Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

NO. Septynių kalnų, septyniu fjordų miestas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    NO. Septynių kalnų, septyniu fjordų miestas

    Si sekmadieni Bergene buvo fantastiska diena. Kas keista, nebuvo ne laselio lietaus

    Tad nusprendziau apkeliauti toki nei ilga, nei trumpa marsruta. Aisku, vienu kartu nesugebejau visko aprepti.

    Neteiskit labai uz nuotrauku kokybe, vis delto is manes fotografas – zemiau nei pradedantysis , tikiuosi bent is dalies pavyks perteikti Bergeno dvasia.
    Rezoliucija nuotrauku irgi gan maza.

    Zadu, karts nuo karto (kai pasitaikys nenaturaliai geras oras) ideti nauju nuotrauku ir is nauju vietu.



    Prie pat gatves prisiplojusi nenutrukstanti namu grandine. Ar veikiau gatve prie ju prisiplojus, nes turbut namai buvo anksciau pastatyti, nei cia asfaltas islietas.


    Lendant i pozemine pereja. Pastatai kaireje – skandinaviski komiblokai


    Bergene, kur tik imanoma ka nors israusti - kalne ar po keliais – viskas israusta. Tad nenustebkite, jei kaikuriose vietose pozeminiu pereju daugiau, nei paprastu “zebru”.


    Atsiveria vaizdas i viena is septyniu fjordu. Pastatai esantys arciau, tai buve sandeliai,dabar gan sekmingai rekonstruoti i “administration buildings”.


    “Vartai” i miesto centra. Kameros automatiskai pravaziavus iraso dvizenkli skaiciuka i tavo saskaita. Jei neesi uzsiregistraves – saskaita bus atsiusta tiesiai i jusu gyvenama vieta.


    Lendandt po tiltu. Tikrai gailiuosi, kad su fotoaparatu neimanoma perteikti realaus vaizdo.


    Tikrai ispudi savo neeiline isvaizda paliekantis aukstuju technologiju centras. Isore apkalta metalu. Deja nesuspejau uzbegti is kitos puses, kur pastatas "uzsisuka".


    Horizonte - everstai..






    Sis ofisu pastatas bene labiausiai man patinkantis is viso Bergeno miesto. Gaila kad jo dydis toks, kad neimanoma viena nuotrauka paimti. Pasvirimas - nenaturalus.


    Vieninteles kataliskiskos parapijos Bergene, sventorius zvelgiant aukstyn.


    Kam yra teke lankytis Bergene – tikrai buvot prie sio tvenkinio miesto centre. Deja ziema, daug kas buna apmire, kaip kad ir ispudingas fontanas vidury tvenkinio.


    Miesto biblioteka.


    Pats slysksciausias miesto pastatas – savivaldybe. Siuo atveju dauguma miesto gyventoju galvoja apie ji taip, kaip Blitz apie Kauno Sobora.


    Nors saule ir islindus, taciau priespiet (sekmadieni) zmoniu ne per daugiausia. Tik keli skeiteriai..deginas.


    Viena is miesto izimybiu. Geda prisipazinti, bet nezinau tikslios sio “daikto” paskirties. Uz jo, visiems gerai zinomas Radisson SAS. Reikes ir jame nuejus kelias nuotraukas nutraukti, kadangi interjeras labai isskirtinis, o pacio pastato viduryje – dengtas stiklu kiemas, su koncertu sale.


    Tai varis, vis delto, zaliuoja ar ruduoja?


    Miesto gaisrine.


    Atleiskit uz seselius, bet cia matoma labai idomi visiskai skirtingu pastatu grandine.






    Autobusai Bergene - nauji ir labai patogus. Dazniausiai zaismingos geltonos spalvos.


    Nejaugi pamirsau pamineti, kad Bergenas – antras didziausias juru uostas visoje Europoje?




    Zymusis Brygenas, itrauktas i UNESCO World Heritage List.




    Miesto pilis. Ekskursija po ja – kita karta.
    31
    10
    41,94%
    13
    9
    25,81%
    8
    8
    16,13%
    5
    7
    9,68%
    3
    6
    3,23%
    1
    5
    3,23%
    1
    4
    0,00%
    0
    3
    0,00%
    0
    2
    0,00%
    0
    1
    0,00%
    0


    Prie ruso man buvo geriau

    #2
    Man Bergene teko lankytis, tad zinau, jog tai yra labai ir labai simpatiskas miestas! Aciu uz foto!

