Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Grafiti

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • baubas
  pradėjo temą Grafiti

  Grafiti

  Tema šiek tiek klausiamo pobūdžio.Miesto gatvės ir tiltai pastoviai apipaišomi grafiti ir visokiais kitais piešiniais.Jų atnaujinimui pinigų skiriama itin mažai.Nesuprantu kodėl.Teko girdėti apie naują įrenginį,kuris gali nusmeliuoti visus pastatus miesto centre,kadangi veikia kartu pompuojant vandenį ir nekelia grėsmės praeiviams dėl dulių.Kažkodėl Lietuvoje tai visiškai nepopuliaru. Kur kas geriau arba apleisti pastatus ir juos paskui perdengti špakliumi bei dažų sluoksniu.Kaip pavyzdys yra Kauno Rotušė.Statybos vyksta ilgą laiką ir viskas rekonstruojama.Pinigų statybos firmos pasidaro,tačiau mokesčių mokėtojams tai labai brangiai atsieina.Kodėl tai vyksta?"Taupomi" pinigai?Nesidomėjimas naujovėmis?Kodėl kai tiek daug statybų,mes vis dar naudojamės senomis priemonėmis ir neimame pavyzdžio iš kitų ES šaliu?

 • R.D.
  replied
  Gal ne visai grafiti, bet buvo labai įdomu pamatyti gyvai naują piešinį ant Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (Ganyklų g. 2) sienos:

  Click image for larger version

Name:	Palanga piešinys.jpg
Views:	1
Size:	781,1 kB
ID:	1742273

  Komentuoti:


 • PoDV
  replied
  Savo rajone grafičių daugiausiai matau ant pilkų daugiabučių, o ant geltonių plytinių kažkaip rečiau.

  O ir šiaip grafičiai nėra TAIP matomi. Jų yra, bet tokiais meh kiekiais, kad nesusimąstai, kad jų kažkaip per daug.

  Vilniuje bent jau kažkada labiau pasijautė, kad visur grafičiai.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Ant super-atnaujinto dažyto pastato lietuviukai piešia ir keverzoja rečiau. Tagai dažnai yra signalas, kad žmonės laiko tą pastatą bjauriu ir apleistu.
  Yra sukurta kažkokia speciali danga, kuri galėtų saugoti svarbius pastatus nuo apkeverzojimo.

  Tikiuosi, Lietuvoj dar neįmanoma ilgam sodinti žmonių į sovietinio stiliaus kalėjimus už grafičius.

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  A. Geršmano tekstas apie grafiti svarbą miesto erdvėje (rusiškai):

  Городам нужны граффити
  https://gre4ark.livejournal.com/6902..._medium=social

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Vilniuje sienas aprašinėjęs vaikinas nubaustas laisvės apribojimu
  https://madeinvilnius.lt/naujienos/g...es-apribojimu/
  Sostinės teismai vaikiną, Vilniaus pastatų sienas aprašinėjusį užrašais „Gigs“, nubaudė dvejų metų laisvės apribojimu. Kaltu pripažintas V. P. taip pat turės atlyginti Vilniaus miesto savivaldybei 1,5 tūkst. eurų, o draudimo bendrovei – 1,4 tūkst. eurų siekiančią turtinę žalą bei neatlygintinai išdirbti 200 valandų globos ar rūpybos įstaigose.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Tie "tikrieji gatvių kentai" negali pakęsti legaliai paišančių. Gal dar pamenate, kaip ant buvusio "Lietuvos" kino teatro buvo legalus piešinys, ir ant jo labai greit atsirado Vilniaus "kingų" KGS crew tagai ir užrašai, nepamenu žodis į žodį kokie, bet esmė - kad legaliai paišantys yra toy'ai (toy - pats didžiausias įžeidimas grafitiorams) ir juos reikia crossinti (užpaišinėti) be gailesčio.

