Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

SLR ir DSLR fotoaparatai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    SLR ir DSLR fotoaparatai

    As kaip visiskas pradedantisis (zaliukas) , noreciau placiau suzinoti , ka tos tris raides reiskia ir kuom SLR skiriasi nuo DSLR . Tikiuosi kas nors atsakis

    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

    --------------------------------------------------

    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

    #2
    SLR - Single Lens Reflex (lietuviškai veidrodinis). D reiškia Digital

    SLR schema:

    Comment


      #3
      Aisku? Tema galima uzdaryti?

      Comment


        #4
        Pasirodo , kad dar ir tokius kameru buna : twin-lens reflex camera (TLR) :




        Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

        --------------------------------------------------

        Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

        Comment


          #5
          Parašė liutass
          Aisku? Tema galima uzdaryti?
          Man pvz niekas neaisku

          Tai gaunasi kad visos skaitmenines kameros yra SLR ? ar dar kokiu kitokiu buna, kad pvz John taupumo sumetimais negalejo isigiti SLR tai kokia jis tada isigijo ? Man susidaro ispudis kad DSLR kaskokios stebuklingos kameros , delto ir smalsu "kame visas reikalas" ...

          Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

          --------------------------------------------------

          Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

          Comment


            #6
            Nė viena skaitmeninė kamera nėra SLR, kadangi skaitmeninės SLR vadinamos DSLR Nesu tikras 100%, bet (D)SLR, ūkiškai tariant, yra aparatas su keičiamais lęšiais.
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              #7
              jei anglų kalba nėra barjeras, tai gan išsami informacija yra čia:

              http://en.wikipedia.org/wiki/DSLR
              Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

              Comment


                #8
                DSLR pagrinde profesionalios yra (nors bandoma nupiginti ir privesti prie megejisku siais laikais), o muilines nera, kitaip sakant, ka matai per objektyva, tai LSD matai ta patai tiesiogiai, o DSLR LCD ekrane matai suprojektuota nuo specialaus veidrodzio, tada vaizdas yra toks pats, koki matysi nuotraukoje.

                Comment


                  #9
                  Parašė liutass
                  ...o DSLR LCD ekrane matai suprojektuota nuo specialaus veidrodzio, tada vaizdas yra toks pats, koki matysi nuotraukoje.
                  Jokiam ne LCD ekrane Matai tikrą vaizdą, atspindėtą penkiakampės prizmės (žr. digramą antrame poste). DSLR fotikuose LCD ekranas naudojamas TIK nuotraukų peržiūrai. Beje, DSLR fotoaparatais negalima filmuoti

                  Comment


                    #10
                    taip

                    Comment


                      #11
                      Parašė Mantaz
                      Nė viena skaitmeninė kamera nėra SLR, kadangi skaitmeninės SLR vadinamos DSLR Nesu tikras 100%, bet (D)SLR, ūkiškai tariant, yra aparatas su keičiamais lęšiais.
                      Man atrodo, kad juos galima keisti ir ant iprastu ne SLR fotoaparatu.

                      Comment


                        #12
                        Kad būtų visiems aišku:

                        Paprasto fotoaparato schema:



                        SLR fotoaparato schema:





                        Skaitmeniniams aparatams galioja lygiai tie patys principai, tik vietoj juostos (film) yra skaitmeninis sensorius.


                        Parašė Mantaz
                        Nė viena skaitmeninė kamera nėra SLR, kadangi skaitmeninės SLR vadinamos DSLR
                        ???
                        DSLR yra Digital Single Lens Reflex arba Digital SLR, taip kad šito tavo pasakymo visai nesupratau...

                        Nesu tikras 100%, bet (D)SLR, ūkiškai tariant, yra aparatas su keičiamais lęšiais.
                        Ne visi SLR turi keičiamus lęšius (pvz. Olympus E-10), ir, jei neklystu, būna ir paprastų fotoaparatų su keičiamais lęšiais, taip kad toks pasakymas nėra visai tikslus Viską lemia vidinė fotoaparato konstrukcija

                        Comment


                          #13
                          Aišku, dėkui už pataisymus
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            #14
                            Vaidas, atsake #12 teisingai i uzduotus klausimus.

                            Nauja mano svetaines versija: -
                            Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                            Comment


                              #15
                              Parašė Vaidas
                              ....Beje, DSLR fotoaparatais negalima filmuoti
                              O cia kodel taip ? Siaip minusas

                              Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                              --------------------------------------------------

                              Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                              Comment


                                #16
                                Parašė jozikas
                                O cia kodel taip ? Siaip minusas
                                Nes vienu metu vaizdas gali būti projektuojamas tik į ieškiklį (viewfinder) arba tik į sensorių. Jei būtų galima filmuoti, nematytum, ką filmuoji

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė jozikas
                                  O cia kodel taip ? Siaip minusas

                                  Jokio minuso, nes "kombainai" lieka "kombainais". Jis nei filmuoja padariai, nei ir nuotraukos nera auksciausio lygio.
                                  O jei kam reikia fotiko, tai perka fotika.
                                  O kam reikia kameros filmuoti, tai ir perka kamera.
                                  Viskas labai paprasta.

                                  Nauja mano svetaines versija: -
                                  Atnaujinta senoji svetaines versija - naujas foto albumas Zamość (Lenkija)

                                  Comment


                                    #18
                                    Neradau tinkamesnės temos paklausti, apie Brattery gripus, juk į juos dedasi tik paprastos baterijos, bet tuo pačiu nelieka baterijos fotoaparate, nes ten būna jungtis... Tai koks tikslas jį pirkt ir tvirtint? Fotikas tampa daug didesnis ir sunkesnis, ar nepatogiau kišenėj tą nedidelį akumą pasinešioti, pakeitimui skirtą... O gal ką nors ne taip suprantu? Dėtūsi ten bent 3 ir dar fotike liktų, tai jau būtų šis tas...

                                    Comment


                                      #19
                                      Del gabaritu klysti, kurkas patogiau, ypach jei ant kokio 350d, o daugiau kaip ir nelabai zinau. Ant juostinio turejau gripa, tai dedavosi AA, gerai tuo jog gali prisipirkt tokiu kada reik.

                                      Comment


                                        #20
                                        Daznai jis ir perkamas del to padidinimo, kad fotoaparatas rankose geriau laikytusi, bei tiems kurie vertikaliai megsta fotkinti.
                                        Teko Canon EOS 400D laikyti, su ir be battery gripu. Be jo tikrai bent mano rankoms nepatogu.
                                        Jedi power!

                                        Comment

                                        Working...
                                        X