Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tolerancija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Andrew Rodyti pranešimą
    jeigu atvirai ,tai vyrai labiausiai kencia nuo stereotipu, blogu pasisakymu musu lyties atzvilgiu. Ir tikrai , kontroliere daugiausiai susilaukia butent vyru skundu del lygiu galimybiu pazeidimo.

    Siandien man vien moteris pasake: " Moterys sugeba keistis, jos imlios naujovems, jos net ir vyrus pakeicia, ba tie nesugeba " . Kaip jums patinka?
    Man labiausiai patinka "visi vyrai kiaulės". Bet vat aš nepykstu, aš tai pritaikau kaip pasiteisinimą (stengiuosi, kad tų pasiteisinimų nereikėtų, žinoma)

    Vaikinai irgi nežiba. Na, bet tiek to, nesiplėsiu Va, kad gyvendami draugiškai būtume visi laimingesni nė tarpusavyje "kariaudami" ir kažką įrodinėdami, tuo neabejoju.
    Paskutinis taisė ; 2007.05.11, 21:30.
    Įžvalgos.lt - FB - G+

    Comment


      Parašė Andrew Rodyti pranešimą
      jeigu atvirai ,tai vyrai labiausiai kencia nuo stereotipu, blogu pasisakymu musu lyties atzvilgiu. Ir tikrai , kontroliere daugiausiai susilaukia butent vyru skundu del lygiu galimybiu pazeidimo.

      Siandien man vien moteris pasake: " Moterys sugeba keistis, jos imlios naujovems, jos net ir vyrus pakeicia, ba tie nesugeba " . Kaip jums patinka?
      Nepyk, bet nesupratau, ką tu norėjai tuo pasakyti? O jai jos sugeba greičiau keistis, tai puiku...Tik paploti joms reikia! Tik man įdomu, ką kontrolierė turėjo omenyje, kokią mokslo/visuomenės/etc. sritį ... Nes ir aš galiu pasakyti, kad vyrai sugeba keistis, jie imlūs naujovems, jos net ir moteris pakeicia... Bet ką ši genralizacija pasako ar apibendrina? Nieko. Be to, man kartu labai idiotiškai atrodo dalinimas publikos, minios, visuomenės dalinimas į lytis (pvz. vairavimas, emocionalumas ir t.t.), kur kartais tai bandoma žiūrėti per mikroskopą Kartais tai skiriasi savaime, nes patys esame skirtingi.
      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
      Dordrechtas/Haarlemas
      Nesebaras/Plovdivas
      Kiolnas

      Comment


        Parašė tivoli Rodyti pranešimą
        Nepyk, bet nesupratau, ką tu norėjai tuo pasakyti? O jai jos sugeba greičiau keistis, tai puiku...Tik paploti joms reikia! Tik man įdomu, ką kontrolierė turėjo omenyje, kokią mokslo/visuomenės/etc. sritį ... Nes ir aš galiu pasakyti, kad vyrai sugeba keistis, jie imlūs naujovems, jos net ir moteris pakeicia... Bet ką ši genralizacija pasako ar apibendrina? Nieko. Be to, man kartu labai idiotiškai atrodo dalinimas publikos, minios, visuomenės dalinimas į lytis (pvz. vairavimas, emocionalumas ir t.t.), kur kartais tai bandoma žiūrėti per mikroskopą Kartais tai skiriasi savaime, nes patys esame skirtingi.
        cai ne as pasakiau, cia man pasake. Tavo nuomonei pritariu
        "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
        negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

        Comment


          Parašė Andrew Rodyti pranešimą
          cai ne as pasakiau, cia man pasake. Tavo nuomonei pritariu
          Atleisk, bet postas mnao buvo retorinio pobūdžio...ne į tave nukreiptas Man šiaip įdomu, kokią sritį turėjo omenyje kontrolierė?

          Beje, asmeniškai pažįsti kontrolierę? Kokie ryšiai, neveltui tada manau, kad tu tolerantiškiausias forumo dalyvis
          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
          Dordrechtas/Haarlemas
          Nesebaras/Plovdivas
          Kiolnas

          Comment


            Parašė tivoli Rodyti pranešimą
            Atleisk, bet postas mnao buvo retorinio pobūdžio...ne į tave nukreiptas Man šiaip įdomu, kokią sritį turėjo omenyje kontrolierė?