  Taip, čia yra tam tikra subkultūra su savomis "paniatkėmis" kaip kalėjime, ir naivu yra galvoti kad va legaliai papaišys ir bus gerai... Ne pagal "paniatkės" yra legalkė. Čia toks "zapadlo", kaip "zekui" bendradarbiauti su "mentais".
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.05.07, 11:45.

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Na bent jau tiek. Šiaip jau stebiuosi, kad policija dar gaudo tepliotojus. Sekantis šio reiškinio etapas, pvz.: dalinti nemokamai "gatvės dailininkams" dažų balionėlius ir rengti teplionių konkursus.
  Rimti kentai į tuos konkursus neina, legaliai piešt nelygis O šiaip tokių konkursų būdavo. Kaip ir yra legalių piešinių kur pastato savininkai suderina ir susimoka, pvz Kuzmos gatvėje ant daugiabučių. Norintiems ir mokantiems piešt geras variantas, bet idėjiniai tagintojai vistiek varys savo...

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Jeigu teismas priverstų atlyginti žalą, tada apsimokėtų gaudyti.
  Na bent jau tiek. Šiaip jau stebiuosi, kad policija dar gaudo tepliotojus. Sekantis šio reiškinio etapas, pvz.: dalinti nemokamai "gatvės dailininkams" dažų balionėlius ir rengti teplionių konkursus.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Kam juos iš viso gaudop ir teisia? Teisėsauga, ko gero, dėl to išlaidų turi daugiau nei nuolatinis teplionių valymas.
  Jeigu teismas priverstų atlyginti žalą, tada apsimokėtų gaudyti.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė digital Rodyti pranešimą
  Blogai, kad teismai baudų normalių neskiria:
  Kam juos iš viso gaudop ir teisia? Teisėsauga, ko gero, dėl to išlaidų turi daugiau nei nuolatinis teplionių valymas.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Blogai, kad teismai baudų normalių neskiria:
  Teismų sprendimai terliotojams būna gailestingi. Štai praėjusių metų lapkričio mėnesį nepilnametis vandalas už rankos buvo sučiuptas piešiantis ant Lietuvos architektų sąjungos pastato Kalvarijų gatvėje ir elektros skydinės.

  Terliotojas mėgino bėgti, tad policijos pareigūnams teko naudoti specialiąsias priemones, dujas. Nusikaltimo vietoje dėžėje buvo rasti 9 purškiamųjų dažų balionėliai.

  Teisme vandalas pripažino savo kaltę ir gavo švelniausią nuobaudą – įspėjimą. Nepilnamečio tėvams net neteko atlyginti pastatų savininkams padarytų nuostolių.

  Tuo metu Naugarduko gatvėje ant parduotuvės žaliuzių dažais užrašą Gin Ov palikęs garsus terliotojas Gintaras Genčas, į šalies sostinę atklydęs iš Klaipėdos, turėjo pusę metų 30 valandų padirbėti neatlygintinai, nors jis buvo teisiamas jau septintą kartą.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Kova su vėjo malūnais. Kiek matau namų nuolat uždažomų - maksimum kelioms dienoms. O kapišonais galvas užsmaukusių veikėjų sugauti net kameros abejoju ar padės. Pagal ką juos atpažinti, eiseną?

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Įsipyko mūšis be pergalių – sostinės daugiabutis panašus į namą Sibiro provincijoje
  https://www.lrytas.lt/bustas/nekilno...joje-10217474/
  Grafičius ant namo sienos prieš savaitę kita spalva uždažę daugiabučio gyventojai džiaugėsi, kad nebematyti teplionių, tačiau vakar jų vėl atsirado. Vadinasi, dar kartą teks dažyti ir taip jau įvairiaspalvį namą. Namo apačia gelsva, aukščiau matyti neuždažytos keverzonės, kurių nepasiekė talkos dalyvių rankos. Dar aukščiau – nuo laiko ir dulkių papilkėjusi siena, kuri gelsva buvo gal prieš penkiasdešimt metų. Taip dabar atrodo Savanorių prospekto 11-ojo namo fasadas. Tiesa, daugelio grafičių ant jo bent trumpam neliko, bet ar taip su jais kovoti – išeitis? Terliones ant šio namo savivaldybė mėgino paslėpti ir anksčiau – prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą 2018-ųjų rugsėjį. Atlikus darbą pastatas tada atrodė dar liūdniau – sienos buvo nudažytos pilkais lopais. Ant jų netrukus vėl atsirado terlionės.

