Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bernardinų sodas (buvusio Sereikiškių parko rekonstrukcija)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Užbaigtas: Bernardinų sodas (buvusio Sereikiškių parko rekonstrukcija)

  Negi tikrai pagaliau sutvarkys Sereikiškių parką?
  Parašė vilnius.lt
  Sereikiškių parkas rengiasi atgimimui

  Sostinės centre įsikūręs Sereikiškių parkas po dviejų metų turėtų tapti traukos objektu vilniečiams ir sostinės svečiams – 2010 metais parke bus atnaujinta infrastruktūra ir želdiniai, įrengti nauji poilsio objektai.

  Sereikiškių parko atnaujinimo projektas – svarbi Savivaldybės inicijuotos programos „Vilnius – mano namai“ dalis, kurios tikslas – sutelkti miesto bendruomenę gražaus ir saugaus miesto kūrimui.

  „Per daugelį metų Sereikiškių parkas prarado savo istorinį veidą. Siekdami sukurti patrauklią laisvalaikio vietą sostinės centre, nusprendėme parką renovuoti ir dar labiau pritaikyti vilniečių poilsiui. Tikimės, kad miestiečiai pamėgs atnaujintą parką – čia turiningai laisvalaikį galės praleisti visi – nuo vaikų iki pensininkų“, - teigė Vilniaus miesto meras Vilius Navickas.

  Pasak Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyr. architekto Mindaugo Pakalnio, Sereikiškių parkas yra vertinga istorinė miesto dalis – istorizmo ir neobaroko stilistikos parkas įrengtas 1886 -1888 m. pagal garsaus dailininko A. Strausso projektą. Tačiau po II pasaulinio karo parkas buvo pertvarkytas, pažeidžiant 19 amžiaus europietiškų parkų koncepciją.

  Parko atnaujinimo projektui pritarimą išreiškė ekspertai – Lietuvos architektų sąjunga, kraštovaizdžio, nekilnojamojo kultūros paveldo specialistai ir pripažinti tarptautiniai ekspertai.

  Dabar parką bus siekiama atnaujinti pagal pirminį A. Strauso projektą – vietovė bus atnaujinta etapais. Pirmieji darbai jau padaryti – parengti parko projektiniai pasiūlymai, baigiamas rengti techninis projektas.

  Spalio mėnesį bus organizuojamos architektų kūrybinės dirbtuvės – tikimasi, kad architektai pateiks savo idėjas ir pasiūlymus. M. Pakalnio teigimu, šiemet bus pradėti atnaujinti neprižiūrėti ir nevertingi želdynai, įrengiama nauja infrastruktūra.

  Parke ketinama įrengti botanikos sodą, buvusį vienuolyno sodą, oranžeriją, specialią vietą kameriniams renginiams, alpinariumą, rožyną. Sereikiškių parke taip pat numatoma pastatyti tris žaidimų aikšteles įvairaus amžiaus vaikams, šachmatų ir petankės aikšteles, kelias kavines ir restoranus. Bus įrengti tvenkiniai - šiltuoju metu laiku čia veiks fontanai, o žiemą – čiuožykla. Pagal europinę tradiciją parką ketinama aptverti, o naktį jį rakinti.

  Pagal preliminarius skaičiavimus, parko atnaujinimas turėtų kainuoti 18 mln. litų – apie 14 mln. litų tikimasi gauti iš ES struktūrinių fondų, o likusias lėšas skirtų Savivaldybė ir mecenatai.

  Papildomai šioks toks pristatymas:
  http://www.slideshare.net/VilniausSa...ktas?src=embed

  #2
  Negirdėta nematyta... Na, tikėkimės, kad pagaliau Vilniuje bus Europinio lygio parkas. Nes dabar ten naktimis tik ruskiu-marozu poilsiavietė.

  Comment


   #3
   Tikrai labai gerai, nes Lietuvoje tragiška padėtis su parkais.
   GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

   Comment


    #4
    Seniai laukiam.

    Comment


     #5
     Netikiu kad šio parko planai bus greitai įgyvendinti. Krizė dar tik įsibėgėja ir nemanau kad liks pinigėlių tokiems projektams. Nors idėja žinoma puki

     Comment


      #6
      Matomame piešinyje pasigendu išorinio asfaltuoto rato. Kad parks būtų gyvas turi būti pritaikyas kuo įvairesnei rekreacijai.
      O dabar iš esmės niekas nepasikeis, tik vietoj vienokių krūmelių atsiras kiti.

