Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ūdrų dvaras, Panevėžio r.

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Ūdrų dvaras, Panevėžio r.

  Foto 2009.09

  Ūdrų dvaras yra visai netoli Krekenavos - Naujamiesčio vieškelio ties Vadaktėlių bažnytkaimiu

  Galinis (šiaurinis) fasadas  #2
  Kieme suversta kažkokia technika


  Šoninis (vakarinis) fasadas
  Pietinis fasadas
  Rytinis fasadas


  Comment


   #3
   Durys


   Comment


    #4
    Kiek supratau, jame kažkas gyvena. Savininkas ar šiaip koks įnamis?
    ______________
    The Division Bell

    Comment


     #5
     /\ Kažkokia sodyba yra yra priešais.
     Kas yra dvare, nežinau.

     Comment


      #6
      Smagus dvarelis. Jame dar gyvenama, todėl pastatas egzistuoja ...

      Ten dar neblogas dviaukštis medinis svirnas stovi. Suskaičiavau septynis pastatus, bet kiti penki - tik fotoaparatui "gadinti".
      www.dvylikakedziu.lt

      Comment


       #7
       Comment


        #8
        Dvarą valdo du šeimininkai. Prieš pora metu už ji norėjo 1 mil. lt. Stogas vietomis igriuvęs į rūsį. Pats dvaras nėra tvarkomas ir prižiūrimas. Kolūkio laikais rusyje buvo laikomos bulvės. Likusios žemės nevežtos tai ir grindų lygis susikėlęs. I vidų neisileido savininkai. Tai turiu tik rusio nuotraukas.

        Labai gražus buvo rusys :

        Sugiuvusi perdanga tarp aukštų ir viskas sugriuvę rusin. Net neišsivalo.        Pirmo ir antro aukšto perdanga :        Iš rusio matosi pirmame aukšte sukrautas turtas :        Labai lygiai padarytas akmeninis pamatas. Retai tokių mačiau.

        Pastato dalis kur sugriuvusi perdanga.

        Ne žodžiais, o darbais siauruką mylim!
        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

        Comment


         #9
         Vakar pasisekė patekti į šio dvaro vidų. Važiuojant pro šalį užsukome ir dvare radome dvaro savininką kuris mums ir aprodė dvarą. Kiek teko matyti dvarų tai visuose yra "didžioji salė" pobūviams. Šiame dvare tokios salės kaip ir neradome. Anksčiau jame buvo daugiabutis ir gyveno kelios šeimos. Todėl daug kas perstatyta. Dvaro savininkas iš medžio gamino įvairius baldus tai ir patalpos užkrautos mediena ir jos gaminiais. Kad orentuotis kur kokia patalpa įdedu dvaro priekinę dalį.         Įėjimo durys.         Įėjus pro pagrindines duris stovi dar vienos durys.         Praėjus duris po kaire užmūrytas arkinis praėjimas ir įstatytos durys.         Pirma patalpėlė nėra didelė. (į kairę pirmas langas ).
         Praėjus pro duris į antra patalpa (2,3 langas) po kaire matomas pečius. Ar tai išlikęs ar sovietmečio kol kas nežinau. Pats savininkas sakė kad žmonės kalbėjo jog šiame dvare visi pečiai buvo juodų koklių. O dabartiniai pastatyti vėliau.
         Vienintelė patalpa kurioje yra lubų ornamentika.         Išlikusios dvaro langinės.         Sekanti patalpa taip pat nedidelė (4 langas). Jame yra kito pečiaus nugarinė dalis. Sienos storis skiriančios patalpas (2,3 ir 4 langai) per plytą. Jei lubu ornamentika netikra tai tada galima sakyti kad jos perskirtos jau sovietmečiu. Ir ši patalpa galėjo būti "didžioji salė".

         Ne žodžiais, o darbais siauruką mylim!
         Parama Siaurojo geležinkelio klubui

         Comment


          #10
          Po dešine puse nuo įėjimo yra didelė laiptinė vedanti į antrą aukštą. Po laiptais durelės daiktams susidėti. Kadangi žmogus buvo nagingas tai net nežinau ar tai originalu ar jau meistro rankų darbas. Gal Beniux pakomentuos.          Užlipus laiptais. Patalpa virš įėjimo su balkonu.

          Ne žodžiais, o darbais siauruką mylim!
          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

          Comment


           #11
           Užlipus į antrą aukštą yra du koridoriai. Vienas eina tiesiai o kitas po kaire puse.
           Per ertmę matosi laiptai. Daug iš medžio drožinėtų dirbinių.           Pasukus i kairę.           Pirmos durys po kaire einant koridoriumi. (Nuo balkono i kairę pirmas langas). Patalpos lubos žemesnės nei kitu patalpų. Lauko siena ne mūrinė, o medinių rastų ir tinkuota.           Sekanti patalpa (2,3 langai.) Sieninis pečius.           Sekanti (4 langas). Sieninis pečius. Visos patalpos labai apkrautos. Tai net nuotraukų gerai negalėjau padaryti.

           Sieninis pečius. Patalpa 6 langas.           Taip pat medinė tinkuota siena.

           Ne žodžiais, o darbais siauruką mylim!
           Parama Siaurojo geležinkelio klubui

           Comment

           Working...
           X