuotų Rusija. Kaip tau tokia mintis - tebūnie Baltarusijoje demokratija, kur žmonės turi teisę laisvai rinkti valdžia ir balsuoti referendumuose, tebūnie ten suteikta laisvė žiniasklaidai ir tegul jie taip pagyvena 10 metų - o tada padarom referendumą ir pažiūrim ar jie nori prisijungti prie Rusijos ar ne. Nemanai, kad tai būtų geriausias sprendimas?

  O tas tavo pasakymas, kad 'koks skirtumas ar Baltarusija bus Rusijos okupuota ar ne, mūsų gyvenimas nuo to nepasikeis', tai yra lygiai tas pats, kas 'koks skirtumas, kad mano kaimynas iškrypęs pedofilas, tvirkinantis ir žalojantis savo pačio vaikus, juk mano gyvenimas nuo to nelabai keičiasi'.
  Tai ir Ukraina buvo okupuota baisaus diktatoriaus, bet kai atsirado norinčių, tai padarė taip, kad jo nebūtų. Dėl sąjunginės valstybės masinio išėjimo į gatves nebuvo.

  Dėl to ką galvoja baltarusiai, aišku, statistikos neturiu, bet teko dirbti su ukrainiečių ir baltarusių imigrantais 2,5 metų. Na, labai jautėsi kad tautų mentalitetai labai skirtingi. Girdėdavosi daug politikavimo, netgi gana konfliktiško, ir labai jausdavosi kurie labiau už ką. Nevirškino vieni kitų stipriai (aišku, buvo išimčių), pagrindinė priežastis - Ukrainos maidanas. Bet aišku, gal tai ir nereprezentatyvi imtis. Būtų pakliuvę kokių litvinistų, tai jie kalbėtų visai kitaip, bet ir ant Lietuvos palotų, kaip atseit pavogėm "jų" istoriją ir pavadinimą.

  Kas būtų tikrai problema mums Baltarusijoje, tai litvinistai valdžioje.
  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
  Mielosios Grigiškės

  Comment


   Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
   Nelabai. Baltarusija pakankamai artima Rusijos sąjungininkė, Eurazijos sąjungos narė, visais atžvilgiais labai artimai susieta su Rusija - geopolitiškai, ekonomiškai, kultūriškai. Kas būtent keistųsi, nelikus Baltarusijos kaip atskiro vieneto?
   rusų kariuomenė stovėtų iš abiejų pusių prie Lietuvos sienos.

   Comment


    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Tai ir Ukraina buvo okupuota baisaus diktatoriaus, bet kai atsirado norinčių, tai padarė taip, kad jo nebūtų. Dėl sąjunginės valstybės masinio išėjimo į gatves nebuvo.
    .
    Kaip minėjau, Baltarusija jau 3 dešimtmečius yra valdoma diktatoriaus, kuris užglušino visokias pilietines akcijas. Jeigu gatvės protestas Ukrainoje yra norma, tai Baltarusija už tai sodina į kalėjimus. Nors pats Lukašenka yra prieš prisijungimą prie Rusijos, bet taikiai protestuoti prieš sąjunginę valstybę Baltarusijoje nebuvo leista, mitingai buvo nesankcionuoti, o jos vaikė ne tik Baltarusių milicininkai, bet ir Kremliaus taip vadinamos 'tituškos'. (samdyti marozai). Ir visgi protestai prieš sąjunginę valstybę buvo, ko taikrai nebuvo, tai jokių sąjunginės valstybės su Rusija palaikymo akcijų, buvo bandymai organizuoti, bet į jas tiesiog niekas neatėjo.    Kas būtų tikrai problema mums Baltarusijoje, tai litvinistai valdžioje.
    Tiek LDK, tiek abiejų tautų respublika yra ir Baltarusijos istorija. Jie kartu su mumis ir lenkais pragyveno kur kas ilgiau, nei su rusais. Ar tarp jų atsirastų tą istoriją pervertinančių ir nuvertinančių Lietuvą - tai čia visai kitas klausimas. Bet tai, kad tu teigi, jog pro-europietiški baltarusiai, savo istoriją siejantis su Baltarusija, o ne su Rusija ir siekiantys demokratijos Lietuvai būtų daug blogiau, nei kad diktatoriškas Lukašenkos ar Putino valdymas - tai sakyčiau šiek tiek netgi šokituoja.