    Comment


      #3
      Aciu uz nuotraukas Faina pamatyti, tai apie ka jau siek tiek kalbejome

      Comment


        #4
        o ka apie nuotraukas galetumet pasakyti?

        p.S.uzmirsau apklausa uzdet


        Prie ruso man buvo geriau

        Comment


          #5
          Parašė alonso
          o ka apie nuotraukas galetumet pasakyti?
          Nuomone noretum isgirsti apie kompozicija nuotraukose, ar technine dali?

          Comment


            #6
            serk per visas vietas, kiek tik gali. nebandziau kazkur labai gaudyti kampo ar apsvietimo, tiesiog dariau nuotraukas, kaip ir visi pradetantieji fotografai - is kur geriau ziurisi.

            p.S.ryt imesiu antra dali keliones po miesta (Mantas neleido vienu metu uzkimsti keliasdesimcia nuotrauku).

            p.s.S gal galetu kas is mooderatoriu apklausa prideti? Apie Bergena, kaip miesta.


            Prie ruso man buvo geriau

            Comment


              #7
              nu ka as galiu pasakyti, skyriau 7 balus, tai nera blogai, miestas gal ir ydomus, bet man kazkaip atrodo toks saltas, niurus, aisq cia tik mano nuomone nors gal kai pabuvociau ir siltesnis pasidarytu. Be to miesto pavadinmas visai nieko Bergenas

              Comment


                #8
                Man labai patinka tas saltas skandinaviskas stilius. Pats esu buves Osle, tai siek tiek zinau apie Norvegiska miestu dvasia. As miesta ivertinu 10 balu

                P.S. nuotraukos labai geros (visom prasmem)

                Comment


                  #9
                  Aciu uz foto
                  Alternative

                  Comment


                    #10
                    bent jau kiek matosi, svaros galetu pavydeti daugelis musu miestu. Liuks nuotraukos

                    Comment


                      #11
                      aciu uz gerus zodzius

                      dubajau, tiesa sakant ta diena gatves buvo gan tuscios, kadangi sekmdadienis vis delto..beje, negi noret silumos ziema, kazkur skandinavijoj?
                      Bergeno vidutine temperatura aukstesne nei Lietuvoj, juk miestas prie juros, pvz dabar sviecia kaitri saule, sniego vos vos pakrasciuose like. ir toks oras zada issilaikyti visa savaite!

                      liutai, nezinau, gal dvasia miestu ir panasi, bet man, kaip buvusiam abiejuose, Bergenas tikrai daug jaukesnis ir siltesnis. ta pati ir PS sake


                      Prie ruso man buvo geriau

                      Comment


                        #12
                        Parašė alonso
                        serk per visas vietas, kiek tik gali. nebandziau kazkur labai gaudyti kampo ar apsvietimo, tiesiog dariau nuotraukas, kaip ir visi pradetantieji fotografai - is kur geriau ziurisi.
                        Kaip ekskursijai manau labai gerai, nors nuotraukose siek tiek sluboja kokybe, bet cia kita medalio puse. Beto darydamas nuotraukas neskubek labai i kaire i desine fotkinti, geriau ramiai isiziurejus i vietas, surasti viena kita kampa, seseliu zaisma ir t.t. Nes cia ne kuriose seseliai, biskuti slopina grozi Pradziai tiek

                        p.s.
                        Beje kaip uz miesta, balsuoju 10, grazus besas

                        Comment


                          #13
                          @auskariukas

                          aciu turesiu omeny kita karta. tiesa sakant sitose nuotraukose gan skubedamas viska dariau, kadangi velavau i baznycia

                          beje, kiek cia pranesimu turi buti parasyta, kad atsiverstu kitas puslapis, kad galeciau dar nuotrauku sumesti is tos pacios dienos keliones?


                          Prie ruso man buvo geriau

                          Comment


                            #14
                            Parašė alonso
                            @auskariukas

                            aciu turesiu omeny kita karta. tiesa sakant sitose nuotraukose gan skubedamas viska dariau, kadangi velavau i baznycia

                            beje, kiek cia pranesimu turi buti parasyta, kad atsiverstu kitas puslapis, kad galeciau dar nuotrauku sumesti is tos pacios dienos keliones?