            Beje, asmeniškai pažįsti kontrolierę? Kokie ryšiai, neveltui tada manau, kad tu tolerantiškiausias forumo dalyvis
            nesusikalbam. Man tai pasake viena moteris, kuri nera kontroliere (siaip kolege). Kontrolieres asmeniskai nepazistu. Su kontroliere teko tik bendrauti (projektas univere), beje, puiki moteris.

            Kontroliere tikrai nebutu tokia saliska, kad taip pasakytu
            "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
            negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

            Comment


              Parašė F!R3S7ON3
              O aš atvirai pasakius - jokis moterų diskriminacijos Lietuvoje dabar nematau. Lygios galimybės įteisintos įstatymais, ir žmonių mąstymas - manau nepalyginamas su tuo, kuri buvo tarim Smetoninėje Lietuvoje. Seniai visi pamiršo tuos laikus, kai vyrai buvo "galvos", o moterys sėdėjo namie... Dabar viso to su žiburiu nerastum, ir tai yra puiku. Tik man darosi neramu matant, kaip situacija ima krypti į priešingą pusę, pvz: nors vyrai vidutiniškai gyvena trumpiau, tačiau į pensiją turi išeiti vėliau. Kodėl taip? Arba dar vienas dalykas - ne per seniausiai buvo kalbama apie tai, kad moterų aukštuose postuose yra per mažai, turėtų būti maždaug 50/50. bet juk nesąmonė, tuomet reikėtų suvienodinti visas profesijas - šachtininkai, automechanikai, vaikų darželių prižiūrėtojai, auklės ir t.t. Kartais susidaro įspūdis, kad norima 50/50 tik tokiose sferose, kurios yra "patogios" Nemanau kad moterys į aukštus postus neįšeina dėl kažkokios diskrimnacijos - kas turi noro, tas prasimuša. Čia gal daugiau psichologiniai dalykai - mažesnis noras vadovauti, daugiau laiko skiriama šeimai o ne karjerai ir t.t. Bet tikrai jau ne vyrų čia kaltė...
              O kaip pavyzdžiui pakometuosi, tai kad Lietuvoje 2005m. nuo 1 vyro uždirbto lito, moteris už tą patį darbą gauna 93 centus? 7 centai yra didelis skirtumas. Dėl pensijų, kad vyrai gauna sulaukę didesnio amžiaus ir aš nepritariu, bet taip yra todėl, kad "vyrai miršta - moterys serga ir sensta" - todėl didėjant paliktoms vienišoms pansininkėms mieste yra garantuojamos soc. apsauga, nes dažnai vyrai retai sulaukę pensijinio amžiaus kartu su žmonomis. O čia matau tavo loginį prieštaravimą: kaip dėmesys šeimai yra prilyginamas psichologiniams dalykams? Juk tai tradicinis, daugumai vyrų suprantamas dalykas - išeiti motinystės atostogų ir rūpintis vaiku/vaikais dalykas, todėl moterys turi daryti pertrauką dažnai - kas irgi yra diskriminacijos forma. O jei būtų kaip Islandijoje/Norvegijoje įteisinta, kad tėvas privalo išeiti 6 mėnesius tėvystės atostogas kaip ir motina, bet gaunama kompensacija už tai taip pat. O dėl valstybinių postų feminizacijos ir pakankamai lygių proporcijų darbo rinkos sektoriuje ES turime dėkoti sovietinei sistemai (pagal eurostatą Lietuva, Estija ir Suomija yra daugiausiai moterų dirbančių, bei dirbančių verslo sektoriuje)!
              Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
              Dordrechtas/Haarlemas
              Nesebaras/Plovdivas
              Kiolnas

              Comment


                Lietuva yra ta ES valstybe, kurioje yra daugiausiai vadovaujanciu (imonems, istaigom) moteru

                Bet tai nekeicia Tivoli isvardintu problemu, kurias reikia spresti, ypac del motinystes/tevystes atostogu, kitu dalyku.