    Tie didžiausi Lietuvos priešai ne taip seniai ir į Vilnių rinkosi, kartu su mumis palaidoti Kalinauską, kovojusį prieš Rusijos imperiją.


    Comment


     Lietuva ir Baltarusija beveik 500 metų buvo bendra valstybė. Tik per paskutinius keliasdešimt metų baltarusiai taip sparčiau nutautėjo, kaip niekada prieš tai. Deja, taip ir nepasiekus visavertės nacijos savimonės lygio.

     Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
      Man iš tikrųjų vienodai, bus Baltarusija ar nebus. Ne mano valstybė, tai tegul gyvena kaip nori - prisijungę ar neprisijungę. Mums tai ką nors keis? Realiai nieko. Juk ir taip tai labai prorusiška šalis, tai kas mums keisis? Suprasčiau, jeigu buvo provakarietiška, o paskui tik oba - jau reikia į Rusiją, tada taip, keistųsi. Bet dabar?
      Šiaip tai mums labai daug kas keistųsi. Nepamiršk kiek daug žaliavų Baltarusija eksportuoja per Klaipėdos uostą. Rusija jau ne kartą yra įspėjusi Baltarusiją naudoti jos uostus, o ne Baltijos šalių. Bet Lukašenka laikosi savo.

      Lygiai taip pat ir dėl jėgos balanso regione: su Lukašenka Putinas dar turi susitarti arba paspausti, kad įgyvendinti savo idėjas. Tai užtrunka. Ir kariuomenės taip greitai permesti kaip į Rusijos regionus negali.

      Comment


       Į Klaipėdą plaukia Baltarusijai skirtas pirmasis JAV naftos krovinys https://www.vz.lt/pramone/energetika/2020/05/29/i-klaipeda-plaukia-baltarusijai-skirtas-pirmasis-jav-naftos-krovinys
       Gegužės 12-ąją į Klaipėdą atplaukė septintas šiemet tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta – 87.000 t naftos krovinys atgabentas iš Saudo Arabijos, o įsigytas iš bendrovės „Saudi Aramco“.Ankstesniais šių metų mėnesiais Klaipėdos uoste buvo perkraunama tanklaiviais atgabenta norvegiška ir rusiška nafta, kurią iki Baltarusijos pervežė „Lietuvos geležinkeliai“.Rusijai šių metų pradžioje sumažinus naftos tiekimą vamzdynais Baltarusijos perdirbimo gamykloms, prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė skubiai ieškoti alternatyvių tiekėjų.

       Comment


        Baltarusijoje šiemet turėjo būti dveji rinkimai.
        Kad nebūtų per daug įtampis su dveim rinkimais, Lukašenka liepė parlamentui "pasileisti" metais anksčiau. Parlamento rinkimai sėkmingai ir be jokių opozicijų įvyko 2019 metais.
        Dabar Lukašenka turbūt gailisi, kad savo perrinkimo 6-ai kadencijai nesurengė pernai

        Prezidento rinkimai numatyti šiemet rugpjūčio 9 d.
        Situacija iš nuobodžios ir 100% nuspėjamos tampa gana įdomia.
        Rusija veržia integracines kilpas, metų pradžioje buvio problemų su "mokestiniu manevru" ir nartos tikeimu, po to [rasidėjo kitos problemos. Dėl COVID-19 čia vienas didžiausių mirtingumų Europoje, gilėja ekonomikos smukimas, krenta Baltarusijos rublio kursas, vėluoja Astravo AE paleidimas ir t..t.

