Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Vienybės aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81
  /\ Jau nuspręsta. Vis dėlto net pirmą vietą kažkas gavo, nesitikėjau to. Taigi pirmoj vietoj - Equilibrium, antroj - Erdvės archeologija...

  Comment


   #82
   /\ o čia kurie projektai? nes čia forume tokius pavadinimus matau pirmą kartą

   Comment


    #83
    Parašė Br.Os. Rodyti pranešimą
    /\ Jau nuspręsta. Vis dėlto net pirmą vietą kažkas gavo, nesitikėjau to. Taigi pirmoj vietoj - Equilibrium, antroj - Erdvės archeologija...

    Equilibrium:


    Erdvės archeologija:

    Comment


     #84
     šaltokas tas ekvilibriumas... ir kas per pagaliai kairiam kampe aikštės, ir kas per dariniai dešiniam?

     Comment


      #85
      pala, o tai kur Equilibrium dalis kitapus gatves?...
      www.tomflagman.com

      Comment


       #86
       Matyt, gatvė praeina po žeme.

       Comment


        #87
        tai kad kažin, juk matosi pačioj apačioj du automobiliai...

        Comment


         #88
         dalis kitapus gatvės matosi makete... http://www.architektusajunga.lt/LT.p...nt=news&Id=133 o jau pamaniau, kad pamiršo ta dalį ir tik jūs pastebėjot..

         Comment


          #89
          kazkokiu komentaru bus is komisijos, idomu? nes as arba aklas, arba durnas, arba nesuprantu kas cia gero tuose maketuose isrinktuose...
          www.tomflagman.com

          Comment


           #90
           va kaunoaleja.lt

           Lapkričio 17 dieną, 17 val. Kauno arhitektų namuose, pagaliau paaiškėjo Vienybės aikštės suplanavimo konkursą laimėjęs projektas. Tai AB "Priedanga" maketas, pavadinimu"Equilibrium". Jo autoriai - vilniečiai: M. Reklaitis, I. Kšivickaitė, J. Oršauskienė, O. Oršauskas.


           Prieš kelias savaites, Kauno Architektų namuose buvo paskelbtas konkursas, dėl Vienybės aikštės rekonstrukcijos. Projektus laiku spėjo pateikti 18 autorių grupių, iš jų ir buvo renkami geriausieji darbai. Tačiau parodos lankytojai galėjo susipažinti ir su kitais 2 projektais, kurių autoriai pavėlavo pristatyti kūrinius konkursui iki numatytos datos.


           Projektus vertino: komisijos pirmininė VšĮ KAUET direktorė J.Merkevičienė, arch. A.Ambrasas, D.Čeponienė (Kauno savivaldybė), arch. G.Janulytė-Bernotienė,, arch. G.Natkevičius, Kauno miesto vyr.architektas N.Valatkevičius, arch. B.Zabulionis.


           Komisijos nariai džiaugėsi itin kruopščiu recenzentų darbu. Prof. Vladas Stauskas, VGTU dėst.: dr.Tomas Grunskis, dr. Audrius Novickas, sugebėjo objektyviai įvertinti ir išanalizuoti konkurse dalyvavusius projektus.


           Pirmąją vietą laimėjusio projekto idėja, vertinimo komisijai vieningai pasirodė tinkamiausia istorinės Kauno aikštės rekonstrukcijai. Pastarosios nariai tikino, jog "Equilibrium" sumanymas nesumažina nei erdvės tūrio, nei gylio. Jaučiama semantika, tęsiamas pokalbis su kitais aikštės elementais. "Tai itin harmoningas projektas, nėra aikštės aikštėje įspūdžio",- teigė recenzentas prof. Vladas Stauskas.


           Vertindama projektus, komisija rėmėsi ir tuo, jog Donelaičio gatvė turi būti palikta tame pačiame lygyje ir jokiais elementais ar perdangomis neaukštinama.


           Projekto "Equilibrium" autoriai, neketina sudaryti konkurencijos Karo muziejaus sodelio kamerinei harmonijai. Pertvarkymai bus minimalūs, be paminklų ar kitų memorialinių statinių. Taip pat turėtų išlikti ir atskirų erdvių funkciniai bei emociniai skirtumai. Projektui būdingas kintantis elementų ritmas, kuriame išsiskiria įstriža kryptis į Prisikėlimo bažnyčios pusę. Autoriai neneigia, jog bus panaikinti chaotiški želdynai, nes pirmasis estetinis įspūdis buvo gana prastas.


           Antrosios vietos laimėtojais paskelbtas A. Karaliaus grupės projektas - "Erdvės". Jo autoriai, komisijos sprendimu, pateikė vieną iš geriausių projektų. Tačiau konkurentų pranašumą lėmė tai, jog pagal šį sumanymą, Vienybės aikštė praranda komunikatyvumą. Erdvė tampa per daug suskaidyta.


           Trečioji vieta atiteko "2-jų grupės" (arch.: G. Balčytis, L. Tuleikis ir kt.) projektui - "PAkilimas".


