Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

SLR-like

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    SLR-like

    Zinau jau keliose temose rasiau jog mastau apie dslr, taciau visgi 3000lt dideli pinigau. Tad apgalvoju ir alternatyvu varianta. Kaip zinia ne texnika stebuklus daro, o fotografas, juolab kad ne kokybe mano pagrindinis kriterijus. Konkreciau mastau apie slr-like klase, renkuosi tarp 2ju: Sony dsc-H2 ir Canon powershot S3 IS. Jei kas bandet, laiket rankose, matet is toli, domejotes internete papasakokit savo ispudzius vienu ar kitu atzvilgiu. Kokie pliusai minusai, skirtumai tarp siu kameru ir panasiai. Manau supratote ko prasau

    #2
    DSLR ir už ~2000 Lt iš salono gali nupirkt (Olympus, Pentax)
    Pagalvok...
    - Zoom -

    Comment


      #3
      Parašė Zoom
      DSLR ir už ~2000 Lt iš salono gali nupirkt (Olympus, Pentax)
      Pagalvok...
      Paantrinsiu. Štai pažiūrėk čia: http://www.fotofabrikas.lt/prekes-1025741.html
      17-45 objektyvas aišku nėra superinis, bet Zuiko yra Zuiko, jei norėsi- galėsiu nebrangiai savo 14-45 perleisti- ir jau bus normalus fotikas. Perspektyvoje pasitaupęs galėsi ir geresnius stiklus susipirlkti, bet dėžutę jau turėsi DSLR'o. Arba štai- http://www.fotofabrikas.lt/prekes-1334180.html irgi puikus aparatas. Siūlyčiau dar pagalvoti- aš irgi su tokia dilema buvau susidūręs ir vistik griebiau DSLR
      Kaip po dykumą blaškiausi

      Comment


        #4
        Olympus ir Pentax manes nevilioja, pasitikejimo perdidelio nekelia, stiklu pasirinkimas nedidelis. Jei dslr tai jau issirinkes d50, bet su slr-like sutaupysiu puse kainos, turesiu viska viename kompaktiskame fotoparate. Net nzn ar as isnaudosiu dslr galimybes.

        Comment


          #5
          Jei zadi investuoti iki 3 tuks. litu Geriau tai padaryk protingai. Pasirink toki foto aparata, kuris bus naudingas daugeli metu. As turiu galvoje, tiesiog koki veidroduka is serijos D50 ar D70s.
          Kaip vienoje temoje minejau D70s su 18-70 objektyvu, gali parsisiusti uz ~2700,- lt ir turesi rimtesni daikciuka.
          O kokiu Pentax'su ir Olimpus'u nerekomenduoju, bent man butu gaila pinigu siems aparaciukams. Bet kiekvienas aisku turi savo nuomone.

          Nauja mano svetaines versija: -
          Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

          Comment


            #6
            Apie ka as ir kalbu. Esu nusiziurejes d50 su pora stiklu, bet nelabai ikandama. Pirkdamas compact klases tureciau viska ko reikia praktiskai, sutaupyciau pinigu. Taip pat kompaktiskas fotoparatas visada pravercia, juolab planuoju kelione i Italija rugpjucio menesi. Vienintelis minusas dydis ir ISO. Permazi jie ir perdaug triuksmauja. Nors jau pakankamai padorus. Taigi neprasau as jusu padeti apsispresti, o noriu kad pasipasakotumet apie tai ko prasiau pirmame poste, aciu

            Comment


              #7
              Reikia turėti du fotoaparatus:
              Pirmas, kurį galėtum įsidėti į marškinių kišenę ir fotkinti auto režime;
              Antras, su kuriuo eitum pasivaikščioti į parką.

              http://www.dpreview.com/reviews/comp..._s3is&show=all

              Manau, kad šio tipo fotikai neatitinka nei pirmo nei antro tipo.