      Comment


       #7
       Siūlau tada dar paskaityti, kas parašyta virš to ,,piešinuko"

       Comment


        #8
        Va čia tai naujiena... Senai reikėjo. Na dabar krizė, gal tas tvarkymas tiesiog išsitemps laike, ar nusikels, bet svarbiausia, kad pagaliau kažką daro, nes tas parkas jau atrodo pobjauriai.
        Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
        Mielosios Grigiškės

        Comment


         #9
         Sereikiškių parko Vilniuje mažosios architektūros kūrybinių dirbtuvių projektai
         http://www.architektusajunga.lt/LT.p...nt=news&Id=206

         Comment


          #10
          Parašė Edd Rodyti pranešimą
          Sereikiškių parko Vilniuje mažosios architektūros kūrybinių dirbtuvių projektai
          http://www.architektusajunga.lt/LT.p...nt=news&Id=206
          Neprastai. Yra tikrai įdomių dalykų
          You might surprise yourself.

          Miestai.net FB

          Comment


           #11
           Ruošiamasi tvarkyti Sereikiškių parką

           http://www.bernardinai.lt/straipsnis...-kirviai/36342

           "Ar ši rekonstrukcija tikrai būtina? Ar negalima išvengti kirtimų? Juo labiau kad šį itin garsų parką, įkurtą pačioje Vilniaus širdyje - Gedimino pilies papėdėje ir prigludusį prie Vilnios upės, kasdien lanko daugybė žmonių.

           Vienas rekonstrukcijos iniciatorių ir projekto rengėjų - parkotyrininkas, dendrologas Kęstutis Labanauskas - neabejoja: "operacija" parkui būtina. „Sovietmečiu čia buvo sodinami netinkami medžiai, be to, prižėlė daug menkaverčių savaiminukų, parkui stigo priežiūros. Sereikiškes būtina gelbėti", - tvirtino K.Labanauskas.

           Kiek didesnė parama parkui buvo suteikta tik 1989 metais. Tuomet iškirsta daugiau kaip 100 uosialapių klevų ir kitų menkaverčių medžių. Nuo tada Sereikiškėse didesnių priežiūros darbų nebūta, išskyrus nevykusį tuopų genėjimą."

           straipsnis ilgokas, bet naudinga paskaityti.

           Comment


            #12
            Kažkaip sunku dabar net ir pagalvot apie naujus projektus Vilniuje finansuojamus valstybės<savivaldybės, jeigu šiuo metu nesukrapšto pinigų net miesto kalėdiniam papuošimui.
            DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

            Comment


             #13
             Sereikiškių parko workšope daug gerų dalykų, nors kai ko man pritrūko.
             kyla kitas klausimas, ar ta dalis parko arčiau Valdovų Rūmų (kuri kaip ir nėra Sereikiškių parko dalis) dar ilgai stovės tokia kaip dabar?.. Galėtų ir čia ES paramą panaudot.
             Reikia fotografo?

             Comment


              #14
              Parašė Depeche Rodyti pranešimą
              Kažkaip sunku dabar net ir pagalvot apie naujus projektus Vilniuje finansuojamus valstybės<savivaldybės, jeigu šiuo metu nesukrapšto pinigų net miesto kalėdiniam papuošimui.
              savivaldybė finansuoja apie 10%, ir esu tikras kad ta dalis ilgai liks neišmokėta rangovams.
              Reikia fotografo?

              Comment


               #15
               Diskusijos apie savivaldybių skolas iškeltos čia:
               http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=391201

               Comment


                #16
                Man straipsnyje patiko ši eilutė:
                Bus kertama dviem etapais - šį rudenį ir kitą pavasarį.
                Straipsnio publikacijos data - 2009.12.02. Hm..

                Comment


                 #17


                 Vilniaus Sereikiškių parke pradedami tvarkymo darbai

                 Vilniaus Sereikiškių parke ketvirtadienio popietę pradedami tvarkymo darbai - planuojama pradėti tvarkyti medžius ir želdinius, pranešė sostinės savivaldybė.

                 „Šiandien bus medžių tvarkymas, ten bus apgenėta, kirsti nevertingi želdiniai. Pradėta bus šiandien“ - BNS ketvirtadienį sakė savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektas Mindaugas Pakalnis.

