Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

KR. Seulas / Seoul

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  KR. Seulas / Seoul

  Ačiū už nuotraukas.

  Jo, Seulas labai kietas miestas su labai kieta dangoskyra, daugybe svarbių firmų HQ ir apskritai daug labai neblogų dalykėlių, nors, kaip jau sakei - labai nuvertintas.

  Nenorėčiau ten gyventi turbūt dėl vienos priežasties - jų draugiškųjų šiaurinių kaimynų Ko tai abejoju, kad galėčiau ten jaustis saugiai, juk šalia - diktatūra valdoma psichopato.
  Kita vertus, Lietuvoj jaučiausi saugus, nors gyvenau šalia Rusijos, todėl gal nebūtų taip jau ir blogai....
  You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

  #2
  hmm gan keistas tas metalinis dangoraizis (nuotraukos viduri)  O siaip Seulas, be abejo, puikus, grazus, milziniskas miestas
  Westside is the best ! :jura:

  Comment


   #3
   Neįtikėtina

   Mano galerija Flickr'yje

   Comment


    #4
    woow fantastic pics, but Seulas? Kuala Lumpuras, Londonas and Hong Kongas already killed me

    Comment


     #5
     Parašė John
     How is London in Polish? Londyn?
     And New York? Nowy York? LOL! this is much more funny.

     hehe tak Londyn i Nowy Jork ale Lumpuras and Seulas are the best : you know how to make my day better

     Comment


      #6
      Parašė John
      Well at least we don't translate city names literally.
      In such a case Seoul would be Sostine (capital) and New York - Naujasis Jorkas (as Nowy York) in Polish.
      but you end it with with "as", "us" and we dont use "Y" but "J" - Nowy Jork

      Comment


       #7
       Labai gerai atrodo sitas miestas. Ir dangoraižiai nenuobodūs, "super:
       Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

       Comment


        #8
        KR. Seulas

        Jau beveik mėnesį esu Seule, kur studijuoju pagal mainų programą. Šiandien padariau nemažai nuotraukų Seulo centre, kurias čia ir įmesiu. Jei patiks - galėsiu šią nuotraukų seriją ir pratęsti.

        Seulas yra Pietų Korėjos sostinė, mieste gyvena daugiau nei 10 milijonų žmonių (tai aštuntas pagal dydį miestas pasaulyje), tačiau įskaitant priemiesčius bendras gyventojų skaičius siekia net 24,5 milijono gyventojų (antra pagal dydį „metropolitan area“ pasaulyje).

        Per miestą teka Han upė. Didžiulis Pietų Korėjos ekonomikos augimas dar vadinamas „stebuklu ant Han upės“, kai per 40 metų iš neturtingos ir karo nuniokotos šalies Korėja tapo viena labiausiai išsivysčiusių šalių pasaulyje.

        Seule vyko 1988 metų vasaros Olimpinės žaidynės bei 2002 metų FIFA pasaulio futbolo čempionato rungtynės.

        Seule veikia mobilios skaitmeninės televizijos technologija, kuri leidžia žiūrėti televizorių telefono ekrane (net ir metro!). Seulą su kitais šalies miestais jungia 350km/h greitį išvystantys greitieji KTX traukiniai, o Seulo metro yra trečias pagal dydį pasaulyje. Incheon – pagrindinis Seulo tarptautinis oro uostas, nuo 2005 metų Airports Council International kasmet pripažįstamas geriausiu oro uostu pasaulyje.

        1. Seulas pristato save "Hi Seoul - Soul of Asia" šūkiu. Čia norima sutapatinti žodžius Seoul and Soul (angliškai jie tariami identiškai).


        2. Viena centrinių Seulo vietų - Seulo Plaza (Seoul Plaza). Iki 2004 metų šioje vietoje buvo didelė sankryža su fontanu, tačiau buvo nuspręsta šią erdvę paversti atvira susibūrimų vieta. Dabar čia beveik kas dieną vyksta kokie nors renginiai: koncertai, mugės ir pan.        3.Tolumoje matosi Seulo TV bokštas (N Seoul tower). Tai vienas žymiausių pastatų Seule - miesto vizitinė kortelė. Pastatytas 1969 metais, aukštis - 236,7m, (nuo jūros lygio - 479,7m). Iš pradžių bokštas buvo pavadintas Namsan Tower, tačiau dabar pavadinimas trumpinamas iki šiek tiek keisto N Seoul Tower.