        Kandidatu į prezidento rinkimus galima tapti surinkus 100.000 rinkėjų balsų. Kišeninės-rinkiminės komisijos sugeba ankstyvoje stadijoje atsijoti nepageidaujamus kandidatus arba pripažinti netinkamais parašus.
        tačiau šiemet kažkas šioje sistemoje nesuveikė. Žiniomiausi nepriklausomi kandidatai rekantys parašus yra:
        - iš Homelio miesto kilęs blogeris Siarhej Cichanoŭski / Sergej Tichanovskij (Сяргей Ціханоўскі / Сергей Тихановский. Kadangi valdžia jo neregistravo, per neapsižiūrėjimą užregistruota žmona Sviatlana Cichanouskaja / Svetlana Tichanosskaja (Святлана Ціханоўская / Светлана Тихановская)
        - Buvęs "BelGazPromBank" ir aukštųjų technologijų technologijų parko direktorius Viktar Babaryka / Viktor Babariko (Віктар Бабарыка / Виктор Бабарико)
        - Buvęs valdininkas Valeryj Ciapkała / Valerij Cepkalo (Валерый Цапкала / Валерий Цепкало).

        Comment         Žmonės parašus už kandidatus renka piketuose, kuriuos galima organizuoti viešose vietose toliau nuo valdžios pastatų.
         Piliečių aktyvumas sunervavo Lukašenką ir jis per penktadienio mitingą Minsko traktorių gamykloje (MTZ) leido patyčias ir grasinimus savo stiliumi, vadindamas juos vos ne "Rusijos finansuojamai agentais". Ypač kliuvo Cichanovskiui.
         Dar prieš tai Lukašenka prišnekėjo nesąmonių apie tai kad moterys negali vadovauti Baltarusijai, ne konstitucija sukurta tik stipriems vyrams (užuomina į Sviatlaną Cochanouskają), dar palygindamas su Lietuva ir Baltarusija

         Belarusskij partizan 2020.05.29
         «Мы знаем, кто его финансирует». Лукашенко назвал Тихановского «шелудивым»
         Mes žinome, kas jį finansuoja. Lukašenka pavadino Cichanovskį "žvynuotu kvailiu"
         Ilgai laukti nereikėjo. Blogeris S.Cichanouskis buvo šeštadienį sulaikytas Gardine, Sovietskaja aikštėje. Renkant paraišus prie jo pradėjo kabinėtis kažkokia provokacijų ieškanti boba. Paskui ji užsiundė milicininkams ir tie jį bet dar kelis aktyvistus suėmė "už pasipriešinimą pareigūnams"

         Tut.by 2020.05.30
         В Гродно задержали Сергея Тихановского
         Gardine milicija sulaikė Sergejų Cichanovskį

         Siarhej Cichanoŭski / Sergej Tichanovskij (Сяргей Ціханоўскі / Сергей Тихановский)
         https://news.tut.by/elections/686665...ce=news.tut.by

         Žmonės savaitgalį taikia rinko parašus. bet aktyvumas turėtų Lukašenkai kelti didelį nerimą

         Belarusskij partizan 2020.05.31
         Очередь за свободой: тысячи людей по всей стране вышли на улицы, чтобы подписаться против Лукашенко
         Eilė dėl laisvės: tūkstančiai žmonių visoje šalyje eina į gatves pasirašyti prieš Lukašenką


         https://belaruspartisan.by/politic/501963/


         Naviny.by 2020.05.31
         Беларусь — в очередях. Люди отдают подписи за альтернативных претендентов
         Baltarusija- eilėse. Žmonės atiduoda parašus už alternatyvisu kandidatus         https://naviny.by/article/20200531/1...h-pretendentov

         Po savaitgalio išaiškėjo, kad be licencijos negalima skelbti sociologinių apklausų su prezidentu.
         TUT.by paskelbė savo apklausą

         https://belaruspartisan.by/politic/502218/


         Baltarusiška demokratija tokiomis apylaisvėmis formomis vargu ar išsilaikys iki rinkimų rugpjūtį

         Prasidėjo deputatų reikalavimai įvesti tvarką, nes parašų tinkėjai "manipuliuoja žmonių sąmone"
         Tut.by 2020.06
         Депутаты: Недопустимо использование формата сбора подписей в целях манипулирования сознанием людей
         https://news.tut.by/elections/686943.html

         Šiandien A.Lukašenko liepė Minsko merui įvesti tvarką Minske
         Tut.by 2020.06
         Лукашенко наказал Сиваку вместе с милицией навести полный порядок в Минске
         https://news.tut.by/society/687075.html

         Comment


          Mums visiems gerai žinomas Varlamovas irgi parašė straipsnį šia tema.

