Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Umiastovskių rūmai. Vilnius, Trakų g. 2

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Umiastovskių rūmai. Vilnius, Trakų g. 2

    Vilniaus paslaptys su šiurpuliukais

    Sveiki, nepasikuklinau ir sukūriau atskirą temą, nes manau, jog šis mano fotoreportažas bus vertas atskiros temos.
    Čia noriu pristatyti keletą įdomesnių ir ne visada praeivių matomų Vilniaus vietų ir pagrindinį savo šiandienos kelionės tikslą - grafų Umiastovskių rūmus.

    (...)

    21. Štai ir mano kelionės tikslas - Grafų Umiastovskių rūmai (Trakų g. 2). Šis pastatas tikrai žinomas daugumai vilniečių, pirmasis jo aukštas "okupuotas" "Fashion" klubo, baro ir restorano, o antrąjame įsikūrusi šiokia tokia galerija, beje, gyvenanti savo paskutines dienas. Deja, daug informacijos apie šiuos rūmus rasti nepavyko, tačiau daug įdomaus sužinojau iš parodą prižiūrinčios ir bilietus pardavinėjančios moteriškės.



    22.


    23.


    24. Štai tokia paroda ten vyksta. Beje, kiek pavyko sužinoti, tai yra apskritai paskutinė paroda šiuose rūmuose, vėliau jie bus uždaryti ar tai rekonstrukcijai, ar tai privatizuoti.. Žodžiu, liko visai nedaug laiko ten apsilankyti.


    25.


    26. Bandau eiti į vidų. Kaip vėliau sužinojau, Napoleonas šiais laiptais žirgu užjojo


    27. Mane pasitinka štai ši maloni moteris, kuri mielai sutinka papasakoti apie šiuos rūmus. Beje, kadangi bilietas kainavo 2 Lt (studentams), o aš turėjau tik 20, ši moteris neturėjo man grąžos, taigi, buvau įleistas nemokamai. Bet prižadėjau, kad pareklamuosiu parodą, taigi, labai tikiuosi, kad bent keli iš Jūsų po šio reportažo ten apsilankysite ir taip išpirksite mano skolą


    28. Dviejų šimtų metų senumo autentiškas parketas


    29. Žengiu tolyn labiau apžiūrinėdamas rūmų detales, negu paveikslus.


    30.


    31.


    32.


    33.
    Nors už lango verda gyvenimas, viduje tvyro slogi ir baugi atmosfera... netrukus sužinosime kodel.


    34.

    35.

    36. Už šių durų - kambarys, kuriame grafas pasikorė. Kalbama, jog rūmuose vis dar klajoja jo vėlė gąsdindama prašalaičius...


    37. Šiek tiek nejauku žengti vidun.


    38. Štai tas kambarys...


    39.


    40. O čia įdomiausia rūmų dalis - terasa su įspūdinga skulptūra. Ir viskas dvelkia autentika, senove... mane tai labai veža tokie pastatai.


    41.


    42.


    43.


    44.


    45. Toliau kieme matyti Vilniaus gynybinės sienos likučiai, kurios dalį nugriovė kažką ten statantys tautiečiai


    46.


    47. Grafai Umiastovskiai ne visai tokį vaizdą savo laikais regėjo...


    48. O tada nutiko keistas dalykas. Mums su ta moterim besišnekučiuojant terasoj, aiškiai pasigirdo, kaip trinktelėjo pagrindinės durys. Iš karto pagalvojom, kad kažkas atėjo, tačiau kai nuėjom prie durų (ten trys žingsniai) - ten nebuvo nei gyvos dvasios! Visame rūmų antrame aukšte buvo tik du žmonės - aš ir ta moteriškė. Kas nors trinktelėti durimis ir greitai pabėgti tikrai negalėjo, nes vienintelis kelias - žemyn laiptais, o jie seni ir mediniai, taigi, puikiai girdisi, kai kas nors jais lipa, o ir taip greitai kažin ar įmanoma jais nusileisti... Nu aš jau ne juokais sunerimau, šiurpuliukai pradėjo bėgioti, o ji sau ramiai, sako - va, grafas vaikšto...


    49. Beklausydamas istorijų apie tai, kaip čia nuolat girdisi žingsniai, krentančių paveikslų garsai ar durų trenksmai, padarau dar keletą nuotraukų ir po truputį ruošiuosi judėti. Velnias griebtų, rimtai ne jauku pasidarė...


    50.


    51.


    52. Padėkojęs prižiūrėtojai ir prižadėjęs reklamą atsisveikinu. Štai tie laiptai.


    53. Virš jų - tiltelis į kitas patalpas.


    54. Lauko durų prieangio grindys.


    55. Ar šiuo metu grafo vėlė žiūri pro šiuos langus...?


    56. Ir štai reportažo "vinis". Pasakykite man, kas ten tarpdury? Tai pamatęs, vos nuo kėdės nenuvirtau...


    57. Štai šios nuotraukos crop'as. Nebaugu? Nuo šiol pradėsiu rimčiau žiūrėti į istorijas apie vaiduoklius...


