Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Viešosios erdvės ir mažoji Vilniaus architektūra

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/...nt-vandens.htm

  Sostinės gyventojai galės gerti kavą ir net įsikurti ant vandens

  Netolimoje ateityje bus galima ir gyventi nameliuose ant upės – Vilniaus savivaldybė pradėjo rengti detaliuosius planus pagal architekto Valdo Ozarinsko, fotografo Sauliaus Paukščio ir Rotušės valdytojo Sauliaus Pilinkaus idėją apgyvendinti dešiniąją Neries krantinę, statyti plūduriuojančias kavines, parduotuvėles. O ateityje – ir gyvenamuosius namus.

  Dar prieš metus V. Ozarinskas, S. Paukštys ir S. Pilinkus pasiūlė vilniečiams atsigręžti veidu į upes. Pagal pirminį sumanymą, Neries krantinėje, prie Baltojo tilto, esančioje mobilioje prieplaukoje būtų sumontuota kelių metrų aukščio terasa, kuri vasarą galėtų būti naudojama kavinėms ar nedidelėms parduotuvėms įrengti.

  Jau braižo planus

  Idėja susidomėjo sostinės architektai, buvo parengti pirminiai projektai. Praėjusį penktadienį jie patobulinti ir pateikti sostinės savivaldybei.

  Vilniaus savivaldybės planavimo skyriaus vedėja Rūta Matonienė sakė, kad detalieji planai pagyvinti Neries krantinę buvo pradėti rengti dar 2008 metais, bet nebuvo aišku, ką ten daryti, nebuvo idėjų, todėl planavimo darbai sustojo.

  „Dabar yra idėja, rengiame detaliuosius planus. Tiesa, kol kas neaišku, kaip bus naudojami pastatai ant vandens. Skelbsime konkursą“, - paaiškino R. Matonienė.

  Plausto stilius – pagal norą

  Projekto autorių manymu, žiemą ant terasos būtų iškeliami plaustai. Taip jie būtų apsaugomi nuo ledonešio ir šalto vandens. Į šiuos gyvenamus plaustus būtų galima atvesti elektrą, vandentiekį ir įrengti kitus būtinus patogumus.

  Architekto V. Ozarinsko manymu, kiekvieno plausto išvaizda galėtų būti kuriama pagal individualius gyventojų norus.

  „Iš pradžių ant vandens įsikurtų kavinės ar nedidelės parduotuvėlės. O vėliau, jei atsirastų investuotojų ir vilniečiai norėtų, būtų galima įrengti būstus ant vandens. Pasaulyje yra tokių pavyzdžių, ir nemažai. Europos miestai iki galo išnaudoja per centrą tekančias upes, o mes visiškai apsileidę, neišnaudojame tokių puikių galimybių pritraukti turistų, patiems grožėtis Nerimi“, - kalbėjo fotografas S. Paukštys.

  Jo teigimu, projektu jau domisi verslininkai, nors dar atsargiai. S. Paukštys mano, kad ilsėtis kavinėje ant vandens vilniečiai ir miesto svečiai galės jau kitų metų vasarą – per šiuos metus būtų užbaigti projektiniai darbai.

  Ar įmanoma, kad po kelerių metų vilniečiai iš savo namų-plausto „kiemo“ galės pusryčiams iš upės išsitraukti riebią lašišą ar nors kuklų kilbuką?

  Gyvenimas – kaip vandenų šalyje

  Jokio žemės mokesčio, vandens už dyka – apsčiai, vasarą pro miegamojo langą pūkšt į vandenį – gyveni kaip vandenis ar undinė be rūpesčių.

  Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) generalinis direktorius Gintautas Labanauskas sakė, kad toks, iš pažiūros, utopinis projektas, gyvenimas ant upės yra realus, įmanomas. Prieš keletą metų jis išleido knygą „Paryžiaus pavydui“, kurioje detaliai aprašė didžiųjų šalies upių panaudojimo tranzitui ir turizmui perspektyvas, pasitelkdamas užsienio pavyzdžius.