          Kažkodėl viskas vystosi taip, kaip ir įtariau. Kad Batkai visos šitos "pirtys ir vodkės" pasaulinės katastrofos metu ramiai nepraeis ir žmonės, pamatę jo neadekvatumą, stengsis jo atsikratyti. Baltarusijos žmonės jį toleravo ir dažnai netgi palaikė, kol jis nepasidarė tiesiogine prasme pavojingas savo žmonėms.

          Катализатором послужил, конечно же, коронавирус. Белоруссия – одна из немногих стран, которые официально в пандемию не верят. Лукашенко просто забил на коронавирус, никакого режима изоляции не ввёл, отрицал и отрицает угрозу до последнего.

          И вдруг оказалось, что люди умирают, а Батька проводит футбольные матчи. Люди болеют, а Батька проводит парад!
          В результате Белоруссия сейчас в топ-20 стран мира и в топ-5 стран Европы (не считая карликовых государств) по числу заболевших на миллион населения. Самые преданные сторонники Лукашенко – чиновники, учителя, врачи – увидели, что Александр Григорьевич попросту неадекватен. Наплевательство на здоровье, на угрозу для жизни людей стало последней каплей.
          Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
          Mielosios Grigiškės

          Comment


           Manau, kad mažai kam įdomi kažkokio kremlinio propagandisto nuomonė...

           Comment


            Parašė oranger Rodyti pranešimą

            Manau, kad mažai kam įdomi kažkokio kremlinio propagandisto nuomonė...
            Kas tau darosi amžinai su tuo Varlamovu. Nieko jis nepropaguoja, o situacija Baltarusijos atveju nušviesta labai teisingai.
            Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
            Mielosios Grigiškės

            Comment


             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

             Kas tau darosi amžinai su tuo Varlamovu. Nieko jis nepropaguoja, o situacija Baltarusijos atveju nušviesta labai teisingai.
             Kartais papropaguoja keistus dalykus. Padarė apie Baltarusiją ir video iš savo serijos apie Covid-19. Palygino tą Cichanouskį (Tichanovskį) su Šarij ir Navalnu. Tai aš bijau, kad baltarusiams pavyks atsikratyti Lukašenkos, bet jis bus pakeistas nauju panašiu rusams patogiu vaduku.

             Comment


              Radio Svoboda irgi vakar aptarė situaciją Baltarusijoje.
               

              Comment               Varlamovas yra elementarus įtakos agentas. Jo talentas panaudojamas pritraukti kuo daugiau gerbėjų, o po to pakreipti reikiamą kryptimi jų nuomonę vienu ar kitu klausimu.
               Ryškiausias pavyzdys buvo 2014 metais, kai jo reportažus iš Maidano (pakankamai objektyvius) pradėjo sekti daugybė žmonių, ypač demokratiskas Rusijos jaunimas. O po kelių mėnesių jis jau sėdėjo okupuotame Simferopolyje ir aiškino kaip tai yra gerai, būti "savame Kryme".
               Paskutinis taisė oranger; 2020.06.04, 15:06.

               Comment


                Į Klaipėdą atplaukė pirmasis JAV naftos krovinys Baltarusijai https://www.vz.lt/pramone/energetika...s-baltarusijai
                „Klaipėdos nafta“ komentavo BNS, kad „NS Captain“ gabena apie 77.000 t naftos. Baltarusijos naftos pramonės veiklą koordinuojantis valstybės koncernas „Belneftechim“ gegužės viduryje pranešė, kad pirmasis tanklaivis su JAV naftos kroviniu Baltarusijai atplauks į Klaipėdos uostą birželio pradžioje. Bendrovės teigimu, tanklaivis pradėtas pildyti Teksaso valstijos Bomonto uoste, jis atplukdys „Bakken“ rūšies naftos, pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.Baltarusijos užsienio reikalų ministerija skelbė, jog prasidėjęs JAV naftos tiekimas Baltarusijai yra jos strateginio tikslo diversifikuoti apsirūpinimą energijos ištekliais bei sustiprinti energetinį saugumą įgyvendinimo dalis.Gegužės 12-ąją į Klaipėdą atplaukė septintas šiemet tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta – 87.000 t naftos krovinys atgabentas iš Saudo Arabijos, o įsigytas iš bendrovės „Saudi Aramco“. Anksčiau šiemet Klaipėdos uoste buvo perkraunama tanklaiviais atgabenta norvegiška ir rusiška nafta, kurią iki Baltarusijos pervežė „Lietuvos geležinkeliai“.

