Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

2019.10.16 Gaisras Alytuje ir jo pasekmės

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  2019.10.16 Gaisras Alytuje ir jo pasekmės

  Neradau temos apie šią katastrofą (o gal kažką praleidau). Kuo toliau tai valstybinių įstaigų veiksmai darosi vis labiau apgailėtini.
  N.Cesiulis piktinasi: tarnybos klausia, ar yra leidimai vežti maistą ugniagesiams

  Vis dar rusenančioje gaisravietėje Alytuje pluša ugniagesiai, kuriems maistą, anot Alytaus mero Nerijaus Cesiulio, atveža tiek įvairios įmonės, tiek patys gyventojai. Tačiau treč...
  You might surprise yourself.

  Miestai.net FB

  #2
  Kaip tik pagalvojau, kaip greitai mokesčių "organai" susirūpins parama ugniagesiams. Kažkodėl sistemos "buldozeris" atsiduria visad ne ten kur reikia.
  Paskutinis taisė Sula; 2019.10.23, 11:55.

  Comment


   #3
   Vilniaus meras pratrūko: tai, kas vyksta Alytuje, jau matyta ir sostinėje

   Iš Alytaus mero – nerimą keliančios žinios: mūsų vyrai po truputį krenta
   Paskutinis taisė spirit; 2019.10.23, 23:45.
   You might surprise yourself.

   Miestai.net FB

   Comment


    #4
    Vilniaus meras pratruko, vyrai krenta...pz kas čia vyksta?
    Show must go von!

    Comment


     #5

     Turi paaiškinimą?

     Comment


      #6
      Parašė Sula Rodyti pranešimą
      Kaip tik pagalvojau, kaip greitai mokesčių "organai" susirūpins parama ugniagesiams. Kažkodėl sistemos "buldozeris" atsiduria visad ne ten kur reikia.
      Alytaus atvejis tik patvirtina, kad Lietuvos valstybė veikia tik tam, kad trukdytų ir apsunkintų jos piliečių gyvenimą

      Comment


       #7
       Parašė VNS Rodyti pranešimą
       Vilniaus meras pratruko, vyrai krenta...pz kas čia vyksta?
       vyksta konkursas "skambiausia antraste"

       Comment


        #8
        Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
        Alytaus atvejis tik patvirtina, kad Lietuvos valstybė veikia tik tam, kad trukdytų ir apsunkintų jos piliečių gyvenimą
        Ne valstybė, o biurokratija. Su valstybe tai viskas labai neblogai, žr. Ekonomikos temą.

        Comment


         #9
         Vilniaus meras be reikalo lenda save reklamuoti, bet net ir jis pasako neblogų minčių

         Daug kartų kartojau, kartoju ir kartosiu – aš matau augančios Lietuvos ekonomikos dėka nuostabiai suklestėjusią biurokratiją, kur ant popieriaus visi pasirengę gaisro evakuacijai, ir visi pasipraktikavę, o realybėje dauguma nieko nežino, procedūros tokios, kad atsakingų žmonių tiesiog nebus.
         Toks vaizdas, kad biurokratai yra gerai įvaldę darbo imitavimą, o įstatymus išmano tik vienu aspektu - kaip nusimesti nuo savęs atsakomybę. Tai lyg ir dirbama, lyg ir kažkas daroma, bet rezultato nėra. Kaltų irgi dažniausiai nebūna. Nebent atleidžiamas koks nors atpirkimo ožys, kurį žiniasklaida labiausiai nuskalpuoja. Daug jėgų išeikvojama ir komunikacijos fronte - mėginant situaciją pavaizduoti geresnę nei yra.
         Tai tokiame fone Alytaus meras, tiesiog dirbantis savo darbą, atrodo labai gerai, nes daugiau gerai dirbančių nelabai matyti.
         Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/...a-ir-sostineje

         N. Cesiulis
         Geriausi anekdotai – iš gyvenimo.

         Kelios ministerijos Alytaus miesto savivaldybėje įkūrė spaudos centrą. Įtariu, kažkas gavo pylos, nes prastai visuomenę informuoja apie mūsų reikalus. O dabar įdomiausia dalis. Prieš tris dienas pas mus įkūrė informacinį štabą, kuris turi informuoti tiksliai apie esamą situaciją Alytaus regione, o šiandien į jį atsiuntė jauną vyruką. Atvažiavo anas iš Vilniaus 10 val. ryto, paklausė, kur čia jam reikėtų dirbti. Darbuotojos parodė. Pasėdėjo žmogus, pasidairė. Tada paklausė, ką gražaus galima pamatyti Alytuje. Aišku, savivaldybės darbuotojai papasakojo. O tas ir išėjo savom akim lankytinų objektų įvertinti.
         Žadėjo po ekstremalių situacijų posėdžio paskambinti, pasiteirauti, kokios naujienos. Suprantu, kad Dzūkijos, o gal dzūkių grožis galvą visiškai apsuko, bet skambučio mūsų specialistai vis dar laukia.
         Paskutinis taisė senasnamas; 2019.10.24, 09:41.

