Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Kauno senamiestis nuo gotikos iki XXI a. pr.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Oi tikrai, aš irgi ten informatikos teoriją turėjau, bet kadangi eidavau tik į laboratorinius, tai net pamiršau. Iš tikro ne taip dažnai lankydavausi tame teologijos fakultete
    Taip, šią ponią žiauriąją žino visi VDU studentai ir dar pusę Kauno

    Comment


      Parašė x21 Rodyti pranešimą
      Ar vaziavo kada (kai dar nebuvo tunelio) Vilniaus gatve trolebusai?
      Troleibusai Vilniaus gatve važiavo iki tada, kai buvo sugalvota paversti Vilniaus g. pėsčiųjų zona. Vykdant gatvės rekonstrukciją, buvo įrengta ir požeminė perėja.
      Rieda gatvėmis, keliais, laukais mėlyna citrina - pagauk, jei sugebėsi...

      Comment


        Parašė SkyMan Rodyti pranešimą
        Troleibusai Vilniaus gatve važiavo iki tada, kai buvo sugalvota paversti Vilniaus g. pėsčiųjų zona. Vykdant gatvės rekonstrukciją, buvo įrengta ir požeminė perėja.
        Gal yra trolebusu liniju schema senamiestyje tu metu? O jei ne, tai yiktu ir zodzinis aprasymas tu liniju...

        Comment


          O.k. tai tęsiu pasakojimą nuo tos bjaurios perėjos

          Jos viduje:



          Išlindę iš perėjos kairėje pamatysit maždaug tokį vaizdą


          Daliaus foto

          O priešais šį vaizdą dešinėje, kiek kilstėlėję akis pamatysit tokį :


          mano foto

          Taip sakant, moterys ir Jėzus Kristus


          Edmo foto

          O šalia labai ypatingai įdomus pastatas - mano buvusi mokykla

          na, gerai, įdomus jis ne tik todėl... Nuo XIX a. pab. čia veikė iš Kražių perkelta gimnazija, vėliau "Aušros" mergaičių gimnazija, dabar Maironio gimnazija.

          1899 m. vaizdas



          1909 m. pristatytas trečias aukštas. Kilus Pirmajam pasauliniam karui, gimnazija buvo uždaryta.



          1920m. šiame pastate vyko Lietuvos Respublikos Steigiamojo Seimo posėdis, dirbo I-III Seimai. (dab. čia aktų salė)



          Beje, dešinėje gimnazijos pusėje nuo seno veikė turgus, gal kas turite jo foto? Būtų smagu, jei įdėtumėte...

          1925 m. vaizdas į Prezidentūrą, fotkinta iš gimnazijos.



          Tolesnė kryptis --> link Rotušės aikštės:

          Paskutinis taisė d'Ark; 2008.01.31, 19:58.

          Comment


            Tik prieš tai tiems, kurie nesat buvę to mūsų su tivoli apkalbėto VDU teologijos fakulteto viduje, t.y. buv. Zitiečių rūmuose, tai įdedu keletą foto iš Archiformos kažkurio numerio:

            Rūmų fasadas:



            Koplyčia:



            Galinis fasadas



            Laiptai:



            Kiti laiptai ir liftas



            Atkurtas frizas



            Aula su restauruotais lipdiniais



            Ir garsioji auditorija, kurioje mums būdavo paskaitos

            Comment


              Parašė x21 Rodyti pranešimą
              Gal yra trolebusu liniju schema senamiestyje tu metu? O jei ne, tai yiktu ir zodzinis aprasymas tu liniju...
              Nutiesus pirmą troleibusų liniją, ji Senamiestyje baigėsi Birštono gatvėje. Ten sukosi Vilniaus gatve ir ėjo link Ožeškienės gatvės. Tiesa, tuo metu, Donelaičio g. buvo abipusis eismas ir Nr.1 važiavo tik šita gatve.

              Vėliau nutiesė antrą liniją iki Klinikų. Tuo metu buvo:

              Nr.1 Vaidoto g. - Senamiestis;
              Nr.2 Senamiestis - Klinikos.

              Vėliau buvo linija buvo pratęsta iki Pilies: Gertrūdos - Valančiaus - Vilniaus gatvėmis.