                Siaip sioje srityje esame tikrai pazenge, nereikia pamirsti, kad Lietuvoje kuriama pirmoji ES institucija (Lietuvai atnesianti nemazai finansines naudos) - Europos lyciu lygybes institutas
                "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                Comment


                  Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                  3. buvo isskiriamas butent moteru (o ne vyru), atejusiu palaikyti CSK , gebejimas.Kadangi komentatorius tyrimo nepadare ir tiksliai nezinojo, ar CSK moterys ismano krepsini, tai jis savo vertinima grinde isankstine nuostata. Ar galejo komentatorius CSK moteris lyginti likusiu moteru atzvilgiu? vargu , tikrai vargu. Juk niekas vyru gebejimo suprasti neskirsto pagal ju sirgimo vieta?
                  O jeigu ekrane būtų parodytas CSKA spalvom aprengtas asilas, ir komentatorius būtų pasakęs "net ir šiam asilui aišku, kad..." - tai būtų galima paduoti skundą dėl asilų diskriminavimo? Juolab kad asilai yra labai protingi gyvūnai.

                  Pripažįstu kiekvienam Lietuvos piliečiui teisę kreiptis su skundu dėl teisių pažeidimo. Bet manau, kad šis konkretus skundas rodo, kad ši konkreti skundo autorė neturi humoro jausmo.

                  Comment


                    Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                    O kaip pavyzdžiui pakometuosi, tai kad Lietuvoje 2005m. nuo 1 vyro uždirbto lito, moteris už tą patį darbą gauna 93 centus? 7 centai yra didelis skirtumas.
                    Pakomentuosiu šitaip - yra melas, didelis melas, ir statistika.

                    Statistiškai moterys uždirba mažiau, bet ne už tą patį darbą. Vidutiniškai moteris dirba mažiau, nes jai daugiau laiko atima, pvz., vaikų gimdymas ir jų priežiūra. Šitai ne tik atima nemažai laiko, bet ir trikdo karjerą - o tai, kaip žinia, tiesiogiai įtakoja atlyginimą.

                    Dar vienas statistinis efektas - jeigu moteris augina vaiką namie, tai statistika fiksuoja, kad ji "nedirba". O jeigu ta pati moteris eina į darbą, o vaikas priduotas į darželį - tai jau skaitoma, kad ir ji dirba, ir darželio auklėtoja dirba, visos jos kuria BVP. Jeigu žmona tau išverda sriubos namie - tai ji "nedirba". Jeigu sriubą tu valgysi valgykloj - tai tuo sukursi kažkiek BVP.

                    Comment


                      Kaip jums tokia reklama? Ar čia nepažeidžiamos moterų? teisės?


                      „Tauro“ reklama kelia aistras tarp moterų ir vyrų

                      www.DELFI.lt
                      2007 gegužės mėn. 14 d.




                      Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl reklaminio „Kalnapilio-Tauro grupės“ verdamo alaus „Tauras“ reklaminio šūkio „Vyrų alus – pelnytai!“. Taip pat tarnyba sulaukia ir žodinių vyrų ir moterų paklausimų – vieni arba kiti jaučiasi diskriminuojami. Tuo tarpu patys alaus gamintojai sako, kad šis „Tauro“ alaus šūkis gyvuoja daugelį metų ir niekas dėl to niekada nesiskundė.

                      Skunde teigiama, kad šūkis asmeniškai žeidžia skundo autorės orumą.
                      Parašas :)

                      Comment


                        Prisimenat reklamą "ph subalansuotas moterims, bet tinka ir vyrams"? Gal kam reikia papildomų pajamų? Galėtume į teismą paduot.

                        Turbūt po tos reklamos turėjau įsižeisti... Absurdas.
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Ir gerai padarysi., as prisijungsiu

                          Viskas kyla is stereotipo, kad moterys negeria alaus, o vyrai geria tik stiprius alkoholinius gerimus ir alu.

                          O yra taip, kad nepazistu nei vienos merginos , kuri nemegtu ir stipriai negertu alaus. Pats ne itin megstu stipriu gerimu (nebent itin gera viski, ar kokteilius su gerais stipriais alko. gerimais). Ypac geras dalykas gerti vynus, ilgaainiui pradedi skirti skonius, poskonius ir t.t. (cia mane ismoke zmogus, degustuojantis vynus )

                          Kaip tai yra buka prekes ir paslaugas priskirti kokiai nors lyciai (itin juokinga buvo, kai man pasake, kad Raffaelo yra moteriski saldainiai , tarsi vyrams ju negalima butu valgyti )
                          Paskutinis taisė Andrew; 2007.05.14, 12:12.
                          "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                          negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                          Comment


