Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija Panevėžyje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Ginthus Rodyti pranešimą
  O kuo pasireikštų ta nesamonė, jei uždėtų medinį fasadą ir išsaugotų medinius langų apvadus? Pasakysit geriau kokios keraminės plytelės?
  Kaip sakoma kiekvienam vis savas arba dėl skonio nesiginčijama.

  Comment


   Mistika renovuotame daugiabutyje

   Panevėžyje vieno daugiabučio gyventojai negalėjo nė susapnuoti, kokių bėdų turės renovavę šilumos sistemą. Vos per porą metų name jau pratrūko keliolika naujų radiatorių. Kol kas rangovas juos keičia savo lėšomis, tačiau greitai baigsis garantinis laikotarpis ir nutikus tokiai avarijai butų savininkams jau teks patiems purtyti kišenes.

   Click image for larger version

Name:	daugiabutis-zemaiciu-g-panevezyje-82724453.jpg
Views:	2
Size:	199,2 kB
ID:	1760934

   Žmonės įtaria, kad vietoje kokybiškų radiatorių jiems buvo įbrukti lenkiški brokuoti. Rangovas atsikerta, jog veikiausiai radiatoriai prarūdija dėl neteisingo šilumos sistemos eksploatavimo ir teigia netgi jau turintys šiokį tokį įrodymą – termofikacinio vandens tyrimų atsakymus.

   Tokia rangovų versija ir stebina, ir piktina daugiabučių šilumos sistemos prižiūrėtojus – „Panevėžio energiją“ ir Butų ūkį. Mat šie tą patį vandenį tiekia į visų miesto daugiabučių radiatorius ir visus eksploatuoja tomis pačiomis sąlygomis, bet masiškai trūkinėja tik viename name.

   Ilgisi ketinių

   Žemaičių gatvės 21-ojo daugiabučio gyventojai bijo ilgiau palikti namus, kad nerastų užlietų kaimynų.

   Click image for larger version

Name:	for_export.jpg
Views:	2
Size:	275,9 kB
ID:	1760935

   Tik per plauką tokios nelaimės išvengusios penktame aukšte gyvenančios Dalės Medžiuolienės bute dar nuo lapkričio 1-osios nešildomas miegamasis. Ganėtinai vėsiame kambaryje ant patalo guli nevaikštantis ligonis.

   Buto šeimininkė pasakoja jau buvo susiruošusi važiuoti lankyti kapų, kai priėjusi prie lango išvydo šlapią kiliminį taką.

   „Laimė, nespėjau išvažiuoti“, – pasakoja D. Medžiuolienė. Iškviestos Panevėžio butų ūkio avarinės tarnybos meistrai kiaurą radiatorių nuėmė. Naują uždėti turi daugiabutį renovavę rangovai – įmonės Panevėžio statybos tresto filialas „Stogas“.

   D. Medžiuolienė žino, kad likus be kiauro radiatoriaus, naujo tenka ilgokai palaukti. Mat po renovacijos per pastaruosius porą metų daugiabutyje jau pratrūko ir teko keisti net 13-a naujų radiatorių.

   „Masiškai visame name trūkinėja radiatoriai. Mes net nenorėjome keisti senų iš ketaus, prašėme anuos palikti, bet neleido. Iš tų naujų skardinių jokios naudos, vienos bėdos. Ketiniai per dešimtmečius nebuvo nė karto trūkę, o dabar baisu net iš namų išeiti. Kas bus, jei apatiniame aukšte kaimynus užliesiu?“ – piktinasi D. Medžiuolienė.

   Kol nesibaigęs radiatoriams skirtas penkerių metų garantinis laikotarpis, už jų pakeitimą gyventojams mokėti nereikia. Visgi terminas senka ir jau kitąmet rangovas atsikratys atsakomybės už prakiurėlius.

   „Tie radiatoriai dar nauji, o jau vienas po kito trūkinėja. Galėtų visame name juos pakeisti, o ne laukti, kol pasibaigs garantija“, – išeitį mato D. Medžiuolienė.

   Gresia didelės bėdos

   Jau kelintą dieną vienas kambarys liko nešildomas ir Bonifaco Ruželės bute. „Iš radiatoriaus vanduo tekėjo srovele. Gerai, kad dar nemiegojome. Iš karto nepamatėme, tai spėjo gerokai pribėgti. Kilimas šlapias, bet kaimynai kol kas nesiskundė“, – pasakojo B. Ruželė.

   Jis sako net ne manantis, o tikrai žinantis, kad tokia avarija daugiabutyje tikrai ne paskutinė. Panevėžietis svarsto, jog masiškai trūkinėjantys radiatoriai veikiausiai nėra firminiai ir netinkami daugiaaukščiams.

