Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Giminės medžiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Man irgi pirmas.

    Parašė Kartmen Rodyti pranešimą
    O dėl mėlyno kraujo tai dauguma Lietuvoje, mažiau ar daugiau skiesto, jo turi.
    Be abejo, juk senovėje dvarininkai mėgdavo pasismaginti su paprastomis tarnaitėmis ar baudžiauninkėmis, o tam tikra moterų kategorija (taip pat kaip ir šiais laikais) tikėdavosi naudos iš tokių santykių - kai kurie dalykai niekad nesikeičia
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      #22
      Karo laikais tai dažnai pasipildo vietinis genofondas naujais genais

      Į savo kilmes nesiplėsiu labai, bet giminėje yra garsių visuomenės veikėjų bei gabių menininkų, nors nesu jų tiesioginė palikuonė. O įdomu dar kiek nežinau..
      Žinau ir tai kad kai kurios mano šaknys siekia tolimus Vytauto Didžiojo laikus, kai jis atsivežė į Lietuvą totorius, jie garsėjo savo ištykimybe ir nepaperkamumu, nes totoriaus papirkti buvo neįmanoma – tik nužudyti. Tai vieno iš jų palikuonė irgi esu. Taip pat vokiečių bei lenkų kilmės, kas be ko - lietuvių.

      O tokį giminės medį būtų tikrai smalsu turėti
      *******
      Miestai.net Fb

      Comment


        #23
        Parašė Chixx Rodyti pranešimą
        štai mūsų giminės du galimi herbai. dabar giminės svetainėje vyksta balsavimas, kuris labiau tinka mums Beje, knyga - giminės išmintis, kryžius - atėjęs iš protėvių laikų , raktas - raktas kuris "atrakino" daug nežinomų giminių, muzikantas - mūsų giminėje daug muzikantų.
        Atvaizdas
        Atvaizdas

        o lotyniškas užrašas reiškia - per pastangas į žvaigždes
        Atvaizdas
        Atvaizdas

        kaip jums? kuris labiau patinka?
        Na aš Tamstai ne giminaitis, bet jei jau nuomonės klausi, tai pirmas variantas be ryšio. Ir kam tą barokinį skydą pasirinkote? Ir paprastai taip nebūna, kad 4 elementai į vieną erdvę būtų sukrauti (pvz.: pasižiūrėk kad ir Šiaulių herbą). Antras šiek tiek geriau, bet matyt netyčia nukopijavote LR prezidento herbą? Beje, jei jau vaizduojate karūną herbe, ar radote giminėje mėlyno kraujo?
        LR prezidento herbas:
        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

        Comment


          #24
          Taip kiek is mamos sneku esu girdejes, tai prosenele buvo bajoro dukra, o kaip toliau issivarte viskas net nezinau. Ir herba kazkoki esu mates, bet mazas tada dar buvau.

          Comment


            #25
            Parašė daktaras Rodyti pranešimą
            o ką čia vynioti? na gal tau keista, nes tavo giminės pradininkas yra nekaltas prasidėjimas?
            mano gimines pradzia labai sena..... prasideda viskas nuo tokios tetos Ievos ir dedes Adomo.
            KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

            Comment


              #26
              Parašė Chixx Rodyti pranešimą
              štai mūsų giminės du galimi herbai. dabar giminės svetainėje vyksta balsavimas, kuris labiau tinka mums Beje, knyga - giminės išmintis, kryžius - atėjęs iš protėvių laikų , raktas - raktas kuris "atrakino" daug nežinomų giminių, muzikantas - mūsų giminėje daug muzikantų.
              Atvaizdas
              Atvaizdas

              o lotyniškas užrašas reiškia - per pastangas į žvaigždes
              Atvaizdas
              Atvaizdas

              kaip jums? kuris labiau patinka?
              klausimas: kaip suprast du herbai ir kaip suprast ,kad vyksta balsavimas? Herbas turi but vienas , nebent pats susigalvojai . kitas dalykas stebina lietuviski uzrasai. arba jis nelabai senas, arba cia nera originalus herbas, geriausiu atveju gerokai modifikuotas. Herbas turi but islikes is senu laiku, o ne sugalvotas dabar ir renkamas balsavimo budu pagal isvaizda. Kiekvienas elementas kazka turi reiksti, atspindeti kazka is gimines istorijos, o ne papaisyta kazkas kad graziau butu ir panasiai
              Paskutinis taisė Aidzius; 2009.07.14, 11:36.
              KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

