Medinės Švėkšnos sinagogos prieš 1925 m. miestelio gaisrą
Į miestelio iškilmes, skirtas „Saulės“ gimnazijos atidarymo proga, atvykęs Lietuvos Republikos Prezidentas A. Smetona Liepos aikštėje 1925 08 25 (tolumoje matosi sinagoga)
Švėkšnos centras, bažnyčia ir dvaras. Foto 2011 06 01.
P.S. nepamenu, ar esu įkėlęs Švėkšnos nuotraukų, bet niekur nerandu. Nebent kur pasimetė (jei jau įkėliau seniau).
Niekur čia nebuvo paminėtas tikslus Švėkšnos bažnyčios pavadinimas:
Lentelėje aiškiai sakoma, kad bokštų aukštis - 65 metrai.
Taipogi apsilankiau bažnyčios viduje ir keli kadrai iš ten, deja nelabai kokybiški.. Tamsoka, o erdvė - didžiulė, beveik katedros dydžio. Vidurinioji nava - 9 metrų pločio ir 17 metrų aukščio, šoninės atitinkamai 5 pločio ir 10 metrų aukščio.
Bažnyčioje yra 8 altoriai ir pats puošniausias - centrinis Šv,. Trejybės altorius.
Šį altorių kartu su sakykla:
Bažnyčiai padovanojo Vilkėno grafas Aleksandras Pliateris, kuris užsakė juos Tirolio (Austrija) Purgerio fabrike.
Dar keli pasižvalgymai bažnyčioje:
Šoninėse navose - spalvingi vitražai:
Tai tiek iš vidaus, o prieš įeinant į bažnyčią, priešais šventoriaus vartus - taikus priminimas:
Beje, bažnyčią su parku jungiantis tiltelis yra unikalus Lietuvoje ir net pavaizduotas Švėkšnos herbe.
Čia buvo minėta, kad Švėkšnoje yar dar viena - evangelikų - liuteronų bažnyčia. Ji dabar atrodo restauruojama ir atrodo taip:
Žavingas miestelis su gražia preitimi. Grafas Jurgis Pliateris yra vienas iš didžiausių Lietuvos kultūrininkų, puoselėjęs lietuvių kalbą ir steigęs mokyklas valstiečių vaikams.
Beje šiame miestelyje filmuota pirmoji lietuviška kino komedija "Marš marš, tra-ta-ta". Tokia antikarinė satyra.
Lankiausi čia antrą kartą gyvenime - pirma skartas buvo šeštoje klasėje, kai ten buvo mūsų vaikų dailės mokyklos stovykla.
Atkeliu iš "miestelių" temos.
Švėkšna tikrai verta atskiros temos.
Švėkšna, Šilutės raj. - nemažas (apie 2400 gyventojų) miestelis įsikūręs prie plento iš Saugų į Kvėdarną. Yra vieškeliai į Veiviržėnus, Pėžaičius, Žemaičių Naumiestį. Miestelį garsina psichiatrinė ligoninė, o šią vasarą - ir įvykęs gaisras.
Miestelis labai gražus, paskelbtas urbanistikos paminklu. Yra Pliaterių dvaras su parku, 1905 m. jų statyta viena gražiausių Lietuvoje neogotikinė bažnyčia.
Švėkšna, Šilutės raj.
Nemažas (apie 2400 gyventojų) miestelis įsikūręs prie plento iš Saugų į Kvėdarną. Yra vieškeliai į Veiviržėnus, Pėžaičius, Žemaičių Naumiestį.
Miestelį garsina psichiatrinė ligoninė, o šią vasarą - ir įvykęs gaisras.
Miestelis labai gražus, paskelbtas urbanistikos paminklu. Yra Pliaterių dvaras su parku, 1905 m. jų statyta viena gražiausių Lietuvoje neogotikinė bažnyčia.
Ačiū labai, Giedra, Švėkšna buvo mano "Būtinai lankytinų" sąraše, bet tu mane aplenkei Būtina paminėti, kad miestelyje išliko nedidukė liuteronų bažnytėlė ir sinagoga (nors ir neveikianti). O ir pati miesto aikštė yra urbanistikos paminklas. Tikrai įdomi tema- dar kartą ačiū
Komentuoti: