Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus miesto cerkvės

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė oivej
    jau geriau nuobodžiai, negu kaip šv. dvasios:

    ir jau nepriklausomai
    Atvaizdas
    Šita cerkvė yra pagrindinė stačiatikių cerkvė Lietuvoje. Ten maldas veda arkivyskupas. Būtent šita cerkvė per didžiausias šventes sulaukia gausaus būrio užsienio maldininkų. Ir tikrai gerai jinai sutvarkyta, nes kitaip būtų nesusipratimas.

    Comment


      #82
      Tai gal žaliai spalvai tuo metu kokia akcija buvo?
      You might surprise yourself.

      Miestai.net FB

      Comment


        #83
        Parašė spirit Rodyti pranešimą
        Tai gal žaliai spalvai tuo metu kokia akcija buvo?
        man atrodo kad remontą darė 400 metų jubiliejaus proga '97-ais, musėt kokius dažus paaukojo, tokiais ir dažė.

        Comment


          #84
          Parašė oivej Rodyti pranešimą
          man atrodo kad remontą darė 400 metų jubiliejaus proga '97-ais, musėt kokius dažus paaukojo, tokiais ir dažė.
          gal darys 450 metų jubiliejaus remontą, paukosiu ryškiai oranžinių dažų
          Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

          Comment


            #85
            Оба этих цвета - зелёный и золотой, символизируют Бога - Святую Троицу. Зелёный - это цвет жизни, начало которой есть Бог и которая - Бог. Золото - вечный символ Божественного света
            O kaip cerkvė vadinasi...

            Comment


              #86
              Parašė Zorro Rodyti pranešimą
              O kaip cerkvė vadinasi...
              Свято Духов монастырь.

              Bet kokiu atveju, šita žalia spalva prideda cerkvei brangumo.

              Comment


                #87
                Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimą
                Свято Духов монастырь.

                Bet kokiu atveju, šita žalia spalva prideda cerkvei brangumo.
                kodėl tada pats Glaubicas nesusiprato 'brangumo' pridėti, reiškia batiuška geriau žino.

                Comment


                  #88
                  Parašė oivej Rodyti pranešimą
                  kodėl tada pats Glaubicas nesusiprato 'brangumo' pridėti, reiškia batiuška geriau žino.
                  Logiška, gal tais laikais žalia spalva nebuvo vertinama. Be to, kiekvienam atrodys skirtingai: man - patinka, Jums - ne. Tačiau Jums čia viskas nepatinka, tai kad objektyvumo Jums tai neprideda.

                  Comment


                    #89
                    Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimą
                    Logiška, gal tais laikais žalia spalva nebuvo vertinama. Be to, kiekvienam atrodys skirtingai: man - patinka, Jums - ne. Tačiau Jums čia viskas nepatinka, tai kad objektyvumo Jums tai neprideda.
                    tai gal objektyvumo dėlei ponas atskleisit kas nulėmė jog 'šiais laikais' žalia spalva labiau vertinama?

                    Comment


                      #90
                      Parašė oivej Rodyti pranešimą
                      tai gal objektyvumo dėlei ponas atskleisit kas nulėmė jog 'šiais laikais' žalia spalva labiau vertinama?
                      Šitas sakinys turėtų baigti nesąmoningą diskusiją, kurią pradėjote:
                      Праздникам, где прославляется непосредственно действие Святого Духа, - Дню Святой Троицы и Дню Святого Духа усвоен не голубой, как можно было бы ожидать, а зеленый цвет.
                      Šita cerkvė yra Свято Духов монастырь, todėl jos pagrindinė spalva ir yra žalia, dėl ko tokios spalvos ir ikonostasas.

                      Verčiau pasidomėtumėte iš pradžių, o ne bangas keltumėte, pone.

                      P.S.
                      Праздникам, где прославляется непосредственно действие Святого Духа, - Дню Святой Троицы и Дню Святого Духа усвоен не голубой, как можно было бы ожидать, а зеленый цвет. Этот цвет образуется сочетанием голубого и желтого цветов, знаменующих Духа Святого и Бога Сына, Господа нашего Иисуса Христа, что точно соответствует по смыслу тому, как Господь исполнил Свое обетование послать от Отца на соединенную со Христом и во Христе Церковь Духа Святого, "Господа животворящего". Все имеющее жизнь творится волей Отца посредством Сына и оживотворяется Духом Святым. Поэтому символом вечной жизни явлено древо и в Священном Писании, и в церковном сознании. Так что и обычная земная зелень деревьев, лесов и полей всегда воспринималась религиозным чувством, как символ жизни, весны, обновления, оживотворения.
                      Paskutinis taisė KitoksBrolis; 2013.08.13, 19:00.

