Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] „Smetoninis“ Kaunas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ir šviesa dar kartais dega.

    Comment


      Kauno potvyniai





      Iš muziejaus rinkinių. Fotografo S. Lukošiaus archyvas

      Comment


        Parašė micek Rodyti pranešimą

        Archyvo nuotr.Kur čia?Panemunė gal?
        Atvaizdas


        kaunodiena.lt
        Tikrai taip

        Comment


          Nuotraukytės tik tokios.Šis tas matosi.

          Ant Vailokaičio vilos balkono.



          Už vilos nugaros.Toje vietoje buvo jų teniso kortai.Po karo-daržai.Už namo-Ivinskio g.



          Antanas Vailokaitis žaidžia tenisą Panemunės stadione.Už jo -Karo mokykla.



          Vailokaičių vaikai švenčia gimimo dieną viloje.Iš interjero matosi tik tapetai.

          Comment


            Vaikai tam pačiam kieme-Skuodo/Ivinskio kampas. Apie 1930m.





            Sėdi kortų vietoje.Kitoj prastesnėj nuotraukoje ant kalno labiau matosi pradinės mokyklos galas,kuri dar ilgai veikė Siūlų gatvėj.Į dešinę-Šančių turgelio vietoje buvo Vailokaičių didžiulė oranžerija.



            Šita visai neinformatyvi,bet pagalvojau įdėsiu.Daugiau atminty,negu nuotraukoje.
            Vailokaičių parkas.Buvo nepaprastai gražus.Su įvairiais retesniais medžiais,rožynais,sidabrinėm eglėm,daugybe alyvų,kaštonų,augo kaštainis,karpotasis klevas.Čia 1940m.prieky-Skuodo g.į Autobusų parko pusę.
            Mes jau žaidėm tik parko likučiuose.Kiemas buvo milžiniškas,keli hektarai mieste be jokių mašinų.Kaimas vidury miesto.

            Paskutinis taisė micek; 2014.01.20, 14:40.

            Comment


              Labai įdomios fotkės, Micek.
              Dėl bendros namo ir sodo/parko orientacijos gal kokį planelį galima būtų pamatyti? Kad ir ranka nubraižytą?..
              Ačiū.

              Comment


                Parašė jRamke Rodyti pranešimą
                Labai įdomios fotkės, Micek.
                Dėl bendros namo ir sodo/parko orientacijos gal kokį planelį galima būtų pamatyti? Kad ir ranka nubraižytą?..
                Ačiū.
                Na aš pabandysiu prie progos,bet bijau,kad išeis tik keverzonė iš atminties.

                Comment


                  Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                  Donelaicio gatvej buves Snoro bankas, iskaba man rodos tebekaba?
                  O aš dairiausi visai ne tuo adresu.Galvojau,kad neišliko.Senais laikais buvo Donelaičio 46,dabar 76.

                  Comment


                    Įmetu nuorodą Micek, nes Tavo įkeltų namo "nugarų" nuotraukos nelabai panašios į Jono Vailokaičio vilą. Gal tai būtų kitas pastatėlis, stovintis kiek tolėliau?
                    (J.Vailokaičio namas - dviejų aukštų, Tavo fotkėj - vieno, bet su mansarda).
                    [žiūr. ta pati tema, 105 psl., #2097]

                    Parašė Ramūnas kns Rodyti pranešimą
                    1879 m. vokiečių pramoninkas V.Šmidtas Šančiuose paradėjo statyti vielos,vinių bei geležies dirbinių fabriką „Vestfalia“. 1922 m. fabriką nupirko broliai Jonas ir Juozas Vailokaičiai, kurie vėliau įkūrė „Metalo“ įmonę. 1938 m. fabrikas- liejykla su 7,5 mln. Lt. kapitalu buvo didžiausia privati įmonė Lietuvoje. Sovietmečiu čia veikė J. Greifenbergerio santechnikos įrenginių gamykla, gamintos kriauklės, vonios, radiatoriai ir kt.
                    Įkeliu keletą nuotraukų su gamyklos vaizdais. Pirmoje gamyklos reklaminis vaizdas, joje gamykla padidinta bent keletą kartų. Apačioje matosi vieta dabartinio A.Juozapavičiaus pr., kairėje ties garvežiu (bėgiai panaikinti prieš keletą metų) prasideda Siūlų g.
                    Raudonu ovalu apibrėžtas plotas panoramos matomos antroje nuotraukoje. Įdomu, kad
                    joje matosi, viduryje fabriko teritorijos, pastatytas savininko J.Vailokaičio namas

