Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kodel? Bent jau pagal pirmo pranesimo nuotraukas tai Kanco projektas - paprastas "slovikas", o Miliuno - ir siuolaikiskas ir tuo paciu puikiai atrodantis (kaip rasyta derantis prie tarpukario aplinkos ar panasiai).

    Comment


      Man irgi idomu kodel geresnis. Athens, jeigu nesunku, prasiplesk tuo klausimu.

      Zvelgiant i konkursinius projektus, tai A.Kanco grupes pasiulymas, manyciau, yra vienas nykiausiu/banaliausiu projektu architekturine prasme. Su architektura elgiamasi taip, tarsi projektuotu tipiska biuru ar gyvenamaji daugiabuti nama kokiame nors miegamajame rajone. Pamirstama, jog veiksmas vyksta miesto sirdyje.
      O Miliuno variante yra aiski pozicija, mintis, be to, atsizvelgta i vietos faktoriu. Gal del sios priezasties sie projektai yra sujungti (arba, tesiant ta itartinumo tema, projektai is anksto buvo ruosiami drauge - nesunku pastebeti, jog turiniai (tikriausiai ir planiniai) sprendimai yra itin panasus).

      Comment


        Man tai keista kodel zurnaliugos negali pasidomet tokiais projektais, gi idomus straipsnis butu. Susitari del interviu ir viskas.

        Comment


          įdomu, kad pačių vystytojų puslapyje ir toliau pateikiama netiksli informacija t.y. projekto pavadinimas Homburg Merkurijus, Vilnius bei Miliūno projektas. Tačiau portale "spekuliantai" įdėta Kančo projekto vizualizacija. Abu informacijos šaltiniai pakankamai ilgai neatnaujinami. Įdomu koks gi hibridas ar netikėtumas laukia?
          Architektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com

          Comment


            Parašė ernestas Rodyti pranešimą
            Man irgi idomu kodel geresnis. Athens, jeigu nesunku, prasiplesk tuo klausimu.

            Zvelgiant i konkursinius projektus, tai A.Kanco grupes pasiulymas, manyciau, yra vienas nykiausiu/banaliausiu projektu architekturine prasme. Su architektura elgiamasi taip, tarsi projektuotu tipiska biuru ar gyvenamaji daugiabuti nama kokiame nors miegamajame rajone. Pamirstama, jog veiksmas vyksta miesto sirdyje.
            O Miliuno variante yra aiski pozicija, mintis, be to, atsizvelgta i vietos faktoriu. Gal del sios priezasties sie projektai yra sujungti (arba, tesiant ta itartinumo tema, projektai is anksto buvo ruosiami drauge - nesunku pastebeti, jog turiniai (tikriausiai ir planiniai) sprendimai yra itin panasus).
            Na, čia daugiau mano subjektyvi nuomonė. Visgi, Miliūno projektas man šiuo atveju paskutinėje vietoj, nes truputį pabodęs yra tas tarpukario architektūros idealizavimas. Taip, to meto architektūra savita, daugeliu atveju gražių proporcijų, tačiau tuo pat metu kiek monumentali jei eisime į platesnį pasaulinį to meto kontekstą. Kopijuoti Pieno centro formas ir net spalvą (dabartinę, kaip žinome PC originaliai buvo baltas) sakyčiau nyku ir banalu. Net ir paveldosaugos konvencijose, kiek tekę girdėt, labiau pasisakoma už kontrastuojančios (ta prasme, kitokios, SAVO LAIKMEČIO formų) aplinkai architektūros intervenciją. Aukštis, tūriai be abejo turi likti tie patys. Dabar gi Miliūnas naudoja šiuolaikines medžiagas, tačiau kelia pastatą aukštyn. Nemanau, kad geriausias variantas turėt du pieno centrus tik iš skirtingų epochų. Architektas turėtų rasti kitą spredimą integruotis į istorinę erdvę. Kančo, Kiaunės projektai, aišku su sąlyga, kad be aklinų sienų fasade, kaip susidaro įspūdis, man kiek primena Sachs "stiklo kvartalą" Manhetene. Aš suprantu, kad Kaunas - ne NY, bet žvelgiant šiuolaikiškiau iš Kauno pozicijų, galima visgi teigti, jog stiklas šioje vietoje gali būti naudojamas, tik su keliomis sąlygomis:
            1. Pastato tūrinė - erdvinė kompozicija turi būti nepriekaištinga (gali atsirasti vertikalus akcentas, tačiau turi būti labai apgalvotas);
            2. Stiklas turi būti ne veidrodinis, tai neturėtų būti tipinis slick-tech pastatas. Stiklas turi "lengvinti" šį sankryžos kampą savo medžiagos savybe, tad reiktų naudoti skaidrų, ar bent kuo šviesesnį stiklą;

