Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pastatų atnaujinimas Kaune

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė manometras Rodyti pranešimą
  Ech, tie pigūs plastikiniai langai ir durys sudarko visą pastatų stilių (kaip ir antstatai ant stogo, goduolių gudruolių palėpės, papildomi balkonai vietoj langų ir ugniasienėse ir kitos savavališkos nesąmonės).
  Yra kelios išimtys, dėl durų, kaip mano nuotraukoje, bet daug kur dedamos plastikinės, metalinės arba šarvuotos. Kad ir deda plastikinius langus, bet bent jau galėtų būti stiklas su suskirstimu, o ne vienos dalies, kai fasadas praranda ritmiką ir fasade atsiveria "juodosios skylės".

  Comment


   Man suprantama, kad kažkada žmonės tiesiog neturėjo pinigų geresniems langams ir tie jiems atrodė geri ir geresni už senus, supuvusius, kreivus, perpučiamus. Bet galėtų kas nors paskatinti galinčius vėl pasikeisti, kai namas restauruojamas. Dabar yra langai, kurie ne mediniai (ir ne tokio brangumo, kaip mediniai), bet iš plastiko ir medžio drožlių masės, atrodo iš toli ir net iš arti beveik kaip mediniai. Galėtų architektai paprojektuoti ir pasiūlyti žmonėms visokių istoriniams Kauno pastatams tinkamų langų, durų, balkonų, kiemo vartų, tvorų, stogelių variantų (istorinių rekonstrukcijų, kad tiktų pagal stilių, net kai nebūtų žinoma, kad tiksliai taip buvo konkrečiame name).
   Ir suprantama, kad dar negali niekas liepti žmonėms nugriauti savo nusipirktą palėpę, jei gyvena vargšai ir tai jų vienintelis menkas būstas. Bet jau laikas stabdyt tą statinėjimą ir perstatinėjimą, kai viskas leidžiama naujiesiems turčiams.

   Comment


    Tiesiog nuodėmė, kad nori pakelti turto vertę su geresne palėpė, kaip jie drįsta!

    O dėl langų su MDP įdomu, duok kokią nuorodą kaip tiksliai tokie vadinasi.


    Comment


     Parašė Gator Rodyti pranešimą
     Tiesiog nuodėmė, kad nori pakelti turto vertę su geresne palėpė, kaip jie drįsta!

     O dėl langų su MDP įdomu, duok kokią nuorodą kaip tiksliai tokie vadinasi.
     Nu cia kaip kam, jei KPD pochuj, bet pastato turiai ir simetriskumas iskraipomas. Tokius sprendimus galima vadinti bukarestizacija ar vienasizacija.

     Comment


      Jei tas palėpes užlipdo kokybiškai, tai labai į akis nelenda, tokios va chalūpos tai siaubas akims:

      Click image for larger version

Name:	Bugos.JPG
Views:	57
Size:	63,6 kB
ID:	1768379

      Comment


       Parašė Gator Rodyti pranešimą
       Tiesiog nuodėmė, kad nori pakelti turto vertę su geresne palėpė, kaip jie drįsta!

       O dėl langų su MDP įdomu, duok kokią nuorodą kaip tiksliai tokie vadinasi.

       Tie visi "ar jums gaila, kad aš pasigerinsiu?"... Man negaila, kad jūs pasigerinsit, man nepatinka, kad pabloginsit man. Jeigu bus viskas įvertinta, suprojektuota rimto architekto, tegu daro. O jeigu ne, tai tegu parduoda tą "tokį blogą" būstą ir perka geresnį.

       Kaip drįsta:
       savavališkai gadinti miesto centro architektūrą, daryti, kad man patikęs namas (o paskui, jei visi taip darys, ir miestas) taptų man ir kitiems nebegražus;
       pristatydami tai, ko nebuvo, keisti namo sienų ir pamatų apkrovą, galbūt prisidėdami prie greitesnio jo sugriuvimo;
       ar man reikia, kad kas nors virš manęs staiga gyventų: galbūt be normalios garso izoliacijos, galbūt nuomos ar perparduos bet kam, kas galbūt rūkys ir rėkaus naujame balkone arba per naują langą mėtys nuorūkas?

       Comment


        Jau matau formuojasi vietinė paveldo saugotojų kuopelė, atsiranda šūkiai "Man gražu tai visiem reiškia gražu, man negražu tai reiškia visiem negražu" bei "kaip jie drįsta kažką daryti su savo turtu pagal visus įstatymus".

        Taisyklė #1: nepatinka, negražu - nusipirk ir padaryk geriau ir gražiau. Nepatinka įrengiamos palėpės - nusipirk neįrengtą palėpę ir nieko su ja nedaryk, tik remontuok.

