Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Apklausa. Sovietinis Vilnius. Ką saugoti?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Apklausa. Sovietinis Vilnius. Ką saugoti?

    Sveiki . Butu idomu suzinoti Jusu nuomone, ar turime saugoti Vilniaus sovietines architektutos palikima.
    Kokius objektus?
    Ar turi jie verte (galbut tai architektura, mazai besiskirianti nuo to meto pasaulines architekturos pavyzdziu, o miestas turetu atspindeti visu epochu architektura)?
    Ar Vilniaus sovietine architektura turetu islaikyti savo pirmapradi bent jau fasadu vaizda (nesiorentuokime i gyvenamaja statyba, kuri visoje Sajungoje buvo statoma pagal tipinius projektus).
    Rasykite visas savo nuomones.
    400
    Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
    10,00%
    40
    Santuokų rūmai
    3,25%
    13
    Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas
    2,50%
    10
    LR Seimo rūmai
    7,25%
    29
    Tarptautinis Vilniaus oro uostas
    3,25%
    13
    Vilniaus kultūros ir sporto rūmai
    7,25%
    29
    Kino teatras "Pergalė
    4,25%
    17
    Kino teatras "Lietuva"
    3,00%
    12
    Kino teatras "Maskva/Helios"
    2,25%
    9
    Kino teatras "Vilnius"
    1,50%
    6
    Kompozitorių sąjungos pastatas
    2,75%
    11
    Operos ir Baleto tearas
    10,75%
    43
    Santariškių klinikos
    2,50%
    10
    Respublikinė Antakalnio ligononė
    2,50%
    10
    Vilniaus S. Neries gimnazija
    3,50%
    14
    Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija
    2,25%
    9
    Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO
    4,00%
    16
    Vilniaus Dailės Akademijos naujieji rūmai
    2,25%
    9
    ŠMC
    5,00%
    20
    Laidojimi rūmai
    2,25%
    9
    Nacionalinė dailės galerija
    6,25%
    25
    Vilniaus pedagoginis universiteas
    6,25%
    25
    Profsąjungų rūmai
    5,25%
    21

    The poll is expired.

    Paskutinis taisė Vikas; 2009.05.05, 16:19.

    #2
    Užtenka palikti šiuos pastatus:
    • Žaliojo tilto skulptūras
    • Seimo pastatą
    • Lietuvos viešbūtį
    • Televizijos bokštą
    • Operos ir baleto teatrą



    visą kitą nugriauti Ir manau, reikis perstatyti Gedimino pilį su aukštutine pilim
    Paskutinis taisė Ežiukas; 2009.05.05, 14:43.

    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

    --------------------------------------------------

    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

    Comment


      #3
      O tai jei viska nugriausim, paliksim tik tavo minetus objektus, tai kuom uzpildysime atsiradusias tuscias vietas? Pvz, vietoj smc, ar sam pastato Vilniaus g.? Ar manai, kad tai kas yra centre, taip ziauriai neisipaiso i konteksta?

      Comment


        #4
        Na čia manau mes fantazuojam ir galime atitrukti nuo realybės Tas vietas užstatytume savais naujais pastatais Manau ŠMC drąsiai galima griauti ir statyti modernios architektūros meno centrą

        Dar variantas, kad sovietinius pastatus galima renovuoti/modernizuoti pagal dabartinius skonius ir architektūrą, taip paslepiant jų (mano nuomone) "baisumą".
        Paskutinis taisė Ežiukas; 2009.05.05, 14:39.

        Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

        --------------------------------------------------

        Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

        Comment


          #5
          Kas išdrįso pamiršti Operos teatrą ir geležinkelio stotį? Vis dėlto reikėtų saugoti ne tik atskirus pastatus, bet ir kompleksus. Žinoma, mane kai kurie myriop pasmerks , tačiau reikėtų išsaugoti Lazdynų daugiabučius, dalį Žirmūnų, nes tai yra unikalūs urbanistiniai dariniai. Dar galima būtų palikti mūrinius daugiabučius prie Baltupių ežero.

          Comment


            #6
            Pvz SMC yra vertinamas kaip vienas modernesniu to meto architektutos pavyzdziu, o tie patys sporto rumai, operhausas? Stalinistine architektura, kuri visai ir nieko kartais atrodo. Kai paziuri to meto pasaulio architekturos zinynus, tai visai ta architektura ir panasi. "Racionalus Funkcionalizmas", bet pasaulyje tai niekas taip neskuba jos greitai griauti...