            Čia trumpi pamastymai, ko galbūt reikėtų, gal pats taip įsivaizduoju šią vietą, o Kiaunės ir Kančo projektai tiesiog arčiau to.
            Gali būti, kad klystu dėl stiklo, tačiau esu beveik visiškai tikras, kad Miliūno projektas nevykęs, nors šis architektas tikrai man visai patinka.
            Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB

            Comment


              P. S. Miliūnas turėtų puikiai žinoti, kaip komponuoti pastatus į istorinį audinį. Sakyčiau Žilinsko galerija vienas geriausių jo darbų.
              Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB

              Comment


                Athens, perskaiciau kuom nepatiko Miliuno variantas, bet, regis, nieko nepapasakojai kuom turtingesnis Kanco projektas ano atzvilgiu. Stiklo kvartalo raiska, manau, abejotinos vertes, nes esamos aplinkybes tiesiog nesudarytu salygu ta pabrezti ir isreiksti (be to, netoliese turime nesekmingu stiklo bandymu, todel neaisku kaip tatai santykiautu visumoje (ar tik nediskriminuotu kazkas kazko?). Ten, Laisves alejos komplekse, apskritai, kiek per didele arch-misraine, truksta vientisumo, nauja architektura daznai pasirodo tik is blogosios puses. Taip ir cia, jeigu jau kalbam is to kas buvo pateikta, mano supratimu, stipraus varianto nepateike nei vienas kolektyvas, o Kanco grupes projektas, ne tai kad paskutinis, bet sakyciau uz penketuko ribu turetu buti. Beveide architektura, kuri net ir uz miesto centro ribu butu tiesiog foninis uzstatymas. Totalaus stiklo naudojimas, be abejo, galimas, taciau sprendimai turi buti itin stiprus ir tuo paciu jautrus. Siuo atveju, as regiu tipinius sprendimus, kurie vargiai praturtina ar papildo esama situacija. Miliuno ir Kanco variantu uzstatymo sprendimai beveik vienodi, taciau vizualiai Miliuno variantas atrodo sunkiau. Ir tai galbut yra gerai, nes suformuoja ir sukoncentruoja aiskia (vizualine) + formos pesciuju sankryza, tokiu budu akcentuojant ja kaip reiksminga Laisves alejos taska. Be to, tai paivairina urbanistines L. alejos erdves - tarsi erdves svorio reversas aikstes (esancios alejoje) atzvilgiu. Miliuno atveju bent jau yra aiskus dialogas su aplinka (taip, kiek primityvokas, taciau yra), architektura draugiska supamai aplinkai. O Pieno centro pastato fasado spalvos nerelaikyciau pagrindu. Ateityje, kai ateis laikas rekonstruoti si pastata, galbut bus grazintas orginalus koloritas. Tai pedetu Miliuno (dabar jau - ir Kanco) arch-skambesiui.
                Jeigu taikyti kontrastingas - skaidrias stiklo medziagas, manau, tuomet butu vertingiau vystyti Natkeviciaus pasiulyma, nei pirmini Kanco.

                ps. Apie Zilinsko galerija, kazkur (skaiciau) labai ciotkai Miliunas papasakojo apie ja.

