Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

RU. Maskva / Москва

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Zamoskvoreckaja linija nuvažiavus iki pat jos galo galime pamatyti paminklą Rabindranatui Tagorei.  Ir paminklą apskritai neaišku kam.  Nors iš tikrųjų čia sustojau norėdamas pasižiūrėti į Maskvos upių uostą, arba, kaip jis vadinamas, Šiaurinę upių stotį (Северный речной вокзал). Kaip sako pavadinimas, tai ne vienintelė Maskvos upių stotis (yra dar ir pietinė), tačiau be konkurencijos svarbesnioji - beveik visa keleivinė laivyba vyksta būtent iš čia.  Laivo formos stoties pastatas buvo pastatytas 1937 m. ir yra Maskvos, kaip "penkių jūrų uosto" simbolis. Posakis apie penkių jūrų uostą ir kilo tarpukariu, kai kanalais sujungus natūralius vandens kelius iš Maskvos tapo įmanoma pasiekti penkias jūras - Baltijos, Baltąją, Juodąją, Azovo ir Kaspijos.  Paminklas laivų statytojui, akademikui Aleksejui Krylovui.  Nuo šiaurinės upių stoties autobusu netoli iki Chimkų, kur nuvykau pažiūrėti futbolo. Dvi Maskvos komandos - CSKA ir Dinamo - savo namų rungtynes laikinai jau daug metų žaidžia ne pačiame mieste, o būtent 2008 m. pastatytame Arena Chimki stadione.  Šiuomsyk žaidė CSKA, ir laimėjo. Smulkesnė futbolinė ataskaita - http://groundhopping-lt.blogspot.lt/...eglobstis.html

  Got sun in my face, sleeping rough on the road

  Comment


   Dar viena pramoga, kuria galima užsiimti Rusijos sostinėje, yra pasiplaukiojimas Maskvos upe. Yra keli tik smulkmenomis besiskiriantys maršrutai, mes konkrečiai plaukėme nuo Nvospasskij tilto iki Kijevo stoties. Pasiplaukiojimas truko, jei neapgauna atmintis, apie pusantros valandos.

   Vaizdas į Balčug salą.   Kotelničeskaja krantinė.   Stalininis dangoraižis Kotelničeskaja krantinėje, kaip tik toje vietoje, kur į Maskvos upę įteka Jauza.   Didysis Maskvos upės tiltas (ant kurio žiemą buvo nužudytas Borisas Nemcovas) ir Vasilijaus Palaimintojo cerkvė tolėliau, Raudonojoje aikštėje.   Kremlius.   Iš už sienos kyšo Didieji Kremliaus rūmai.

   Got sun in my face, sleeping rough on the road

   Comment


    Kristaus Išganytojo cerkvė.    Paminklas Petrui I Balčug salos pradžioje.    Frunzės krantinė.    Maskvos upė ties Mokslų akademija.    Ties Vorobjovo kalnais plaukiant upe atrodo, kad esi užmiestyje.    Lužnikų stadionas. Šiuo metu jame vyksta rekonstrukcija ruošiant stadioną 2018 m. Pasaulio futbolo čempionatui.    Rostovo krantinė priešais Kijevo stotį.    Pasiplaukiojimui pasibaigus. Vaizdas į Maskvos upę ir Borodino tiltą nuo Bogdano Chmelnickio tilto.

    Got sun in my face, sleeping rough on the road

    Comment


     Keletas nuotraukų iš Krylatskoje (Крылатское). Tai rajonas miesto vakaruose, dešiniajame Maskvos upės krante. Nuo jo iki Raudonosios aikštės tiesia linija - 13 kilometrų.

     Architektūriškai ir urbanistiškai rajonas kaip rajonas - su blokiniais daugiaaukščiais ir parkavimo problemomis.     Tačiau šalia, prie Maskvos upės yra vadinamosios Krylatskojės kalvos (Крылатские холмы) - landšaftinis parkas su panoraminiais vaizdais į vakarinę ir šiaurės vakarinę Maskvos dalis.     Moskva City.     Tapybiškasis tiltas.     XIX a. statyta cerkvė.     Gal atkreipėte dėmesį į keltuvus - žiemą šios kalvos yra populiarios kaip slidinėjimo trasos.     Tas didelis juodas strypas yra obeliskas Pergalės parke už kokių 6 kilometrų.     Kažkokia nesuprantama konstrukcija kalvos papėdėje, prie olimpinio irklavimo kanalo.     Iš šių aukštų namų vaizdas į miestą turbūt puikus.

     Got sun in my face, sleeping rough on the road

     Comment


      Žiupsnis nuotraukų iš vakarinės Maskvos centro dalies. Pradedame nuo Patraichų tvenkinių (tvenkinys, nepaisant pavadinimo, čia tėra vienas), labiausiai išgarsėjusių dėl Michailo Bulgakovo romano "Meistras ir Margarita", kurio veiksmas prasideda būtent čia.      Paminklas savo pasakėčiomis išgarsėjusiam poetui Ivanui Krylovui.      Netoliese - neogotikinis buvęs Zinados Morozovos namas, statytas XIX a. pabaigoje.      Vadinamasis Granatų kiemas - XVI a. įkurtos artilerijos sviedinių dirbtuvės.      Pati Spiridonovka gatvė toli gražu neatitinka stereotipinio Maskvos su dešimties eilių prospektais ir dvidešimties aukštų namais įvaizdžio.      Cerkvė "Bolšoje Voznesenije", kurioje 1831 m. Puškinas vedė Nataliją Gončarovą.      Rusijos Federacijos aukščiausiasis teismas.      Atminimo lenta Jurgiui Baltrušaičiui ant namo, kur nuo 1920 iki 1940 m. buvo įsikūrusi Lietuvos ambasada.

      Got sun in my face, sleeping rough on the road

      Comment


       Šv. Simono cerkvė ant Naujojo Arbato ir Povarskaja gatvių kampo. Nedidelė subtilių formų cerkvė kontrastuoja su aplininiais sovietiniais daugiaaukščiais. Šie, savo ruožtu, irgi gan keisti - ten vieta labai gera, faktiškai pats centras, bet neatrodo, kad net dabar butai ten priklausytų labai jau turtingiems žmonėms - labai jau nugyventai viskas atrodo.       Naujasis Arbatas kažkada buvo reprezentacinė sovietinės Maskvos gatvė. Kažkokioje sovietmečio knygoje skaičiau su patosu parašytą teiginį, kad vien šios gatvės šaligatviai yra platesni nei visa Tverės gatvė iki revoliucijos.       Ekonominės savitarpio pagalbos tarybos pastatas Naujojo Arbato pabaigoje, netoli upės. Dabar čia, kiek žinau, įsikūrę savivaldybės valdininkai.       Laisvos Rusijos aikštė ir paminklas caro laikų valstybės veikėjui Piotrui Stolypinui.       Kitoje upės pusėje - Ukrainos viešbutis.       Šalimais - "Baltasis namas", Rusijos vyriausybės rūmai.       Paminklas Holmes'ui ir Watsonui prie Didžiosios Britanijos ambasados. Kaip skulptūros prototipai paimti šiuos personažus vaidinę rusų aktoriai Vasilijus Ivanovas ir Vitalijus Solominas.       Kiek tolėliau nuo upės - Nikolajaus Stebukladario cerkvė.       Užsienio reikalų ministerijos pastatas Smolensko aikštėje.

       Got sun in my face, sleeping rough on the road

       Comment


        Ačiū už temos papildymą.

        Comment


         Tikrai, šaunus ir įdomus reportažas. Ačiū.
         Exp@nding h¤rizons

         Comment


          Rekonstruotas gabalas Sodų žiedo. Atrodo tikrai solidžiai          http://www.skyscrapercity.com/showth...51090&page=236

          Dar bus atsodinti medžiai

          Panašiai taip rekonstruot planuoja visą žiedą. Šaligatviai bus praplatinti siaurinant važiuojamąją dalį. Eismo juostų skaičius išliks po daugiausiai 5 juostas į kiekvieną pusę.
          You might surprise yourself.

          Miestai.net FB

          Comment


           Prasidėjo: Maskvoje griuvo pirmoji „chruščiovkė“, eilėje – tūkstančiai namų

           Maskvoje (Rusija) prasidėjo didžiulio masto renovacija, per kurią pažadėta nugriauti 1957–1968 m. pastatytus blokinius namus. Iš viso planuojama nugriauti daugiau nei 4,5 tūkst. daugiabučių. Tai palies apie 1,6 mln. gyventojų.