  „Netoli Paryžiaus ant Senos upės plaustuose įsikūrusi 20 tūkst. žmonių bendruomenė. Ten veikia plaukiojančios parduotuvės, restoranai. O juk mūsų Nemunas ir Neris yra gražesnės, švaresnės upės už Seną ar Reiną. Todėl sveikinu vilniečių iniciatyvą atsigręžti veidu į Nerį. Tikiuosi, kad jų pavyzdžiu paseks ir kauniečiai, kurie turi dar geresnes sąlygas upeivystei – Nemuną, Nerį, Nevėžį“, - kalbėjo VVKD vadovas.

  Jo teigimu, įkurdinant viešuosius ir gyvenamuosius pastatus ant vandens svarbiausia projektus suderinti su aplinkos apsaugos tarnybomis – upių urbanizacija atneša ne tik naudos, bet ir sukuria problemų.

  Statys ir patvankas

  Nors VVKD pagrindinį dėmesį skiria laivybai Nemunu, Neris irgi neužmiršta. Pagal perspektyvinius planus ketinama statyti patvankas, kurios sureguliuotų vandens lygį Neryje – tuomet nereikės gilinti upės vagos, nes tai per brangu.

  Jau prieš keletą metų trakiškis Vladas Kasperavičius įrodė, kad gyventi plaukiojant ant vandens, bent jau vasarą, – įmanoma ir smagu. V. Kasperavičius savo darbo plaustu iš plastikinių butelių ne kartą plaukė Nerimi.

  Vilniečių V. Ozarinsko S. Paukščio ir S. Pilinkaus iniciatyva apgyvendinti dešinįjį krantą – galimai naujos civilizacijos ant vandens eros pradžia.

  Comment


   #22
   Hm.. kodėl gi ne. Su sąlyga, kad tie pastatai bus natūraliai atrodantys, nepanašūs į ten stovėjusį kažkokį meno pastatą (tą ryškiai žalią dėžę). T.y. aš tikėčiausi daug medžio ir stiklo, skandinaviško minimalistinio stiliaus

   Comment


    #23
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
    Hm.. kodėl gi ne. Su sąlyga, kad tie pastatai bus natūraliai atrodantys, nepanašūs į ten stovėjusį kažkokį meno pastatą (tą ryškiai žalią dėžę). T.y. aš tikėčiausi daug medžio ir stiklo, skandinaviško minimalistinio stiliaus
    Nuotraukose matyti galimas dizainas. Apie tą patį pagalvojau - idealiausiai tiktų minimalistinis, bet kokybiškas skandinaviškas dizainas.
    o Neries pakrantę reikia tvarkyti. Taptų puikia pėsčiųjų arterija.

    Comment


     #24
     Pati idėja tai gal ir nieko, nes Neries Vilnius tikrai neišnaudoja rekreacijai, tačiau mažiausiai ką reikėtų daryti, tai tenais butus pardavinėti Į tokią vietą privačių gyventojų tikrai negalima įsileisti, kurie po kokių 10 metų pradėtų prieštarauti bet kokiems planams atgaivinti upę.

     Comment


      #25
      Gal žinot kodėl būtent šioje vietoje, kur planuoja tas dėžes, nuolat smirdi kanalizacija? Kažkoks vamzdis į upę išeina?

      Comment


       #26
       Seimo fontanas "prileistas" smėlio.

       Comment


        #27
        Sprendimas savotiškas. Pieva prašosi nušienaujama.

        Post in English - fight censorship!

        Comment


         #28
         Parašė index Rodyti pranešimą
         Sprendimas savotiškas. Pieva prašosi nušienaujama.

         Atvaizdas
         Gal būtų galima gauti nuotrauką didesnės rezoliucijos?
         Flickr

         Comment


          #29
          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
          Gal būtų galima gauti nuotrauką didesnės rezoliucijos?
          Ne šiandien. Neturėjau pasiėmęs fotoaparato, tai eidamas pro šalį nufotografavau tuo ką turėjau...
          Post in English - fight censorship!