   „Tokius vienaaukščiuose galima naudoti, o kur didesnis spaudimas, jie neišlaiko. Kažkam gal buvo naudinga tokius sukabinti? Dabar rangovas privalėtų pakeisti visus namo radiatorius“, – įsitikinęs B. Ruželė.

   Pensininkas baiminasi, kad iki garantinio termino pabaigos nepakeitus visų radiatorių kokybiškesniais, ateityje gyventojai užsiners sau kilpą. „Man neramu, kaip paskui reikės išsimokėti už tuos prakiurusius. O jei dar teks apatinio aukšto kaimynams už aplietą butą mokėti?“ – rimtą bėdą mato B. Ruželė.

   Įtaria vilkinimą

   Žemaičių gatvės 21-ojo namo bendrijos pirmininko Valdo Bedalio teigimu, bėdos dėl radiatorių prasidėjo praėjus vos porai metų nuo namo renovacijos. „Ir kaip pradėjo poškėti, taip vienas po kito“, – pasakoja pirmininkas.

   Jam pikta, kad rangovas dabar užsimojo atlikti stebėseną, kaip radiatoriai eksploatuojami. Pirmininkas įtaria, kad tokie užmojai tėra bandymas vilkinti laiką iki garantinio termino pabaigos. „Visi mato, kas vyksta su tais radiatoriais, kaip vienas paskui kitą prakiūra. Nė viename Panevėžio daugiabutyje to nėra. Kokios dar reikia stebėsenos?“ – pabrėžė V. Bedalis.

   Broko versiją neigia

   Gyventojų nuomone, atsakomybę už tokią netvarką, atsiradusią po namo renovacijos, turėtų prisiimti rangovas kartu su techniniu prižiūrėtoju. Visgi rangovas – PST filialas „Stogas“ – nenusiteikęs aklai prisiimti kaltės.

   „Stogo“ direktoriaus Remigijaus Misevičiaus teigimu, priežastis, dėl ko trūkinėja nauji radiatoriai, gali būti ne viena ir jos bus ieškoma. Rangovo atstovas neatmeta ir pačių gyventojų kaltės.

   „Gali būti netinkamas termofikacinis vanduo radiatoriuose, gali paveikti elektromagnetinės bangos, o gali būti, kas, mano manymu, ir yra pagrindinė priežastis, kad kažkas po renovacijos buvo nuėmęs radiatorius. Jei iš sistemos buvo išleistas termofikacinis vanduo, o tai labai įmanoma, ir kurį laiką palaikytas radiatorius tuščias, jis galėjo iš vidaus surūdyti“, – vardijo R. Misevičius.

   Kad butuose paprasčiausiai galėjo būti sumontuoti brokuoti radiatoriai, rangovo atstovas atmeta. Esą austrų kompanija, Lenkijoje gaminanti ir visai Europai tiekianti radiatorius, tokio broko nepadarytų. Negana to, anot R. Misevičiaus, Žemaičių gatvės daugiabutyje sukabinti to paties gamintojo ne vienos partijos radiatoriai.

   „Mano praktikoje pirmas atvejis, kad šitaip masiškai rūdija radiatoriai. Būtinai reikia išsiaiškinti priežastį“, – sako „Stogo“ direktorius.

   Rado, ko nesitikėję

   Paklaustas, ar suspės planuojamą stebėseną dėl radiatorių eksploatacijos atlikti iki pasibaigs garantija, R. Misevičius nusijuokė: gyventojams labai apsimoka, kad nesuspėtų.

   „Jei tyrimas parodys, kad radiatoriai trūkinėja dėl eksploatacijos problemų, mes išrašysime sąskaitą už visus pakeistus radiatorius. Dažnas galvoja, kad radiatoriai bute – asmeninė nuosavybė. Nieko panašaus. Tai viso namo bendra sistema. Ji negali būti liečiama kada sugalvojus. Kai mes į tą namą atėjome keisti senų radiatorių, ko tik ten neradome. Kai kurie net grindinį šildymą buvo įsirengę – paguldę ant grindų vamzdžius iš šilumos sistemos. Nenorėjo į butą įsileisti, kone policijos reikėjo. Žinau ne vieną atvejį, kai radiatoriai prakiūra, pakeičia ir mėnesį kitą tuščius laiko. O radiatorius iš vidaus niekuo nepadengtas – nei gruntuotas, nei dažytas. Jis negali gauti deguonies. Jei taip nutinka, pradeda rūdyti“, – aiškino R. Misevičius.

   Kodėl senuosius ketinius, per daugelį dešimtmečių nė karto neprakiurusius, radiatorius reikėjo keisti į naujus skardinius, kaip parodė praktika, nuolat prakiūrančius, „Stogo“ direktorius teigė negalintis atsakyti. Anot jo, pati namo bendrija pasamdė investicinio plano rengėjus. Šie atliko apžiūrą ir nustatė, kad reikia radiatorius keisti.

   „Mes, rangovai, atlikome darbus pagal projektą“, – sako R. Misevičius.

   Įspėja apie sąskaitą

   Daugiabutyje radiatoriams sumontuoti „Stogas“ samdė subrangovą – Kauno įmonę „Šilumininkas“. Šioji radiatorius užsakė iš tiekėjo – bendrovės „Visas labas“. Pastaroji juos vežasi iš gamintojų Lenkijoje.

   Pasak „Šilumininko“ direktoriaus pavaduotojo Ovidijaus Mickūno, daugiabučio šilumos punkte jau per artimiausias dvi savaites bus sumontuota įranga šilumos sistemos veiklai stebėti.

   „Bandoma nustatyti priežastis, dėl ko radiatoriai prakiūra. Tokių analogų mes kitur neturime. Per mūsų įmonės 20 metų darbo praktiką nėra atsitikę, kad radiatoriai neišlaikytų 5 metų garantinio laikotarpio“, – aiškino O. Mickūnas.

   Anot jo, gamintojui Lenkijoje buvo nusiųstos prakiurusio prapjauto radiatoriaus nuotraukos. Šis nepripažino savo broko ir nurodė, kad viduje matyti taškiniai korozijos židiniai. Radiatorių montuotojai ir tiekėjai mano jau apčiuopę siūlo galą. Paėmus daugiabučio radiatoriais cirkuliuojančio vandens mėginį, pasak O. Mickūno, laboratorijoje ištirta, kad jame deguonies koncentracija normą viršijo kelis šimtus kartų

   . „Deguonis yra labai didelis korozijos sukėlėjas. Kol kas turime neoficialius tyrimo rezultatus, bet greitai pasieks ir oficialūs protokolai iš laboratorijos“, – teigė „Šilumininko“ atstovas. Nors, anot O. Mickūno, įmonė įsitikinusi, kad ne dėl jos kaltės radiatoriai prakiūra, iki šiol, sulaukusi „Stogo“ pranešimo apie eilinę avariją, juos keičia savo lėšomis. Per pastaruosius porą metų Žemaičių gatvės 21 namo kiauriems radiatoriams pakeisti jau išleista apie 3000 eurų.

   „Jei pasirodys, kad trūkimų priežastis yra eksploatavimo reikalai, o mes tuo įsitikinę, kreipsimės dėl nuostolių atlyginimo. Su teisininkais tarsimės, kam išrašyti sąskaitą“, – pabrėžė ir O. Mickūnas.

   Visiems – vienodos sąlygos

   Žinia, kad paimtame termofikacinio vandens mėginyje rasti didžiuliai kiekiai radiatoriams kenkiančio deguonies, nustebino šilumos tiekėjos „Panevėžio energijos“ atstovus. Anot jų, daugiabučių radiatoriais tekančio termofikacinio vandens mėginiai įmonės laboratorijoje reguliariai tiriami mažiausiai kartą per parą. Bandymams atlikti vanduo turi būti paimamas taip, kad neturėtų sąlyčio su deguonimi, antraip jo koncentracija iš karto gerokai šoktelėtų.

   „Visame mieste, į kiekvieną daugiabutį, tiekiamas tas pats termofikacinis vanduo. Jei jis būtų blogas, būtumėt užversti skundais ir skambučiais iš viso miesto, o dabar tik iš vieno namo“, – pabrėžė Klientų aptarnavimo tarnybos viršininko Vidmantas Žalkauskas.

   Žemaičių gatvės 21-ojo daugiabučio šilumos sistemą prižiūri Savivaldybės įmonė Panevėžio butų ūkis. Jo direktoriaus pavaduotojas Gintaras Ruzgys tvirtina net neįsivaizduojantis, kokie eksploatavimo pažeidimai galėtų taip paveikti naujuosius radiatorius.

   „Šilumos punkte sumontuotos apsaugos nuo slėgio pasikeitimų. Matysime, kas bus, kai sustatys tą įrangą stebėsenai“, – sako G. Ruzgys. Anot jos, kol kas negalima atmesti ir gamintojo kaltės. „Gal iš vidaus metalo paviršius buvo blogai paruoštas ar kažkas panašaus“, – spėja G. Ruzgys.

   Jis neatmeta, kad gyventojų kova dėl radiatorių gali persikelti ir į teismą.

   Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/...-daugiabutyje/

   Comment


    Kažkoks rangovas nenuoseklus. Tai jam deguonies koncentracija viršyja 100 kartų, tai kažkas vandenį išleido ir surūdijo, tai kažkokie taškiniai pažeidimai. Atrodo rimta kompanija PST, o pastoviai filialai murkdosi broko ar grobstymo bylose.

    Comment

    Working...
    X