         Comment


          #10
          Pamąstymui

          1. Ilgai ilgai Alytaus gaisras nesulaukė normalaus dėmesio iš valstybės vadovų. Neįsivaizduoju, kas dėtųsi, jeigu gaisras būtų Vilniuje...
          2. Meras iš pradžių labai džiaugėsi, kad dūmai keliauja į rajono pusę (bet ten gyvenvietės su tūkstančiais gyventojų!). Kai kažkurią dieną dūmai atsisuko į miestą, tada jau susirūpinta labiau, net putokšlis panaudotas. Gal net gaila, kad dūmai didžiąją laiko dalį nepūtė į Alytų. Būtų pūtę tiesiai į miestą - būtų žymiai operatyviau gesinę gaisrą, smegenėles labiau pasukę. Ir išsirūkino visas rajonas su savo galvijais per aštuonias dienas. Su kiekviena papildoma gaisro diena vis didesnė tarša.
          3. Visoje Lietuvoje yra tik viena mobili oro taršos matavimo stotelė. Gal po keturių dienų atkeliavo dvi papildomos stotelės iš Lenkijos, kad tarša būtų matuojama ne tik mieste (kur vėjas iš pradžių net nepūtė), o ir rajone ir kituose taškuose. Kas būtų nutikus panašiam gaisrui? Vėl tektų laukt keturias dienas, kol iš Lenkijos atidardės stotelės? O tuo metu gyventojai sėkmingai nuodijasi.
          4. Dabar pienas pilamas į kanalizaciją, gyvuliai bus utilizuojami, neaišku, kas darosi dirvožemyje (grūdai, daržovės, vaisiai). Ką tai reiškia? Reikės ne tik kompensuoti milijoninius nuostolius ūkininkams. Žmonės dar ir nepasitikės lietuviška produkcija, nekalbant jau apie turgų. Dešimtys ar net šimtai tūkstančiai žmonių pirks daugiau užsienietiškų (t.y. daugiausia lenkiškų) produktų, ir tikriausiai ne vienerius metus.
          5. Beje, visame šiauriniame pramonės rajone įmonės negalėjo dirbti dėl dūmų - irgi milijoniniai nuostoliai.
          6. Įmonė buvo apsidraudusi 18 000 € draudimu.
          7. Įmonėje turėjo būti kažkokia gaisrinė signalizacija ar gaisro gesinimo sistema. Komentaruose žmonės rašo, kad metalistai po tekstilės bankroto visus gaisro gesinimo vamzdžius išpjaustė. Tai nebent įmonė buvo kažką savo įsirengusi.
          Štai radau kokią nuotrauką internete iš š. m. kovo mėnesio. Masteliui suvokt - atkreipkit dėmesį į stovintį žmogų. Ar padangos galėjo būti taip laikomos? Nežinau.
          Kas ten per šlangos iš viršaus? Nei apšvietimo, nei gaisro gesinimo sistemos nematyt (nebent tos šlangos?).

          Click image for larger version

Name:	48.jpg
Views:	0
Size:	238,8 kB
ID:	1759328

          8. Kaip žinote, gaisras čia jau buvo 2018 metais, tik nespėjo išplist.
          https://m.alytusplius.lt/naujienos/a...intos-padangos
          Dar buvo ir skundų:
          Danų investuotojas Alytuje: apie gaisrą mes perspėjome valdžią prieš trejus metus

          9. Būsimam straipsneliui apie medvilnės kombinatą rugsėjo pabaigoje padariau nuotraukų. Dvi įdedu, kur matosi šiek tiek pastato vidaus. Spėju, kad šitas įėjimas priklausė ekologistikai, nors pačios padangos buvo sandėliuojamos giliau (žr. gaisro nuotraukas iš oro).

          Click image for larger version

Name:	b.jpg
Views:	2
Size:	176,2 kB
ID:	1759330

          Kitas įėjimas, čia jau panašu, kad kitos įmonės.

          Click image for larger version

Name:	a.jpg
Views:	0
Size:	493,6 kB
ID:	1759331

          10. Pabaigai kitokios naujienos. Įdomu stebėti buvusių kombinatų administracinių pastatų pomirtinį gyvenimą. Siuvyklos mėgsta įsikurti apleistuose administraciniuose pastatuose, prieš kokį dešimtmetį viena veikė ENSK administraciniame, 7 ar 6 aukšte (netikiu, kad ten veikė liftas ). Tai štai dabar buv. medvilnės kombinato administraciniame pastate įsikūrusi siuvykla veikia ir vakarais.

          Click image for larger version

Name:	c.jpg
Views:	4
Size:	91,4 kB
ID:	1759329
          Po kurio laiko pasitvirtino išgirsti gandai, kad ten gyvena vietnamiečiai:

          Gaisravietės pašonėje Alytuje dir­ba ir gy­ve­na viet­na­mie­čiai: ar pasirūpinta saugumu?

          Tai štai kokia situacija. Ketvirtame aukšte kadaise buvo kombinato direktoriaus kabinetas (su visokiais pribumbasais, prisiskaičiau komentarų ir girdėjau giminaičių pasakojimų), o dabar ten vietnamiečiai savo trusikus džiausto Beje, gal kas nors žino, kurioje pastato pusėje buvo tas kabinetas?
          100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

          Comment

          Working...
          X