                            Va va ka as ir sakau, kad skubejai darydamas, bet ir as pats, ne karta taip darau, kaip ir Ryga buvo fotkinta, irgi nera to laiko tiek, kaip pvz fotkinu Kaune, ramiai ir gerai apziurejas pastata ir t.t.

                            p.s.
                            Puslapis manau tuoj persivers

                            Comment


                              #15
                              @auskariukas


                              na, kas dar kokiu daugiau komentaru? reikia kaip nors kalba vest, kol anos nuotraukos nesupelijo


                              Prie ruso man buvo geriau

                              Comment


                                #16
                                Gali siek tiek papasakoti, kazka idomaus is to miesto gi

                                Comment


                                  #17
                                  na ka, tiesa sakant, gal man ir nelabai kolkas pavyko perteikti sio miesto siltuma, bet isties jis savo jaukumu galetu prilygti lietuviskam atitikmeniui Kaunui. patys zmones, atrodytu lyg ir silti, kai su jais bendrauja, bet gan daznai pasireiskia tas skandinaviskas saltumas, abejingumas, kas toki tula lietuvaiti, kaip mane, tikrai karts nuo karto sunervuoja

                                  jaunimo savaitgalio pagrindiniai uzsiemimai, be slidinejimo - vakareliai. skandinaviski vakareliai tiesa sakant issikiria is bet kokiu kitu anksciau matytu, keliais aspektais. visu pirma reiktu pastebeti, kad uz pacio prasciausio importinio danisko 0,5 litro alaus "tuborg" tektu pakloti 30litu (cia gyvendamas apsipranti geriau nebandyti verstis kainu i litus). tad jaunimas uzsiperka koki 10 buteliuku po 0,3 litro, pries vakareli specialiai kelias valandas nevalgo ir nueje i vadinamaji "vorspiel" (zaidimas pries, vykstantis kieno nors laisvam plote) susipila viska ant tuscio skrandzio per kokia valanda (be jokio uzkandzio). aisku, "truksta plionke". tada visa minia zmoniu siausia i miesta ir bando girti islinkti i koki kluba ar sukelti mustynes. idomiausia, kad naktimis policijos miesto centre beveik nebuna, kas salygoja tai, jog net ir Norvegijos nusikalstamumas miestu centruose savaitgalio naktyse gana aukstas. pasitruinyje kelias valandas, chebryte soka i bet koki natt-buss ir siausia pas ka nors i namus - si karta "nachspiel" (zaidimas po). sutvarkomi visi alkocholiniai gerimai randami namuose ir smingama. nakti grista taipogi ikause seimininko tevai ir visus isveja lauk. toliau, kas kaip nori, skyrstosi namo.
                                  kas idomiausia, kad panasiom salygom svencia net ir per 20 metu sulauke zmones tradicijos..

                                  beje, alkocholizmas irgi dazna problema sioje salyje. tik esme tame, kad nors visi geria, bet geria po darbo, savaitgaliais.


                                  na tai tiek, praset, ka nors idomaus papasakoti..


                                  Prie ruso man buvo geriau

                                  Comment


                                    #18
                                    Aciu uz pasakojimas
                                    Girdejau is ties, kad alkoholis Norvegijoje nera pigus, kaip ir minejai, ypac skausmingas, jei lietuviai tik kaip turistai randasi salyje....
                                    Bet neziurint i tai, mane traukia si salis, noreciau pabuti ten turistu

                                    Comment


                                      #19
                                      alkoholis net ir patiems Norvegams cia brangus

                                      jei kas nors planuoja pabuvoti Norvegijoj ir turetu siek tiek laiko, butina:
                                      1.Aplankyti Osla, Bergena. ten susitikti su alonso.
                                      2.isbandyti slalom.
                                      3.ikopti i auksciausias kiekvieno flyke (regiono) virsukalnes.
                                      4.patirti "nacionalinius norvegu vakareliu ypatumus"


                                      Prie ruso man buvo geriau

                                      Comment


                                        #20
                                        Smagus žygis, nors dėl nuotraukų tikrai yra kas tobulint (kaip jau auskariukas minėjo). Bergenui rašau 8, nors visada miestą geriau gyvai pamatyt ir tik tada vertint

                                        Beje, šis pranešimas yra paskutinis šiame puslapyje
                                        Mano galerija Flickr'yje

                                        Comment

                                        Working...
                                        X