                      Comment


                        #91
                        Parašė oivej
                        tai kodėl visa cerkvė neperdažyta, su vienuolynu ir varpine? ir kodėl reikėjo laukti tiek metų kad suprastų jog žalia yra 'jos pagrindinė spalva'? ar statant nežinojo ką stato?

                        diskusiją pradėjau komentaru apie išdarkytą ikonostasą, bet po pono objektyvaus vertimo gavosi kad cerkvė yra 'tikrai gerai sutvarkyta', ir visas šitas perdažymas tik tam kad pridėti cerkvei 'brangumo', kuris aiškiausiai matosi kontraste ant ikonostaso tarp 'brangios' žalios ir 'pigios' rausvos.
                        Nereikia iš A daryti B. Pati žalia spalva duoda brangumo būtent šioje vietoje. Sakote dažyti viską žalia spalva? Nereikia kraštutinumų, tai dar kartą įrodytų, kaip jus "puikiai" viską išmanote. Gal ir lubas, sienas, grindis žalia spalva išdažyti? O gal ir batiuškų veidus? Cerkvėje svarbiausias ikonostasas ir Royal doors (net neįsivaizduoju kaip lietuviškai pasakyti) - va ir žalia spalva.
                        Na o "išdarkytas ikonostasas" - ikonostaso spalvą irgi galima pridėti prie šitos temos, taip kad kažko ne į temą tikrai nepasakiau.
                        Kas dėl "kodėl reikėjo laukti tiek metų kad suprastų jog žalia yra 'jos pagrindinė spalva'? ar statant nežinojo ką stato?": o Jus turite duomenų, kokios spalvos buvo ikonostasas pagal pirminį Gaubicos projektą? Būtų įdomu pamatyti.

                        Comment


                          #92
                          Parašė oivej
                          nedrįsiu spėti ką ponas čia berašinėdamas rūkot, bet jei dar sykį pažiūrėtumėt į prieškarinę nuotrauką, kad ir juodai-baltą, pamatytumėte vaizdą daug artimesnį 'Gaubicos' pirminiam projektui negu matosi dabar, ir objektyvumo dėlei patvirtinkite prašau kad toj nuotraukoj ikonostasas atrodo 'pigiai', gal tada suprasiu kuo tas naujas tariamas 'brangumas' pasireiškia; o rusų kalbą greit pamiršot, jei batiuška sužinotų, jam veidas ir nedažius pažaliuotų: царские врата

                          Atvaizdas
                          Būdamas rusu, negaliu pamiršti šitos kalbos niekaip. Na, jeigu carskije vrata Jums lietuviškai skamba, tai čia Jūsų problemos Ką aš rūkau? Paskaitinėjęs Jūsų "įžvalgas" tuoj ir gerti pradėsiu. Ir vėl tamsta apie B, kai aš apie A. Prie ko čia pats ikonostasas, jei kalbu apie jo spalvą? Iš kur mes žinom, kokios spalvos buvo originalas? Kol kas Jus tik įmetat juodai baltas fotografijas, nebent gyvenote Gaubicos laikais (tai paaiškintų, kodėl Jus siaurai mąstote). Pats ikonostasas niekuo nepasikeitė (sprendžiu pagal Jūsų įmestas fotografijas). Tiesiog dabartinės ikonos jau pablukusios (kiek laiko praėjo). Kai darė šios cerkvės remontą, ikonas, kiek žinau, nerestauravo.

                          Comment


                            #93
                            Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimą
                            Būdamas rusu, negaliu pamiršti šitos kalbos niekaip. Na, jeigu carskije vrata Jums lietuviškai skamba, tai čia Jūsų problemos Ką aš rūkau? Paskaitinėjęs Jūsų "įžvalgas" tuoj ir gerti pradėsiu. Ir vėl tamsta apie B, kai aš apie A. Prie ko čia pats ikonostasas, jei kalbu apie jo spalvą? Iš kur mes žinom, kokios spalvos buvo originalas? Kol kas Jus tik įmetat juodai baltas fotografijas, nebent gyvenote Gaubicos laikais (tai paaiškintų, kodėl Jus siaurai mąstote). Pats ikonostasas niekuo nepasikeitė (sprendžiu pagal Jūsų įmestas fotografijas). Tiesiog dabartinės ikonos jau pablukusios (kiek laiko praėjo). Kai darė šios cerkvės remontą, ikonas, kiek žinau, nerestauravo.
                            karališkieji vartai lietuviškai skamba, o kad ikonų nerestauravo ir taip aišku, jos ne pablukusios, o nuo 'ladano' dūmų apsinešusios; aš tesugebu rasti juodai baltas fotografijas, nes 'tais laikais' spalvotų retai kas darė, jei ponas rasit būkit malonus ir pasidalinkit;