              Comment


                #27
                Čia Lietuvos bajoru giminiu herbai. Mano gimines simbolis grifas
                Life is a game that no one wins

                Comment


                  #28
                  Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                  klausimas: kaip suprast du herbai ir kaip suprast ,kad vyksta balsavimas? Herbas turi but vienas , nebent pats susigalvojai . kitas dalykas stebina lietuviski uzrasai. arba jis nelabai senas, arba cia nera originalus herbas, geriausiu atveju gerokai modifikuotas. Herbas turi but islikes is senu laiku, o ne sugalvotas dabar ir renkamas balsavimo budu pagal isvaizda. Kiekvienas elementas kazka turi reiksti, atspindeti kazka is gimines istorijos, o ne papaisyta kazkas kad graziau butu ir panasiai
                  tai mes neturėjom herbo. Bet dabar nutarėm susikurti...
                  Blogas apie mano gyvenimą bei įspūdžius Kinijoje - kiniskai.blogspot.hk

                  Comment


                    #29
                    štai mano giminė. Per giminės susitikimą rugpjūčio pirmąją, Bubiuose. Mūsų buvo 50 ir dar kokie 30 neatvyko

                    už mūsų nugarų šešių metrų ilgumo giminės medis kurį aš padariau
                    Blogas apie mano gyvenimą bei įspūdžius Kinijoje - kiniskai.blogspot.hk

                    Comment


                      #30
                      Na, aš šiek tiek jau turiu patirties taip pat šiuose reikaluose Jau berods 3 metus tyrinėjame mano brangiosios giminę iš mamos pusės. Jau buvo surengti du susitikimai pernai ir šiemet. Šiemet sulaukėm beveik 100 dalyvių, bet tai dar tik dalis giminės
                      Kas padaryta?
                      Suvalkija išmaišyta skersai išilgai: kapinės, bažnyčios, seni žmonės ir panašiai. Taip pat begalė laiko praleista ir nagrinėjant bažnytinius metrikus archyve (Vilniuje). Be abejo, visagalis internetas taip pat ištiesė pagalbos ranką, kai reik surast kažkur JAV platybėse pradingusias šaknis.
                      Rezultatas kalba pats už save. Giminės šaknys siekia 1795 metus. Daugiau deja negalim surasti, nes Suvalkija buvo nekartą nuniokota karo fronto, todėl labai nemažai dokumentų tiesiog neišlikę (sudegę ir pan.).
                      Kaip atrodo giminės medis? Ta dalis, kurios buvo daromas susitikimas (o tai yra mano brangiosos mamos giminė iš jos tėčio pusės), tai yra 5 metrų ilgio rulonėlis (apie 1 metro pločio). Taip pat yra antra dalis, tai yra iš mano brangiosios mamos mamos pusės (skamba sunkiai, bet įsiskaičius aišku viskas ), kurios prisideda dar 5-6 metrai.
                      Visi tyrimai galima sakyt yra baigti ir archyvas jau niekuo nebepagelbės mums greičiausiai dėl duomenų nebuvimo.
                      Kas tai per giminė? Tai eiliniai Lietuvos ūkininkai, anuomet buvę taip pat žemdirbiai. Bet mes nieko ir nesiekėm (kokių bajorų ar ko), tiesiog norėjosi surinkti kiek įmanoma daugiau žinių.
                      Taip pat esame padarę ir giminės istorijos knygą, kurioje sudėta kiek įmanoma daugiau įdomesnės informacijos.

