Įdomus straipsnis. Paminėti statomi 7, o aprašyti 6 nauji bokštai.
Trys nauji bokštai yra ar greit bus Žemaitijoje - Žemaitijos NP, Ventos RP ir Kamanų rezervate.
Makalius.lt 2014-01-03 Lietuvos saugomose teritorijose statomi net septyni apžvalgos bokštai
Daugelis besilankančių saugomose teritorijose tikriausiai dažnai pagalvoja, kaip įdomu būtų viską pamatyti iš aukščiau. Dabar tai tampa įmanoma – statomi net septyni nauji apžvalgos bokštai. Kai kurie iš jų jau laukia svečių, kiti galimybę pasižvalgyti iš aukščiau suteiks šių metų pabaigoje.
Lankytojai jau gali iš aukščiau pasivalgyti Žemaitijos nacionaliniame parke. Čia išdygo naujas 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas prie Platelių ežero. „Nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas į Platelių ir Beržoro ežerus, galima iš viršaus apžiūrėti kalvotą ir miškingą parko reljefą, taip pat matyti patys Plateliai, atsiskleidžia Siberijos pelkė. Lietuviai pelkių kažkodėl nemėgsta, galbūt įdomiau bus pažiūrėti iš viršaus… – šypteli parko gamtininkė Marija Jankauskienė.
Netrukus planuojama baigti ir apžvalgos bokštus Ventos bei Veisiejų regioniniuose parkuose.
Ant Ventos upės kranto, pasak Ventos regioninio parko direktoriaus Andriaus Almanio, atsiras ne tik bokštas, bet ir baidarių prieplauka. 15 m aukščio bokštas turėtų būti pastatytas dar šiais metais, tačiau visą šio komplekso teikiamą naudą lankytojai greičiausiai įvertins tik vasarą, kai prasidės žygiai baidarėmis.
Veisiejų regioninio parko lankytojai taip pat jau netrukus galės įvertinti Snaigyno ežero pakrantėje statomą 15 m aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivers įspūdinga ežero panorama. Bokštas išsiskiria savo architektūra – apžvalgos aikštelė įrengta ant truputį pasvirusių kolonų rato, taigi statinys taps ne tik nauja atrakcija, bet ir vizualiai patrauklia parko puošmena.
Bokštai dygsta ir Metelių regioniniame bei Dzūkijos nacionaliniame parkuose.
Metelių parkas žymus paukščiais. Būriai jų susirenka prie Dusios ir Metelio ežerų prieš ilgą kelionę į šiltesnius kraštus. Šiuos būrius netrukus bus galima apžiūrėti ir iš aukščiau – prie Metelių įrenginėjamas 15 m aukščio apžvalgos bokštas. „Iš jo atsiveria panorama į Metelio ir Dusios ežerus. Taip pat matyti gyvenvietė. Visgi, pagrindinė priežastis, kodėl nusprendėme įrengti apžvalgos bokštą – čia esantys paukščiai (...) “, – aiškina Metelių regioninio parko lankytojų centro administratorė Elena Amšiejienė.
Apžvalgos bokštas iškils ir Dzūkijos nacionaliniame parke. Prie pat Merkinės miestelio atsirasiantis 26 m aukščio apžvalgos bokštas leis parko svečiams iš viršaus apžvelgti Nemuno slėnį, santaką su Straujos upe, Merkinės piliakalnį ir patį Merkinės miestelį.
Naujas bokštas taip pat iškils Kamanų valstybiniame rezervate, kuriame lankytojai galės iš viršaus apžiūrėti pelkes. (...)
Šiandien per LRT "Panoramą" rodė gana išsamų reportažą ąpie Dzūkijos apžvalgos bokštus
2014-01-17 / 20:49 — Rūta Lankininkaitė, LRT.lt Apžvalgos bokštai leis pažinti Dzūkijos gamtos grožį
Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose lankytojams statomi septyni apžvalgos bokštai. Trys iš jų – Dzūkijoje, prie Veisiejų, Merkinės ir Metelių.
šalia Veisiejų, ant Snaigyno ežero kranto jau iškilo naujas apžvalgos bokštas. nors ES paramos lenta skelbia, kad statybų pabaiga turėjo būti rugsėjo mėnesį — bokšto statybos dar vykdomos..
DzNP lankytojų centre darbuotojai papasakojo, kad Merkinės apžvalgos bokštas yra numatomas šiaurinėje Merkinės pusėje, prie Nemuno vingio (žemėlapyje vieta labai apytikrė)
Merkinės planas iš: http://openmap.lt/#l=54.16213,24.17468,15,L
Aukščiausioje Lietuvos vietoje stovintis apžvalgos bokštas
Iš jo nelabai kas matosi, bet vis dėlto...
Kaip rašoma Aukštojo kalno bokšte esančiame stende, esame "daugiau nei 120 m virš Ladakalnio" ar "70 m virš Medvėgalio"
Vaizdas į šiaurę.
Matosi pasieniečių būstinė, bet Medininkų pilį užstoja medžiai
Vaizdas į vakarus
Labiau įsižiūrėjus tolumoje galima pamatyti Vilnių, esantį už 30 km
Komentuoti: