Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vytauc Žemaitijoj: Varniai ir pakeliui į juos.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Vytauc Žemaitijoj: Varniai ir pakeliui į juos.

    Šį savaitgalį nusprendžiau aplankyti Varnius. Ilgai neaušinant burnos- einam prie nuotraukų

    Važiuodami iš Šiaulių pusės neišvengiamai pravažiuosite Užventį. Miestelis žymus tuo, kad jame savo metu gyveno Šatrijos Ragana ir Žemaitė- matyt moterims ten nelabai yra kas veikti, tad imasi rašyti

    Iš architektūrinės pusės įdomesnė yra Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia. 1825.


    Šventorius ir varpinė.


    Vos 14 km ir mes jau Varniuose. Varniai pirmą kartą paminėti 1389 kai mūsų šlovingi protėviai ten eilinį kartą iškaršė kailį kryžiuočiams, tiesa tuomet miestelis vadinosi Medininkais. Vėliau- 1413 Vytautas ten įkurdino žemaičių vyskupą, kuo pastarieji (žemaičiai) nebuvo itin sužavėti ir nusprendė imtis revoliucinės veiklos. Vytautas greit parodė "who is who" ir vyskupija prabuvo varniuose iki pat 1863, kai po sukilimo carinė valdžia ją perkėlė Kaunan.

    Nuo 1745 Varniuose veikė atkelta iš Kražių kunigų seminarija. štai jos pastatas:


    Kad geriau suvokti Varnių reikšmę Lietuvai- pavardinsiu kokios asmenybės savo laiku čia gyveno, dirbo ir kūrė: vyskupas Merkelis Giedraitis, istorikas Motiejus Strijkovskis, Mikalojus Daukša, Antanas Baranauskas, Motiejus Valančius, ir t.t. daugelio jų atminimas miestelyje įamžintas paminkluose.


    Merginų Varniuose matėm nedaug, o ir tos labai jau susikausčiusios


    Namelis kuriame gyveno Valančius


    Netoliese stovintis simpatiškas funkcionalistinis gyvenamasis namas


    Šv. Aleksandro bažnytėlė. 1770.




    Pirmoji bažnyčia šioje vietoje įkurta dar Vytauto 1413- Žemaitijos krikšto metais.


    Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia- buvusi katedra. 1691 (po gaisro perstatyta 1817).


    Ją gražiai juosia Varnelės upeliukas.


    Bažnyčios labai gražus interjeras, tačiau į vidų prasibrauti nepavyko, o pro grotas nuotraukos neišėjo


    Ir varniškės prie Varnelės


    Paminklas liaudies ūkio pasiekimams. Nesiimu spręsti kiek šiam daiktui metų


    Turiu pasakyti, kad Varniai palieka gerokai didesnio nei išties yra miestelio įspūdį. Tikrai rekomenduoju ten apsilankyti, ir nevien iš patriotinių paskatų- pažiūrėti tikrai yra į ką

    Grįždami iš Varnių stabtelėjom kaimelyje įdomiu pavadinimu Pavandenė
    Kaimelis gerokai nusmurgęs, bet turi atstatytą 1928 paminklą skirtą Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui:


    Labai simpatiška Pavandenės Šv. Onos bažnyčia. 1802.




    Šie keisti "namukai", tai kryžio kelio koplytėlės aplink bažnyčią:


    Pasiskaitymui


    Prie Pavandenės stūkso piliakalnis nemažiau įdomiu pavadinimu- Moteraičių Sakoma, kad per priešų antpuolius jame slėpdavosi moterys ir vaikai.


    O štai pretendentas į kunigaikščius apžiūrinėja nuo piliakalnio savo valdas


    Tai tiek. Žemaitija tikrai turi ką pasiūlyti tiek architektūros, tiek istorijos mėgėjui. Dar sykį pareklamuosiu A. Semaškos knygą "Po Lietuvą. Pažintinis krašto lobynas" Nepagailėkite tų kelesdešimt litų- keliones ji daro gerokai įdomesnėmis, nes nestokoja faktų ir įdomių detalių
    Paskutinis taisė vytauc; 2006.07.16, 21:07.
    Kaip po dykumą blaškiausi

    #2
    Aš šiandien irgi buvau Varniuose,Vytauc dėka.Ačiū.
    Geriausia kunigaikščio nuotrauka.DDDDDDDDD
    Ne viskas auksas kas auksu blizga

    Comment


      #3
      Dekui. Labai grazu. Be zodziu
      "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

      Comment


        #4
        kuo toliau tuo gražesnės nuotraukos, dėkui už dar viena siuntą nuotraukų

        Comment


          #5
          Mano mociutes miestelis , Kas met po kokis 4 kartus apsilankau.. Buvau ten praeita savaite... Geros nuotraukos..
          Pats miestelis labai man patinka..