                Comment


                  Taip taip, Žilinsko galerija buvo vadinama "mėlynosios architektūros" pavyzdžiu dėl savo tokio paslaptingumo, metaforiškumo . Šiaip jau p. ernestas yra teisus. nei vienas iš projektų nėra tobulas, o mano pasiūlytas "stiklo kvartalas" lietuviškomis sąlygomis kažin ar būtų sėkmingai įgyvendintas. tačiau Miliūno projektas man visvien labiausiai nepatinka. ernestai, minėjai kad trūksta vientisumo LA. dėl to visiškai ir vėl pritariu. tačiau Miliūno projektas, bijau, kad jo neįneštų, nes tiek vietiniams gyventojams, tiek ir miesto svečiams jaustųsi dirbtinumas, ne visai vykęs retrospektyvumas. sakau, ne visai vykęs, nes kiek žiūrėjau Miliūno projekto vizualizacijas, tai man į akis pirmiausiai krito akivaizdi disproporcija tarp pirmų dviejų aukštų ir likusio fasado plokštų. disproporcijos principas kartais padeda gauti įdomią formą, tačiau šiuo atveju, jei taip kaip vizualizacijose atrodytų realybėje, tai būtų didelis fail'as. vis delto ir miliūno projektas, dabar pagalvojau, jei tik estetiškiau komponuojamas gali atrodyti įspūdingai, kaip pavyzdžiu R. Bofill retrospektyvaus postmodernizmo pavyzdžiai (čia aišku perdedu ). o siaip tai būtų labai įdomu sužinot, kas gi čia ištikrųjų statoma ir kaip atrodys.
                  Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB

                  Comment


                    o siaip tai būtų labai įdomu sužinot, kas gi čia ištikrųjų statoma ir kaip atrodys.
                    Bus musu minetu variantu lydinys. Bent jau sprendziant is to, kas buvo pateikta viesai (berods KAUET'e). Tik, kaip teisingai pastebejai, su proporcijom feilina ir jungtiniame variante. Nesinori tiketi, jog projekto autoriai to nepastebi, nes tai per daug elementaru ir savaime suprantama zmonems dirbantiems sioje sferoje. Galbut, visas sis dalykas grindziamas kokiais nors funkciniais sumetimais (didelis poreikis sviesai?) ar pan, taciau ir tai abejotina. Taip ir norisi uz tos fasado plokstumos pagriebti ir timtelti mazumele i apacia.

                    Comment


                      http://www.kamane.lt/lt/titulinio_bl...sai/tekstas155
                      ar čia šitas jungtas variantas??? kažkaip nelabai suprantu
                      Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB

                      Comment


                        Na taip, sitas. Tik kazkur dar maciau ir plansetine medziaga. Berods su kazkokiais pataisymais (kai prisiminsiu kur, kaip - idesiu).
                        Apie apatinius skaidrius aukstus: "Žmones trauks eiti per vidų aukštos stiklo vitrinos. Tai šiek tiek primins Leipcigo pasažus, kuriuos nuodugniai studijavome" (A.Kančas)
                        Paskutinis taisė ernestas; 2011.04.11, 22:17.

                        Comment


                          OK, ačiū labai
                          Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB

                          Comment


                            2008 metu ta naujiena, reikia tiketis, kad nepasikeite per ta laika niekas i blogaja puse.

                            Comment


                              Atnaujinimas. 2011 04 12







                              Comment


                                akyse tiesiog kyla

                                Comment


                                  Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                  2008 metu ta naujiena, reikia tiketis, kad nepasikeite per ta laika niekas i blogaja puse.
                                  Nors man tas projektas ne prie širdies, tačiau tikiuos esi teisus, nes Versalio išpildymas nuo pirminio projekto skyrėsi kaip diena ir naktis.
                                  Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras. Jau FB

                                  Comment


                                    Po visokiu laimutes ir birutes bei Versalio projektu mano kartele truputi nukrito ir bent toks projektas centrineje gatveje yra gerai..

                                    Comment


                                      Man tai baisu pagalvoti, kas islys i virsu..

                                      Comment


                                        Realiai žiūrint projektą pastatas pakankamai asocijuojasi su šalimais esančiu smetoniniu pastatu, pakankamai vykęs projektas, tik kažkaip tas plyno stiklo didelis užpildymas jau galų gale turėtų baigtis.
                                        DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                        Comment


                                          Parašė enigma
                                          O kas baisaus išlys?
                                          Kadangi nėra žinoma, tai ir baisu. Pas mus įprasta keisti projektus staybų eigoje, todėl ir čia, neaišku kas gausis pabaigoje.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X