           Ketvirtąją vietą laimėjusiam projektui "Bendraujanti erdvė", atiteko paskatinamosios fondo lėšos - 10 000 Lt.


           Bendras premijų fondas siekė 171 000 Lt, iš kurių pirmosios vietos projekto "Equilibrium" autoriams atiteko 67 000 Lt. "Erdvių" architektai pasidalino 47 000 Lt, na o trečiąją vietą laimėjusiai "2-jų grupei" buvo skirti 37 000 Lt.


           Komisijos paskelbti rezultatai dar nėra galutiniai. Iki gruodžio 4-tos dienos bus tikrinami laimėjusio projekto kvalifikaciniai duomenys.

           Zodziu, isrinko toki, kuris maziausia skiriasi nuo dabartines aikstes t.y. pigiausia varijanta.

           Comment


            #91
            ...Donelaičio gatvė turi būti palikta tame pačiame lygyje...
            Nepatinka man tai... išeis dvi aikštes, o ne viena...

            Comment


             #92
             o as atvirksciai. sveikinciau sprendima nepakisti Donelaicio gatves po zeme. per daug sudetinga tai. nuo kurios vietos reiketu zemejima daryt? nuo Maironio gatves? o ar is viso tai reikalinga... kur dings stotele?

             aikste galima sujungti vizualiai sujungus grindini, kazkokias detales. be to pagrindine jungtis bus ta, kad atsinaujinus tiesiog bus noras i ja ateiti. tada atsiras judejimas tiek vienoj, tiek kitoj pusej ir tarp ju.
             Paskutinis taisė Bootsy; 2008.11.17, 21:03.
             Occupation: igra na balalaikach v traktirach

             Comment


              #93
              duok Dieve, kad įgyvendintų, rezultatas tikrai būtų geras

              Comment


               #94
               Parašė Bootsy Rodyti pranešimą
               o as atvirksciai. sveikinciau sprendima nepakisti Donelaicio gatves po zeme. per daug sudetinga tai. nuo kurios vietos reiketu zemejima daryt? nuo Maironio gatves? o ar is viso tai reikalinga... kur dings stotele?

               Stotelę galima požeminę padaryti...Pirmasis taškas link Kauno metro

               O šiaip norėčiau pasidalinti nuomone ties "archeologijos" projektu. Antrasis variantas išrinktas labai nefunkcionaliai atrodo BLC centro atžvilgiu. Aikštės "šikna" vizualiai atrodo uždengs saulės šviesą 2 aukštams kairiajame kampe.
               Paskutinis taisė tivoli; 2008.11.17, 21:19.
               Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
               Dordrechtas/Haarlemas
               Nesebaras/Plovdivas
               Kiolnas

               Comment


                #95
                Kažkokia nesamonė. Man tai norėjosi išskirtinio kažko. Kam tas konkursa? Pakeitei grindinį, pastatei siuoliukas efektas tas pat. Čia sprendžiu iš maketo...Būtų įdomu gauti detalųjį planą...
                You've got one life! Live it!

                Comment


                 #96
                 O kas ten per "gėdos stulpai" laimėtame projekte kairėje?

                 Comment


                  #97
                  Aikštę puoš balos
                  www.kaunodiena.lt

                  Nugalėtojų projekte numatyta požeminė pėsčiųjų perėja. Komisija atsižvelgė, kad jame gerbiamas ankstesnių aikštės kūrėjų indėlis formuojant erdvę. Projekte vertikalių šviestuvų skverelis naująją aikštę sujungia su istoriniu Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodeliu, išlieka prie K.Donelaičio gatvės esantis skveras su medžiais. Teritorijoje prie verslo centro, kurioje šiuo metu statomi automobiliai, numatyta veja. Aikštės dangą turėtų puošti nuolat kintantis stilizuotų vandens "balų" paveikslas – įgilinimai dangoje turėtų būti užpildyti vandeniu, naktį kai kurie jų šviestų.                  http://kauno.diena.lt/dienrastis/mie...s-balos-184859

                  Comment


                   #98
                   „Kaip vienas iš komisijos narių pabrėžė, tai yra evoliucinis, o ne revoliucinis projektas. Jis reiškia tąsą esamos aikštės, kuri tiek metų sėkmingai gyvavo ir visų manymu, yra pavykusi bei harmoninga“, – kalbėjo Jūratė Merkevičienė, komisijos pirmininkė.

                   http://www.delfi.lt/news/economy/rea...hp?id=19321375

                   Comment


                    #99
                    Chm. Pusė bėdos. Geras kainos ir kokybės santykis, tikrai ne blogiausią išrinko, gal netgi ir kokybė laimėjo :}. Taigi, nesu nusivylęs. Bet aišku, visada galima gauti geriau.
                    w-e-a-r-e-t-h-e-w-a-l-k-i-n-g-d-e-a-d

                    Comment


                     Kaip supratau, Donelaičio g. atsiras viadukas virs aikštes. Ar ne taip?

                     Comment

                     Working...
                     X