              IT. Sicilija
              PT. 11 dienų Portugalijos keliais
              LT. Kaunas 2009.01.04

              Comment


                #8
                Parašė specz
                Apie ka as ir kalbu. Esu nusiziurejes d50 su pora stiklu, bet nelabai ikandama. Pirkdamas compact klases tureciau viska ko reikia praktiskai, sutaupyciau pinigu. Taip pat kompaktiskas fotoparatas visada pravercia, juolab planuoju kelione i Italija rugpjucio menesi. Vienintelis minusas dydis ir ISO. Permazi jie ir perdaug triuksmauja. Nors jau pakankamai padorus. Taigi neprasau as jusu padeti apsispresti, o noriu kad pasipasakotumet apie tai ko prasiau pirmame poste, aciu
                Taip, sutaupytum dabar pinigu, jei pirtum viena is tu kurios minejai. Bet ar esi tikras, kad po pusmecio ar metu kaip Jozas, ziuresi i ta fotika kruvinomis asaromis ir sakysi, man reikia naujo fotiko, nes sis neveza, taip kaip noretum.
                Veidrodukas siuo atveju labai gerai, jei palinksi kokia kryptim, tai ir objektyva pritaikysi tai krypciai. O su kompakt klases fotikais tai gali pamirsti. Beto sie apie kurios kalbi, savo dydziu prilygsta veidrodukams (d50 ir t.t.), tai dar tik vienas minusas i ta puoda.
                Siaip nenoriu perkalbeti ar siulyti kazka, pats turi apsispresti.


                O kas liecia siuos du, as greiciausiai pasirinkciau Canon. Man siek tiek arciau sirdies ir nuotrauku kokybe manau geresne nei Sony. Bet konkreciai pasakyti negaliu, nes nesidomejau nei vienu is siu modeliu.

                Tai linkiu sekmes renkantis

                Nauja mano svetaines versija: -
                Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                Comment


                  #9
                  Jei iki 3 000 Lt, vienareikšmiškai imk veidroduką. Investicija atsipirks
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    #10
                    Parašė samot
                    Taip, sutaupytum dabar pinigu, jei pirtum viena is tu kurios minejai. Bet ar esi tikras, kad po pusmecio ar metu kaip Jozas, ziuresi i ta fotika kruvinomis asaromis ir sakysi, man reikia naujo fotiko, nes sis neveza, taip kaip noretum.
                    Patikėk manymi, Samot protingai šneka.

                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                    --------------------------------------------------

                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                    Comment


                      #11
                      Parašė specz
                      Olympus ir Pentax manes nevilioja, pasitikejimo perdidelio nekelia, stiklu pasirinkimas nedidelis. Jei dslr tai jau issirinkes d50, bet su slr-like sutaupysiu puse kainos, turesiu viska viename kompaktiskame fotoparate. Net nzn ar as isnaudosiu dslr galimybes.
                      Ok- tavo valia. Kiekvienas pats sprendžia kaip geriau pasielgti su savo pinigais.
                      Tai ką dabar parašysiu skirta daugiau ne tau, o kitiems žmonėms, kuriuos Samot ir tamsta galite suklaidinti savo skepticizmu Olympus ir Pentax atžvilgiu:
                      Abi šios firmos kaip ir Nikon yra vien tik optinės kompanijos- ir tikrai ne pačios prasčiausios. Olympus medicininėje optikoje yra vienareikšmiškas lyderis ir labai stiprus žaidėjas pramoninėje optikoje. Abi firmos turėjo ilgą analoginių SLR praktiką ir norėčiau pažiūrėti į tą, kas pasakytų, kad jie buvo prasti. Žemesnė jų DSLR'ų kaina dabar tai ne žemesnės kokybės rodiklis, o atsvara tam, kad rinkoje karaliaujantys Canon ir Nikon yra užsiplėšę kainas už vardus.
                      Apie Pentaxą daug nepapasakosiu, bet gali pažiūrėti Zoom'o puslapį ir pamatysi, kad su tuo aparatu galima nuveikti labai labai daug.
                      Olympus nuotraukų pavyzdžių internete irgi pilna- savo nuotraukų nenoriu taikyti kaip pavyzdį, nes aš dar tik mokausi valdyti savo aparatą. Kas liečia stiklus- Zuiko digital linija E sistemai dengia visus įmanomus poreikius. Taip- jie brangesni, bet tai Zuiko. Sigma išleido visą eilę neblogų objektyvų 4/3 sistemai (atitinkamai ir Oly) o jų kaina jau labai demokratiška. Panasonic taip pat jau paskelbė kada išleis savo objektyvus su OIS kurie tiks ir Olympus. Leica taip pat jau gamina 4/3 sistemai ir sklando gandai, kad išleis savo 4/3 body. Aš jau nekalbau apie tai, kad nusipirkęs adapterį- tu galėsi prisitaikyti fotikui visus Olympus stiklus pagamintus analoginiams SLR, o jų tikrai daug ir geros kokybės.
                      Kaip paskutinis argumentas- dpreview E500 davė "highly recommended"- lygiai kaip D50, ar 350d.
                      Tai tiek.

