Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Nuosavų namų statyba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ne nu tai aišku, skonio reikalas ir kiekvienam savo, jei kažkam patinka toks namas už tokią kainą, tai ir valio. Tiesiog, mano nuomone, gaunama suvokiama vertė neatitinka kainos, o ir argumentai kodėl toks mažas namukas yra geriau nei didelis (ale "kam jums tiek ploto reikia" ir "didelį namą sunkiau prižiūrėt" ir t.t.) yra labai jau silpni ir abejotini
    Sunkiai įsivaizduoju į kokį pirkėją orientuotas šis projektas.

    Comment


      įsišaknijęs suvokimas: "dideli langai - didelės šildymo išlaidos" - šiuo atveju nėra teisingas. Šioje stadijoje, kuomet dar neapšiltintos statinių grindys, o dienomis spausdavo 19-17 laipsnių šaltis, temperatūra viduje be jokių papildomų priemonių būdavo 12 laipsnių aukštesnė.. Aišku, dėl skonio ginčytis neverta. O dėl ploto, jaučiu irgi stipriai veikia stereotipai - koks "turi" būti namas. Keturių kambarių butas - 80 kvadratų - puikiausiai telpa 4 asmenų šeima. 86 kvadratų namas su išplėtimo galimybe iki 96 plius stoginė dviem automobiliam ir sandėliukas - netelpa niekas.. išvadas darykitės patys.. Taip, jie kainuoja beveik 400 tūkstančių. Ir su daline apdaila. Turbūt nesiimsim kalbėti kiek kainuos tokio namo įrengimas, kai kalbam apie grindų dangą, sienų bei lubų dąžymą, san. mazgų įrengimą, nes vieni niekaip nesutilps į 100 tūkstančių, o kiti suskaičiuos kad kvadratas sukainuos apie 500 Lt. Aš jokiais būdais neįkalbinėju ir nieko neperšu, mane tik stebina toks stereotipinis trumparegiškumas ir mąstymas klišėm nesuvokiant realių dydžių, sumų, galų gale - tikrų faktų. Tiesa, kai kalbam apie kainą, visi vertina tik statinį. tipo - o, tokį ir aš pasistatyčiau, ir dar geresnį, ir tris kart pigiau.. Pasidomėkit kiek kainuoja 80 kvadratinių metrų tam namukui užimanti dviejų fasadų aliuminio fasadinė langų konstrukcija. (kam ji reikalinga - jau paaiškėjo iš temperatūrų skirtumo). Pasidomėkit kiek toj vietoj kainuoja žemė, ir kokia jos paskirtis. Dar pasidomėkit kiek kainuoja nutiest kilometrą asfalto ir bei miesto komunikacijų. O jei neįdomu domėtis tai pirkit Romainiuose vidury laukų.. ;] sorry chebra, bet kai atvažiuoja žmonės į šitą rajoną, žiūri į marias, stovi tarp ažuolų ir klausia: "nu ir pasakykit Jūs man bent vieną šito kvartalo privalumą?" - aš tikrai neturiu ką jiem pasakyt.. ;]

      Comment


        Pasireklamavot forume?

        Comment


          Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
          Ne nu tai aišku, skonio reikalas ir kiekvienam savo, jei kažkam patinka toks namas už tokią kainą, tai ir valio. Tiesiog, mano nuomone, gaunama suvokiama vertė neatitinka kainos, o ir argumentai kodėl toks mažas namukas yra geriau nei didelis (ale "kam jums tiek ploto reikia" ir "didelį namą sunkiau prižiūrėt" ir t.t.) yra labai jau silpni ir abejotini
          Sunkiai įsivaizduoju į kokį pirkėją orientuotas šis projektas.
          Į vidutines pajamas gaunančius, viskas atsiremia į kainą, nes ir butus ne visi perka tokio ploto, kokio norėtų, o kokį gali. Tokia jau realybė, kad namai vis mažėja, nes po kelis tūkstančius per mėnesį už šildymą ne visi gali ar nori leisti mokėti. Beto priežiūra tikrai didesnė, vien kol dulkes visur nuvalai
          Flickr

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
            Į vidutines pajamas gaunančius
            Arba aš kažką pramiegojau, arba vidutinės pajamos Lietuvoje smarkiai ūgtelėjo

            O fudzijamai tai galiu pasiūlyt mažiau nervuotis. Jau praeitam pranešime rašiau, kad suvokiama nauda neatitinka kainos (mano nuomone). Galutiniam pirkėjui visiškai "pa barabanu" kiek jūs ten asfalto nutiesėt ar kiek tas dvigubas fasadas kainavo, jis mato galutinį produktą ir jo kainą. O tada pamato, kad už tą pačią kainą turi daug daugiau pasirinkimo.
            Bet kokiu atveju, dar kartą pasikartosiu - jei yra kas perka ir kam patinka - valio. Aš už įvairovę. Bet asmeniškai aš netikiu šiuo projektu.