        4.Tiek Seule, tiek kitose Korėjos vietose keliai yra nepriekaištingai sužymėti, viskas užrašyta anglų kalba. Deja didelė problema, kad realiai Seule neegzistuoja gatvių pavadinimai. Kiekvienam namui yra suteikiamas namo numeris priklausomai nuo pastatymo datos (t.y. šalia esantys namai gali turėti visiškai skirtingus numerius). Todėl net jei žinomas tikslus adresas, problemų jį rasti gali kilti net taksi vairuotojui.


        5.


        6.


        7.


        8.


        9.


        10.


        11.Tokių transporto priemonių Korėjoje apstu, restoranai juos naudoja maisto pristatymui į namus. Keista, kad jokios kelių eismo taisyklės jiems negalioja, dažnai tokie mopedai dideliu greičiu laviruoja šaligatviais ir pėsčiųjų perėjomis. Apskritai korėjiečių vairavimo kultūra yra labai prasta, nesustoti prie STOP ženklo, pervažiuoti sankryžą, kai dega raudonas šviesoforo signalas - labai dažnas reiškinys.


        12.


        13.


        14.Paminklas admirolui Yi Sun-sin (1545-1598), kuris Čioson (Joseon) dinastijos metu vadovavo Korėjos laivynui. Jis laimėjo visus iš 23 mūšių prieš japonus. Ypač gerbiamas už "Turtle-ship" patobulinimą (gal kas žino lietuvišką vertimą?). Apskritai santykius tarp Korėjos ir Japonijos galima tam tikra prasme lyginti su Lietuvos ir Rusijos santykiais. Japonija buvo okupavusi Korėją nuo 1910 iki 1945 metų, norėta šalį "japonizuoti", o bet koks pasipriešinimas japonams buvo labai sunkiai baudžiamas.        15. Už statulos admirolui - šiuo metu restauruojami Gwanghwamun vartai į Gyeongbokgung (vert: Vieta, palaiminta dangaus) rūmus, pagrindinius Čioson dinastijos rūmus pastatytus 1394 metais. Nuotraukos iš šių rūmų - kitą kartą.        16.


        17.


        18.


        19.


        20.


        21.


        22.


        23.


        24.


        25.


        26.

        27.        28.Paminklas admirolui Yi Sun-sin yra Gwanghwamun Plazoje, vietoje su dideliu fontanu ir metro stotele po žeme.


        29.


        30.


        31.


        32.


        33.


        34.


        35.


        36.Korėjoje itin baiminamasi H1N1 gripo viruso. Policininkai, medicinos darbuotojai dažnai dėvi apsaugines kaukes, oro uostuose tikrinama atvykstančiųjų kūno temperatūra, dalinamos nemokamos dezinfekcinės servetėles ir pan. Nors nuo šio gripo viruso Korėjoje mirė tik keletas žmonių, tokiame mieste kaip Seulas tokio lygio saugos priemonės yra būtinos.


        37.


        38.


        39.


        40.


        41.


        42. Cheonggye upelis (Cheonggye Stream) Seulo centre. Tai 6 kilometrų ilgio dirbtinis upelis, aplink kurį sukurta rekreacinė zona. Prieš Korėjos karą šioje vietoje iš tikrųjų tekėjo upelis, tačiau po karo vietoje jo buvo pastatytas kelias, po to estakada. 2003 metais buvo sumanyta nugriauti estakadą ir gražinti žaliąją zoną į miesto centrą. Visas projektas kainavo 900 milijonus JAV dolerių ir buvo labai kritikuojamas, tačiau dabar tai yra viena gražiausių miesto vietų, kur galima pasislėpti nuo miesto šurmulio. Vanduo upelyje pumpuojamas iš Han upės, nes per ilgus metus vandens srovė upelyje buvo išnykusi.


        43.


        44.


        45.


        46.


        47.


        48.


        49.


        50.


        51.


        52.


        53.


        54.


        55.


        56.


        57. Labai jaukus kavinių tinklas ant Cheonggye upelio kranto, kur net keturiuose aukštuose galima stebėti miestą ir mėgautis kava. Seule yra ypač daug kavinių tinklų (Starbucks, Coffee Bean and Tea Leaf ir kt), centre praktiškai ant kiekvieno kampo yra po panašią kavinę.