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Vilniečiai uždažė grafiti nutepliotus sienų plotus
  https://madeinvilnius.lt/naujienos/g...-sienu-plotus/

  2 221 kv. m – tiek sienų šiandien švariai uždažė vilniečiai per akciją “Darom kitaip 2019”. Grigiškių, Balsių, Žirmūnų, Šiaurės miestelio, Naujamiesčio, Antakalnio, Naujosios Vilnios gyventojai atsiliepė į mūsų kvietimą būti savo namo šeimininkais ir ėmėsi iniciatyvos nuvalyti tepliones nuo savo namų ir aplinkinių pastatų sienų. Parūpinome jiems dažų, grunto, volelių dažymui, pirštinių ir esam labai dėkingi už skirtą laisvadienio laiką savo miestui!

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Įdomu, kas dabar Vilniuje labiausiai reiškiasi šitoje nuodėmėje. Vilnius kokius 10 - 15 metų buvo užvaldytas KGS ir RND komandų (kuriai priklausė ir Solomonas). Dabar kažkokių dažniau pastebimų vardų nematau. Neseniai pastebėjau RND nario S.T.ONE naujus 2019 metų tagus (jis turi madą parašyti metus). Sprendžiant pagal tai kiek metų jis paišo, jam jau turėtų būti gerokai virš 30.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Kaunas pardavinėja magnetuką su Kauno graffiti katinu (kuris panašesnis į tagą, ne į rimtą piešinį) ir su rožiniu drambliuku (jau vienetinis didelis piešinys), o su pypkiuojančiu seniu išvis jau daug ką pardavinėja, nes ten rimtas ir legalus, jau išpopuliarintas piešinys. Dar yra tamprės su Kauno acteku. Gaila, daug brangesnės už paprastas.

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Į teismą keliauja penki „menininkai“ sostinėje grafičiais išdarkę Pranciškonų vienuolyno statinius
  https://www.delfi.lt/news/daily/crim....d?id=80962915
  Grafičių užrašais Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkę jaunuoliai laukia teismo. Policija pranešė, kad nusikaltimo įvykdymu kaltinami penki asmenys.
  Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Jurkevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
  Tokie gerai vilniečiams žinomi užrašai kaip „Hardcoras NX, „Quaz“, „Kree“, „Ifoe“ ir kiti aerozoliniais dažais buvo purškiami ant įvairių sostinės pastatų. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia teigti, jog asmenys sistemingais savo vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą tiek aplinkiniams, tiek aplinkai.
  Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai atliko kratas jaunuolių namuose. Jų metu buvo rasta tyrimui reikšmingos informacijos: grafičių eskizų, piešinių, nuotraukų, užrašų, pas vieną iš jų – ir narkotinės medžiagos. Ikiteisminio tyrimo metu 6 asmenys patraukti baudžiamojon atsakomybėn, dėl 70 nusikalstamos veikos epizodų.
  Maža pergalė. Gaideliai pasirodo ne tik nemoka nieko piešti, tik taginti, bet kartu ir narikai.

