Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ariogala, Raseinių r. Nauji atradimai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ariogala, Raseinių r. Nauji atradimai

    Ariogala, 1999.08.12

    Paskutinis taisė Romas; 2017.03.16, 23:10. Priežastis: Kopija iš temos "LT miesteliai. Sustojęs laikas"

    #2
    Ariogala. Nauji atradimai.

    Sveiki visi,

    pagaliau galiu jums papasakoti apie savo gimtajį miestelį, kadangi dabar turiu pakankamai foto, kad būtų ką parodyti

    Tiesiog siek tiek luktelkite kol viska susisteminsiu.

    Prižadu - nenusivilsite

    Comment


      #3
      Na tai laukiam. Iš Ariogalos žinau tik uždarytą liuteronų bažnyčią- bus įdomu pamatyti kas dar įdomaus tame miestukyje yra
      Kaip po dykumą blaškiausi

      Comment


        #4
        daug kartu esu pravazias pro miesta deja gera ispudziu nepalieka...
        I love INNUENDO!

        Comment


          #5
          Taigi pradėsiu viska nuo pradžių.

          Ariogala nedidelis miestelis (~3500 gyv.) esantis vidurio Lietuvoje, šalia magistralės Vilnius - Klaipėda, 54 km. nuo Kauno link Klaipedos.

          visas miestelis išsidėstes lygegrečiai žemaičių plento - kuris prieš pastatant magistralę buvo pagrindinis kelias į klaipeda.

          Miestelis turi gilią istorija, galiu trumpai pasakyti, kad gal 2 kartus miestelis sugriautas, tačiau stipriai iškilo nuo ~1965m. Dėl karų praktiškai nėra jokios senesnės architektūros, bet ne tai čia svarbiausia.

          Taigi miestelio centras:










          ligoninė:


          mokykla


          bažnyčia:














          turbut seniausias pastatas Ariogaloje:


          yra ir daugiabučių:




          sovietu palikimas, 1 iš 2 neveikiančių fontanų:


          ilgas ir tiesus takelis....


          šalia Ariogalos yra šaltinėlis, sako šventas ar pan, turi kazkokia istorija, bet aš jau nebe prisimenu dažnas užzuka isipilti:


          Šalia yra gediminaičių stulpai, jei teisingai prisimenu, čia matyt norėjo pažymėti žemaičių plento (kuris beje ir matosi) pastatymą


          šalia ant kalvelės kryžius kuris berodz 197x kažkelintais buvo pastatytas, bet sovietai nugriovė, nes buvo draudžiama, po kažkiek laiko ji atstatė, beja dabar šiek tiek užmirštas


          Kryžius + šaltinėlis + ged. stulpai


          šalia šaltinėlio žemaičių plento senasis tiltas, kurį besitraukdami susprogdino vokiečiai, kad sovietai nepasivytu:




          čia kas liko iš tilto vidurinės dalies...




          kita tilto pusė, jau baigianti apaugti...




          ir naujasis tiltas


          Paminklas II pas. karo metu sušaudytiems 750 žydų








          Ariogala garsėja ir kas metiniais tremtinių suvažiavimais, čia paminklas mirusiems trentiniams


          čia visai originaliai - ant kiekvieno akmens po vardą, pav ir pan.


          koplyčia kapinėse




          Švenčių vieta - dainų slėnis:




          šiaip pagalvojau Lietuvos mastu gan didelis stadionas

          miestelyje gaug skulptūrų iš medžio, čia kylant iš dainų slėnio






          šalia miestelio centro yra parkelis kuriame skukso ežeriukas, su sala viduryje




          ...pora gyventojų...




          yra ir piliakalnis (ar tiesiog kalnas, nzn), istorija sako kad cia stovejo pilis, kazkada, šiaip vadinamas Birutės kalnu.
          Į piliakalnį veda vienintelis kelias, šiek tiek matomi ir apkasai


          piliakalnio plotas


          apačioje pasislėpusi po medžiais teka Dubysa


          betono luitas, tikriausiai turintis savo istoriją


          Ariogaloje turejo būti ir sveikatingumo kompleksas, pažiūrėkit koks monstras liko stovėti


          mini baseiniukas


          pagrindinė salė su baseinu, daug jau padaryta buvo....


          Gal prieš 5m. norvegai pasidaudodami infrastrūktūra įkūrė įmonę, gaminančią neblogas jachtas, tiesa, vyksta nepilna gamyba, t.y. variklis, elektonika ir pan. dedami išvežus jachtas iš čia




          geriausia ką turi Ariogala - gamta

          Dubysa




          pasisukam 180 laipsiu


          tiltas nuo kurio fotografavau, su vaizdu į miestelį, kuris viršuje


          Dubysos slėniai, viskas ties Ariogala, dainų slėnis:


          čia ka užfiksavau ankstu vasaros ryta, ta pati vieta




          lendam i slėnio apačią


          fu, padusau

          pradžiai tiek, bus daugiau
          Paskutinis taisė veikejas; 2008.08.25, 23:00. Priežastis: pakeičiu kokybiškomis foto :)

          Comment


            #6
            dėkui už nematytus vaizdus, gražiausios foto kuriose rūkas ir dubysa

            Comment


              #7
              Dėkui, veikėjau- pažiūrėjau su malonumu. kaikurių nuotraukų kokybė neįtin kokia, bet yra ir išties gražių. Pati Ariogala nėra pats nuostabiausias iš mano regėtų miestelių, bet nuostabios apylinkės kompensuja miestelio apsileidimą
              Kaip po dykumą blaškiausi

              Comment


                #8
                Jo, fainai ten, man ypac patiko Dubysos sleniai aplinkui.