           Rusijos sostinėje griuvo pirmasis keturių laiptinių penkiaaukštis. 3,5 tūkst. kv. metrų name Konstantino Fedino gatvėje gyveno 80 šeimų. Vasarį jos pradėjo kraustytis į naujos statybos namą gretimoje gatvėje už 200 metrų. Kraustynės baigėsi liepos viduryje.

           Buvę gyventojai su liūdesiu stebėjo, kaip griūva jų pirmieji namai.

           Skaičiuojama, kad nugriovus vieną tokį namą susidarys 9,5 tūkst. tonų statybinių atliekų. Statinį griaunantis ekskavatorius jį skaldo nedideliais gabalėliais. Šie vėliau turėtų būti sutrupinti betono smulkintuvu ir panaudoti keliams tiesti.

           Tame rajone, kur pradėtas griauti pirmasis daugiabutis, nebeliks dar 179 „chruščiovkių“.

           Ne visiems maskviečiams įtinka Dūmos palaimintas renovacijos planas. Kai kurie įtaria, kad tai – klastinga schema, kuria siekiama iškeldinti žmones iš gausiai apželdintų rajonų į aukštuminius pastatus miesto pakraščiuose.

           Dūma savo ruožtu tvirtina, kad „chruščiovkės“ yra smarkiai pasenusios, o jų priežiūra – per brangi.
           Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

           Comment


            Parašė Obi-Wan Kenobi
            Neieskokit politikos, bet Maskva greiciau taps vakarietisku miestu nei Vilnius su visais ES pinigais ir ju negebejimu panaudoti.
            Ok, pranešk, kai Maskvoj atvykus nebereikės kažkur idiotiškai registruotis, ir policija nestovės ant kiekvieno kampo, ir netikrins dokumentų, jei „įtartinai atrodai“ (pvz esi tamsesnio gymio).
            Kiek chruščiovkių stovi ar nebestovi, neindikuoja miesto vakarietiškumo.

            Comment


             Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

             Ok, pranešk, kai Maskvoj atvykus nebereikės kažkur idiotiškai registruotis, ir policija nestovės ant kiekvieno kampo, ir netikrins dokumentų, jei „įtartinai atrodai“ (pvz esi tamsesnio gymio).
             Kiek chruščiovkių stovi ar nebestovi, neindikuoja miesto vakarietiškumo.
             Gerai, sutinku. Baigiam diskusiją, nes tuoj būsiu pasiųstas į Latvių gatvę atsiimt honoraro.

             Comment


              kažkur „spalio geležinkelio“, kuris driekiasi nuo Maskvos Leningrado terminalo pietuose iki Murmansko už šiaurinio poliarinio rato šiaurėje, ruože


              https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

              Comment


               Maskvoj.

               Comment


                Kaip žinia maskvėnai labai uoliai šluoja 5 aukštų chruščiovkes, taip pat ruošia liaudį atsisveikinimui su kai kuriom brežnevkom. Tačiau panašu, kad "naujų vėjų" nebeatlaiko ir kapitaliniai "staliniecai", kaip taisyklė stovintys arčiau centro.
                Click image for larger version Name:	DSC00661.jpg Views:	1 Size:	224,2 kB ID:	1799686 Click image for larger version Name:	DSC00664.jpg Views:	1 Size:	243,2 kB ID:	1799685
                Paskutinis taisė VNS; 2020.05.03, 21:06.

                Comment
                 Viskas logiška. Pagal miestų mastus šiai Maskvos "stalinkei" Vilniuje atitiktų troba Šnipiškėse.

                 Comment


                  Parašė VNS Rodyti pranešimą
                  Kaip žinia maskvėnai labai uoliai šluoja 5 aukštų chruščiovkes, taip pat ruošia liaudį atsisveikinimui su kai kuriom brežnevkom. Tačiau panašu, kad "naujų vėjų" nebeatlaiko ir kapitaliniai "staliniecai", kaip taisyklė stovintys arčiau centro.
                  Šiaip jau ten buvo ne šiaip stalininiai, o eilitinis kvartalas. Viename jų gyveno Lenino bendražygė N.Krupskaja.
                  Kažkodėl aplinkui stovi kur kas bjauresni pastatai, bet jų kol kas nekliudo. https://goo.gl/maps/eAbB6AgdzKEwtGTU9

                  Comment

                  Working...
                  X