                            Prie ko čia pats ikonostasas, jei kalbu apie jo spalvą?
                            aš nesuprantu ar čia rimtai, ar vėl vertimas ne tas, bet gal tiesiog dar kartą atidžiai pasižiūrėkit į abi nuotraukas,



                            ir plačiai pamąstykit, ar tikrai jis niekuo nepasikeitė (be abejo vadovaujantis nuostata kad ikonostasas ir jo spalva - tai du atskiri dalykai);

                            Comment


                              #94
                              Parašė oivej Rodyti pranešimą
                              karališkieji vartai lietuviškai skamba, o kad ikonų nerestauravo ir taip aišku, jos ne pablukusios, o nuo 'ladano' dūmų apsinešusios; aš tesugebu rasti juodai baltas fotografijas, nes 'tais laikais' spalvotų retai kas darė, jei ponas rasit būkit malonus ir pasidalinkit;



                              aš nesuprantu ar čia rimtai, ar vėl vertimas ne tas, bet gal tiesiog dar kartą atidžiai pasižiūrėkit į abi nuotraukas,

                              Atvaizdas


                              ir plačiai pamąstykit, ar tikrai jis niekuo nepasikeitė (be abejo vadovaujantis nuostata kad ikonostasas ir jo spalva - tai du atskiri dalykai);
                              Tame ir esmė, kad niekas nežino, kokios spalvos buvo ikonostasas, nei aš, nei Jus.
                              Būtent, kad niekuo nepasikeitė: ikonos tos pačios, "statulos" irgi, ikonostaso formos - irgi. Paaiškinkite man, aklam, kur ten kas pasikeitė.
                              Nebent Jus turite omenyje relikvijorių po mediniu baldakimu. Bet dabartinė "versija" kaip tik patraukia dėmesį labiau, nei buvusi prie pat karališkųjų vartų apačioje (tuo labiau, apačia nėra užmūryta).
                              Paskutinis taisė KitoksBrolis; 2013.08.14, 07:16.

                              Comment


                                #95
                                Na viska galima rast su naturos tyrimais ir spalvas ir medziagas ir tt.
                                "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                                - George W. Bush President of the USA

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė oivej
                                  labai paprasta, paskambini ir paklausi: какого цвета был иконостас перед ремонтом? бежевого. ką prieškarinė nuotrauka ir rodo, kad spalvų paletė buvo pastelinė, o ne kaip guašu apvemta dabar. ir tas 'baldakiumas' ne dėmesį traukia, o pusę ikonostaso užstoja.
                                  Бежевый - iki 1997 metų remonto. Niekas nepasakys taip iškart kokia spalva buvo Gaubicos laikais.

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė oivej
                                    aš ir nesakiau kad priešremontinė spalva buvo išlikusi nuo Glaubico laikų, nes ji buvo dar kartą remontuota po Napoleono žygio 1812, ir 1836—1837, kai Muravjovas liepė 'likviduoti lotyniškos dvasios liekanas cerkvių architektūroje'; cerkvė taip pat nukentėjo 2PK metu, bet tik išorėje.

                                    Atvaizdas


                                    aš tik darau prielaidą, patvirtintą mano telefoninio tyrimo ir tos pačios nuotraukos, kad ikonostaso spalvų gama iki paskutinio remonto išlaikė vientisumą su likusiu interjeru, nes dabar ikonostasas perdažytas spalvomis neturinčiomis nieko bendro su likusiu ansambliu; jei ponui sunku tai pripažinti, tai nėra prasmės čia pilstyti iš tuščio į kiaurą.
                                    Kai tamsta išsako savo nuomonę pilnai vienu sakiniu, o ne mėtosi minties dalelėm per 10 pranešimų, iškart lengviau suprasti eina. Taip kad laikas išmokti trumpai išsakyti savo mintį.

                                    Comment


                                      #98
                                      O tai gal buvo atlikti polichrominiai tyrimai kažkokie?
                                      ---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----

                                      Comment


                                        #99
                                        Šv. Konstantino ir Michailo cerkvė

                                        Foto 2013 11 12



                                        Comment


                                          Įdomu, kad varpinė buvo su smaile
                                          Bulhako fotografija. Šv. Dvasios cerkvė. 1914

                                          DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                                          Comment

                                          Working...
                                          X