Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

azija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    azija

    Šioje temoje dėkite nuotraukas ir kitą informaciją, susijusią su buvusiomis tarybinėmis Azijos respublikomis.

    Taigi, pradėsiu nuo Azerbaidžano sostinės Baku (Baki). Miestas, turi 1,2 mln. gyv. ir labai smarkiai urbanizuotą priemiestinę zoną (su priemiesčiais apie 2 mln. gyv.). Tai- Kaspijos jūros uostas ir didžiausias Užkaukazės centras.

    Fontanas.


    Senovės dvelksmas.


    Metro.


    Tiesiog pastatas.


    Gatvės vaizdzialis.


    Baku centre.


    Baku- vandens miestas.


























    Nauji pastatai.
















    Pradžiai tiek

    #2
    Velnias ir vel ne visas fotkes krauna

    Comment


      #3
      Kaip tame mieste pragyvenimo lygis? Labai sudomino is nuotrauku. Galvojau, kad ten didesnis skurdas..

      Comment


        #4
        Prieš 10 metų kariavo su Armėnija, tad buvo bėdų, bet jie turi daug naftos, tad...

        Comment


          #5
          O man Armėnija patinka. Perskaitęs kelias knygas apie tą šalį ir suradęs daugybę jos nuotraukų buvau sužavėtas jų istorine praeitimi ir nūdienos pasiekimais. Jų architektūra isties verta dėmesio. Labiausiai man įsiminė Metanadaranas (viena didžiausių pasaulio senovės rankraščių saugyklų + archyvas), memorialas po pirmojo pasaulinio karo turkų išžudytiems armėnams, centrinė Jerevano aikštė, Dovydo Sasūniečio paminklas ir kt. Didžiausias armėnų turtas- Sevano ežeras ir jų kalnai.Atrodo turiu šiek tiek tos šalies nuotraukų, tad galėsiu įdėt.
          Ne mažiau įdomi šalis yra Uzbekistanas. Jame gausu senovės miestų, menančių labai senus laikus (Samarkandas, Buchara, Nukus, Urgenčas, Taškentas ir kt.). Daugybė architektūros paminklų. Dabar tai- gana skurdi šalis, tačiau turi naudingųjų iškasenų.
          Turkmėnistanas irgi vertas dėmesio. Atėjus į valdžią diktatoriui Turkmėnbašiui, parašiusiam šventą turkmėnų knygą, statybų mąstai sostinėje išaugo kelis šimtus kartų. Ten atsirado išties unikalių pastatų. Gyvetojams taikoma daugybė lengvatų. Deja, ekonomika vystosi gana lėtais tempais.Šalis negali pasigirti turtais net būdama 3 pagal gamtinių dujų atsargas pasaulyje ir turinti nemažai kitų naudingųjų iškasenų. Kaimo žmonės gyvena išties prastai. Vertas dėmesio Karakumų kanalas, išraustas dykumoje.
          Įdomi šalis- Kazachstanas. Tai- viena didžiausių pasaulio vastybių, tačiau turi tik 16 mln. gyventojų. Ji taip pat garsėja žemės gelmių turtais. Neseniai sostinė perkelta iš perpildytos Alma- Atos į Astanos miestą, kuris neatpažįstamai keičiasi ir sparčiai auga. Visiems žinomas objektas- Baikonūras, taip pat vertas dėmesio. Tai- įdomi šalis, tačiau praktiškai negyvenama.
          Dar viena įdomi šalis- Mongolija. Ji oficialiai nepriklausė Tarybų Sąjungai, bet buvo sujungta su ja nenutraukiamais saitais (kaip šiais laikais Rusija su Baltarusija). Tokie ryšiai ir dabar sieja šią rečiausiai gyvenamą šalį (1,57 mln. kv. km plote gyvena mažiau nei 3 mln. gyv.) su didžiausia planetos valstybe. Čia yra išlikę daug įdomių budistų vienuolynų, dėmesį traukia Gobio dykuma, bei didžiulis ežeras (užmiršau pavadinimą).
          Kitos respublikos nėra labai įdomios.
          Štai tokia mano nuomonė.

          Comment


            #6
            Ačiū už temą, farbrom

            Ar pats darei nuotraukas?
            Aš apakęs

            Comment


              #7
              Kai mokiausi,tai Azerbaidzanas,Armenija ir Gruzija buvo Uzkaukazes valstybes,dabar gal jau vid.Azija?

              Comment


                #8
                farbrom: Tu visuose tose salyse esi buves?

                Comment


                  #9
                  taip nemaisykim uzkaukazes su vid azija labai skiriasi jos
                  "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                  - George W. Bush President of the USA

                  Comment


                    #10
                    Parašė farbrom
                    O man Armėnija patinka. Perskaitęs kelias knygas apie tą šalį ir suradęs daugybę jos nuotraukų buvau sužavėtas jų istorine praeitimi ir nūdienos pasiekimais...
                    Bet nuotraukos juk apie Azerbaidzana

                    Comment


                      #11
                      Miestas bent jau siose nuotraukose atrodo labai graziai.
                      Ansksciau as Baku(apylinkes) buvau mates tik is vieno naujesniu Dzeimso Bondo filmu , kur matome didziulius didziulius Azerbaidzano naftos "pumpavimo"(?) irenginiu plotus... Atrode gan idomiai.

                      Comment


                        #12
                        Ne, ponai, nemaišau Centrinės Azijos ir Užkaukazės šalių, tiesiog kalbėjau apie įdomesnes postsovietines Azijos respublikas. Romai, pačiam ten dar neteko būti, tačiau turiu nemažai pažįstamų, kurie lankėsi ar net gyveno Azebaidžane, Armėnijoje, Kazachstane, Uzbekistane. Apie jas ir kitas šalis teko nemažai skaityti. Literatūra yra pasenusi, tačiau tose šalyse per pastaruosius 10-15 metų nedaug kas pasikeitė. Šiek tiek informacijos galima rasti internete.

                        Comment


                          #13
                          Labai ačiū už įdomią temą ir nuotraukas

                          Man taip pat būtų įdomu nuvykti į šias respublikas
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            #14
                            Baku.


                            TV bokštas.


                            Heydar Aliev palace.


                            Miesto vaizdai.












                            Azerbaidžano parlamento rūmai- tarpukario architektūros šedevras.










                            Baku geležinkelio stotis.


                            Baku geležinkelio stoties pastatas.






                            Guess who? Mc' Donald's!






                            Bus daugiau. Ir ne tik iš Azerbaidžano

                            Comment


                              #15
                              cia Kurtinaitis apsistojes
                              aciu uz nuotraukas.


                              Prie ruso man buvo geriau

                              Comment


                                #16
                                Ko tai neimponuoja man tas regionas. Jo istorija ir palikimas gal ir įdomūs, bet dabartinės ekonominės realijos tai nusveria. Eilinį kartą "ačiū" didžiąjai kaimynei
                                You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                                Comment

                                Working...
                                X