                      Jeigu kažką domina labiau visokie niuansai, tai klauskit, kuo galėsiu, tuo padėsiu, nes tikrai nemažai teko padirbėt, net tą pačią lenkų kalbą pramokt, o jau nekalbu apie tą senovinį "dailyraštį", kurį perskaityti tikrai nėra paprasta ir reik "akį primušt", kad matyt ten žodžius

                      Kokie ateities planai? Elementaru, dar laukia mano brangiosios tėčio giminė, o taip pat dar visa mano giminė, kurioje taip pat gausybė įdomybių laukia. Žinau, kad Antanas Merkys (google pirma nuoroda) yra mano brangiosios giminaitis, žinau, kad mano prosenelis IX forte "dingo", o kur, tai visiems turbūt aišku. Ir tai tik keletas kabliukų, kurie pirmi šovė į galvą

                      Ir šiaip, tai yra tikrai įdomus užsiėmimas, kuris jums neatneš jokių pinigų, tik begales išlaidų, bet ar tai svarbiausia? Jūs neįsivaizduojat koks tai yra malonumas. Prisiliest prie šeimos istorijos ir dar pačiam padaryt šitokį darbą... Pasaka. Aišku, tam reik manau "pribręst", nekalbu jau apie finansinę pusę, ją reik pamiršt ir tiesiog daryt.
                      Pinigai uždirbami ir išleidžiami, o istorija - amžina.

                      O dabar paminėsiu pagrindines pavardes, kurios yra mūsų tirtoje giminėje ir taip pat būsimose.
                      Atlikta: Drevininkaičiai, Zigaičiai, Bybartai.
                      Ateities darbai: Švarcai, Merkiai, Bielovičiai.

                      Sunku aišku tas pavardes išvardint, nes jų be galo daug, bet bent pagrindines paminėjau.

                      Comment


                        #31
                        Jūs neįsivaizduojat koks tai yra malonumas. Prisiliest prie šeimos istorijos ir dar pačiam padaryt šitokį darbą... Pasaka.
                        visiškai sutinku, tikrai geras jausmas o jūs turite savo giminės herbą?
                        Blogas apie mano gyvenimą bei įspūdžius Kinijoje - kiniskai.blogspot.hk

                        Comment


                          #32
                          Parašė Chixx Rodyti pranešimą
                          visiškai sutinku, tikrai geras jausmas o jūs turite savo giminės herbą?
                          Kaip jau minėjau, čia ne mano, bet mano draugės giminė. Taip, herbą šiokį tokį turim, sukurtą šiais metais Tai daugiau simbolinis herbas, bet tinka puikiai ar tai ant kokio garbės rašto, diplomo, ar tai knygoj ir panašiai

                          Comment


                            #33
                            Sveiki, turiu klausimėli: o kaip medyje žymėti antrą santuoką ir netrikrus brolius, bei seserys...Arba pavyzdziui: mano močiutė antrą kartą ištekėjo už vyro, kuris jau turėjo du sūnus iš ankstesnės santuokos. Kaip tai pažymėti?
                            Dėkui didelis.

                            Comment


                              #34

                              Ką tu vadini žymėjimu? Čia būtų klausimas. Ar tu dirbi kažkokia programa, ar tu tiesiog ranka pieši ant popieriaus (arba tarkim kažkokioje maketavimo programoje).
                              Jeigu kalbam apie "rankinį" darbą, tai tiesiog žymi pirmą santuoką nutrauktą (perbrauktas brūkšnys) ir nupieši antrą. Nematau jokių problemų. Vaikus žymi lygiai taip pat, gali nupiešt ir to antro vyro buvusią žmoną, kad nebūtų tie vaikai "iš oro", tuomet tiek tas antrasis vyras, tiek tavo močiutė žymimi kaip išsiskyrę ir sujungi juos kartu tuomet.
                              Kažkur turiu visus tuos žymėjimus oficialius, galima jais pasinaudot. Reik pasiknist tarp popierių, bet iš esmės, tai viskas gana elementaru.

