Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

"Auksinis milijardas" - ar visi tilps?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Norėčiau dar paklausti apsiskaičiusių: o auksinio milijardo teorija nesikerta su "great replacement" teorija? Nes viena teorija teigia, kad reptiloidai auksiniam milijardui pasirinko JAV + ES ir visus kitus naikins skiepais, o kita teorija - kad reptiloidai JAV + ES gyventojus dėl kažkokių priežasčių nori pakeisti kitų rasių imigrantais, ir skiepais naikins vietinius. Grynai techniškai įdomu: kaip įmanoma sutalpinti 2 tokias priešingas teorijas vienoje galvoje, išvengiant smegenų užvirimo ir išsitaškymo? ​​​​​
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      #42
      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Sąmokslo teorijos yra praktiškai visų šalių didelė ir šiais interneto laikais vis labiau plintanti problema. Keista ją yra sieti su viena konkrečia šalimi.

      Temoje apie "Auksinį milijardą", pagal Сергей Георгиевич Кара-Мурза tau keista kad aš sieju su Rusija? Lietuvoje visokias mano vardintas sąmokslo teorijas platina būtent vadinamieji "vatnikai", turi savo youtube kanalus kur apie tai diskutuoja, o ir eiliniai vatnikėliai komentaruose (ar šioje temoje) išlenda su tom pačiom teorijom, kas čia keisto jei tada aš sieju su viena šalim? Asmeninis įspūdis irgi toks kad Rusijos žiniasklaidoj, televizijoj yra žymiai daugiau visokių sąmokslo teorijų nei kitur. Visų šalių aš aišku negaliu įvertinti, bet susidarė toks įspūdis. O šiaip tai aišku kad visam Pasaulyje yra tokių kurie tiki vienokia ar kitokia sąmokslo teorija.

      Comment


        #43
        Parašė Edd Rodyti pranešimą


        Temoje apie "Auksinį milijardą", pagal Сергей Георгиевич Кара-Мурза tau keista kad aš sieju su Rusija? Lietuvoje visokias mano vardintas sąmokslo teorijas platina būtent vadinamieji "vatnikai", turi savo youtube kanalus kur apie tai diskutuoja, o ir eiliniai vatnikėliai komentaruose (ar šioje temoje) išlenda su tom pačiom teorijom, kas čia keisto jei tada aš sieju su viena šalim? Asmeninis įspūdis irgi toks kad Rusijos žiniasklaidoj, televizijoj yra žymiai daugiau visokių sąmokslo teorijų nei kitur. Visų šalių aš aišku negaliu įvertinti, bet susidarė toks įspūdis. O šiaip tai aišku kad visam Pasaulyje yra tokių kurie tiki vienokia ar kitokia sąmokslo teorija.
        Labai daug parodė šita pandemija. Masiniai protestai prieš skiepus, prieš kaukes, prieš ribojimus dėl "nesamos" pandemijos, o ką jau kalbėti apie Q Anon. Visos plokščios žemės ir great replacementai - paskutiniu metu apskritai pradeda atrodyti, kad žmonių nepriėmimas bet kokios mokslinės patikrintos informacijos, bet kokių faktų, griebimasis visokių alternatyvių teorijų, viduramžių valstiečio lygio mistifikuotas - pasakiškas "visko paaiškinimas" tampa pasauliniu - masiniu reiškiniu. Tokių žmonių vis daugiau, visi tie kliedesiai plinta greičiau už koroną. Ir Lietuva yra pasaulinio proceso dalis. Nėra gi taip, kad Rusijoje visa tai plinta, o likusiame pasaulyje nieko panašaus nėra.

        Lietuvos kontekste, tokias teorijas ypač myli visi įmanomi "alternatyviai mąstantys", o į juos patenka ne tik TSRS fanai, bet netgi superpatriotai su pagoniškomis barzdomis, svajojantys vėl pagirdyti arklius visose aplinkinėse jūrose, nes vis tiek gi visi indoeuropiečiai kilo iš Lietuvos, visi lietuviai, tik nesusipratę. TSRS meilė ir sąmokslo teorijos mūsų kontekste yra vieno ir to paties reiškinio skirtingi "simptomai" - noras būti alternatyviu, kitokiu, "žinančiu tai, ko nežino kiti", išsiskirti, pasirodyti, pasijausti gelbėtoju (tarsi kažkas labai nori būti išgelbėti), neapykanta valdžiai ir mąstymas tipo "bet kas geriau už Verygą/Šimonytę/Skvernelį/Gabrielių, netgi _________" (galima įstatyti čia bet ką, net patį velnią). Bet vertinti pasaulį iš mažos šalies perspektyvos savaime yra klaida.

        TSRS mylėjimas buvo gana platus reiškinys vusuomenėje, kai 90-aisiai buvo patirta aibė ekonominių sunkumų, bankrotų, daug kas ant savo kailio patyrė bedarbystės ir nepriteklių "malonumus". Tada tikrai žmonėse jautėsi daug pykčio, nusivylimo (iš čia ir atsiranda tas vadinamas "vatnikizmas" - būtent iš nusivylimų ir gyvenimiškų sukrėtimų). Bet dabar, šaliai atsistojus ant kojų, turint visko tiek daug, keliaujant po Turkijas ir Egiptus - ilgėtis 30 metų neegzistuojančios, į praeitį amžiams nugrimzdusios valstybės yra labai jau giliai "alternatyvus mąstymas". Jau tada tai kilo kaip absoliutus ekonomikos dėsnių nesuvokimo rezultatas, ir jau buvo didelė klaida - bet dabar, žmonėms taip "žyrnai" gyvenant kaip niekad istorijoje, tai iš viso jau

        Tiesą sakant, jauname amžiuje, kai labai norisi būti "kitokiu, išskirtiniu, pasirodyti, išgelbėti žmoniją, sudrebinti pasaulį savo herojiškumu", pasinešimas į sąmokslo teorijas dar kažkiek suprantamas dėl nepatyrimo, daug kam iš jaunų žmonių būdingo mesianizmo ir naivaus idealizmo, ir po kelių metų tai praeina, pamačius kaip gyvenimas iš tikrųjų veikia. Kad žmonių "gelbėti" nuo nieko nereikia, ir visą blogį kurią ne kokie reptiloidai neleisdami iš viršaus, bet dažniausiai tie patys "nekaltučiai ir nuskriausti" žmogeliai savo kasdieniniais poelgiais, ir tam tikrai nereikia jokių reptiloidų. Ir kad niekas nesikeičia karta iš kartos, nebuvo taip, kad "seniau visi buvo geriečiai, o dabar degraduoja" (karų, trėmimų, genocidų, žudynių statistika rodo ką kita). Tai kaip sakiau - tokie jaunatviški dalykai praeina, kaip ir kiti brendimo, asmenybės formavimosi nepageidaujami reiškiniai, prie kurių galima priskirti ir lakstymą keliais norint pavaidinti, kol įskrendama į stotelę. Bet kur kas blogiau, kai tokie reiškiniai lieka visam gyvenimui, ar ant jų pasineša netgi jau brandūs žmonės.
        Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.03.09, 10:27.
        Snowflakes will attack U <3

        Comment

        Working...
        X