                            Ir pabiro komentarai iš gausybės rago kaip vyrai yra diskriminuojami, bei kokie jie įsižeidę

                            Tas vieno vyro uždirbto piniginio vieneto atitikmuo (pagal valiutos pirkimo galios minimumą) moters piniginiam įvertinimui už tą patį darbą yra naudojamas daug kur...pvz šis rodiklis Skandinavijoje yra atvirkščias Lietuvai: Suomijoje (2004m.) nuo vyro 1 euro moteris gauna 1,22 euro, Danijoje (2005m.) nuo vyro 2DKK moteris uždirba 2,05 DKK. Tad tas pats rodiklis negali meluoti kitame kontekste, ar ne O tai parodo irgi tam tikrą diskriminaciją, kai Lietuvoje yra atvirkšti rezultatai: kad moterys yra įstrigusios namuose ir neturi karjeros galimybių (kategoriškai teigti taip negalima). Bet pavyzdžiui šis rodiklis yra žymiai didesnis JAV (2003 Dec/2004 Jan) yra nuo vyro 1 $ moteris gauna už tą patį darbą 80 centų, o Japonijoje (2002m.) iš vis šis rodiklis katastrofiškas nuo vyro 100 jenų moteris gauna 58 jenas.
                            Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą

                            Dar vienas statistinis efektas - jeigu moteris augina vaiką namie, tai statistika fiksuoja, kad ji "nedirba". O jeigu ta pati moteris eina į darbą, o vaikas priduotas į darželį - tai jau skaitoma, kad ir ji dirba, ir darželio auklėtoja dirba, visos jos kuria BVP. Jeigu žmona tau išverda sriubos namie - tai ji "nedirba". Jeigu sriubą tu valgysi valgykloj - tai tuo sukursi kažkiek BVP.
                            Niekas geresnių kolkas rodiklių ir sociodemografinių indikatorių nepasiūlė, nebant pats žinai kaip to išvengti... Na jei neskiri naminės sriubos ir valgykloje pagamintos ... Juk į valgyklą eini sriubos valgyti, kuome kiti turi patenkinti tavo poreikius už tam tikrą atlygį; tuo tarpu namie pagaminta tavo paties ar žmonos sriuba tarnauja tavo ir šeimos poreikiams be atlygio, nes tai naudinga visiems...Na nebent Kažkada Vokietijoje norėjo padaryti, kad namų šeimininkėms iš valstybės turėtų būti mokami atlyginimai - o ne pašalpos, bet tai nepraėjo pro Bundestagą ar Bundesratą Beje iš kur produktai naminiai sriubai? Vistiek neši kažkokią naudą BVP O pirkta valgykloje sriuba "moka" mokesčius, ko to "nedaro" naminė.

                            Pakomentuosiu šitaip - yra melas, didelis melas, ir statistika
                            Statistika visuomet yra melas, bet reikia mokėti ir meluoti (t.y. interpretuoti statistiką)

                            O dėl reklamų visi sutiks, kad tai rinkodaros dalykai dažnai, o ne diskriminacijos formos -tad nematau prasmės į bevaisius ginčus lįsti. Aš kalbu apie diskriminaciją, kuomet iš tikrųjų yra diskriminuojama, o ne apie produkto reklamos dedikavimą tam tikrai lyčiai... Tai ponai Firestone ir Aš pasakykite, kai nueinate į Maximą pirkti Keglevich ar tą Ph kremą jums sako kasininkė neparduosiu, ar kai jūsų merginos/žmonos/sesės perka Kalnapilio alų sako irgi neparduosiu - nes jūs netinkamos lyties? Beprasmiai ginčai ir tiek...o tokiais ginčais, seksistinių reklamų turiniu rinkodara ir reklama naudojasi - taip, kad kalbėdami apie tai mes "kraunam" pinigėlius kažkakam neoficialiai ir galbūt hipotetiškai.
                            Paskutinis taisė tivoli; 2007.05.14, 12:40.
                            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                            Dordrechtas/Haarlemas
                            Nesebaras/Plovdivas
                            Kiolnas

                            Comment


                              baikit svaigt!!!