                              Comment


                                #35
                                Parašė Juta Rodyti pranešimą
                                Sveiki, turiu klausimėli: o kaip medyje žymėti antrą santuoką ir netrikrus brolius, bei seserys...Arba pavyzdziui: mano močiutė antrą kartą ištekėjo už vyro, kuris jau turėjo du sūnus iš ankstesnės santuokos. Kaip tai pažymėti?
                                Dėkui didelis.
                                su kokia programa darai?
                                Blogas apie mano gyvenimą bei įspūdžius Kinijoje - kiniskai.blogspot.hk

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė Chixx Rodyti pranešimą
                                  visiškai sutinku, tikrai geras jausmas o jūs turite savo giminės herbą?
                                  Man tai keista ,kad jus taip sureiksminat tuos herbus . Sakai gera turet? tai tiesiog noras pasirodyt, nes realiai herbas turu kazka reiksti , kiekvienas simbolis kazka reiskia, o ne siaip susikurt paciam. Geras jausmas ,aki turi herba ,kuri paveldejai ir tai tesiasia jau daug metu, turi jis kazkokia istorija , tada tikrai geras jausmas. Mano herbas mano avatare gera ji turet . Sakysit keistas? o kodel turetu but senovinis ir dar su lotyniskais tekstais ? Herbas be istorijos yra nieko vertas. Turekit tuos herbus ,kas be to negalit gyvent, bet geriua savo darbais ir poelgiais uzsitarnaut pagarba ,kad zmones geru zodziu minetu ir po daug metu.
                                  Siaip pagalba Chixx ,uz sudaryta gimines meti, tikrai gerai padirbejai. Bet klausima turiu del herbo. Kuo remiantis ji daret butent toki?
                                  Jei jau tiek info apie guimine surinkai ,tai gal ir herba ne siaip nutepliojot. Ka reiskia herbe tas liutas ir vienaragis ? teko matyt keliuose herbuose jau, gal kazka bendro turit? Ir ka reiskia 5 liutai ant skydo ir ta karuna virs jo. O ant skydo sedi dar vienas karunuotas liutas? Ar tiesiog taip graziau atrode?
                                  KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                                  Comment


                                    #37
                                    pritariu, domėtis giminės istorija ir suburti giminę yra šaunu, bet herbai visai ne žaidimas.
                                    buvo laikas, kai lietuviai eidavo į mūšį po savo valdovų ženklais. vytis, gediminaičių stulpai, dvigubas jogailaičių kryžius berods ir viskas. tai rodė stiprią, centralizuotą valstybę.
                                    1413 lapkričio 2, horodlėje pasirašyta sutartimi, lenkijos heraldika išplėsta į lietuvos žemes ir lietuvos bajorų šeimoms suteikti herbiniai ženklai.
                                    kaip pavyzdį galiu paminėti "lelivos" herbą (geriau žinomas, kaip tiškevičių).



                                    po šiuo herbiniu ženklu mūšyje kaudavosi arti 50 lietuvos bajorų giminių
                                    nežiūrint, kad jų pavardės buvo skirtingos, jie pagal herbą turėjo bendrą "lelivitų" pavadinimą.
                                    štai taip yra su herbais, o visa saviveikla yra paprastas snobizmas.

                                    beje labai džiaugiuosi, kad lietuva yra respublika ir neliko keleklupsčiavimo prieš kilminguosius
                                    Paskutinis taisė nepolitikas; 2010.01.18, 14:23.
                                    pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                    Comment


                                      #38
                                      Sveiki, radau apmirusią temą ir ją noriu pratęsti
                                      Feisbuke yra grupė "Domiuosi genealogija", tad jei kam įdomu - galima prisijungti ir kartu ieškoti savo giminės šaknų: https://www.facebook.com/groups/810450312340458/
                                      Mano darbelis: http://www.polia.info/

                                      Comment

                                      Working...
                                      X