  Komentuoti:


 • dondc
  replied
  Nepatinka gatvės menas? Tavo nuomonė niekam nerūpi
  https://www.facebook.com/notes/jonas...0057878895612/

  Pamatęs savo nelegalų kūrinį rūbų gamintojo reklamoje, Revok iškart kreipėsi į teismą. Taip, taip – dėl tos pačios priežasties – teigdamas, kad „H&M” neturėjo jokios teisės jo nelegalaus kūrinio panaudoti savo reklamoje.
  Popkultūrinę karjerą planuojančiam gatvės piešinių nelegalui netgi teismas gali padėti – štai ir nebereikia slapstytis, visi žino tavo vardą, telefono numerį. Sėdi ir lauki užsakymo iš „Louis Vuitton“.
  Niekas nesamdo nežinomų gatvės menininkų. Verslai bendradarbiauja su nelegalumo legendomis. O legendomis tampa tie, kurie laimi vidinį nelegalių menininkų čempionatą – piešia maksimaliai pavojingose vietose ir kuria didelius, šokiruojančius arba bent jau įspūdingus vaizdus.
  Šiandien kviečiame nukapoti Solomonui pirštus, o rytoj iš madingo butiko pirksime marškinėlius su šiuo vardu. Jei atvirai – keista, kad tokių dar niekas nepardavinėja. Niujorkas ar Londonas jau seniai Solomono vardą būtų apmokestinęs.
  Paskutinis taisė dondc; 2018.03.18, 11:59.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė Al1 Rodyti pranešimą

  Sunku bus su įrodymais. Jei tiek metų gaudė, tai nieko prieš juos rimto policija neturi. Pagavo už rankos, tai už tą vieną teplionę ir nubaus. Bet tai mizeris. Na, nebent tie locheliai fotografavo, filmavo savo "darbus", namie turi išlikusius eskizus ir pan. Visa tai labiau panašu iš policijos munduro skalbimą - tiek metų gaudė, gaudė ir nieko. O dabar štai net vos ne "gaują" susėmė... Ir kiek skambaus piaro...

  Paprasčiau gal būtų uždrausti pardavinėti aerozolinius dažus. Vis tiek kaip dažai iš techninės pusės jie yra niekalas. Nieko su jais normalaus nenudažysi. Automobilių aerozolinius dažus galima būtų pardavinėti su dokumentais ir technikiniu pasu. Aišku, visada būtų galimybė atsivežti iš užsienio, bet terliotijų tikrai sumažėtų, ypač mažvaikių. Rimtesni ir idėjiniai terliotojai visgi dažų prasimanytų
  Įdomu, kaip ten vyko tas gaudymas, kad buvo susemta tiek writerių vienu metu. Gal tikrai buvo kažkaip stebima, renkama info, ir staiga... Oba? Nes labai abejoju, ar jų toks kiekis vienu metu ėjo piešti, ir taip jau visi įkliuvo (dar turint omenyje, kad jų komandos, vadinamieji "crew" dažniausiai pakankamai agresyviai konkuruoja tarpusavyje). Be to, buvo minėta apie kratas.

  Dėl įrodymų tai aišku, klausimas, nes tie piešėjai keitinėja savo tagus. Kažkiek domiuosi Vilniaus graffiti gyvenimu, praeidamas visada nužvelgiu sienas. Akivaizdžiai matosi, kada žmogus pradeda pasirašinėti nauju pseudonimu, bet jo stilius lieka grynai tas pats, ir ta pati "crew" kuriai jis priklausė.

  Solomonas priklausė RND (Ruff'n'dangerous) komandai, kartu su tokiu S.T.one (bombingai išpūstomis, suapvalintomis raidėmis S. T. tikrai visiems vilniečiams matyti, seniau jie būdavo ant kožno kampo). Skirtumas tame, kad S.T.one, skirtungai nei Solomonas, iš tikrųjų yra talentingas ir labai geria piešia, tik ne ten naudoja savo talentą.

  RND dažnai kolaboruodavo kartu su KGS (Kool Ganja Smokazz, Killin Graffiti Standards, KinGS). Ta chebra - Spud, Water, Tear, Sanke, dar ir toks Azert kurį laiką pasirašinėdavo KGS pavadinimu. Jie matyt gyveno draugiškai su RND, jų piešiniai dažniausiai šalia.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.02.05, 21:35.

  Komentuoti:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Working...
X