                              Comment


                                Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                                Kaip tai yra buka prekes ir paslaugas priskirti kokiai nors lyciai (itin juokinga buvo, kai man pasake, kad Raffaelo yra moteriski saldainiai , tarsi vyrams ju negalima butu valgyti )
                                O tarybiniais laikais (ir nepriklausomybės pradžioje) kažkodėl buvo laikoma, kad kava - moteriškas gėrimas.

                                Comment


                                  Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                                  Tas vieno vyro uždirbto piniginio vieneto atitikmuo (pagal valiutos pirkimo galios minimumą) moters piniginiam įvertinimui už tą patį darbą yra naudojamas daug kur...pvz šis rodiklis Skandinavijoje yra atvirkščias Lietuvai: Suomijoje (2004m.) nuo vyro 1 euro moteris gauna 1,22 euro, Danijoje (2005m.) nuo vyro 2DKK moteris uždirba 2,05 DKK. Tad tas pats rodiklis negali meluoti kitame kontekste, ar ne O tai parodo irgi tam tikrą diskriminaciją, kai Lietuvoje yra atvirkšti rezultatai: kad moterys yra įstrigusios namuose ir neturi karjeros galimybių (kategoriškai teigti taip negalima). Bet pavyzdžiui šis rodiklis yra žymiai didesnis JAV (2003 Dec/2004 Jan) yra nuo vyro 1 $ moteris gauna už tą patį darbą 80 centų, o Japonijoje (2002m.) iš vis šis rodiklis katastrofiškas nuo vyro 100 jenų moteris gauna 58 jenas.
                                  Ši statistika reiškia, kad vidutinė statistinė moteris uždirba mažiau nei vidutinis statistinis vyras. Ne už tą patį darbą, kaip kartais mėgina klykti kai kurie lyčių lygybės chunveibinai. O tik vidutiniškai.

                                  Jeigu pasitraukimas auginti vaiko sutrikdo karjerą (ir dėl to vidutiniškai mažėja uždarbis) - tai jau kita problema.

                                  "Vidutinis vyras" ir "vidutinė moteris' egzistuoja tik statistikoje, gatvėmis tokie nevaikšto.




                                  Niekas geresnių kolkas rodiklių ir sociodemografinių indikatorių nepasiūlė, nebant pats žinai kaip to išvengti... Na jei neskiri naminės sriubos ir valgykloje pagamintos ... Juk į valgyklą eini sriubos valgyti, kuome kiti turi patenkinti tavo poreikius už tam tikrą atlygį; tuo tarpu namie pagaminta tavo paties ar žmonos sriuba tarnauja tavo ir šeimos poreikiams be atlygio, nes tai naudinga visiems...
                                  Norėjau šiuo pavyzdžiu parodyti, kad tas pats veiksmas (iš turimų produktų išverdama sriuba) statistikoje gali atsispindėti kaip sukurtas BVP (valgai valgykloje), o gali atsispindėti ir kaip "nedirba" (valgai žmonos išvirtą).

                                  O dėl reklamų visi sutiks, kad tai rinkodaros dalykai dažnai, o ne diskriminacijos formos -tad nematau prasmės į bevaisius ginčus lįsti.
                                  Aš bijau tik to, kad jeigu tokio tipo skundų smarkiai daugės (ir jie bus valdiškų įstaigų kvalifikuojami kaip "diskriminacija" su atitinkamom teisinėm ir finansinėm pasekmėm) - reklamos gamintojai ir užsakovai išsigąs, bijos drąsių idėjų, ir rinksis saugiausią kelia - nuobodžias "skalbimo miltelių" tipo reklamas.

                                  Aj, beje, kaip čia taip skalbimo miltelių reklamos vaizduoja daugiausiai moteris? marš į teismą

                                  Comment


                                    Homoseksualų teises Vilniuje turėjęs reklamuoti 12-ojo maršruto troleibusas šiandien neišriedės į gatves. Vakar vakare pranešta, kad jis sugedo. Panašiai praėjusią savaitę baigėsi ir gėjų noras vaivorykštės spalvomis apklijuotą viešąjį transportą regėti Kauno gatvėse, rašo „Lietuvos rytas“.

                                    Gėjų teises ginanti socialinė reklama ant troleibuso šonų išbuvo vos pusdienį, o po to buvo nuplėšta.

                                    Reklama

                                    Iš pradžių buvo paskelbta, kad vairuotojai atsisako juo važiuoti, vėliau – kad sugedo troleibusas.