          Comment


           #30
           Aprūdijęs Seimo fontanas tapo gėlių darželiu

           http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/...u-darzeliu.htm

           Comment


            #31
            Parašė index Rodyti pranešimą
            Ne šiandien. Neturėjau pasiėmęs fotoaparato, tai eidamas pro šalį nufotografavau tuo ką turėjau...
            Šiek tiek pagerinau vaizdą, originalas iš 15min.

            Flickr

            Comment


             #32
             O tą piramidę planuoja kuo nors apdengti (ar kitaip dekoruoti)? Ar paliks taip, kaip yra?

             Comment


              #33
              o tu siaube... toks jausmas, kad geriau jau būtų išvis nieko nedarę...

              Comment


               #34
               Kas per Š? Dar suprasčiau jei būtų dekoratyvine žole apsodinta. Bet dabar... Tikrai kad prašosi karvutės
               You might surprise yourself.

               Miestai.net FB

               Comment


                #35
                Šiaip, turėjo daug gėlių sueit. Kas įsivaizduoja kokia šito projekto sąmata, su viskuo?

                Comment


                 #36
                 Prasidėjo Vokiečių gatvės fontano atnaujinimo darbai

                 Comment


                  #37
                  Solidus straipsnis apie Vilniaus želdynų tvarkymą (užgriebiama ir istorijos):
                  http://grynas.delfi.lt/aplinka/vilni....d?id=61633511
                  Galiojančios medžių genėjimo taisyklės ir įstatymai pažeidinėjami nuolatos. Specialistų komisija, kuri turėtų spręsti dėl kiekvieno medžio mieste tvarkymo, paprastai net nesusirenka. Leidimus savarankiškai, iš akies išrašinėja savivaldybės valdininkai miškininkai. Suinteresuota visuomenė apie šiuos sprendimus informuojama tik išimtiniais atvejais ir paprastai post factum, jos nuomonės niekas neklausia ir neklauso. Iškalbinga, kad želdinių priežiūros ir teritorijų sanitarinio valymo paslaugos Vilniuje perkamos iš vieno teikėjo. Kitaip tariant, medžius gali genėti tie patys, kurie surenka šiukšles. Apie tarptautinių normų nepaisymą sunku kalbėti, nes pas mus jos apskritai negalioja.
                  Apibendrinimas peršasi savaime: mūsų žaliąjį paveldą jau kuris laikas tvarko žmonės, neturintys supratimo apie želdinių vertę, neišmanantys jų istorijos, neskiriantys stilių, nejaučiantys meilės gamtai ir savo darbui. Įtariu, kad daug lemia ir medienos perdirbėjų interesas. Būdamas vilnietis ir šio paveldo bendrasavininkis, jaučiuosi apvagiamas. Manau, prisidirbę jaučiasi ir tie, kurie tai daro. Masinis nusikaltimo pobūdis, valstybinis jo vykdytojų statusas ir pasyvi viešoji opinija įtvirtina nebaudžiamumo tradiciją ir teisėtumo regimybę. Nė vienas už Vilniaus želdinių niokojimą atsakingas valdininkas nubaustas nebuvo. Viskas teisėta, baudžia jie, o ne juos. Tai ne tik Vilniaus, bet visos Lietuvos yda, susijusi su kitomis problemomis, kuriomis gėdingai išsiskiriame iš kitų europiečių.

                  Comment


                   #38
                   http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/...sios-juros.htm

                   Comment


                    #39
                    Man atrodo tinkamas sprendimas. Kartu išsprendžiama ir apleistos vietos problema, kartu ir savotiškas savo istorijos vaizdavimas. Žinoma, tobuliausias variantas būtų tą fontaną sutvarkyti originaliai ir pajungti veikimui, bet kol kas šis sutvarkymas irgi manau tinkamas. Žiū, o gal kažkam patiks idėja ir ją įgyvendins kur kitur ilgam laikotarpiui

                    Comment


                     #40
                     Kažkas neįprasto Vašingtono skvere. Kažin ar nebus naujų "oranžinių dviračių" stotelė?                     Paskutinis taisė index; 2013.07.01, 19:28.
                     Post in English - fight censorship!

                     Comment

                     Working...
                     X