        58.


        59. „Piano Key“ Lane – gatvė, kurioje visada verda gyvenimas: daugybė barų, restoranų ir žmonių. Kartais atrodo, kad šitas miestas niekada niekada nemiega. Nesvarbu, ar pirmadienis ar penktadienis - tokiose vietose kaip ši bet kuriuo paros metu viskas veikia ir yra daugybė žmonių.


        60.


        61.


        62. Cheonggye upelis naktį


        63.


        64. Cheonggye upelio tėkmė prasideda įspūdingu fontanu ir kriokliu


        65.


        66.


        67.


        68. Kiekvieną dieną nustatytu laiku sutemus prie Cheonggye upelio rengiami įspūdingi lazerių šou


        69.


        70.


        71.


        72. Eismas naktiniame Seule prie admirolo Yi Sun-sin paminklo


        Geresnės kokybės nuotraukos mano Flickr.
        Paskutinis taisė Berliner; 2009.09.23, 17:19.
        BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

        Comment


         #9
         Puikios nuotraukos. Labai dėkui už foto ekskursiją ir laukiam jų daugiau
         eFoto | YouTube

         Comment


          #10
          Tokį patį kalantį metalinį žmogų mačiau Frankfurte šalia Messe Turm. Pasidarė įdomu, ką tai galėtų reikšti.
          Parašė Berliner Rodyti pranešimą

          Comment


           #11
           Azijos magija.
           ______________
           The Division Bell

           Comment


            #12
            Labai įdomi tema ir gražios nuotraukos! Dėkui

            Comment


             #13
             ačiū už vaizdus, tik nesuprantu kam dėti praktiškai edentiškas nuotraukas, pvz 28/29, 34/35 ?
             Reikia fotografo?

             Comment


              #14
              Ačiū. Būtų įdomu, jei prie vaizdinės medžiagos pakomentuotum/papasakotum apie gyvenimą Seule ir pan. Visgi per mėnesį laiko kažkiek įspūdžių tikriausiai susikaupė.

              P.S. Jei tu nieko prieš, gal vertėtų sujungti šia temas : http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=1626
              Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

              Comment


               #15
               Parašė 99 Rodyti pranešimą
               Ačiū. Būtų įdomu, jei prie vaizdinės medžiagos pakomentuotum/papasakotum apie gyvenimą Seule ir pan. Visgi per mėnesį laiko kažkiek įspūdžių tikriausiai susikaupė.

               P.S. Jei tu nieko prieš, gal vertėtų sujungti šia temas : http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=1626
               Taip, pridėjau šiek tiek komentarų, vakar nebespėjau.

               Taip, temas galim sujungti.
               BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

               Comment


                #16
                Parašė John
                Uhu, pritrenkiantis miestas. Nors buti ir neteko, bet tiek is siu, tiek is kitu matytu nuotrauku, atrodo be galo ispudingai. O dar koks gamtovaizdis (kalnai/kalvos)... kada nor butinai noriu ten nuvaziuoti.
                Iš tikrųjų tai labai pritrenkiantis miestas: jam pilnai pamatyti ir jį patirti tikriausiai reikia bent savaitės.

                Nežinau, ar čia man vienam tokia nuomonė susidarė, bet atrodo, jog vakaruose tiek Korėja, tiek Seulas yra šiek tiek nuvertinti. Tokijus, Honkongas, Šanhajus lyg ir nustelbia Seulą žinomumo ir populiarumo prasme. Nors nebuvau kituose miestuose, manau, kad Seulas puikiai gali rikiuotis į vieną eilę su kitais žymiais Azijos miestais.

                Parašė John
                Tik va nezinau, kaip del to ju sukio "Soul of Asia". Korejieciu visuomene labai uzdara ir su uzsienieciais dazniausiai nemegsta susideti. Gal reiktu koki nors kitoki suki susigalvoti?
                Na, nežinau, ar korėjiečiai tikrai tokie uždari. Šiaip vietiniai žmonės, ypač bendraamžiai, labai šiltai priėmė ir yra itin susidomėję užsieniečiais.
                Keliaujant buvo labai daug situacijų, kai nepažįstami žmonės net neprašomi priėjo padėti (ir čia ne išimtis, o taisyklė). Keliose gražiose vietose mėgaujantis vaizdas keletas korėjiečių pasiūlė savo turimų užkandžių (!), nors net nešnekėjo angliškai. Ar tokia situacija įmanoma kur nors Europoje??? Todėl iš savo patirties galiu pasakyti, kad jie labai labai šiltai priima užsieniečius, visada šypsosi ir stengiasi padėti. Galbūt didžiausia problema yra kalbos barjeras, nes jie nelabai moka užsienio kalbų, o jei moka, dažnai turi sunkiai suprantamą akcentą.