                    Atvaizdas


                    Tolumoje, dar neapstatyti mediniais namukais A.Šančių šlaitai.
                    Atvaizdas


                    XX a. 3 deš. savininkas Jonas Vailokaitis automobilyje prie namų.
                    Atvaizdas



                    Remtasi J.Vanagu, KAVB, E-net.
                    Paskutinis taisė jRamke; 2014.01.17, 20:11. Priežastis: patikslinta

                    Comment


                      Parašė jRamke Rodyti pranešimą
                      Įmetu nuorodą Micek, nes Tavo įkeltų namo "nugarų" nuotraukos nelabai panašios į Jono Vailokaičio vilą. Gal tai būtų kitas pastatėlis, stovintis kiek tolėliau?
                      (J.Vailokaičio namas - dviejų aukštų, Tavo fotkėj - vieno, bet su mansarda).
                      [žiūr. ta pati tema, 105 psl., #2097]
                      Gerai atsimenu tą fotkę-visą "Metalo"vaizdą ir teritoriją už jo.Toj didelėj nuotraukoj raudonu ovalu apibrėžta ne vila.O kur garvežiukas ir bėgiai-Skuodo g.,o ne Siūlų.Paskui kur priartinta-vila ten boluoja.

                      Vilos aš įdėjau tik balkoną.Visos neturiu.Jos atrodo adresas buvo Skuodo 4B."Už nugaros" turėjau omeny plačiąja prasme link kalno.Jei tiksliai-už vilos-kokia 30 metrų-eilė sandėlių ir jų skalbykla.Toliau aukštyn-4C stovi ir dabar.Tada buvę kortai-daržai ir tada tas mūrinukas -4D.Stovi beveik nepasikeitęs.Kai įmesiu schemą,bus aiškiau.

                      Dar pakartoju šitą.Matosi 4c namo kampas,sekantis namas už vilos.Vila būtų jiems iš kairės truputį žemiau.



                      O čia dabartinė 4c.Ten kur pavėsinė-kortai.Ir medžiai užstoja 4D mūrinuką.

                      Paskutinis taisė micek; 2014.02.07, 22:12.

                      Comment


                        Tas didelis "Metalo" vaizdas ištikrųjų yra ne nuotrauka, o piešinys. Labai rimtai į jį žiūrėti nereiktų. Netikslu. Be to, gal ir vilos dar tuo metu nebuvo.
                        Bet mano klausimas Tau trumpas: ar manai, jog Tavo fotkėj namuks yra Jono Vailokaičio vila, ar ne? Man 90 nuošimčių, kad ne.

                        Comment


                          Parašė jRamke Rodyti pranešimą
                          Tas didelis "Metalo" vaizdas ištikrųjų yra ne nuotrauka, o piešinys. Labai rimtai į jį žiūrėti nereiktų. Netikslu. Be to, gal ir vilos dar tuo metu nebuvo.
                          Bet mano klausimas Tau trumpas: ar manai, jog Tavo fotkėj namuks yra Jono Vailokaičio vila, ar ne? Man 90 nuošimčių, kad ne.
                          Juk aiškiai atsakiau,kad vilos nuotraukos neturiu nė iš jokios pusės.Tai sekantys namai už jos.Galvoji ne į tą pusę.Aš vardinu namus už vilos į kalno pusę link Ivinskio,o ne atvirkščiai.