            Comment


              Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
              Arba aš kažką pramiegojau, arba vidutinės pajamos Lietuvoje smarkiai ūgtelėjo

              O fudzijamai tai galiu pasiūlyt mažiau nervuotis. Jau praeitam pranešime rašiau, kad suvokiama nauda neatitinka kainos (mano nuomone). Galutiniam pirkėjui visiškai "pa barabanu" kiek jūs ten asfalto nutiesėt ar kiek tas dvigubas fasadas kainavo, jis mato galutinį produktą ir jo kainą. O tada pamato, kad už tą pačią kainą turi daug daugiau pasirinkimo.
              Bet kokiu atveju, dar kartą pasikartosiu - jei yra kas perka ir kam patinka - valio. Aš už įvairovę. Bet asmeniškai aš netikiu šiuo projektu.
              Na aš kalbėjau ne konkrečiai apie šį projektą, bet apskritai apie namų dydžius. Nedideli namai populiarėja dėl ekonominių priežasčių, nes už 2000-2500 Lt/m2 buto nenusipirksi.
              http://www.edomus.lt/parduodame-namu...510b0b2ad91d8d

              O grįžtant prie šio projekto, tai manau gali būti paklausa, taip pat, kaip ir yra žmonių perkančių mažą butą senamiestyje dėl savų priežasčių, nors galėtų nusipirkti kelis kartus didesnį kitame rajone
              Flickr

              Comment


                Asmeniškai pažįstu projektuotojus iš http://www.akanamai.lt todėl todėl nepabijosiu pareklamuoti jų kompaktinės klasės karkasinių namų. Atkreipkit dėmesį į kainas.

                Comment


                  Parašė GYARD-P Rodyti pranešimą
                  Asmeniškai pažįstu projektuotojus iš http://www.akanamai.lt todėl todėl nepabijosiu pareklamuoti jų kompaktinės klasės karkasinių namų. Atkreipkit dėmesį į kainas.
                  Gaisro atveju, turbūt, supleška iki pamatų per pusvalandį?

                  Comment


                    Parašė liutass Rodyti pranešimą
                    Gaisro atveju, turbūt, supleška iki pamatų per pusvalandį?
                    Nežinau konkrečių gaisrinių sprendimų, bet visada reikia vertinti bendrą teigiamų ir neigiamų aspektų visumą. Medis yra medis, o silikatas ar keramika yra kita.
                    Asmeniškai aš rinkčiausi karkasinį namą. Kad nebūtų reklamos, labai neišsiplėsiu Tiesiog tai lengvesnis, greitesnis, pigesnis statybos būdas. Medis ekologiškesnis, sveikesnis žmogui. Karkasą paprasta rekonstruoti. Žinoma, minusai butu gaisras, sunkiau rasti kokybiškai su karkasu dirbančių žmonių, sudėtingesni technologiniai sprendimai ir pan.

                    Comment


                      Namas pusantro aro sklype:

                      © Tomo Raginos nuotr.:


                      Dviejuose naujojo namo aukštuose bei cokoliniame aukšte suprojektuota 111 kv. m. bendrojo ploto. Vienai šeimai tokio būsto, įsitikinę autoriai, visiškai pakanka. Tiesa, name nėra garažo
                      – automobilį bus galima statyti prieigose.
                      Nedideliame sklype prieš tai stovėjo tarpukariu statytas medinukas, bet jis baigė sukežti. Namelio savininkė – vyresnio amžiaus moteris – atvertė šiuolaikinės architektūros albumą ir parodė architektams, kokios stilistikos būsto ji pageidautų. Senąjį, šiuolaikiškam gyvenimui sunkiai pritaikomą medinuką, kad ir kiek sentimentų jis kėlė, teko nugriauti.
                      Karkasinio namo fasado apdailai panaudotos fibrocementinės plokštelės. Ši danga paprastai naudojama stogams, ji tarsi čerpės. Viena plokštelės dalis prisukama, kita – pakabinama ant specialių nerūdijančio plieno kabliukų. Tai ilgaamžiška medžiaga, šeimininkai tikisi, kad metų metus nereikės rūpintis fasado atnaujinimu.

                      Statybos naujovėmis besidomintys užsakovai neabejoja, kad namas bus itin taupus. Antai jam šiltinti buvo pasirinkta vata, pagaminta iš medienos.
                      „Medžio vata dvigubai ilgiau įšyla, bet ir dukart lėčiau atvėsta. Namas, kadangi juodas, dieną lėtai įkaista, sukaupia šilumą, o naktį lėtai vėsta. Temperatūra patalpose gana stabili“, – pranašumus įvardijo užsakovai.