                Comment


                  #9
                  Na tai ka aš ir sakau, iš esmės į patį miestelį nera ką ir žiūrėt, nes po karų nieko neliko, aš tiesiog norejau supažindinti su miesteliu, bet gražiausia čia - gamta

                  va, radau dar seną Ariogalos fotke (www.jewishgen.org) :
                  Paskutinis taisė veikejas; 2006.06.05, 22:50.

                  Comment


                    #10
                    Kol kas buvau Ariogalą matęs tik nuo Kaunas-Klaipėda greitkelio. Buvo l. įdomu pamatyti daugiau. Kažkaip visąlaik galvojau, kad tas miestelis yra kiek didesnis.

                    Ačiū už nuotraukas.
                    You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                    Comment


                      #11
                      Dar ne viskas

                      Pabaigai parodysiu Ariogalos dvara, tiksliau jį vadina Čėkuvos dvaru, bet jis visai šalia arg.
                      trumpa ISTORIJA tokia kad buvo dvaras, vėliau padarė gimnaziją, paskiau buvo tuberkuliozinė ligoninė, o dabar tiesiog griuvesiai

                      kelias į dvarą apsodintas medžiais, padaryta alėja, medžiai dideli todėl atrodo tikrai neblogai


                      kaip ir kiekvieno rimto dvaro prieš dvarą yra kelio išsiskyrimas ir prabangus privažiavimas prie paradinių durų


                      dvaras iš priekio


                      einam toliau tink pagrindinių durų, čia gausu atviru šulinių, taip, kad gan pavojinga


                      balkonas virš paradinių durų


                      einam vidun, o viduje baisus vaizdas:


                      pasižiūrim į kairę


                      pamačiau kažkokį rūsį, einam pažiurėt


                      padariau pora kadru, bet ilgai neužsibuvau, nes vienintelė šviesa buvo - foto blykstė


                      fasadas iš kiemo pusės


                      čia buvo parkelis, gal įmatysite, kad medžiai lygiai susodinti šiaip gražus parkas, su retais medžiais, 2 tvenkiniais....


                      dar vienas griūva...


                      Vaizdas šiek tiek iš tolėliau, apaugęs



                      na štai viskas ka norėjau papasakot ir parodyti Ariogalos tema
                      tikiuosi buvo įdomu
                      Paskutinis taisė veikejas; 2008.08.13, 19:40.

                      Comment


                        #12
                        Labai gražios vietos, tik apmaudu dėl griūvančio dvaro. Ačiū už kelionę
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          #13
                          Super! Labai veza tokie vaizdai, o del tokiu apleistu dvaru tai man labai sirdi skauda, negaliu ziuret... O kiek daug ju Lietuvoj yra... Nu tikrai, labai gaila. Tureciau pinigu, tai visus nupirkciau ir atstatyciau

                          Comment


                            #14
                            Įdomu, čia laikas taip apgriovė ar kaimiečiai?

                            Comment


                              #15
                              Aciu uz ekskursija. Neseniai pats buvau Ariogaloje (beje pirma karta) ir ji mane suzavejo gamtos vaizdais. Dubysos slenis - tikrai fantastiskas. Jeigu temos autorius nepriestaraus ir atsigaus imageshack'as idesiu daugiau Dubysos vaizdu.

                              S_P
                              S_P

                              Meninė fotografija
                              www.sp-foto.lt

                              Comment


                                #16
                                Grazus vaizdai veikejas vasara itariu pas jus galima nualpt nuo tiek gamtos, tikrai labai gaila del sugriautu pastatu, o galetu jie but traukos centru, tik bijau, kad jau veloka...

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė S_P
                                  Aciu uz ekskursija. Neseniai pats buvau Ariogaloje (beje pirma karta) ir ji mane suzavejo gamtos vaizdais. Dubysos slenis - tikrai fantastiskas. Jeigu temos autorius nepriestaraus ir atsigaus imageshack'as idesiu daugiau Dubysos vaizdu.

                                  S_P
                                  Tai čia tema apie Ariogala, jei turite daugiau info ar fotkiu dėkite į sveikatą, juk tam forumas ir skirtas

                                  Comment


                                    #18
                                    Dėkui už idomų reportažą, tikrai gailą sugraiutų dvarų, jų dar tiek yra Lietuvoje. Galėtų daugiau LR Vyriausybė skirti pinigų apleistų dvarų išsaugijimui ir atstatymui.
                                    Parašas :)

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė veikejas
                                      Tai čia tema apie Ariogala, jei turite daugiau info ar fotkiu dėkite į sveikatą, juk tam forumas ir skirtas

                                      Na prisižadėjau įdėti nuotraukas, tai dabar niekur nedingsiu

                                      Nors mano nuotraukose miesto kaip ir nesimato, nes mano dėmesį patraukė gamta.

                                      Čia vaizdas nuo autostrados. Įsižiūrėkite gerai, nes daugiau miesto mano nuotraukose nebus


                                      Įvažiuojant į miestą pamačiau ...




                                      Čia tas pats tiltas, kuris buvo veikejo nuotraukose


                                      ir vaizdas į dainų slėnį


                                      ir pati Dubysa


                                      Daugiau Dubysos nuotraukų įdėjau į gamtos temą:
                                      http://tinkle.miestai.net/showpost.p...&postcount=156

                                      S_P
                                      S_P

                                      Meninė fotografija
                                      www.sp-foto.lt

                                      Comment


                                        #20
                                        O, dekui už papildyma

                                        liux vaizdai liux fotikas
                                        gaila tik, kad nepafotkinai nuo vieno kampo, ten kur tą paminklą, raudoni namai, ten giliau "įvažiavus" būtum tikrai gerų kadrų pagavęs

                                        Comment

                                        Working...
                                        X