                          Vilos fragmentas yra tik balkonas su vaikais-tie mediniai tekinti turėklai ir kolonos.

                          Comment


                            Parašė micek Rodyti pranešimą
                            Juk aiškiai atsakiau,kad vilos nuotraukos neturiu nė iš jokios pusės.Tai sekantys namai už jos.Galvoji ne į tą pusę.Aš vardinu namus už vilos į kalno pusę link Ivinskio,o ne atvirkščiai.

                            Vilos fragmentas yra tik balkonas su vaikais-tie mediniai tekinti turėklai ir kolonos.
                            Pardon, biškį įkalęs esu šįvakar...

                            Comment


                              Turiu dar ne vieną klausimą, bet kad čia netriukšmaučia, lendu į asm. žinučių lauką.

                              Comment


                                Kauno lokomotyvų depo archyvas.

                                Comment


                                  Atsiprašau už tą nuotraukų mažumą.Mėgėjiškos buvo.

                                  Nuo vilos pusės žiūrint,kairėje-Skuodo 4 (tada).Dabar maždaug toj vietoj-įmonė "Silda",pastatas gilyn už jos į teritoriją.Takas tarp pusnių veda tiesiai į Aut.parko vartus.Neatmenamais laikais buvo mokykla,bet jau 1930-butai.Apie 1970-gyvenama tik pusė,antras galas nugriautas ilgokai styrojo su sienų lištvelėm,tinku ir tapetų likučiais.




                                  Tas pats 4 Nr.Stovėjo išilgai Skuodo,galas nukreiptas į Skuodo/Ivinskio sankryžą ir kalną,ligoninės kryptimi.




                                  Čia dešinėj pusėj gerai matosi pradinė mokykla Siūlų g.,kuri priklausė 6 vid. Kai aš lankiau,jau tada buvo nežmoniško senumo,o stovi ir dabar.Aišku nebe mokykla.



                                  Antanas Vailokaitis.Nežinau kur čia jie stovi(tikiu,kad Kaune) ir kodėl su kariška uniforma.Man mįslė.

                                  Paskutinis taisė micek; 2014.01.18, 23:05.

                                  Comment


                                    Kaune pionieriai plukdo kavaleriją per upę.Gal jau buvo...Bet vis tiek gražu.



                                    Pionierių bataliono ugniagesiai.Centre-komandos viršininkas Stasys Garalis.1933m.Iš E.Vasiliausko kolekcijos.



                                    kariumene.kam.lt

                                    Comment


                                      Pionierių bataliono karių skudučių orkestras.



                                      kariumene.kam.lt

                                      Niekaip neradau,kad būtų tiesiogiai parašę "Kaune".Reikia išskaityt iš visos bataliono istorijos.Daugiausiai jie buvo Kaune,o po visokių perorganizavimų ir Radviliškyje.Žodžiu neaišku man.Blaškėsi po visą Lietuvą ir pan.,būstinė,vadovybė Kaune.Kas iššifravo,prašom apšviesti.

                                      Penktasis pėstininkų Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pulkas.Dislokuotas Kaune,A.Panemunėje.Nuotrauka pirklausė Gyčio Leleivos seneliui V.Trinkūnui.



                                      efoto.lt

                                      Savanorių kongresas 1938m.rugsėjo 7-8d.d.Kaune.Savanoriai neša A.Smetoną į tribūną.Nuotr.J.Miežlaiškio. Vietos niekaip neradau.Gal A.Panemunė?Karo mokykla?



                                      archyvai.lt
                                      Paskutinis taisė micek; 2014.01.18, 21:35.

                                      Comment


                                        Panasu, kad skuduciu orkestro nuotrauka daryta zemuosiuose sanciuose

                                        Comment


                                          Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
                                          Panasu, kad skuduciu orkestro nuotrauka daryta zemuosiuose sanciuose
                                          Greičiausiai,nors aplinka nieko neišduoda.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X