                      Be to, name įrengta rekuperacinė sistema: vėdinant šiltas išeinantis oras pašildo įeinantį orą. Pagrindinis pastato šilumos šaltinis žiemos sezonu – gamtinės dujos, tačiau papildomos šilumos poreikis, įsitikinę šeimininkai, bus labai nedidelis
                      VDA KDF docentė dr. Vaida Almonaitytė-Navickienė:

                      A.Kalinauskas su savo kolegomis labai nuosekliai dalyvauja įvairiausiuose konkursuose. Esu atkreipusi dėmesį, kad jo projektuoti gyvenamieji namai yra humaniškai pritaikyti žmogui, labai organiški aplinkoje. Ir pastarojoje parodoje jis eksponavo kelis neseniai suprojektuotus namus, visi jie akiai patrauklūs. O šis namas išskirtinis dėl to, kaip jis yra įkomponuotas į aplinką. Tiek darbus vertinusiai komisijai, tiek man pasirodė, kad buvo labai sudėtinga urbanistinė situacija, sklypo konfigūracija. Autoriai sklandžiai, harmoningai, taupiai prisiderino erdvėje, o ne įsibrovė į ją. Pastatas juodu fasadu sugebėjo nesipykti su aplinkiniu užstatymu. Aplinkiniai namai architektūriškai nėra vertingi, tačiau naujasis pastatas sugeba ir išsiskirti „nesistumdydamas alkūnėmis“. Ilgai galvojome, kaip pavadinti nominaciją ir manome, kad „Diskursas su kontekstu“ labai tinka. Šis namas deklaruoja, kad architektūra gali būti kokybiškesnė.
                      Šaltinis: kaunodiena.lt

                      Comment


                        Puikus pavyzdys, kaip galima turint mažai arų ir gerą fantaziją su architektu sukurti pusiau futuristinį namą...
                        ______________
                        The Division Bell

                        Comment


                          Ar yra kokie minimalus reikalavimai sklypo dydziui, kuriame leidziama stayti nama? Cia rekonstrukcija turbut buvo iforminta?

                          Comment


                            4 arai minimalus
                            *censored*

                            Comment


                              Parašė PukiS Rodyti pranešimą
                              4 arai minimalus
                              Taciau yra daug namu pardavime, pavyzdziui 2 ar 3 aru sklypuose. Kada priimtas tas 4 aru reikalavimas? Ir kuo jis pagristas? Juk svarbiausia turetu buti atstumai tarp namo ir kaimyno namo ar sklypo siap mastant.

                              Comment


                                Viskas susiveda per atstumus ir normas. 3m nuo kaimyninių sklypų, priklausomai nuo situacijos - atstumas nuo gatvės ir pan. Kur dar minimalus namo patalpų plotas (kambarys, virtuvė, vonios k., bendras būsto plotas). Dar reikia žiūrėti bendrą planą. Būna nuustatyti zonoms užstatymo tankiai ir t.t. Gyv. paskirties 25 - 30 proc sklypo turi būti natūralus gruntas. Taip ir susirenka tie minimalūs 4 arai. 4 arai taikomi naujai formuojamiems sklypams. Reiktų tikslintis teritorijų planavimo įstatyme dėl 4a - buvo įrašas "nerekomenduojama formuoti mažesnių nei 4 a sklypų. Šiaip ar taip, mažesni sklypai jau turi būti vertinami individualiai ir perkant tikrai reikia gerų konsultacijų, nes gali nusipirkti katę maiše, kai sklype pastatyti gali tik mobilų tualetą. Iš serijos "skupus moka du kartus".
                                N N N

                                Comment


                                  As lenkiu link to, kad teoriskai turbut imanoma i 3.5 aru sklypa pastatyt namuka, kuris tures geresnius atstumus iki kaimynu sklypu nei kitas, didesnis namukas 4 aru sklype. Arba galiausiai mazesnis namukas 3.5 aro sklype tures identiskus atstumus iki kaimynu sklypo kaip ir didesnis namukas 4 aru sklype.

                                  Comment


                                    Taip, daug kas įmanoma, tik tokius atvejus reikia gerai išsianalizuoti prieš "imant".
                                    N N N

                                    Comment


                                      Dėžė.
                                      NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                                      Comment


                                        Naujas projektas prie Klinikų "Lazūnų kvartalas".

                                        http://www.gbgroup.lt/lg-lt/gallery/...rtalas-42.html
                                        Kaunas yra Kaunas

                                        Comment


                                          Viešpatie koks brudas.
                                          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                          Comment

                                          Working...
                                          X