                 Pasak savivaldybės pranešimo, sostinės centre esančiame parke planuojama iškirsti apie 200 menkos vertės, skurdžios būklės medžių, tačiau ketinama gydyti 29 vertingesnius, 22 skylantiems medžiams atliktinas liemens suveržimas.

                 Taip pat bus šalinama dalis menkos vertės, savaiminio pasisėjimo želdynų.

                 Pernai skelbta, kad sostinės centre įsikūrusiame Sereikiškių parke planuojama atnaujinti infrastruktūrą ir želdinius bei įrengti naujus poilsio objektus maždaug už 18 mln. litų.

                 Viso Sereikiškių parko atnaujinimo projektą parengė savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ (vadovė J.S.Večerskytė-Šimeliūnienė). Pagal šį planą parke bus atkurta XIX amžiaus dailininko Alexanderio Strausso sukurta planavimo struktūra, takų sistema, želdiniai, restauruojami tvenkiniai, Belvederio kalnelis, alpinariumas, bernardinų vienuolyno daržas, botanikos sodas.

                 Taip pat planuojama pastatyti tris žaidimų aikšteles įvairaus amžiaus vaikams, šachmatų ir petankės aikšteles, kelias kavines bei restoranus.

                 Po atnaujinimo darbų parką ketinama aptverti, o naktį - jį rakinti.

                 2007 metais svarstant Sereikiškių parko atnaujinimo projektą visuomenėje buvo kilęs nepasitenkinimas dėl planuojamos iškirsti liepų alėjos. M.Pakalnis yra sakęs, jog padarius išsamų fizinį ir estetinį medžių vertinimą nutarta, kad vykdant atnaujinimo darbus parke planuojama keisti iki 30 proc. dabartinių želdinių, tarp kurių bus ir sergantys medžiai.

                 Projektui, pagal kurį planuojama atnaujinti parką, pritarė Lietuvos architektų sąjunga, kraštovaizdžio, nekilnojamojo kultūros paveldo specialistai ir tarptautiniai ekspertai.

                 Nuoroda

                 Comment


                  #18
                  Pagaliau kažkas vyksta

                  Comment


                   #19
                   Toks truputį neaiškus straipsnis, jie tik sako kad bus sutvarkyti medžiai ir želdiniai bet kaip supratau tuo ir baigsis šiam kartui? Kada turi pradėti pilną parko rekonstrukcija?

                   Asmeniškai, vienas iš laukiamiausių Vilniaus projektų.

                   Comment


                    #20


                    Vilniaus savivaldybė darbų ėmėsi be pinigų

                    Užsimojusi šiemet rekonstruoti Sereikiškių parką, sostinės savivaldybė darbus pradeda net neužsitikrinusi, kad ją pasieks Europos Sąjungos lėšos.

                    Sereikiškių parke darbai užvirė ketvirtadienį – pradėti pjauti menkaverčiai medžiai ir želdiniai.

                    Tačiau savivaldybė dar nežinojo, ar sulauks 14 mln. litų iš ES struktūrinių fondų Sereikiškių parkui rekonstruoti. Miesto biudžete taip pat nėra ir 2 mln. litų, kuriais privalės prisidėti prie projekto įgyvendinimo. Dar tiek pat lėšų turėtų skirti mecenatai, bet jų taip pat nėra.

                    Kad pradėtų darbus, valdininkams teko skubiai krapštyti pinigus iš savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Milėno rezervo – parko rekonstrukcijai atseikėta 300 tūkst. litų.

                    Bet ir šiuos pinigus teks grąžinti į administracijos direktoriaus rezervą, kai Vilnių pasieks Europos Sąjungos skirta suma.

                    Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio teigimu, parkas yra sulaukėjęs ir panašesnis į mišką nei į parką.

                    Atkūrus parką jis atgaus autentiškus bruožus – atvirų ir uždarų erdvių sistemą su daug šviesos, dailininko Alexanderio Strausso kurtą centrinę dalį, botanikos ir vienuolyno sodų ekspozicijas, alpinariumą, rožyną.

                    Parke ketinama iškirsti maždaug 200 menkos vertės medžių. Sereikiškių parkas buvo įrengtas 1886-1888 metais pagal garsaus dailininko A.Strausso projektą, bet po Antrojo pasaulinio karo pertvarkytas pažeidžiant europietiškų parkų koncepciją.

                    Nuoroda

                    Comment

                    huluhub.com
                    porno video
                    antalya escort
                    Working...
                    X