    Tai tiek šiurpuliukų šiltą balandžio vakarą

    TAISYTA: Kitos nuotraukos ir dalis atsiliepimų paliktos temoje Vilniaus paslaptys su šiurpuliukais
    Paskutinis taisė Romas; 2009.01.31, 09:55. Priežastis: Kopija iš temos "Vilniaus paslaptys su šiurpuliukais"

    #2
    Dėkui už neeilinį reportažąBuvo smagu/baugu pažiūrėt
    Mano darbai deviantart'e

    Comment


      #3
      Wow!!! Kaip gražu!!! Fantastika!!! Labai ačiū !!!

      Comment


        #4
        dėkui, tikrai įdomus reportažas.
        pasidarė gėda, kad 6 metus sistemingai lankausi Tiškevičių rūmuose, bet apie priešais esančius Umiastovskių rūmus nieko nežinojau.. ir kad juose yra tokia galerija.
        reiks bėgt kol neuždarė ir vaiduoklių neišbaidė

        teko lankytis rusyje, kol Fashion'as dar nebuvo įrengtas. įspūdinga yra autentiška gynybinės sienos dalis. tik deja atrodo, kad fashion'as su savo grandioziniais remontais pagadino pačio namo būklę.

        Comment


          #5
          Reportažas manau nereikalaujatis komentarų. Nerandu žodžių.

          IT. Sicilija
          PT. 11 dienų Portugalijos keliais
          LT. Kaunas 2009.01.04

          Comment


            #6
            kažkur ten (Trakų ir Pylimo gatvių sankryžoje) atiduotos patalpos Vilniaus merų klubui, kur Zuokas yra garbės prezidentas. Galbūt tai ir bus tos.


            apie statybas. manau tai Klaipėdos 7a. Jos buvo pradėtos gana senai, tada viskas sustojo ir nieko ten nevyko. sekančią dieną išrinkus merą vėl kiemas buvo pilnas technikos ir vyko kažkokie darbai. dabar vėl tylu ramu.

            Comment


              #7
              holy shit.. nu ir nubėgo šiurpuliukai nuo to silueto.. net mano analitinis pragmatinis protas suabejojo kas yra tikra..

              respect už reportažą.
              Jūsų,
              Analitikas PlėtRa™

              Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

              Comment


                #8
                Ačiū už reportažą
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #9
                  Jei atiteko Merų? (ar ne Verslininkų) klubui ir jį AUTENTIŠKAI restauruos ir pan. gal ir gerai, nes matosi, kad po truputį nyksta.

                  O šiaip puikus reportažas. Kažin kiek dar ten bus galima lankytis.. Reiktų kitą savaitę nulėkti.
                  P.

                  Comment


                    #10
                    Parašė vap Rodyti pranešimą
                    Jei atiteko Merų? (ar ne Verslininkų) klubui ir jį AUTENTIŠKAI restauruos ir pan. gal ir gerai, nes matosi, kad po truputį nyksta.

                    O šiaip puikus reportažas. Kažin kiek dar ten bus galima lankytis.. Reiktų kitą savaitę nulėkti.
                    Nu aš labai tikiuosi, kad restauruos. O lankytis galima, berods, kol ši paroda veiks - iki gegužės 11 dienos, taigi, dar yra šiek tiek laiko.

                    Comment


                      #11
                      Vienas geresnių pastarojo meto reportažų
                      Kaip po dykumą blaškiausi

                      Comment


                        #12
                        Džiaugiuosi, kad Jums patiko. Ačiū už gerus atsiliepimus ir įvertinimus

                        Comment


                          #13
                          Puikus reportazas.
                          "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

                          Comment


                            #14
                            Nuostabus ir kiek baisus fotoreportažas...
                            Live and let live

                            Comment


                              #15
                              Trakų g. 2. Grafų Umiastovskių rūmai.

                              1
                              Reikia fotografo?

                              Comment


                                #16
                                Grafų Umiastovskių rūmai.
                                Kažkaada užsukau čia, nors praeinu šalia kasdien. Gaila neturėjau su savim trikojo.

                                2


                                3


                                4


                                5


                                6


                                7


                                8


                                9


                                10


                                11


                                12


                                13


                                14


                                15


                                16


                                17
                                Reikia fotografo?

                                Comment


                                  #17
                                  Vaje, kaip Umiastovskių rūmai pasikeitė nuo mano apsilankymo: http://www.miestai.net/forumas/showt...136#post167136

                                  Comment


                                    #18
                                    o man atrodo beveik niekas ten nepasikeitė, aišku, išskyrus ekspoziciją. Tiesiog skirtingi žmonės skirtingai mato
                                    Reikia fotografo?

                                    Comment


                                      #19
                                      Sukurta atskira tema iš dviejų puikių reportažų:
                                      Valiukas Vilniaus paslaptys su šiurpuliukais
                                      [sp] [sp] fotoVilnius - vaizdai ir fotoreportažai apie pastatus ir erdves 7 psl.