                      O apie S3 IS galiu pasakyti tiek, kad kiek teko jį vartyti- aparatas keliantis pasitikėjimą. Juo darytos nuotraukos atrodo neblogai, bet to yra labai daug rankinių nustatymu kurie ledžia nemažai pasireikšti. IS sitema veikia efektyviai, tik jei fotografuoji AUTO režime, tolimajam zoomo gale, net prie gero apšvietimo, fotikas užplėšia ISO- tada gauni daug negražaus triukšmo. Bet tai menkniekis, nes šią problemą gali išspręsti perėjęs prie rankinio valdymo.
                      Kaip po dykumą blaškiausi

                      Comment


                        #12

                        Tik nesupraskit manes asmeniskai.
                        Pasakiau savo asmeniska nuomone apie Pentax'a ir Olimpus'a.
                        Pentax'sas mane neviliuoja kaip pati firma, bei kaip pats produktas.
                        O kas liecia Olimpus'a, man nepatinka toks skystas visu priedu pasirinkimas ir t.t. Tai gan labai panasu, kaip is JAV parsivaryti amerikietiska automobili ir veliau moketi kad ir uz oro filtrus beprotiskus pinigus.

                        Bet kazkam tai gerai, kazkam tai patinka, tai nuo to man tikrai nera blogiau ar panasiai.

                        Nauja mano svetaines versija: -
                        Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                        Comment


                          #13
                          Parašė samot

                          Tik nesupraskit manes asmeniskai.
                          Pasakiau savo asmeniska nuomone apie Pentax'a ir Olimpus'a.
                          Pentax'sas mane neviliuoja kaip pati firma, bei kaip pats produktas.
                          O kas liecia Olimpus'a, man nepatinka toks skystas visu priedu pasirinkimas ir t.t. Tai gan labai panasu, kaip is JAV parsivaryti amerikietiska automobili ir veliau moketi kad ir uz oro filtrus beprotiskus pinigus.

                          Bet kazkam tai gerai, kazkam tai patinka, tai nuo to man tikrai nera blogiau ar panasiai.
                          Supratau tavo nuomonę. Bet priedų pasirinkimas juk nesumenkina paties aparato gerųjų savybių? Beto visus priedus ramiai gali įsigyti/užsisakyti Oly atstovybėje Vilniuje, arba užsisakyti per atstovus ir lietuviškus e-šopus. Sigma stiklus 4/3 sistemai gali gauti Vilbroj- jie yra jų internetiniame kataloge. Taigi priedai tikrai ne problema. Bet štai antrinė Oly rinka išties yra skurdesnė, bet tai tai yra laiko klausimas
                          Kaip po dykumą blaškiausi