                Šūkis ir man atrodo šiek tiek "netikras". Bet gražiai skamba: Seoul ir Soul tariami identiškai.
                BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                Comment


                 #17
                 Būtų labai įdomu sužinoti, kaip ten situacija su knygynais, muzikos įrašų parduotuvėmis? Yra tokių?
                 ______________
                 The Division Bell

                 Comment


                  #18
                  Parašė John
                  Taip, kazkaip nustelbia Seula kiti Azijos miestai. Nors tam gal visgi yra pakankamai objektyviu priezasciu. Kaip bebutu, ko gero, Tokijas ar Sanchajus (t.y. turbut artimiausi dideli Azijos didmiesciai) turi siek tiek daugiau ko pasiulyti turistams, nei Seulas... nors Europos mastu tai ir butu be konkurencijos didziausias, idomiausias, dinamiskiausias ir siaip geriausias miestas... tik va, kad Azijoje dideliu ir idomiu miestu yra labai daug: Pekinas, Bankokas, Singapuras, Honkongas. Juk nera didelio kainos ir skrydzio laiko skirtumo, skrendant is JAV ar Europos, ar skristi i Bankoka ar Seula. Taip ir nutinka, kad nors Seulas ir grazus ir idomus, bet daugumai visvien labiau idomus Bankokas, Singapuras, Honkongas ar Tokijas, o Seulas lieka "reiks ir ten kada nors" kategorijoje. Mano atvejui tai irgi galioja. Pamates Pietryciu Azija dabar noriu i Kinija. Reikia ir i Japonija ir Vietnama... i P.Koreja irgi reiktu, bet vis "veliau".
                  Na, iš tikrųjų gaila, kad kol kas dar negaliu palyginti Korėjos su kitomis Azijos šalimis. Tačiau kuo daugiau keliauju po Korėją, tuo labiau atrodo, kad ši šalis yra neteisingai nuvertinta. Čia yra begalė įdomių dalykų, o pati šalis labai išsivysčiusi, tad nėra jokių problemų su transportu, nakvyne, maistu ir pan. dalykais. Be to, čia pakankamai mažas nusikalstamumo lygis (gal dėl to, kad CCTV kameros yra absoliučiai visur). Sudėjus viską, Korėja tikrai yra labai patraukli vieta turizmui.
                  BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                  Comment


                   #19
                   Parašė enigma Rodyti pranešimą
                   Būtų labai įdomu sužinoti, kaip ten situacija su knygynais, muzikos įrašų parduotuvėmis? Yra tokių?
                   Knygynų mačiau tikrai ne vieną. Vienas buvo apskritai didžiausias, kokį kada esu matęs, panašaus dydžio kaip Maxima XXX. Kitokia situacija su muzikos įrašais - kol kas nepastebėjau tokių parduotuvių. Tačiau kiek teko girdėti, Korėjoje labai paplitęs piratavimas ir vietiniai nelabai supranta, kodėl jie turėtų mokėti už muzikos įrašus ar programinę įrangą.

                   Centre yra labai daug prekybos stendų (angl. stands), kur vietiniai po atviru dangumi gamina kokį maistą ar pardavinėja padirbtas prekes. Kartą viename iš tokių stendų radau didelį katalogą su filmais, kuriuos čia pat tau gali įrašyti į DVD. Iš tiesų sunku tokį vaizdelį įsivaizduoti kur nors Europoje (vidury centro!).

                   Be to, nors PVM dydis yra tik 10%, visuose šeimyniniuose restoranuose, kurių čia yra dauguma, arba parduotuvėse niekada nėra išduodamas joks kvitas - šešėlinė ekonomika turėtų būti milžiniška. Keista kaip jie sugeba surinkti tikrai didžiulį biudžetą.
                   BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                   Comment


                    #20
                    Heh, Berliner, o kaip panelės ten? Irgi draugiškos?
                    You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                    Comment

                    Working...
                    X