Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kauno pilies atstatymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Rodyti pranešimą
    Man tai puikiai žinoma. Sakant, kad „Vilnius pasistatė sau Valdovų rūmus“, buvo turima omeny, kad Vilnius nestabdė šių statybų, kad Vilniaus miesto valdžia nebuvo tokia „buka“, jog priešintųsi savo turizmo, kultūros plėtrai. Kaunui, deja, tokia nauda nereikalinga
    Esu įsitikinęs, kad "valdovų rūmai" nei kiek neprisidės prie turizmo ir kultūros plėtros Vilniuje. O jeigu prisidės - tai tik tiek, kiek prisidėtų bet koks kitas naujas tokio pat ploto pastatas toje vietoje.

    Todėl Kauno atveju pasisakau už 1 variantą - išsaugojimą ir sutvarkymą to, kas ten šiuo metu yra. Ir prieš naujų pastatų statymą, vadinant juos "atkūrimu".

    Pseudoistorinė romantika vyravo XIX amžiuje, o už lango jau XXI amžius!

    Comment


      Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
      Esu įsitikinęs, kad "valdovų rūmai" nei kiek neprisidės prie turizmo ir kultūros plėtros Vilniuje. O jeigu prisidės - tai tik tiek, kiek prisidėtų bet koks kitas naujas tokio pat ploto pastatas toje vietoje.

      Todėl Kauno atveju pasisakau už 1 variantą - išsaugojimą ir sutvarkymą to, kas ten šiuo metu yra, nestatant naujų pastatų su pretenzija į "atkūrimą".

      Pseudoistorinė romantika vyravo XIX amžiuje, o už lango jau XXI amžius!
      Tu gali apeliuot į autentiką kiek tik nori, tačiau ekonominės, turizmo, kultūrinės naudos iš tokio projekto nenuneigsi ir nesistengčiau to daryt, tavo vietoj.

      Pagal tave, Valdovų rūmai Vilniuj turbūt yra didelė blogybė. Nuomonę galim turėt kiekvienas, bet aš tai labai norėčiau, kad mano miestas rinktųsi atitinkamą naudą, kokią pasirinko Vilnius. To noriu ne aš vienas, to nori absoliuti dauguma miesto piliečių. O kad Valdovų rūmai bus naudingi Vilniui (ir Lietuvai), neabejoju.

      Beje, kai buvo atstatoma Trakų pilis, ar buvo autentiški jos brėžiniai? Šito klausimo nereik siet su Kauno pilimi.
      Paskutinis taisė ; 2007.07.19, 14:49.
      Įžvalgos.lt - FB - G+

      Comment


        Parašė Rodyti pranešimą
        Tu gali apeliuot į autentiką kiek tik nori, tačiau ekonominės, turizmo, kultūrinės naudos iš tokio projekto nenuneigsi ir nesistengčiau to daryt, tavo vietoj.
        Pilies sutvarkymo? Žinoma, kad neneigsiu.

        Kita vertus, kodėl manai, kad "3 variantas" duos daugiau ilgalaikės ekonominės naudos negu "1 variantas" (neskaitant tų 40 mln. lt statyboms, kurie atiteks statybinėms kompanijoms)?
        Ir ar tikrai tai reikšmingiausias argumentas, renkantis tarp variantų - juk dar daugiau "ekonominės naudos" duotų Disneilendas arba Akriopelis.

        Pagal tave, Valdovų rūmai Vilniuj turbūt yra didelė blogybė.
        Aš išvis nemanau, kad nauji pastatai senamiestyje būtinai yra blogybė
        tačiau daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais. "valdovų rūmai" yra naujas pastatas. "Pilis pagal trečią variantą" irgi bus naujas pastatas.

        Comment


          Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
          Kita vertus, kodėl manai, kad "3 variantas" duos daugiau ilgalaikės ekonominės naudos negu "1 variantas" (neskaitant tų 40 mln. lt statyboms, kurie atiteks statybinėms kompanijoms)?
          Kam reikėjo atstatyti Trakų pilį, jei jos liekanos suteikia tiek pat, kiek visa pilis? Dabar nežiūrėkim į autentikos dalį, kaip bebūtų, atstatytos dalys neišvengiamai yra naujos. Tiesiog pilis, lyginant su pilies liekanomis, yra kito masto objektas, jis ir įspūdį kitą sukuria. Tuo pačiu ir kito masto traukos objektu tampa, suteikia didesnes galimybes reprezentacijai, paslaugų sferai, galų gale galime pridėti ir estetinį grožį.

          Ir ar tikrai tai reikšmingiausias argumentas, renkantis tarp variantų - juk dar daugiau "ekonominės naudos" duotų Disneilendas arba Akriopelis.
          Žinai, kas man nepatinka? Kai pateikiami kokie nors visiškai nevykę pavyzdžiai ir tai naudojama diskusijoje Nedaryk taip.