                                      Comment


                                        #20
                                        „Sostinė“ 2009-01-31
                                        Viktorija VITKAUSKAITĖ
                                        Grafų rūmai skęsta intrigų liūne

                                        „Sostinės“ žurnalistai ir Teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotojas prieš savo valią tapo įsilaužėliais. Taip baigėsi bandymas aplankyti intrigų sūkuryje atsidūrusius grafų Umiastovskių rūmus. Trakų gatvėje esančiuose grafų Umiastovskių rūmuose likę vertingi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus (LTMKM) eksponatai: muzikos instrumentai, sceniniai kostiumai. Tačiau kai muziejininkas pabandė juos parodyti „Sostinės“ žurnalistams, užkaukė signalizacija ir prisistatė saugos tarnybos darbuotojai. Nors rūmuose tebesaugomi LTMKM daiktai, patiems muziejininkams į rūmus įžengti neįmanoma.

                                        Visas antrasis rūmų aukštas perduotas Vilniaus klubui. Dalis šio istorinio pastato buvo perduota dar 2007-ųjų spalį. Praėjusią savaitę Vilniaus savivaldybės taryba klubui leido neatlygintinai nuomotis ir likusią istorinio pastato dalį. Nuo šiol Vilniaus klubas 20 metų galės naudotis 700 kvadratinių metrų ploto patalpomis pačiame miesto centre.

                                        Tai reiškia, kad LTMKM eksponatai rūmuose laikomi neteisėtai. LTMKM direktorės Reginos Lopienės skundai, kad muziejus neturi kur dėti rūmuose saugomų eksponatų, valdininkų nesudomino.

                                        Kraustėsi ne kartą

                                        Grafų Umiastovskių rūmų patalpos muziejui buvo išnuomotos dar 1961-aisiais. Iš pradžių čia buvo rengiamos parodos, o vėliau muziejus įrengė eksponatų saugyklas.
                                        „Kai įsikėlėme į patalpas Vilniaus gatvėje, rūmai tapo mūsų eksponatų saugyklomis. Kitų patalpų eksponatams saugoti tiesiog nebuvo“, – pasakojo R.Lopienė.

                                        Prieš kelerius metus fortepijonai ir kiti eksponatai iš rūmų trumpam buvo iškraustyti.
                                        „Mums skyrė sandėlį Kirtimuose. Išsikraustėme ten su visais fortepijonais. O po pusmečio ir iš Kirtimų reikėjo išeiti, nes tas sandėlis atiteko vienai gamyklai. Vertingiausius eksponatus šiaip taip sutalpinome muziejuje. O kitus vėl palikome grafų Umiastovskių rūmuose“, – prisiminė R.Lopienė.

                                        Neatlaikė spaudimo
                                        Prieš kelerius metus Vilniaus savivaldybė ėmė siūlyti muziejui išsikraustyti iš rūmų, o už tai skirti lėšų ūkiniams muziejaus pastatams sutvarkyti. Muziejaus kieme stovi apgriuvę sandėliai, kuriuos ketinama remontuoti ir paversti saugyklomis. Pernai birželį R.Lopienė raštu kreipėsi į Vilniaus merą Juozą Imbrasą patvirtindama, kad rūmų patalpos netinkamos muziejaus eksponatams laikyti.
                                        „Tas laiškas buvo mano klaida. Bet tikėjausi, kad už tai savivaldybė skirs lėšų sandėliams remontuoti. Pastato perdavimo akto nepasirašiau iki paskutinės minutės. Bet aš patyriau psichologinį spaudimą ir iš savivaldybės, ir iš Kultūros ministerijos. Ko tik man neprišnekėjo. Aš siūliau, kad muziejus kartu su Vilniaus savivaldybe rengtų projektą ES lėšoms gauti ir atkurtų rūmus. Bet išgirdau: „O kas tu tokia, kad su tavimi tartumėmės?“ – pasakojo R.Lopienė.

                                        Uždarys muziejaus sales

                                        Muziejaus direktorę šokiravo žinia, kad Vilniaus klubas neatlygintinai galės naudotis rūmais 20 metų. R.Lopienė baiminasi, kad klubas bet kada gali liepti muziejui iš rūmų iškraustyti visus saugomus eksponatus.
                                        „Sandėlius, kur bus įrengtos saugyklos, šiemet pradėsime restauruoti. Bet vietoj žadėtų 3 milijonų litų mes gavome tik 1 milijoną. Todėl šitas procesas užtruks. Aš prašiau Miesto mero, kad dar dvejus metus, kol remontuosime sandėlius, rūmuose būtų galima laikyti mūsų eksponatus. Bet mano prašymas nepasiekė nei mero, nei rūmų likimą svarsčiusių savivaldybės komitetų“, – stebėjosi R.Lopienė.

                                        Remontui ruošiamuose sandėliuose šiuo metu laikoma keliasdešimt eksponatų, tarp kurių – ir vertingi fortepijonai.
                                        „Kai sandėlius remontuosime, eksponatus reikės kur nors iškelti. Rūmuose jų laikyti nebegalėsime. Teks eksponatus iškraustyti į muziejų ir uždaryti kai kurias ekspozicijų sales“, – pasakojo R.Lopienė.
                                        Visas straipsnis: http://www.lrytas.lt/?data=20090131&...&sk_id=&view=2

                                        Comment

                                        Working...
                                        X