Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LV. Ryga / Rīga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    tam doma katedros bokste esu buves pernai vaizdas is jo tiesiog visa ryga kaip ant delno

    Comment


      Ačiū, šauni tema

      Comment


        Ačiū už puikias nutoraukas!

        Comment


          O Eziukai, you got to go to Riga! Thank you for the photo reportage. Your pictures bring back so many pleasant memories from my visit there last summer! I am glad to see that the fog lifted during the course of the day.


          I didn't realize they are working on the monument!

          Right next to it is the clock:

          That's where Maris and I met. And, although the buildings across the street look fairly modern, that's also one of the main entrances to the Old Town.

          The Old Town itself, of course, is just infinitely fascinating, becoming ever more beautiful as restoration works continue.

          Kažkur už Livu parkelio .


          If I'm not totally mistaken this is the building where Gatis works, and isn't it a charmer!

          Again, thank you for this wonderful tour of Riga, Eziukai!
          Originally Posted by

          Comment


            Labai gražu, man kaip niekad nebuvusiam Rygoj tai žiauriai įdomu.Ačiū
            :geria: Už Lietuvą!!

            Comment


              Parašė Whose Homepage
              Again, thank you for this wonderful tour of Riga, Eziukai!

              Wh i'm feeling great that you got pleasent memories viewing my photos .

              About Gatis workplace i'm sure that you are bit mistaken on it The building were the Gatis work is the neighbour one you can see the glance of it in that photo on a left side

              And it is just a one part of this photo collection from my trip so stay on this thread in future if you like photos because were will be more

              Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

              --------------------------------------------------

              Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

              Comment


                Parašė Edd
                Tai čia jau ne senamiestis. Bet yra ir senamiestis, kur pastatai seni - ne ~19a., tik jis mažesnis nei Vilniuje ar Taline.
                Na aš senamiesčiu laikau teritoriją nuo stoties iki upės. Tą teritoriją aišku galima skirstyti į senesnes ir naujesnes zonas...

                Comment


                  Jei neklystu, čia apibrėžtas Rygos senamiestis, už jo yra kvartalai sudaryti daugiausiai iš ~19a. pastatų: http://img476.imageshack.us/img476/9598/14fk.jpg

                  Comment


                    Parašė Edd
                    Jei neklystu, čia apibrėžtas Rygos senamiestis, už jo yra kvartalai sudaryti daugiausiai iš ~19a. pastatų: http://img476.imageshack.us/img476/9598/14fk.jpg
                    Edd 100 % teisingai

                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                    --------------------------------------------------

                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                    Comment


                      Vaizdas per purviną (kaip visada ) langą iš vienos LU filosofijos fakulteto auditorijos. Vaizdas į šiaurinę Brivabas bulvaro dalį. Žemiau mažitė kavinukė


                      "Reval Hotel Latvija" iš arčiau, mano manimu kur kas geresnis renovacijos sprendimas nei Vilnietiško varianto. Bandėme pakilti į viršuja esanti "Skyline" restoraną, bet dėl kažkokių priežasčių restoranas neveikė . Beje už šio dangoraižio intensyviai statomas viešbučio priestatas.


                      Sekančiose nuotraukose bus matomas Rygos centro rajono tiesinis gatvių tinklas. Kas mano manimu yra puiku .Man toks gatvių išplanavimas labai patinka. Dzirnavu gatvė.


                      Atsisukus nuo tos pačios sąnkryžos link senamiesčio galima pamatyti tokį vaizdą.


                      Viena iš pagrindinių trijų Rygos centro gatvių - Brivibas gatvė.


                      Pastebėkite, kad visos šalutinės gatvės nuo trijų pagrindinių yra išklotos senu grindiniu, tai yra akmenimis. Lačplėša gatvė.


                      Dar karteli Brivibas gatvė.


                      Šv. Gertrudos bažnyčia. Įspūdingai apgaubta centro pastatų. Viena iš dviejų Rygos bažnyčių į kuria pavyko įeiti nemokamai. Viduje deja visiškai tuščia, bet irgi gražų. Bažnyčia yra šiek tiek užmiršta bent turistų lankstinukuose, o veltui.


                      Nuotrauka daryta nuo bažnyčios laiptų. Gertrudos gatvė.




                      Grįžtame atgal. Esplanadės parkas. Ir šioks toks vaizdas iš jo į senamiestį.


                      Miesto kanalo parkas pilnas labai gražių skulpturų. Viena iš jų.