                          Comment


                            #14
                            Parašė vytauc
                            Supratau tavo nuomonę. Bet priedų pasirinkimas juk nesumenkina paties aparato gerųjų savybių? Beto visus priedus ramiai gali įsigyti/užsisakyti Oly atstovybėje Vilniuje, arba užsisakyti per atstovus ir lietuviškus e-šopus. Sigma stiklus 4/3 sistemai gali gauti Vilbroj- jie yra jų internetiniame kataloge. Taigi priedai tikrai ne problema. Bet štai antrinė Oly rinka išties yra skurdesnė, bet tai tai yra laiko klausimas
                            Matai, kaip cia pasakius. Na amerikietiska automobili, taip pat galima nusipirkti pas mus tiesiai is salono, bei ir jam einamu daliu galima tiesiog uzsisakyti tame salone. Bet tikrai tai visada patogu, jau nekalbant apie kaina? As nesakau, kad su amerikietisku automobiliu vaziuosi prasciau, nei su vokisku. Kaip ir su Olimpus'u. Del to jis nedarys blogesniu nuotrauku, nei kitos firmu, kurios pas mus tvirciau stovi.
                            Pvz Zoom atveju, su Pentax buvo kiek paprasciau, jis pasirinko sistema, kuriai jau turejo priedu o ne pradejo nuo nulio.
                            O tie, kas zada pradeti nuo nulio, as tiesiog nerekomenduociau rinktis Olimpus sistema, nes gyvename dabar, o ne kazkada gyvensime, tai ir laiko klausimas bus tik dar vienas minusas.

                            Nauja mano svetaines versija: -
                            Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                            Comment


                              #15
                              Parašė samot
                              Matai, kaip cia pasakius. Na amerikietiska automobili, taip pat galima nusipirkti pas mus tiesiai is salono, bei ir jam einamu daliu galima tiesiog uzsisakyti tame salone. Bet tikrai tai visada patogu, jau nekalbant apie kaina? As nesakau, kad su amerikietisku automobiliu vaziuosi prasciau, nei su vokisku. Kaip ir su Olimpus'u. Del to jis nedarys blogesniu nuotrauku, nei kitos firmu, kurios pas mus tvirciau stovi.
                              Pvz Zoom atveju, su Pentax buvo kiek paprasciau, jis pasirinko sistema, kuriai jau turejo priedu o ne pradejo nuo nulio.
                              O tie, kas zada pradeti nuo nulio, as tiesiog nerekomenduociau rinktis Olimpus sistema, nes gyvename dabar, o ne kazkada gyvensime, tai ir laiko klausimas bus tik dar vienas minusas.
                              Olympusas už gerą kainą duoda kit'ą su dviem tikrai neblogais objektyvais dengiančiais 35mm ekvivalente nuotolį nuo 28 iki 300mm. Absoliučiai daugumai mėgėjų (kuriems ir skirtas E500) to per akis. Jei nori daugiau- Zuiko gamina viską nuo makro iki televykų, duodamas tiek pigesnę, tiek "pro" alternatyvas, kaip minėjau yra ir Sigma stiklai. Ne firminių Oly blyksčių irgi yra pilna, tad tau niekas neliepia pirki FL50
                              Lyginti su automobiliais nėra tikslu, nes oro filtrų ir stabdžių kladėlių tau reikės nuolat, o įsigijęs objektyvą ar blykstę- juos naudosi n metų
                              Jokiu būdu nesiginčyju dėl priedų prieinamumo- Nikono antrinė rinka yra žymiai platesnė. Bet naujo objektyvo ar blykstės jam tu Topocentre ar Elektromarkte irgi nenusipirksi- eisi į specializuotą parduotuvę kurių tikrai nėra daug. Lygiai taip ir su Oly. Šiuo atveju argumentas dėl priedų nėra labai svarus- matau čia daugiau vidinio nusistatymo, kurį visi turime teisę turėti
                              Kaip po dykumą blaškiausi