          Aš išvis nemanau, kad nauji pastatai senamiestyje būtinai yra blogybė tačiau daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais. "valdovų rūmai" yra naujas pastatas. "Pilis pagal trečią variantą" irgi bus naujas pastatas.
          Niekas nesako, kad pilis bus tų laikų pastatas, aš kalbu apie galimybę reprezentuoti savo šalies ir miesto istoriją. Geresnę galimybę, nė turima dabar. Taip pat apie visiškai atstatytos pilies didesnę „traukos galią“ turistų atžvilgiu, didesnę iš to kylančią naudą miestui. Visai kitą Kauno upių santakos reikšmę. Vilnius tai protingai kuria, man apmaudu, kad taip konstruktyviai negali dirbti ir Kaunas, tai darydamas net prieš savo miesto piliečių valią.
          Paskutinis taisė ; 2007.07.19, 15:31.
          Įžvalgos.lt - FB - G+

          Comment


            maždaug tas pats, kaip Kauno pilies atstatymas, Vilniuje atitikmuo būtų visos Gedimino pilies atstatymas. Tik, deja, AMB labiau patinka valdovų rūmai, o ne pilis.

            Comment


              Parašė somis Rodyti pranešimą
              maždaug tas pats, kaip Kauno pilies atstatymas, Vilniuje atitikmuo būtų visos Gedimino pilies atstatymas. Tik, deja, AMB labiau patinka valdovų rūmai, o ne pilis.
              visai nieko butu butu jai gedimino pili atstatytu
              beje gedimino bokstas tai irgi atstatytas ir tai nepagal buvusia to amziaus isvazda kiek teko skaityti

              Comment


                Parašė evaldas22 Rodyti pranešimą
                visai nieko butu butu jai gedimino pili atstatytu
                beje gedimino bokstas tai irgi atstatytas ir tai nepagal buvusia to amziaus isvazda kiek teko skaityti
                Kaip jau sakiau - AMB su Tavim nesutiktų man irgi atrodo geriau, jei būtų atstatoma pilis, o ne dvaras. bet ką jau čia. Matyt pilies atstatymas iš tikro 50mil kainuotų, ir neliktų ko pasiimti sau.

                Comment


                  na tikekimes kad kai baigs statyti valdovu rumus AMB prisimins ir kauno ir vilniaus pilis

                  Comment


                    Parašė evaldas22 Rodyti pranešimą
                    visai nieko butu butu jai gedimino pili atstatytu
                    beje gedimino bokstas tai irgi atstatytas ir tai nepagal buvusia to amziaus isvazda kiek teko skaityti
                    Atstatyti neįmanoma - nes nežinoma, kaip tiksliai atrodė. Įmanoma pastatyti (naują istoriniais motyvais).

                    gal tai jums pasirodys kaip kabinėjimasis - bet aš manau, kad tikslūs įvardijimai būtini, kad neklaidintume savęs ir kitų.

                    Comment


                      Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                      Atstatyti neįmanoma - nes nežinoma, kaip tiksliai atrodė. Įmanoma pastatyti (naują istoriniais motyvais).
                      Nesutikčiau su tuo vienareikšmiškai. Tavo mintį suprantu, ji iš dalies teisinga. Tačiau pastatymas, mano nuomone, būtų tik tada, jei atstatant nebūtų laikomasi išlikusios unikalios dalies motyvų (architektūrinių ir t.t.). Taip, tas atstatymas yra sąlyginis, galim ginčytis kiek, tačiau visiškai vienareikšmiškai to nenurašyčiau.

                      gal tai jums pasirodys kaip kabinėjimasis - bet aš manau, kad tikslūs įvardijimai būtini, kad neklaidintume savęs ir kitų.
                      Tikslumas visada gerai, tik svarbiausia neperlenkti. Kraštutinė nuomonė taip pat, manau, nebus visiškai teisinga
                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                      Comment


                        Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                        Atstatyti neįmanoma - nes nežinoma, kaip tiksliai atrodė. Įmanoma pastatyti (naują istoriniais motyvais).

                        gal tai jums pasirodys kaip kabinėjimasis - bet aš manau, kad tikslūs įvardijimai būtini, kad neklaidintume savęs ir kitų.
                        Kažkoks žodžių žaismas Taip, atstayti neįmanoma, nes nėra ko, tik pamatai. Čia labiau tiktų įvardinimas - ATKURTI .
                        O atkuriama bus naudojantis išlikusia informacija (bent Valdovų rūmų atveju - jos pakanka, nežinau kaip dėl Kauno pilies).