                      Šį kartą šioks toks vaizdas iš miesto kanalo parko .


                      Vaizdas nuo Bastiono kalvos. Kalva buvo supilta 19-o amžiaus 6-dešimtmetį, griaunant miestą supančia sieną ir kasant miesto kanalą. Taip pat nuotraukoje matomas ilgiausias senamiesčio pastatas Jokūbo kareivinių pastatas, pastatytas 18 amžiuje. Priešais buvusęs kareivines yra įrengta požeminė stovėjimo aikštė.


                      Šv. Jokūbo bažnyšios bokštas ir Jokūbo kareivinės.


                      Riga kaip tvirtovė buvo pagarsėjusi jau nuo tų laikų kaip buvo įkurta. Riga buvo viena iš patvariausių tvirtovių regijone. Tvirtovės sienos buvo išgriautos 19 amžiuje. Viena iš didžiausių sienos liekanų yra prie Jokūbo kareivinių.


                      Ir vėl užklidau į siauras gatveles kuriu pavadinimų neprisimenu.


                      Šv. Jokūbo bažnyčia yra ketvirtoji pagal diydį senamiesčio bažnyčia. Pirmą kartą paminėta raštuose 13 amžiuje.


                      Kažkur prie Šv. Jokūbo bažnyčios.




                      Latvijos prezidentės rezidencijos aka Prezidenturos vienas iš kampų . Nuotrauka daryta iš Pilies aikštės, kuri buvo sukurta 18 amžiuje.


                      Prezidentura saugantis latvijos šauliai, tolumoje Parex banko dangoraižis.


                      Tik įdomu kaip jie susaugotu Freibergą be dėtuvės šoviniams šautuve ? Nebent užbadytu visus besirengiančius pulti prezidenturą .


                      Įėjimas į Rygos pilį arba dabar Prezidenturą. Rigos pilis buvo įkurta 1330 metais, kaip Livonijos ordino rezidencija. Keičiantis pilies savininkams keitėsi ir pilies architektūra, kiekvienas pridėdavo ko nors savo. Įdomu ką pilyje pakeis dabartinė latvijos prezidentė


                      ... vėliau pratęsiu

                      Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                      --------------------------------------------------

                      Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                      Comment


                        Ech, gaila, kad praėjusią vasarą tik porą valandų išėjo praleisti Rygoje - vis tik labai gražus miestas...

                        Man ypač patiko šita nuotrauka:
                        http://img395.imageshack.us/img395/9218/p41204555jb.jpg

                        Beje, turiu su tavim nesutikti dėl viešbučių rekonstrukcijos. Nežinau, kaip anksčiau atrodė "Latvijos" viešbutis, tačiau dabar jis atrodo gan blankiai, kaip ir daugelis kitų modernių daugiaaukščių. Tuo tarpu "Lietuvos" viešbučio rekonstrukcija, mano nuomone, yra tikrai labai labai nebloga - vien ko vertas naktinis vaizdas
                        Anksčiau "Lietuva" man visai nepatiko - laikiausi nuomonės, kad beveik viską, kas buvo pastatyta sovietų laikais, reikia pakeisti, išgriauti, bet dabar tas požiūris šiek tiek pasikeitė
                        Paskutinis taisė Vaidas; 2006.04.13, 23:18.

                        Comment


                          Penki balai :*****: Ačiū, man labai patiko. Reikės aplankyti tą skulptūrų parką.
                          :dumas:

                          Comment


                            grazu tarp kitko si gynybines sienos dalis atstatyta ir IMHO nelabai kokybiskai
                            "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                            - George W. Bush President of the USA

                            Comment


                              Grazios nuotraukos Eziuk. Lauksim tesinio
                              "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                              Comment


                                Antra dalis irgi labai įdomi šiaip "gatvės lygio" nuotraukos dažniausiai ir būna pačios įdomiausios.
                                Kaip po dykumą blaškiausi

                                Comment


                                  Parašė DeSadas
                                  grazu tarp kitko si gynybines sienos dalis atstatyta ir IMHO nelabai kokybiskai
                                  Primena Trakus
                                  www.lt-lv-forum.org/

                                  Comment


                                    Parašė Ežiukas
                                    Ir užtaikėme į didžiulį rytinį transporto kamšti, kas sukėlė dar daugiau juoko kaip konduktorė tiesiog vadovavo kaip, kur, kuria juostą turėtu važiuoti vairuotojas (smagi darbuotojų porelė trumpai pasakius).
                                    Nekarta teko patekti i tos gatves kamsti ,tai velkiesi kaip kos sliekas

                                    P.S. Eziuk, dekui uz saunia tema, matosi turiningai laika praleidai
                                    W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
                                    Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
                                    Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

                                    Comment


                                      Šioje dalyje nuotraukos bus tik nuo Vanšu tilto ir aplink Saulės akmenį ir vaizdai prie Saulės akmens. Dėlto čia labai daug ko komentuoti net nereikia . Šitas dangoraižis tikrai .