          Comment


            #6
            Labai ačiū už nuotraukas Šios vietovės mano lankytos praeitą savaitę, tik kažkaip vis nesurandu laiko apdirbti nuotraukas ir jas čia pateikti. Na gal antrame šios temos puslapyje kelias įmesiu

            Beje, nuostabus dangus, matau filtras čia labai padėjo (jo man savo kelionėje labai trūko)




            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              #7
              Parašė vytauc

              Žemaitija tikrai turi ką pasiūlyti tiek architektūros, tiek istorijos mėgėjui.
              Taip! Taip! Taip!

              Ačiū už puikias nuotraukas. Gal gali ką nors parekomenduoti aplink Zarasus. Kitą savaitgalį planuoju važiuoti ta kryptimi.
              Paskutinis taisė Giedra70; 2006.07.18, 05:27.

              IT. Sicilija
              PT. 11 dienų Portugalijos keliais
              LT. Kaunas 2009.01.04

              Comment


                #8
                Parašė Mantaz
                Beje, nuostabus dangus, matau filtras čia labai padėjo (jo man savo kelionėje labai trūko)
                Taip- poliarizatoriumi ligi šiol negaliu atsidžiaugti ir atsižaisti

                Parašė Giedra70
                Gal gali ką nors parekomenduoti aplink Zarasus. Kitą savaitgalį planuoju važiuoti ta kryptimi.
                Tuose kraštuose verta aplankyti pačiusi Zarasus, Antazavę (dėl bažnyčios), Salaką (fantastiška bažnyčia), Stelmužę (Ažuolas ir bažnyčia) Antalieptę (labai gražus miestelis su bažnyčia, buv. vienuolynu ir užtvanka), Dusetas ir t.t.. Iš esmės, jei turėsi laiko- galima stoti praktiškai kiekvienam kaimelyje- tikimybėm kad rasi ką nors įdomaus labai didelė
                Kaip po dykumą blaškiausi

                Comment


                  #9
                  Parašė vytauc
                  Tuose kraštuose verta aplankyti pačiusi Zarasus, Antazavę (dėl bažnyčios), Salaką (fantastiška bažnyčia), Stelmužę (Ažuolas ir bažnyčia) Antalieptę (labai gražus miestelis su bažnyčia, buv. vienuolynu ir užtvanka), Dusetas ir t.t.. Iš esmės, jei turėsi laiko- galima stoti praktiškai kiekvienam kaimelyje- tikimybėm kad rasi ką nors įdomaus labai didelė
                  Ačiū už rekomendacijas. Jei nepasikeis planai tai gal ir nulėksiu.

                  IT. Sicilija
                  PT. 11 dienų Portugalijos keliais
                  LT. Kaunas 2009.01.04

                  Comment


                    #10
                    Kaip ir kiekvienoj temoj, kur šitas pavadinimas paminėtas paklausiu:
                    Ar tikrai tai Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia, nes Lietuvoje daugiausia sutinkama Šv. Petro ir Povilo?
                    P.

                    Comment


                      #11
                      Parašė vap
                      Kaip ir kiekvienoj temoj, kur šitas pavadinimas paminėtas paklausiu:
                      Ar tikrai tai Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia, nes Lietuvoje daugiausia sutinkama Šv. Petro ir Povilo?
                      Pas Semašką- "Petro ir Pauliaus"

                      P.S. regis jau rašiau Tamstai, kad Povilas ir Paulius tai tas pats vardas, tik pirmasis slaviškos tradicijos transkripcija, antrasis- vakarietiškos
                      Paskutinis taisė vytauc; 2006.07.16, 22:53.
                      Kaip po dykumą blaškiausi

                      Comment


                        #12
                        Dekui, Vytautc, kazkada yra teke pravaziuoti pro Varnius, kai vaziavome i Bliuzo naktys (ar kaip jis ten vadinasi), kuris berods vyksta prie Luksto ezero!