            Comment


              #7
              Parašė molotov_47 Rodyti pranešimą
              Kas išdrįso pamiršti Operos teatrą ir geležinkelio stotį? Vis dėlto reikėtų saugoti ne tik atskirus pastatus, bet ir kompleksus. Žinoma, mane kai kurie myriop pasmerks , tačiau reikėtų išsaugoti Lazdynų daugiabučius, dalį Žirmūnų, nes tai yra unikalūs urbanistiniai dariniai. Dar galima būtų palikti mūrinius daugiabučius prie Baltupių ežero.
              Molotov, sutinku su tavim del gyvenamuju rajonu. Juk tie proketai buvo apdovanoti netgi premijomis tais laikais. Be to, mane stebina tai, kad Vilnius vis del to neisiskiria savo sovietine architektura taip, kad uzgoztu buvusiu epochu statinius, kaip, pvz, Minskas ar Kijevas

              Comment


                #8
                Tai aš suprantu kad kalba ir neina apie tai, kad nugriauti ir palikti Jeigu į tą vietą atsirastu projektas su tikrai užtikrintu finansavimų, tai man asmeniškai nesuvirpėtu niekas nugriauti sovietinius "šedevrus" Geras pavyzdys būtu Lietuvos kino teatras

                Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                --------------------------------------------------

                Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                Comment


                  #9
                  iš tikrųjų daug daugiau yra saugotinų pastatų,
                  na pvz opera,
                  ar Vilniaus g.33 (neprisimenu kas ten) http://www.paveldas.vilnius.lt/objek...D=26748&gID=17
                  yra daug gerų pastatų, taip iškart visų ir neišvardysiu...
                  Reikia fotografo?

                  Comment


                    #10
                    Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                    Tai aš suprantu kad kalba ir neina apie tai, kad nugriauti ir palikti Jeigu į tą vietą atsirastu projektas su tikrai užtikrintu finansavimų, tai man asmeniškai nesuvirpėtu niekas nugriauti sovietinius "šedevrus" Geras pavyzdys būtu Lietuvos kino teatras
                    yra šedevrų ir be kabučių
                    Reikia fotografo?

                    Comment


                      #11
                      Parašė [sp] Rodyti pranešimą
                      yra šedevrų ir be kabučių
                      Taip sutinku, tie, kurie išvardinti antrame šios temos pranešime

                      Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                      --------------------------------------------------

                      Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                      Comment


                        #12
                        Taip, yra daug pastatu, kuriems suteikta teisine apsauga, bet kurie dar nera "Paveldas". Jei pagal LR veikiancius istatymys "paveldas" yra tai, kas padaryta pries 50 m., tai saugome 1940-1960 pastatytus objektus, o kitus saugome "teisiskai", bet tai dar nera tokia apsauga, kokia yra taikoma pvz, kokiems barokiniams ar gotikiniams objektams. Vadinasi, galim su tuo sovietiniu paveldu daryt ka norim - griaut, renovuot ir pan. Bet ar tai yra visiskai teisingas poziuris?

                        Comment


                          #13
                          Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                          Taip sutinku, tie, kurie išvardinti antrame šios temos pranešime
                          kažkaip mažai tame pranešime paminėta. Net juokinga.
                          Kokie atrankos kriterijai?

                          Šiaip tai Architektų Sąjungoj jau seniai nuspresta ir kai ką iš raonų saugot. ir 50+ metų pastatus (stalininius)..
                          Reikia fotografo?

                          Comment


                            #14
                            Geležinkelio stoti manau lengvai galima modernizuoti: pristatyti papildomų priestatų, kaip buvo projektas stovėjimo aikštelė virš peronų ir taip toliau Pats pastatas nėra kažkokia architektūrinė vertybė

                            Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                            --------------------------------------------------

                            Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                            Comment


                              #15
                              Bet ar Lietuvos viesbuti greit galesime vertinti kaip sovietinio paveldo objekta?

                              Comment


                                #16
                                Parašė [sp] Rodyti pranešimą
                                kažkaip mažai tame pranešime paminėta. Net juokinga.
                                Kokie atrankos kriterijai?

                                Šiaip tai Architektų Sąjungoj jau seniai nuspresta ir kai ką iš raonų saugot. ir 50+ metų pastatus (stalininius)..
                                Labai subjektyvus

                                Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                --------------------------------------------------

                                Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Vikas Rodyti pranešimą
                                  Taip, yra daug pastatu, kuriems suteikta teisine apsauga, bet kurie dar nera "Paveldas". Jei pagal LR veikiancius istatymys "paveldas" yra tai, kas padaryta pries 50 m., tai saugome 1940-1960 pastatytus objektus, o kitus saugome "teisiskai", bet tai dar nera tokia apsauga, kokia yra taikoma pvz, kokiems barokiniams ar gotikiniams objektams. Vadinasi, galim su tuo sovietiniu paveldu daryt ka norim - griaut, renovuot ir pan. Bet ar tai yra visiskai teisingas poziuris?
                                  taip, tokia situacija. todėl svarstoma, ir gal jau nuspręsta suteikti saugomų pastatų statusą 25+ pastatams (išskirtine tvarka). Vienas pirmųjų - Sporto rūmai.
                                  Reikia fotografo?

                                  Comment


                                    #18
                                    man idomu, vilniaus turizmo informacijos centras turi eksursija po "sovietini Vilniu", kazin, kokius objektus jie siulo palnkyt?

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                                      Labai subjektyvus
                                      būtent.
                                      Reikia fotografo?

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė [sp] Rodyti pranešimą
                                        taip, tokia situacija. todėl svarstoma, ir gal jau nuspręsta suteikti saugomų pastatų statusą 25+ pastatams (išskirtine tvarka). Vienas pirmųjų - Sporto rūmai.
                                        Manau, reikia ne tik daryti isimtis, bet ir daryti pataisas "Nekilnojamuju kulturos vertybiu" istatyme...

                                        Comment

                                        Working...
                                        X