                                    Vilniaus troleibusų parko direktorius vakar sakė, kad gedimas netrukus bus pašalintas, tačiau dėl reklamos teks laukti „politinio sprendimo“.

                                    Vilniaus meras Juozas Imbrasas vakar „Lietuvos rytui“ pareiškė, kad šiam projektui nebus pritarta.

                                    Lietuvos gėjų lygos prezidentas Vladimiras Simonko sako, jog bus rengiama panaši akcija. Troleibusų stotelėse bus iškabinti plakatai, vaizduojantys troleibusus su gėjų reklama ir užrašais: „Čia galėjo sustoti šis troleibusas“.
                                    mane jau pykina... ko jiems trūksta?.. gyventų sau ramiai, dirbtų sau tomis mokytojomis, santechnikais ir dar velnias žino kuo ir būtų ramu... bet kam, o kam, reikia šitaip lįsti žmonėms į akis?.. tokiais būdais jie tik dar labiau atskiria save nuo kitų! absurdo teatras kažkoks
                                    Paskutinis taisė Mantas; 2007.05.15, 14:19.

                                    Comment


                                      Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                                      mane jau pykina... ko jiems homikams trūksta?.. gyventų sau ramiai, dirbtų sau tomis mokytojomis, santechnikais ir dar velnias žino kuo ir būtų ramu... bet kam, o kam, reikia šitaip lįsti žmonėms į akis?.. tokiais būdais jie tik dar labiau atskiria save nuo kitų! absurdo teatras kažkoks
                                      Manau jie tokiu būdu sąmoningai provokuoja kitus, nepriklausančius jų klanui, kad išprovokuoti kokius nors nepakantumo ar bent neigiamos nuomonės pasireiškimus, kad jie vėliau galėtų visame pasaulyje šaukti - pažiūrėkit, kaip mus skriaudžia, kaip mūsų Lietuvoje netoleruoja, kokios čia nepakenčiamos sąlygos, paremkit mus materialiai. Manau ir tų maršų, kuriuos norėjo organizuoti Varšuvoje, Vilniuje ir kitur, ta pati paskirtis - išprovokuoti išpuolius ir neigiamą visuomenės reakciją.

                                      Nesuprantu jų, juk negėjai neorganizuoja jokių tokių žygių, neužsakinėja ant troleibusų reklamų, kur koks nors besišypsantis jaunuolis eitu su panele ir agituotų prieš gėjus, už tradicinę šeimą?
                                      Parašas :)

                                      Comment


                                        Už kurstymą prieš žydus komentaruose – baudos ir atimtas kompiuteris

                                        Dainius Sinkevičius, www.DELFI.lt
                                        2007 gegužės mėn. 15 d.




                                        Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę straipsnių komentaruose užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Tuo jau galėjo įsitikinti trys Kauno, Kalvarijos ir Vilniaus gyventojai, tūkstantinėmis baudomis nuteisti už kurstymą prieš žydus DELFI komentaruose. Vienam nuteistųjų teismas konfiskavo kompiuterinę įrangą.

                                        Naujienų portalas DELFI savo skaitytojams suteikia galimybę išsakyti savo nuomonę po kiekvienu publikuotu straipsniu. Už skaitytojų komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako jų autoriai, kurie už šmeižikiškus, viešųjų ar privačių asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Ji gresia ir už smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.

                                        DELFI bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteikia duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą. ...
                                        Parašas :)

                                        Comment


                                          Parašė Svecias Rodyti pranešimą
                                          Manau jie tokiu būdu sąmoningai provokuoja kitus, nepriklausančius jų klanui, kad išprovokuoti kokius nors nepakantumo ar bent neigiamos nuomonės pasireiškimus, kad jie vėliau galėtų visame pasaulyje šaukti - pažiūrėkit, kaip mus skriaudžia, kaip mūsų Lietuvoje netoleruoja, kokios čia nepakenčiamos sąlygos, paremkit mus materialiai.
                                          Jeigu taip, tai šitas tikslas pavyko. Į kažkokį plakačiuką (kuris, beje, apmokėtas kaip reklama) reakcija yra visiškai idiotiška - "troleibusas sugedo", "vairuotojai nesutinka vairuoti", "svarstysim aukčiausiam lygyje". Absurdas.

                                          Cenzūra pas mus juk draudžiama, ar ne?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X