                Comment


                 Tyrėja: mitas, kad Baltarusija – artimiausia Rusijos karinė sąjungininkė https://www.15min.lt/naujiena/aktual...nke-57-1337518
                 Baltarusija nėra artimiausia Rusijos karinė sąjungininkė, baltarusių kariuomenė nėra integrali Rusijos kariuomenės dalis, Baltarusija greitu metu nepraras suvereniteto, tikina tyrėja iš Varšuvos universiteto. Baltarusijos tyrėja Anais Marin Vilniaus politikos analizės instituto (VPAI) organizuotoje diskusijoje pristatė savo tyrimą, kuriame paneigė mitus apie Rusijos ir Baltarusijos santykius. Pasak A.Marin, pernai Rusijos ir Baltarusijos santykiai pablogėjo dėl nesutarimų, ką daryti su sąjungine valstybe. Susitarimas dėl jos įkūrimo buvo pasirašytas 1999 metais, tačiau ligi šiol nebuvo įgyvendintas. Tyrėjos teigimu, sąjunginė valstybė išlieka „tik platoniška sąjunga su labai mažai institucionalizuotų bruožų“. Pastaraisiais metais buvo galima matyti stiprią Baltarusijos užsienio politikos autonomizaciją. Ji ėmėsi neutralumo, vengia užimti poziciją Rusijos karuose su Sakartvelu ir Ukraina. Žinau, kad pastaraisiais metais Lukašenka vykdė valymą kai kuriose kariuomenės dalyse, kad užsitikrintų lojalumą. Ar bent jau atsikratytų tų, kurie buvo Rusijos piliečiai“, – diskusijoje kalbėjo tyrėja. A.Marin atkreipia dėmesį, kad pernai buvo kalbama, jog sąjunginės valstybės sudarymas padėtų išspręsti Rusijos prezidento Vladimiro Putino dilemą dėl pasilikimo valdžioje po 2024-ųjų, kai baigsis jo antra kadencija iš eilės. Esą V.Putinas galėtų apeiti ribojimus tapdamas ne Rusijos, o naujo darinio – sąjunginės valstybės – vadovu. Tačiau šį mėnesį šalyje vyks referendumas dėl Konstitucijos pokyčių, kurie leistų V.Putinui išlikti valdžioje ir po 2024-ųjų.

                 Comment


                  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                  Tyrėja: mitas, kad Baltarusija – artimiausia Rusijos karinė sąjungininkė https://www.15min.lt/naujiena/aktual...nke-57-1337518
                  Na jau... 30 metų karines pratybas prieš NATO kartu rengia ir "ne sąjungininkai"

                  Comment


                   Parašė oranger Rodyti pranešimą

                   Na jau... 30 metų karines pratybas prieš NATO kartu rengia ir "ne sąjungininkai"
                   Sajunginikai, bet labai "-". Pagal aplinkybes.

                   Comment


                    Nors rinkimai Baltarusijoje dar tik po mėnesio, bet nuotaikos jau dabar užkaitusios. Lukašenkos kortežas pradėjo važinėti aplinkinėmis gatvėmis, pagrindinėmis ramiai pravažiuoti nebeišeina.

                    Comment


                     TUT.by? Aleksandras visiškai apsileidęs. Ant dienų dar derlių reiks pradėt imt. Netvarka, Aleksandrai, netvarka.
                     Show must go von!

                     Comment

                     Working...
                     X