                        Comment


                          #13
                          Vytauc, dėkui už fototurą. Pats prieš kelerius metus lankiausi Varniuose. Jei kada pakliūsi į bažnyčią būtinai nufotkink altorių, labai gražus. Asmeniškai nesu matęs tokio gražaus altoriaus koks yra Varnių bažnyčioj.
                          "Klaipėda - Laisvu stiliumi"

                          Comment


                            #14
                            Parašė Montezauras_klp
                            Vytauc, dėkui už fototurą. Pats prieš kelerius metus lankiausi Varniuose. Jei kada pakliūsi į bažnyčią būtinai nufotkink altorių, labai gražus. Asmeniškai nesu matęs tokio gražaus altoriaus koks yra Varnių bažnyčioj.
                            Reikalas tas, kad aš jį mačiau, mat pagrindinės bažnyčios durys buvo atviros, bet kelią užstojo grotos Baladojausi visur kur galėjau, bet vidun manęs niekas taip ir neįsileido. Vietinės bobutės klausinėjau kur rasti kleboną, bet ji atsakė "nieka nežinau vakeliau i neklausk" O pro grotas nuotraukos neišėjo, nes jos iš vidaus dar buvo papildomai aptrauktos metaliniu tinklu
                            Kaip po dykumą blaškiausi

                            Comment


                              #15
                              Keista . Įdomu dėl ko taip užsibarikadavę...
                              "Klaipėda - Laisvu stiliumi"

                              Comment


                                #16
                                Esu Varniuose net ir bažnyčios požemiuose buvęs, ten 2 ar 3 dvasininkai palaidoti. Bet tai buvo labai seniai, su tėvais buvom nuvykę ir netyčia sutikom kunigą vaikštinėjantį aplink bažnyčia, tai aprodė ir papasakojo daug įdomių istorijų. Deja, bet tada man buvo apie 7-9 metus, tad nelabai prisimenu.
                                P.

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Montezauras_klp
                                  Keista . Įdomu dėl ko taip užsibarikadavę...
                                  Matai, buvo šeštadienis, klebonas gal į kokias pakasynas išvarė- pagrindines duris su grotom paliko, kad vėdintųsi. Problemos nebūtų, jei to tinklo ant grotų nebūtų užtraukę- tada įmanoma būtų pafotografuoti, bet dabar tai nieko geresnio už šitai neišėjo:

                                  Kaip po dykumą blaškiausi

                                  Comment


                                    #18
                                    Taigi mažumėlę ir aš prisidėsiu prie vytauc temos. Varnius ir Varnių regioninį parką teko aplankyti per Mindauginių savaitgalį, kuomet apylinkės dundėjo nuo Bliuzo naktų garso.

                                    Vaizdas nuo Moteraičio piliakalnio. Jei ne kaitra - matomumas galėjo būti ir geresnis.




                                    Kažkokio dvaro kapinynas


                                    Dar vienas smagumas - sietuvos kūlgrinda.

                                    Geras gabalas dumblo, o apačioje - akmeninis grindinys


                                    Čia dumblas skystas, tad eiti kur kas lengviau. Tiesa, reikia saugotis visokios gyvasties, mat man ten giliai kažkas įgėlė į pėdą


                                    Už nugaros prasidėtų gilesnė trasa, tačiau giliau bristi jau nesiryžome


                                    Pavandenės bažnyčia. Nepakitusi nuo 18 amžiaus 2-os pusės.


                                    Vidus


                                    Nuo Medvėgalio piliakalnio - aukščiausio taško Žemaitijoje


                                    Paskutinis taisė Mantas; 2006.07.18, 00:08.
                                    Mano galerija Flickr'yje

                                    Comment


                                      #19
                                      Labai labai aciu uz fotografijas!

                                      Comment


                                        #20
                                        Ačiū, Mantai

                                        Tik ar tikrai čia Pavandenės bažnyčia ?
                                        Kaip po dykumą blaškiausi

                                        Comment

                                        Working...
                                        X