                              Comment


                                #16
                                Parašė vytauc
                                Olympusas už gerą kainą duoda kit'ą su dviem tikrai neblogais objektyvais dengiančiais 35mm ekvivalente nuotolį nuo 28 iki 300mm. Absoliučiai daugumai mėgėjų (kuriems ir skirtas E500) to per akis. Jei nori daugiau- Zuiko gamina viską nuo makro iki televykų, duodamas tiek pigesnę, tiek "pro" alternatyvas, kaip minėjau yra ir Sigma stiklai. Ne firminių Oly blyksčių irgi yra pilna, tad tau niekas neliepia pirki FL50
                                Lyginti su automobiliais nėra tikslu, nes oro filtrų ir stabdžių kladėlių tau reikės nuolat, o įsigijęs objektyvą ar blykstę- juos naudosi n metų
                                Jokiu būdu nesiginčyju dėl priedų prieinamumo- Nikono antrinė rinka yra žymiai platesnė. Bet naujo objektyvo ar blykstės jam tu Topocentre ar Elektromarkte irgi nenusipirksi- eisi į specializuotą parduotuvę kurių tikrai nėra daug. Lygiai taip ir su Oly. Šiuo atveju argumentas dėl priedų nėra labai svarus- matau čia daugiau vidinio nusistatymo, kurį visi turime teisę turėti
                                Olympus'ui matomai daugiau kaip ir nieko nebelieka, kaip duoti pigiau pradzioje, nusipirkti jo produkta... Kaip ir GSM operatoriu marketingas, duoti telefona uz 1 lita ir prisiristi klienta prie saves (veliau maziau ar daugiau jis praplepes telefono verte). Arba kaip ir su kai kuriu firmu skutimosi peiliukais, kotelis pigiau nei pats peiliukas. Nors realiai savikaina... na patys zinot

                                Kalbant toliau apie fotografija ir Olympus'a, tai nereikia pamirsti kad ir ta pati Sigma, bei kitos panasios firmos gamina objektyvus ne tik Olympus'ui, bet ir Nikon'ui, Canon'ui ir t.t. ir gan platesniu asortimentu, nei paciam Olympus'ui.

                                Beto nemaza dalis fotografu, perkasi vienus ar kitus priedus per pazystamus, ir nebutinai naujus, gan nemazai megsta pirkti ir devetus priedus. Tad kad ir toli nejus, pasiziurekime ka turime suvedus paieskoje zodi Olympus, Nikon ir Canon kad ir www.muge.lt ar www.skelbimai.lt


                                O kad nepatinka man si firma, tai as ir neslepiu, daug minusu matau, ne tik priedu pasirinkime. Bet cia atskira medalio puse.
                                Bet ir kas turi ir vartoja Olympus, nesisaipau ir ju, ar tuo labiau nekvailinu. Tiesiog nerekomduoju pradeti nuo Olympus ir tiek.


                                Manau kad sioje vietoje sia diskusija ir baigiu, nes visiskai nukrypta nuo pirmos zinutes temos, o ir si diskusija bevaise, nes kiekvienas turime savo nuomones, poreikius ir supratimus apie konkretu produkta.

                                Nauja mano svetaines versija: -
                                Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                                Comment


                                  #17
                                  Jeigu as tureciau tuos 3000lt as neabejodamas imciau veidrodi Taciau dabar as susideliojau ko noriu ir laukiu kol bus lesu, kadangi as nedirbantis tai gali uztrukti iki spalio ar daugiau. Campact butu tai ka as dabar galeciau sau leisti ir nevarzomai fotografuoti. Kokybes suolis mane tenkintu, nes dabar naudojuosi minolta z1 arba juostiniais neypatingais veidrodukais. Samot, jei S3 prilygsta dydziu d50, man tai tik pliusas. Mano didelese rankose paprasta muiline nekaip jauciasi, svorio trukumas, nestabili laikysena. 12x zumas tai ko man reikia, platus kampas taip pat neprastas, macro galimybes tikrai placios. Vienintelis ryskus trukumas tai triuksmai jau prie neaukstu ISO.
                                  Tureciau geresni, didesni fotoparata nei vidutinis kompaktinis taciau nereiketu tampytis atskiru objektyvu. Taip pat kiek skaiciau nemazai dslr vartotoju ima juos kaip antrini varianta, kai nera kaip tampytis body ir 2-3 stiklu ar keliaujant i zygi. Is atsiliepimu jie daznai praktiskai nenusileidzia dslr, beabejo kur ne kur pralaimi nelygia kova taciau kartais ir darba atlieka geriau.

                                  Comment


                                    #18
                                    Im Canon S3 ir nesuk sau galvos. Sony priedai brangesni (atmintis ir pan.), be to, dizainas Canon grazesnis (juodas). Kokybe tikrai nenusivilsi. Tokia mano nuomone (gal tau pades apsispresti). Ir kaina Vilbroje buvo 1399 Lt.
                                    Paskutinis taisė liutass; 2006.07.04, 11:25.

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė specz
                                      Jeigu as tureciau tuos 3000lt as neabejodamas imciau veidrodi Taciau dabar as susideliojau ko noriu ir laukiu kol bus lesu, kadangi as nedirbantis tai gali uztrukti iki spalio ar daugiau. Campact butu tai ka as dabar galeciau sau leisti ir nevarzomai fotografuoti. Kokybes suolis mane tenkintu, nes dabar naudojuosi minolta z1 arba juostiniais neypatingais veidrodukais. Samot, jei S3 prilygsta dydziu d50, man tai tik pliusas. Mano didelese rankose paprasta muiline nekaip jauciasi, svorio trukumas, nestabili laikysena. 12x zumas tai ko man reikia, platus kampas taip pat neprastas, macro galimybes tikrai placios. Vienintelis ryskus trukumas tai triuksmai jau prie neaukstu ISO.
                                      Tureciau geresni, didesni fotoparata nei vidutinis kompaktinis taciau nereiketu tampytis atskiru objektyvu. Taip pat kiek skaiciau nemazai dslr vartotoju ima juos kaip antrini varianta, kai nera kaip tampytis body ir 2-3 stiklu ar keliaujant i zygi. Is atsiliepimu jie daznai praktiskai nenusileidzia dslr, beabejo kur ne kur pralaimi nelygia kova taciau kartais ir darba atlieka geriau.
                                      Na, vežiojimasis nemanau, kad yra argumentas prieš DSLR, kadangi tu gali turėti plataus rėžio objektyvą ir jo nenuiminėti. Tai priklauso nuo tavęs ir kokią įrangą esi pasirinkęs.

                                      Tavo vietoje dar palaukčiau rudens
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        #20
                                        S3 man truputeli nesilygina su DSLRais.

                                        Jeigu nenori isleisti daug pinigu DSLRui ir objektyvams, bet nori aukstesnes kokybes nuotrauku ir platesniu galimybiu, patarciau atkreipti demesi i tokius fotikus:
                                        Panasonic FZ30
                                        Nikon Coolpix 8800
                                        Canon Powershot Pro1

                                        Jie kainuoja truputeli pigiau ne veidrodis, bet sutaupysi ant objektyvu. Be to siuos fotikus galima "auginti" priedais kaip ir DSLR, ir funkciju jie turi artimu profiniams fotikams.
                                        Nuotrauku kokybe gali ispausti tokia pacia kaip su vedrodziu.

                                        S_P

                                        P.S. Bet vistiek paskui noresi veidrodinio fotiko
                                        S_P

                                        Meninė fotografija
                                        www.sp-foto.lt

                                        Comment

                                        Working...
                                        X