                                      Pakabinamas Vansu tiltas.


                                      Saulės akmens dangoraižis iš dešinės Dauguvos pusės. Pats dangoraižis man super gražus. Bet bendrame plane visiškai nesižiuri. Truksta daugiau tokio tipo pastatų šalimais. Konservativus latviai dangoraižių statymo klausimais vis žada žada, bet taip ir nepastato kokios nors "kompanijos" šiam dangoraižiui.


                                      Taip pat nuo Vanšu tilto nerealus vaizdas į Rygos senamiestį ir jo bažnyčių bokštus.


                                      Pati Dauguva nemenka upė. Vaizdas į geležinkelio tiltą, Latvijos televizijos pastatą ir televizijos bokštą.


                                      Vanšu tilto laikomosios sijos.


                                      Saulės akmuo iš arčiau. Jau persikėlus į kitą Dauguvos pusę.


                                      O pamačius tokį vaizdą nejučia išsižioji . Senamiestis iš priešais Saulės akmenį esančio parkelio.


                                      Nors latviai turi tik vieną naujai pastatyta modernų dangoraižį, bet užtat koki .


                                      Ateityje Kipsala (viena sala iš daugelio Dauguvos upėje) turėtu būti vadinamas baltijos Manhetenu. Aš asmeniškai galvoju, kad taip tik Latvių šnekos, nes su dangoraižių statybomis tai pas juos nekas. Nors žinoma viskas gali drastiškai pasikeisti. Kiek suprantu sala nėra senamiesčio regimojoje zonoje, tai aš niekaip nesuprantu kodėl latviai "stabdo" su aukštuminių pastatu plėtra šioje saloje.


                                      Hansa bankas mano mėgstamiausias bankas (naudojuosi tik jo paslaugomis), dėl šiek tiek kvailokos priežasties . Priežastis ta, kad šitam bankui priklauso šis nuostabus pastatas.


                                      Pamėginom mes ir į patį pastatą patekti, bet laisvai galima vaikščioti tik po apatinius banko aukštus . Norint pakilti aukščiau reikia turėti specialias elektronines korteles.




                                      Žvelgiant iš Kipsalos į Zakusalą (Zuikių salą) .


                                      O čia popsiškai klasikinis kadras. Rygos senamiestis.


                                      Žmogus ir dangoraižis.


                                      Saulės akmens parkelyje daug žmonių leidžia laiką skaitydami knygas, vaikščiodami ar paprasčiausiai degindamiesi prieš saulę. Budamas Rygiečiu ir aš tikriausiai laisvu laiku dažnai mėgaučiausi tiek dangoraičio vaizdu, tiek vaizdu žiurint į kitą Dauguvos pusę.




                                      Dar kartą Saulės akmuo nuo dešinės Dauguvos pakrantės. Po Vanšu tiltu.


                                      Vis tie senamiesčio bokštai .


                                      Latvis irgi įsispoksojo į Saulės akmenį ir į ...


                                      ... dvi prie pakrantės išmaldos kaulijančias antys.


                                      ... pasakojim dar pratęsiu vėliau (neatsibodo ... ? ) .

                                      Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                      --------------------------------------------------

                                      Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                      Comment


                                        Neatsibodo. Lauksim tesinio
                                        "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                                        Comment


                                          Thank you for posting yet more wonderful photos of your visit, Eziukai!

                                          You guys covered quite a bit of territory! I'm a great fan of the Vansu Bridge, and Saules Akmens is FABULOUS! The city's silhouette with the church towers across the water is lovely to behold.

                                          But I'm afraid we don't quite see eye to eye on where Gatis works. This is the photo of his building that he posted in the Ryga thread, saying:

                                          The ornate building in middle (further away) is the one where I am working now One of City Council buildings.


                                          This is how you show it, having gone off the main street to get a better view:



                                          I believe that's it, the cream colored building with the single pointed tower in the center.
                                          Originally Posted by

                                          Comment

                                          Working...
                                          X