        Viskas yra daroma su KPD palaiminimu, su kaimynų palaiminimu (reikia jų parašus surinkti), su miesto architektų palaiminimu, su atestuoto architekto palaiminimu, su konstruktorių palaiminimu (daromi skaičiavimai kad tie pamatai atlaikytų, kad atitiktų priešgaisrinius ir kitus reikalavimus), sorriukas, bet griuvenų saugotojų palaiminimas yra nereikalingas. O skonis yra subjektyvus dalykas ir jei patinka vienam, nereiškia, kad nepatinka dešimtim tūkstančių. Mano nuomone centre įrenginėjamos palėpės yra geriausia kas gali nutikti miestui: suremontuojami pastatai, pritraukiami finansiškai pajėgūs gyventojai, kurie naudojasi miesto teikiamom paslaugom ir išlaiko miesto centrą gyvą. Nerenovuotos ir neapgyvendintos palėpės (nekalbu apie architektūros paminklus) rodo tik skurdą ir neišnaudotas galimybes.

        Comment


         Aš gi nekalbėjau apie atvejus, kai padaro normaliai ir pagal įstatymus. O jei padaroma baisi nesąmonė, tai ir reiškia, kad padaryta apeinant įstatymus, tvarkas, architektus.

         Comment


          Parašė manometras Rodyti pranešimą
          Aš gi nekalbėjau apie atvejus, kai padaro normaliai ir pagal įstatymus. O jei padaroma baisi nesąmonė, tai ir reiškia, kad padaryta apeinant įstatymus, tvarkas, architektus.
          Kolkas pateikei tik argumentą, kad tau nepatiko.
          O dabar tai vystyk skandalą korupcijos - kokius įstatymus pažeidė ir ar tai buvo padaryta kyšių pagalba?

          Comment


           Parašė Gator Rodyti pranešimą

           Kolkas pateikei tik argumentą, kad tau nepatiko.
           O dabar tai vystyk skandalą korupcijos - kokius įstatymus pažeidė ir ar tai buvo padaryta kyšių pagalba?
           Skandalų aš nevystau ir nevystysiu.
           Sakau, kad jei padaro š..., tai arba nepaisė įstatymų, arba ir patys įstatymai š... ir leidžia daryti š...
           Ginčas beprasmis. Jūs nepatikėsit, kad nebūtina būti skandalistu arba profu, kuris sprendžia ir dėlioja parašus, kad reikštum nuomonę ir tavo "nepatiko" būtų argumentuotas ir sutaptų su profų "nepatiko".

           Pasakiau čia savo nuomonę, ir viskas. Gal kas nors išgirs, pamąstys, panašiai pradės galvot (ne "turiu pinigų, tai nusipirksiu š..,, o tu neturi, tai tylėk, kai tau š... nuperku"). Gal kas nors turės pinigų pirkti ne š..., ne per kyšius nelegaliai perstatinėti Senamiestį. Gal kas nors turės jėgų ir nuotaiką sustabdyti statančius bet ką, kai niekas nemato, pasisamdžiusius kokius ukrainiečius su mintim, kad "na, jeigu man nelabai patiks rezultatas, tai net nesumokėsiu". "Mano butas, todėl turiu teisę bet kaip perstatyti namą, na, gal jeigu gausiu parašus ir namas neįrašytas į jokius svarbių sąrašus" - taip supratau jūsų argumentą?

           Atvejai, kai sprendžia ir daro tikri specialistai, o ne patys savininkai beleką susiveikia, dažniausiai būna ok ir daug kam (įskaitant mane) patinka.
           Paskutinis taisė manometras; 2019.12.12, 15:12.

           Comment


            Tesog sunku sekti tavo logikos vingius.
            Iš pradžių susidarė įspūdis, kad negali statyti, nes tau nepatinka.
            Paskui sakei, kad problema ta, kad padaro ne pagal įstatymus.
            tai ir paklausiau kokius įstatymus pažeidė, kad ir pvz tas pavaizduotas namas.
            Ar visgi nežinai, kad pažeidė ir pasiliekam tik prie to, kad tau nepatiko, todėl blogai?
            Ar visgi jei tau nepatiko tai greičiausiai pažeidė įstatymą reiškia?

            Comment


             Nežinau, ar pažeidė įstatymus, ar įstatymai dar nebuvo tokie tobuli to konkretaus namo atveju. Žinau, kad to namo stogas yra išdarkytas (nebeatitinka namo architektūros stiliaus) ir tikriausiai nebus pataisytas arba bus dar labiau išdarkytas. Man atrodo, kad to konkretaus namo stogas buvo išdarkytas dar prieš tą remontą, todėl dabar remontininkai negali pataisyti. Manau, vėlu griauti tų žmonių gyvenimus toje palėpėje. Jų reikia pasigailėti, nes gal gyvena ten jau seniai.

             Aš gyvenu kitame name.