                        atkūrimas – tinkamiausias būdas išsaugoti ir eksponuoti surastas rūmų liekanas
                        (čia apie valdovų rūmus)
                        *******
                        Miestai.net Fb

                        Comment


                          Tarp kitko - vienam iš maketų "prielipas" prie dabartinio bokšto parodytas skaidrus (stiklinis?).
                          Tinkamai įgyvendinus, tai galėtų būti įdomiausias variantas. Bet jis per daug radikalus (kol kas?), kad būtų net rimčiau svarstomas.

                          Comment


                            Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                            Tarp kitko - vienam iš maketų "prielipas" prie dabartinio bokšto parodytas skaidrus (stiklinis?).
                            Tinkamai įgyvendinus, tai galėtų būti įdomiausias variantas. Bet jis per daug radikalus (kol kas?), kad būtų net rimčiau svarstomas.
                            Tikrai nemanau, kad ši ironija yra prasminga.
                            Įžvalgos.lt - FB - G+

                            Comment


                              Tai ne ironija.

                              Comment


                                Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                Tai ne ironija.
                                Na, nebūkim maži vaikai. Jei tai ne ironija, vadinasi, tu tikrai manai, kad atkuriama pilies dalis būtų stiklinė. Neikim iki tokio absurdo ir pagailėkim šios temos.
                                Įžvalgos.lt - FB - G+

                                Comment


                                  Parašė Rodyti pranešimą
                                  Na, nebūkim maži vaikai. Jei tai ne ironija, vadinasi, tu tikrai manai, kad atkuriama pilies dalis būtų stiklinė. Neikim iki tokio absurdo ir pagailėkim šios temos.
                                  Nesakiau, kad būtų - juk akivaizdu, kad nebus. Tik pasvarsčiau, kas būtų jeigu būtų...

                                  Comment


                                    Vienas artimiausių projektų, kurį ketinama įgyvendinti miesto lėšomis - apšviesti Kauno pilį ir jos prieigas. Tačiau tai greičiausiai įvyks tik kitais metais ir tik tuo atveju, jei šiam žingsniui pritars miesto taryba.
                                    Iš straipsnio Kaunui trūksta pinigų apšvietimui.
                                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                                    Comment


                                      Kauno pilyje bus ir vandentiekis, ir kanalizacija

                                      Paulius Garkauskas, www.DELFI.lt
                                      2007 lapkričio mėn. 12 d. 15:07





                                      Pirmadienį pradėti Kauno pilies kanalizacijos ir vandentiekio įrengimo darbai. 400 tūkst. litų kainuosiančias statybas planuojama pabaigti iki šių metu pabaigos, o kitų metų pavasarį numatyta pradėti ir dalinį Kauno pilies atstatymą.

                                      Iki šiol Kauno pilyje įsikūrusio Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai dirbo nepavydėtinomis sąlygomis – prispyrus reikalui darbuotojai buvo priversti kulniuoti į už kelių šimtų metrų esantį viešąjį tualetą.

                                      „Iki šiol pilyje nebuvo nei vandens, nei kanalizacijos. Tai bus kaip pirmoji pagalba TIC darbuotojams“, - sakė Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliūkštis.

                                      Kauno savivaldybė skyrė beveik 400 tūkst. Lt, už kuriuos bus nutiesta maždaug puskilometris vandentiekio ir kanalizacijos linijų.

                                      Bus atstatytas pilies bokštas


                                      Kitų metų kovo mėnesį planuojama pradėti ir dalinį Kauno pilies atstatymą. Pagal projektą bus atstatytas pagrindinis pilies bokštas. Po atstatymo dabar stovintis bokštas bus aukštesnis apie 10 metrų. Taip pat bus atstatyti ir pilį juosiančių sienų fragmentai bei atlikti daubos, esančios priešais pilį, archeologiniai tyrinėjimai.

                                      Lėšų (apie 2,2 mln. Lt) atlikti numatytus darbus tikimasi gauti iš Norvegijos fondų. Norvegai paprašė papildyti paraišką lėšoms gauti. Papildyta paraiška bus pateikta jau šį penktadienį.

                                      Negavus pinigų iš Norvegijos fondų, lėšų bus bandoma gauti iš ES struktūrinių fondų.
                                      http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=14984216
                                      When a man lies, he murders some part of the world

                                      Comment


                                        Ar yra žinoma, kaip Kauno pilis atrodė senovėje? Yra kokie nors paveikslai ar planai? Nes jeigu pradės atstatinėti pagal šiuolaikinių architektų fantaziją, tai gali virsti kiču kaip valdovų rūmai.

                                        Comment


                                          Parašė Nowitzki Rodyti pranešimą
                                          Ar yra žinoma, kaip kauno pilis atrodė senovėje?
                                          Yra
                                          When a man lies, he murders some part of the world

                                          Comment

                                          Working...
                                          X