              Bendrai, šis pranešimas labiau tinka temai "Kaunas sovietmečiu"
              Rieda gatvėmis, keliais, laukais mėlyna citrina - pagauk, jei sugebėsi...

              Comment


                Parašė d'Ark Rodyti pranešimą
                Mažo namuko vietoje stovi šis didelis. Vaizdas prieš ~metus, kai pirmame aukšte dar neveikė kazino...

                /\
                matomai pokariniame kaune tebebuvo gajos tarpukario architekturos tradicijos, nes kiek esu praejes sita laisves alejos kampa, visa laika galvodavau kad sitas pastatas "smetoninis".
                Paskutinis taisė julius; 2008.02.01, 00:45.

                Comment




                  Labai ačiū Tau už šią nuotrauką.

                  Comment


                    Pagal pageidavimą įkeliu keletą senamiesčio turgaus fotkių. Pirmosios dvi - XXa. pradžia, trečioji - 1941 metai:



                    Comment


                      Parašė jRamke Rodyti pranešimą
                      Pagal pageidavimą įkeliu keletą senamiesčio turgaus fotkių. Pirmosios dvi - XXa. pradžia...
                      Va dekui!!!, pirmose mano namas matosi...

                      Comment


                        Gal prisiminimų turi iš savo senukų?

                        Comment


                          /\ ne kaunieciai jie...

                          Comment


                            Tai Tu pirmasis iš savo genties ten įsikūrei?

                            Comment


                              /\
                              Paskutiniojoj nuotraukoj tikrai ne turgus, o 1941 metų vasarą vykę žydų suėmimai ir jų įkalinimas gete, Vilijampolėje.
                              Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                              Comment


                                Parašė 99 Rodyti pranešimą
                                /\
                                Paskutiniojoj nuotraukoj tikrai ne turgus, o 1941 metų vasarą vykę žydų suėmimai ir jų įkalinimas gete, Vilijampolėje.
                                Esmė - taip.
                                O pastatėliai (jau neįšlikę) - senamiesčio turgaus šiaurinė dalis, dabartinėj šv. Gertrūdos gatvėj. Šiandien čia skveras.
                                Paskutinis taisė jRamke; 2008.02.01, 12:02.

                                Comment


                                  Ačiū už nuotraukas. Priminėte man, kaip aš su mama, važiuodavau į šį turgų apsipirkti Galiu paliudyti, kad tai buvusio turgaus krautuvėlių pastatėliai.
                                  Rieda gatvėmis, keliais, laukais mėlyna citrina - pagauk, jei sugebėsi...

                                  Comment


                                    Parašė SkyMan Rodyti pranešimą
                                    Ačiū už nuotraukas. Priminėte man, kaip aš su mama, važiuodavau į šį turgų apsipirkti Galiu paliudyti, kad tai buvusio turgaus krautuvėlių pastatėliai.
                                    Dėkui.

                                    Comment


                                      jRamke, o Tau ačiū už turgaus fotkes, kadangi mano protėvių "gentis" gyveno netoli to turgaus ir apie jį man pasakojo (kaip jis vadinosi?), tai knietėjo sužinoti kaip jis atrodė... Nemaniau, kad buvo toks didelis... O šv. Gertrūdos gatvė kokia siaurutė... Siaubas, kaip viskas pasikeitė. Beje, kada maždaug panaikino tą turgų?

                                      Comment


                                        Parašė d'Ark Rodyti pranešimą
                                        jRamke, o Tau ačiū už turgaus fotkes, kadangi mano protėvių "gentis" gyveno netoli to turgaus ir apie jį man pasakojo (kaip jis vadinosi?), tai knietėjo sužinoti kaip jis atrodė... Nemaniau, kad buvo toks didelis... O šv. Gertrūdos gatvė kokia siaurutė... Siaubas, kaip viskas pasikeitė. Beje, kada maždaug panaikino tą turgų?
                                        Apie kalantines (1972).
                                        Gal kas patikslinti galėtų.

                                        Comment


                                          Parašė jRamke Rodyti pranešimą
                                          Apie kalantines (1972).
                                          Gal kas patikslinti galėtų.
                                          Ne, kiek vėliau, dar kažkiek kaip per miglą jį prisimenu, 1972 neprisiminčiau. Manyčiau, apie 1977-79.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X