             Bandžiau kalbėti labiau abstrakčiai ir pasakyti, kad keisti bet kokio namo architektūrą, jeigu ji buvo gera ir profesionali, suderinta su aplinka, reikia ir galima kiek įmanoma mažiau, atsargiai, kad pakeitimų beveik nesimatytų iš toli išorėje, būtinai su kitų architektų žinia ir priežiūra.
             Iš tikrųjų nurodžiau kelias priežastis, kodėl žmogus (sakiau aš, bet galėtų būt ir kitas žmogus, apskritai koks nors žmogus) gali nenorėti duoti sutikimo kaimynui daryti su namu kažką, atseit paliečiant tik savo butą. Gal staiga kažkas ims trukdyti, o bute, kurį žmogus pirko, niekas netrukdė - viena priežastis (čia paminėjau blogą garso izoliaciją, rūkymą, triukšmavimą). Antra priežastis, kad perstatinėtojai perstatymais paliečia ne tik savo butą, o labai konkrečiai ir praktiškai visą namą, estetiškai paliečia visą gatvę, turistų požiūriu - visą miestą (jei mieste bus estetinis chaosas ir dauguma namų su išdarkyta architektūra, tai bus mažiau turistų). Tai ir buvo esmė.
             Kaimynų spaudimas leisti, mėtantis priekaištais, "ar tau gaila, kad ir aš turėsiu balkoną, juk tu tai turi balkoną?" arba "čia gi mano butas", užknisa, nes nėra visai teisingas. Reagavau į jūsų, tipišką lietuvišką ar kaunietišką repliką, kad "aš nusipirkau, galiu daryt, ką noriu; kai tu nusipirksi, galėsi aiškint ir nedaryt, ko nenori".

             Jokių konkrečių žmonių dokumentų (leidimų, projektų) nesu tikrinusi ir netikrinsiu, nes tingiu, bijau, neturiu tiek laiko ir gerų nervų ir man už tai nieks nemokės.

             Comment


              Kęstučio g. 12. Naujos skardos stogas, nuplautas fasadas

              Click image for larger version

Name:	DSCF0790.JPG
Views:	59
Size:	183,2 kB
ID:	1769379

              Keliauju per Lietuvą

              Comment


               Parašė manometras Rodyti pranešimą
               Bandžiau kalbėti labiau abstrakčiai ir pasakyti, kad ...
               Jau galėjote atkreipti dėmesį, kad Gatorui abstraktus mąstymas nebūdingas.
               It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

               Comment


                Deja, Tomai, nepataikei.
                Aš supratau, kad kalba abstrakčiai, tiesiog pėemiau pavyzdį išsiaiškinti kuo grindžia savo abstraktų mastymą.
                Panašu, kad buvome teisūs - kadangi jam nepatinka išvaizda, jis daro išvadą, kad buvo pažeisti įstatymai.

                Comment


                 Parašė Missoni Rodyti pranešimą
                 Kęstučio g. 12. Naujos skardos stogas, nuplautas fasadas

                 Click image for larger version

Name:	DSCF0790.JPG
Views:	59
Size:	183,2 kB
ID:	1769379
                 durys kokios dišovos
                 https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

                 Comment


                  Parašė Gator Rodyti pranešimą
                  Deja, Tomai, nepataikei.
                  Aš supratau, kad kalba abstrakčiai, tiesiog pėemiau pavyzdį išsiaiškinti kuo grindžia savo abstraktų mastymą.
                  Panašu, kad buvome teisūs - kadangi jam nepatinka išvaizda, jis daro išvadą, kad buvo pažeisti įstatymai.
                  Čia yra diskusijų forumas ir kiekvienas pateikia savo subjektyvią nuomonę. Kaip moka, taip ją ir pagrindžia. O jūs daugelį temų sugebate paversti vos ne teismo procesu su savo nuolatiniu kabinėjimusi prie žodžių ar atskirų frazių. Turiu nuvilti, bet kitiems tai skaityti tikrai nėra įdomu, erzina ir teršia temas bereikalingu offtopicu. Dar tą galima pavadinti trolinimu. Taip kad gal pačiam vertėtų padaryti išvadą apie savo rašymo stilių..

                  Comment


                   Parašė liux Rodyti pranešimą

                   durys kokios dišovos
                   Dar nepamirsk apie 4 skirtingus langu stilius.

                   Comment


                    Totorių g.18 vienas šonas jau atsinaujinęs. Ne pilkas...

                    Click image for larger version

Name:	DSCF0825.JPG
Views:	62
Size:	123,0 kB
ID:	1769778
                    Keliauju per Lietuvą

                    Comment


                     Bažnyčios g. 21 pakelta pastogė ( buvo skelbta www.kaunas.lt ), tuo pačiu padažytas fasadas, bet iki galo visko nepadarė. Galėjo padažyti cokolį, ( pakeisti pašto dėžutes, patvarkyti duris )

                     Click image for larger version

Name:	DSCF0862.JPG
Views:	58
Size:	129,0 kB
ID:	1769833

                     Click image for larger version

Name:	DSCF0859.JPG
Views:	61
Size:	149,9 kB
ID:	1769834

                     Click image for larger version

Name:	DSCF0864.JPG
Views:	58
Size:	423,8 kB
ID:	1769835

                     Keliauju per Lietuvą

                     Comment

                     Working...
                     X